چرا رجوی ساکنان لیبرتی را از تیررس گروه تروریستی داعش دور نمی کند؟ قسمت دوم

چرا رجوی ساکنان لیبرتی را از تیررس گروه تروریستی داعش دور نمی کند؟ قسمت دوم

شهروز تاجبخش، ایران قلم، پانزدهم نوامبر 2014:… به نظر من اینها ( رجوی ها ) به خوبی به این امر واقف هستند که اگر داعش به کمپ موقت لیبرتی دست پیدا کنه چه فاجعه ای رخ می دهد . اما باز این سوال پیش میاد که خب چرا تلاشی برای تامین امنیت جانی این افراد نمیکنند مگر سازمان مجاهدین نان این ۲۸۰۰ نفر رو نمی خوره هرچند که نفس بودنشون هم کاری از پیش نمیبره ولی همین تبلیغاتی که سازمان مجاهدین …

Maryam Rajavi Saddam's private army NCRIشهروز تاجبخش: مجاهدین به کدام سو می روند ؟

لینک به منبع

لینک به قسمت اول
چرا رجوی ساکنان لیبرتی را از تیررس فرقه تروریستی داعش دورنمی کند؟ قسمت اول

چرا رجوی ساکنان لیبرتی را از تیررس گروه تروریستی داعش دور نمی کند؟ قسمت دوم

آقای تاج بخش :

به نظر من اینها ( رجوی ها ) به خوبی به این امر واقف هستند که اگر داعش به کمپ موقت لیبرتی دست پیدا کنه چه فاجعه ای رخ می دهد . اما باز این سوال پیش میاد که خب چرا تلاشی برای تامین امنیت جانی این افراد نمیکنند مگر سازمان مجاهدین نان این ۲۸۰۰ نفر رو نمی خوره هرچند که نفس بودنشون هم کاری از پیش نمیبره ولی همین تبلیغاتی که سازمان مجاهدین می کنه و همین عرضه کردن خودش برای مزدوری به طرف های خارجی بر مبنای حضور این نیروها در کمپ لیبرتی هست کما این که بسیاری از این افراد دیگه نیروهای مجاهدین نیستند و به محض اینکه به خارج از سیم خاردارها و دیوار و سیاج مجاهدین می رسند هر کس به دنبال زندگی خودش میره و من با بسیاری از کسانی که از لیبرتی آمدند به همین آلمان و به آلبانی در تماس هستم و با اطمینان به شما میگم که بیش از نود و نه در صد اینها دیگه نفر سازمان مجاهدین نیستند و منتقد این سازمان هستند و این که چرا شاهد حجم گسترده ای از افشاگری نیستیم به دلایل متعددی بر میگرده که مهمترین آنها عدم تعین وضعیت این افراد هست که تازه پاشون به دنیای آزاد رسیده و نمیخواهند که قبل از اینکه وضعیتشون تثبیت بشه سازمان سنگی جلوی پاشون بندازه که خب طبیعی هست و خرده ای بر این دوستان نمیشه گرفت .

اما عرض من این هست که این نیروها که البته اعظمشون نیروی مجاهدین نیستند ولی با تمام این اوصاف مجاهدین دارند نان اینها را میخورند و اگر اینها سابقا در کمپ اشرف و الان در لیبرتی نبودند سازمان مجاهدین دیگه چیزی در چنته نداشت برای همین تبلیغات دروغین و بی اثر رو به طرف های خارجی خودش .

این تناقض را چطور می شود توضیح داد ، از طرفی این نیروها سرمایه سازمان هستند و مجاهدین با این نیروها ریسک میکنند و هر وقت بخواهند اینها رو گوشت دم توپ می کنند ، از زندشون یک جور سوءاستفاده میکنند ، از مردشون یک جور و از زخمی شون یک جور . خب پس چرا سران مجاهدین این نیروها رو رها میخواد بکنه و رها کرده همانطوری که داریم می بینیم .آیا اینها نمی دونند چه اتفاقی برای اینها میفته اگر داعش این دوازده کیلومتر رو هم پیش بره ؟ کما اینکه برای ماهایی که نیروهای عراقی رو دیدیم در ابتدای حمله آمریکا به عراق ، این نیروهای عراقی کسانی نیستند که بجنگند . یعنی انگیزه لازم رو ندارند که در مقابل هیچ نیرویی بجنگند . همان طوری که در مقابل آمریکا نجنگیدند و تسلیحات و زرهی های روشن رو کنار خیابون رها کردند در ماه های اخیر هم دیدیم که در مقابل داعش هم نجنگیدند .پس این مقاومت برای ممانعت از پیشروی داعش به سمت بغداد خیلی شکننده است . یعنی اگر حمایتی بشه و آمریکا و نیروهای بین المللی بخواهند که کمکی بکنند و مقاومتی شکل بگیرد و انگیزه ای پیدا شود کورسوی امیدی هست هرخند که این مقاومتی شکننده است و نیروهای تروریستی داعش میتونند بیان و مسلط بشوند .

ما نمیتونیم بگیم که خانم و آقای رجوی نمیدونند که چه تهدیدی برای این افراد وجود داره کما اینکه نشانه های دیگری هم هست دال بر این که آنها می دانند ، مثلا چند وقت پیش خبری در بی بی سی بود که سناتور جان مک کین که سالهاست لابی این سازمان هست و از طرف این سازمان تامین میشود در نامه ای به آقای جان کری وزیر امور خارجه آمریکا تاکید میکنه که وضعیت امنیتی در عراق در حال بدتر شدنه و مجاهدین که در کمپ لیبرتی هستند در موقعیت بدی قرار دارند و اظهار نگرانی میکنه و میگه که ما برای حمایت از این گروه از مخالفان ایرانی رژیم ایران یک کمیته ای تشکیل داده ایم وم نتظر همکاری شما با این کمیته هستیم .از طرفی سازمان مجاهدین این نامه رو در رسانه های داخلی خودش انعکاس نمیده و به افرادی که در لیبرتی ایزوله هستند هم به طریق اولی این خبر رو نمیده .

پس یعنی از طرفی سازمان میدونه که چه خطری این افراد رو تهدید میکنه و چه اتفاقی ممکنه برای اونها بیفته و از طرفی هیچ اقدام عملی برای نجات جان آنها نمیکنه . این موضوع چه بسا از دید یک ناظر خارجی که با مناسبات داخلی و تشکیلات مجاهدین آشنایی نداشته باشه خیلی عجیب به نظر بیاد اما با نگاهی حتی سطحی به اتفاقاتی که در این سالها افتاد میبینیم که برای سازمان مجاهدین جان این نیروها ارزشی نداره .و سازمان مجاهدین نمیخواد که این نیروها از اونجا خارج بشوند مگر اینکه مگر اینکه مجبور بشود . کما اینکه در ماه های گذشته مجبورشد که تعدادی از این نیروها رو به آلمان و آلبانی و کشورهای دیگه بفرسته و حتی در این اجباری که قرار می گرفت باز میز رو سازمان یک طوری چید که بتونه یک سری از نیروهای تشکیلاتی خودش رو و کسانی که دستشون در خون آلوده است و در سرکوب اعضای اسیر در تشکیلات اونجا نقش داشته اند را بیشتر خارج بکند . ولی آنچه که به سازمان مجاهدین بر میگرده ، آقای رجوی و خانم رجوی نمیخواهند که نیروها رو خارج بکنند .

رجوی نیروهاش رو در یک تناقضی رها کرده ، نه از طرفی مسئولیتی می پذیرد در مقابل این افراد و برای تعیین تکلیف کردن این وضعیت وبه طور خاص در این شرایط خطیر که هر سازمان دیگه ای اگر بود اقدام فوری انجام می داد . من دیدم که شما با آقای جهانی که صحبت می کردید اشاره کردید که حتی کسی که در زندان هست مرخصی داره . من می گم که حتی اگر این لیبرتی زندانی بود تحت سیطره دیکتاتور ترین حکومت ، باز هم این زندانی ها رو منتقل می کرد به یک جایی کما اینکه در زمان جنگ ایران و عراق بسیاری از زندانهایی که در شهر های مرزی وجود داشتند منتقل می شدند و زندانی ها رو به جای دیگه میبردند و نمی گفتند چون زندانی هستند بمونند و بمیرند .

حالا شما ببینید که عمق فاجعه کجاست که آقا و خانم رجوی در این حد هم برای این نیروها بها قائل نمی شوند . نه مسئولیتی می پذیرند و نه برنامه ای ارائه می دهند که خوب چکار می خواهند بکنند یعنی خودشون رو در برابر این سوال قرار نمی دهند انگار که هیچ خطری در چشم انداز نیست و هیچ اتفاقی ممکن نیست بیفته .من از صمیم قلبم امیدوارم ، امیدوارم ،امیدوارم که اتفاق بدی نیفته . واقعا امیدوارم که این اتفاق نیفته و داعش نتونه به لیبرتی نزدیک بشه ، من دوستان بسیار خوبی در کمپ لیبرتی دارم .اما اگر خدای ناکرده اتفاق بدی بیفته باز مجاهدین هستند و طلبکاری و انگشت اتهامی که به سوی خیلی ها از رژیم ایران تا جداشده ها و منتقدین و همه نشانه خواهد رفت .در صورتی که الان وقتی هست که این سازمان تصمیم بگیره ، وقتی هست که مسئولیت بپذیره ، وقتی هست که برنامه ارائه بده .

هنگامی که در زمان دستگیری خانم رجوی در کشوی میزشون هفت یا نه میلیون یورو پول هست ببینید که در حساب های این سازمان چقدر پول هست ، حساب کنید که چقدر در طول این سالها سرمایه گذاری کرده اند و چقدر سرمایه دارند و به نظر من این یک شوخیه که سازمان مجاهدین نتونه مسئله ۲۸۰۰ نفر رو حل بکنه . یعنی با پول های نفتی که آقای رجوی از صدام گرفته و اونها در جاهای مختلف سرمایه گذاری کرده اند ، سازمان مجاهدین به راحتی ، به راحتی میتونه حتی هواپیماهای خصوصی کرایه بکنه و این نفرات رو هرجا که میخواد ببره . یعنی اصلا بحث توانایی نیست .

ما امروز باید صدامون رو بلند بکنیم .ما باید این سوال رو در برابر آقا و خانم رجوی قرار بدهیم چراکه فردای روزگار اگر به هر دلیلی در هر سطحی و در هر حدی خدای ناکرده اتفاقی بیفته اینها باید بیان و پاسخگو باشند .

اینجوری نخواهد موند که آقای رجوی تا همیشه بتونه در مخفیگاه خودش بمونه و بالاخره آقای رجوی و یکی از این سازمان باید پای یک سری از سوالات اساسی که وجود داره بیاد و به اینها جواب بده .

ما امروز باید صدامون رو بلند بکنیم و از هر امکانی که داریم استفاده بکنیم تا این سازمان رو وادار کنیم که برنامه ای ارائه بده برای انتقال این نیروها و پای عمل کردن به این برنامه بیاد . الان سوال از آقا و خانم رجوی این هست که بالاخره طرح و برنامه شما چیه برای خارج کردن این نیروها و چرا یک حرف روشن و مشخص این وسط نمی زنید ؟

از طرفی کمیساریا و سازمان ملل میگویند که مجاهدین همکاری نمیکنند ، از طرف دیگه به اسم اعضایی که در لیبرتی هستند وکیل گرفتند و از طرف اونها بدون اینکه خودشون در جریان باشند مکاتبه می کنند ، تایید می کنند امضا می کنند و خب این نمیشه . در قرن بیست و یکم ، در اواخر سال ۲۰۱۴ نمیشه دو هزار و هشتصد نفر رو جایی نگه داری و به جای اونها تصمیم بگیری و اون موقعی که باید پاسخی نداشته باشی و مسئولیت نپذیری .بالاخره مسئولیت این آدم ها با آقا و خانم رجوی هست .

الان سوال این است که آقا و خانم رجوی ، برنامه شما برای خارج کردن این نیروها چیه ؟ چه اقداماتی تا الان کرده اید ؟ چه اقداماتی میخواهید بکنید ؟ چه مکاتباتی کردید با سازمان ملل ، با مقامات آمریکایی ، با کشورهای ثالث ؟ و به چه مشکلاتی برخوردید و چه موانعی دارید ؟ بیایید اینها رو بیان بکنید .

این قابل قبول نیست که به هیچ جانبی پاسخگو نیستند .و این میان تنها کسانی که بهایش پرداخته اند و باز هم خواهند پرداخت ساکنان لیبرتی هستند …

ادامه دارد

گزارش سازمان ملل: ادامه نگرانی از نقض حقوق بشر توسط رهبری مجاهدین خلق (فرقه رجوی)


(Rajavi from Saddam to AIPAC)

همچنین:

آیا مجاهدین صلاحیت محکوم کردن اسید پاشی را دارند ؟

شهروز تاجبخش، ایران قلم، سوم نوامبر ۲۰۱۴: … آنچه اکنون و بیشتر از هر زمان مورد تاکید و تصریح زنان جدا شده از سازمان است حمل تضاد حاصل از نمایشات بیرونی سازمان از زن، در مقابل آن حقیقت ایدئولوژیکی است که از درون زنان سازمان را هزار بار بدتر و مشمئزکننده تر از مناسبات استثماری و سرمایه داری و قرون وسطایی به برد�

چرا رجوی ساکنان لیبرتی را از تیررس داعش دور نمی کند ؟

شهروز تاجبخش، ایران قلم، بیست و سوم اکتبر ۲۰۱۴: …  این روزها ، با پیشروی فرقه داعش به سمت بغداد و موقعیتی که کمپ موقت لیبرتی در نزدیکی فرودگاه این شهر دارد سؤال این است که سران مجاهدین چه برنامه ای برای حفظ جان ساکنان لیبرتی دارند ؟ اکنون رجوی اعضا را در تناقصی تازه رها کرده است و طبق معمول هیچ کدام از رجوی ها

نگاهی به استعفای آقای باستان سیر و دیگران

شهروز تاجبخش، ایران قلم، هفدهم اکتبر ۲۰۱۴: …  یکی از ویژگی های بارز فرقه های مخرب کنترل ذهن که بسیاری از دانشمندان بر آن تأکید داشته اند اینست که جدا شدن از آنها مترادف با بالاترین خیانت تلقی شده و فرد مربوطه مستحق شدیدترین مجازات می باشد. خانم دکتر سینگر در کتاب خود با عنوان “فرقه ها در میان ما” مشخصا مطرح می �