چرا ایران نمی تواند به آمریکا اعتماد کند

چرا ایران نمی تواند به آمریکا اعتماد کند

«بنیاد آینده آزادی»/ ترجمه ایران دیدبان، پنجم اکتبر 2013: … دولت آمریکا و متحد نزدیک آن اسرائیل [رژیم صهیونیستی] از شورشیان قومی برای حمله به ایران استفاده کرده اند. ایالات متحده آمریکا در حالی از بعضی از گروه ها مانند جندالله و فرقه تروریستی مجاهدین خلق برای ضربه زدن به ایران استفاده کرده است که در همان زمان این گروه ها را در فهرست تروریستی اش قرار داده بود. جنگ مخفیانه آمریکا همچنین در قالب ترور دانشمندان …


(Rajavi from Saddam to AIPAC)

لینک به منبع

لینک به متن اصلی (انگلیسی)

چرا ایران نمی تواند به آمریکا اعتماد کند

بعضی ها در مورد مذاکره با ایران می پرسند آیا می توان به این کشور اعتماد کرد، اما پرسش صحیح تر این است که آیا ایران می تواند به آمریکا اعتماد کند؟

از سال 1979 (1358) دولت امریکا درحال جنگ مخفی و نیابتی علیه ایران است. هدف از این جنگ براندازی نظام ایران و روی کارآوردن رژیمی وفادار به منافع دولت ایالات متحده بوده است. این جنگ پس از آن شروع شد که مردم ایران شاه وابسته به آمریکا را برانداختند، همان شاهی که دولت آیزنهاور و سی آی ای با سرنگونی محمد مصدق، نخست وزیر قانونی ایران، در سال 1953 (1332) به حکومت ظالمانه اش در ایران استمرار بخشیده بودند.

دولت آمریکا به انحاء مختلف تغییر رژیم در ایران را پی گرفته است. زمانی که ارتش عراق در دهه 1980 به ایران حمله کرد، دولت ریگان از صدام پشتیبانی اطلاعاتی کرد و برای وی سلاح شیمیایی فراهم نمود. صدام با کمک اطلاعاتی آمریکا گازهای سمی را علیه نیروهای ایران به کار گرفت.

در جریان جنگ ایران و عراق، نیروی دریایی آمریکا یک هواپیمای حامل شهروندان غیرنظامی ایران را در حریم هوایی این کشور در خلیج فارس متلاشی نمود. در این حمله 290 نفر مسافر و خدمه کشته شدند. کاپیتان ناو «یو اس اس وینسنس» که فرمان شلیک را صادر کرده بود، ادعا کرد در زمان حمله با قایق های تندرو ایران درگیر بوده است و هواپیمای هواپیمای مسافربری ایران را با «تامکت اف 14» ارتش این کشور اشتباه گرفته. ایران اعلام کرد هواپیمای مسافربری آن هر روز در همان ساعت از آسمان خلیج فارس عبور می کرده است. شاهدانی از نیروی دریایی ایتالیا که در نزدیکی ناوجنگی آمریکا مستقر بودند اظهار کردند هواپیمای ایران موقعی که هدف قرار گرفت، در حال اوج گرفتن بوده، فرود نمی آمده است (یک هواپیما برای حمله اوج نمی گیرد، بلکه فرود می آید).

دولت آمریکا و متحد نزدیک آن اسرائیل [رژیم صهیونیستی] از شورشیان قومی برای حمله به ایران استفاده کرده اند. ایالات متحده آمریکا در حالی از بعضی از گروه ها مانند جندالله و فرقه تروریستی مجاهدین خلق برای ضربه زدن به ایران استفاده کرده است که در همان زمان این گروه ها را در فهرست تروریستی اش قرار داده بود. جنگ مخفیانه آمریکا همچنین در قالب ترور دانشمندان ایرانی و جنگ سایبری اجرا می شده است. ( ساده لوحانه است بپنداریم اسرائیل [رژیم صهیونیستی]، که سالانه میلیاردها دلار کمک نظامی از آمریکا دریافت می کند، بدون آگاهی مقامات آمریکایی به اقدام خصمانه علیه ایران می پرداخته است. )

شکل دیگر جنگ مخفیانه آمریکا علیه ایران تحریم های اقتصادی است. در قوانین بین المللی، تحریم اقدام جنگی محسوب می شود. و مگر می شود اقدام جنگی محسوب نشود؟ هدف تحریم ها محروم کردن یک جمعیت از غذا، دارو و سایر کالاهای مورد نیاز است. هدف از تحریم ها «فلج کردن اقتصاد ایران» عنوان می شود، اما اقتصاد از مردم تشکیل می شود. بنابراین تحریم ها به مردم بی گناه آسیب وارد میکنند و بیشترین آسیب متوجه کودکان و سالخوردگان و بیماران است. چنین کاری ظالمانه و بر خلاف وجدان انسانی است. هدف قرار دادن مردم باید متوقف شود، اگرچه برخی در کنگره آمریکا معتقند تحریم ها باید سختگیرانه تر اعمال شود.

ایرانی ها با لطماتی که از جانب آمریکا متحمل شده اند طبیعی است که در صداقت اظهارات آشتی جویانه اخیر مقامات آمریکایی تردید داشته باشند، مخصوصاً موقعی که پرزیدنت اوباما می گوید «تمام گزینه ها روی میز است». اوباما باید اظهارات آشتی جویانه خود را با رفتارش تطبیق دهد.

برخی کشورهای غربی می گویند ایران در حال ساخت بمب هسته ای است. مشکل این ادعا این است که صحت ندارد. تا کنون دو بار مجموعه اطلاعاتی آمریکا (حدود 14 سازمان) اعلام کرده اند که ایران از سال 2003 به این سو برنامه ای برای ساخت سلاح هسته ای ندارد. سیستم اطلاعاتی اسرائیل [رژیم صهیونیستی] هم با متحدین آمریکایی اش هم نظر است که ایران تصمیمی برای ساخت بمب اتمی ندارد. در واقع، رهبر ایران، آیت الله خامنه ای، سال ها پیش فتوایی در محکومیت استفاده از سلاح اتمی فتوا صادر کرده، بارها به آن توسل جسته است.

صحیح است که ایران اورانیوم غنی شده با غنای نزدیک به 20 درصد تولید می کند، اما این اورانیوم را به صفحات سوخت تبدیل می نماید که علیرغم کاربرد در مصارف پزشکی، برای ساختن بمب کاربرد ندارد. اورانیوم مورد استفاده در ساخت سلاح هسته ای، اورانیوم با غنای 90 درصد است.

افزون بر آن، ایران عضو پیمان منع گسترش سلاح های هسته ای (ان پی تی) است و به بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی اجازه می دهد از تأسیسات هسته ای اش بازرسی کنند. این بازرسان هم بارها تأیید کرده اند ایران به سمت ساخت بمب منحرف نشده است. از سوی دیگر اسرائیل [رژیم صهیونیستی] که دولتمردان آن بر طبل جنگ با ایران می کوبند، یک قدرت هسته ای است که عضو ان پی تی نمی باشد.

از خودتان بپرسید: ایران با یک بمب هسته ای چه کارمی خواهد بکند، حال آن که اسرائیل [رژیم صهیونیستی] صدها عدد و آمریکا هزاران عدد از این بمب ها دارند؟

در مقابل پیشنهادات مسالمت آمیز پرزیدنت روحانی، که بازتاب دهنده سخنان اسلافش است، اوباما راه جنگ را در پیش گرفته. هرچند، وی جز پشت کردن به جنگ طلبان و انتخاب صلح گزینه دیگری در اختیار ندارد.

Khodabandeh: Did Pentagon lobby for Mojahedin Khalq?

همچنین:

حقوق قربانیان ترور چه می شود؟

2013/10/04 by

دکتر سجادی، مدیر عامل انجمن دفاع از قربانیان تروریسم، تهران، چهارم اکتبر ۲۰۱۳: …  کامل شدن این طنز جایی بود که همین سرکرده گروهک منافقین پس از تمام شدن غائله ای که با پرداخت میلیونها دلار رشوه در میان سناتورها و مقامات بازنشسته امریکایی راه انداخته بود، بازگشت اعضای فرقه از کمپ لیبرتی به اشرف […]

تجمع خنده دار کودکان و پیرزن های آفریقایی تبار علیه روحانی!+تصاویر (مجاهدین خلق، فرقه رجوی)

2013/10/03 by

افکار نیوز به نقل از آینده آنلاین، سوم اکتبر ۲۰۱۳: … تجمع برگزارشده هفته گذشته از سوی سازمان تروریستی مجاهدین خلق، شاید خنده دارترین تجمع چند سال اخیر این گروه بود و با وجود کشته شدن تعدادی در قرارگاه اشرف، قریب به اتفاق حاضران در این تجمع، شباهتی به ایرانیان نداشتند. به گزارش افکارنیوز، اکثر […]

انزوای نکبت بار رجوی ها (مجاهدین خلق) و اسرائیل

2013/09/29 by

انجمن نجات مرکز مازندران، بیست و نهم سپتامبر ۲۰۱۳: …  فضاحت کار آنقدر زیاد بود که بلافاصله همه فهمیدند که رجوی ها چقدر بی بوته هستند . به حدی که حتی خبرنگار صدای آمریکا نیز به آن اذعان کرد و گفت که هیچ یک از گروه های ایرانی حاضر به همراهی با این فرقه در […]

زیباری: اروپا به فکر مکان دیگری برای اسکان مجاهدین خلق (فرقه رجوی) باشد

2013/09/29 by

انجمن دفاع از قربانیان تروریسم به نقل از مطبوعات عراق، بیست و نهم سپتامبر ۲۰۱۳: … هوشیار زیباری در ملاقات با کاترین اشتون در حاشیه شصت و هشتمین جلسه مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک اظهار داشت: کشورهای اتحادیه اروپا برای اسکان ساکنان لیبرتی باید هرچه سریعتر اقدام کنند و مسئله گروهک منافقین را با […]

بان‌کی‌مون: اخراج مجاهدین خلق (فرقه رجوی) از عراق، فوری است

2013/09/29 by

ایسنا، به نقل از بیانیه دفتر سازمان ملل، بیست و نهم سپتامبر ۲۰۱۳: …  دفتر رسانه‌ای بان کی‌مون، دبیرکل سازمان ملل در بیانیه‌ای که نسخه‌ای از آن در اختیار اشرف نیوز قرار گرفت، اعلام کرد که بان کی‌مون در دیدار با هوشیار زیباری، وزیر امور خارجه عراق از دولت عراق خواست تا هر چه سریعتر […]

کمپ اشرف سپتامبر 2013-2