چرا مریم رجوی به محاق رفته است؟ تاثیر آزادی احسان بیدی بر روابط دولت آلبانی با مجاهدین خلق

چرا مریم رجوی به محاق رفته است؟ تاثیر آزادی احسان بیدی بر روابط دولت آلبانی با مجاهدین خلق

چرا مریم رجوی به محاق رفته است؟ تاثیر آزادی احسان بیدیعاطفه نادعلیان، وکیل دعاوی، انجمن نجات، هفدهم اوت 2020:… سه روز است که از آزادی احسان بیدی می گذرد. مریم رجوی که بور شده در محاق رفته و ترجیح داده تا سکوت کند که بهترین کار را می کند چون حرفی برای گفتن ندارد و باید منتظر عواقب این شکست سنگین در روابط فرقه اش با دولت آلبانی و در مناسبات درونی در آینده نزدیک باشد. تعدادی از هواداران فرقه رجوی که مشخص است خودسر عمل می کنند در فضای مجازی به پرت و پلا گویی مشغول هستند که توصیه می شود به رهبر فرقه تأسی جسته و سکوت پیشه کنند تا خط و خطوط سازمان به آن ها برسد و معلوم شود که چه خاکی می خواهند با دولت آلبانی به سرشان بریزند. چرا مریم رجوی به محاق رفته است؟ 

Rajavi House of Cards Destroyed By Ehsan Bidi Rajavi House of Cards Destroyed By Ehsan Bidi

چرا مریم رجوی به محاق رفته است؟

آزادی احسان بیدی، نقطه عطفی در روابط فرقه رجوی با آلبانی

انجمن نجات مرکز تهران27 مرداد 1399

از روز سه شنبه 21 مرداد 99 که اطلاعاتی مبنی بر توطئه تروریستی علیه آقای احسان بیدی در تبانی بین سازمان مجاهدین خلق با عناصر فاسد در دولت آلبانی و دستگاه امنیتی این کشور به دست آمد، تا زمانی که آزادی کامل وی در روز جمعه 24 مرداد محقق گردید، ساعات نفس گیری سپری شد.

چرا مریم رجوی به محاق رفته است؟ تاثیر آزادی احسان بیدی

کارزار همه جانبه ای در آلبانی و اروپا شکل گرفت و سیاستمداران و خبرنگاران و مقامات سازمان های بین المللی وارد کار شدند. نجات یافتگان و خانواده ها در شهرهای مختلف اروپا به سفارت های آلبانی مراجعه کردند و مراتب نگرانی خود را ابراز نمودند. جداشدگان در آلبانی و دیگر کشورها وارد فعالیت شدند و مادران دست به دعا برداشتند. اتحاد و همبستگی بی نظیری در برابر این توطئه تروریستی به نمایش گذاشته شد.

Rajavi House of Cards Destroyed By Ehsan Bidi – Iran Interlink Weekly Digest

روز جمعه آخرین مرحله توطئه به اجرا در آمد. احسان بیدی به مقصدی نامعلوم منتقل گردید. اطلاعات به دست آمده نشان داد که قصد بر اینست که او را به یونان برده و در آنجا رها کنند. این توطئه با هوشیاری دوستان و حامیان آقای بیدی در آلبانی و در اروپا خنثی شد.

عاطفه نادعلیان

خانم عاطفه نادعلیان وکیل دعاوی

فرقه رجوی که به حد کافی به عناصر فاسد طرف حساب خود رشوه داده و در این گونه موارد همیشه موفق عمل کرده و قول هایی هم گرفته بود به محض رسیدن احسان بیدی به مرز یونان رسانه های مواجب بگیر خود را وادار کرد تا خبر اخراج او از آلبانی را به عنوان یک موفقیت بزرگ از جانب فرقه رجوی نشر دهند. یک نسخه از حکم اخراج احسان بیدی هم در اختیار آنان قرار گرفته بود.

سایت “خود افشاگر” فرقه رجوی نیز در همین رابطه فوراً دست به کار شد و در تاریخ 24 مرداد 99 تیتر زد که “تصمیم به اخراج احسان بیدی از آلبانی پس از یک سال بازداشت” عملی شد و نوشت که “کمیسیون امنیت و ضد تروریسم شورای ملی مقاومت در اطلاعیه ۲۰ مرداد ۹۹ اعلام کرد احسان بیدی مأمور اطلاعات ایران که ۷ سال پیش در آذر ۱۳۹۲ توسط این کمیسیون افشا شده بود از مرداد ۹۸ برای مدت یک سال در یک کمپ بسته (در آلبانی) در وضعیت بازداشت خانگی قرار گرفت.”

البته نشر اطلاعیه فوق الذکر در تاریخ 20 مرداد هم خبرهای مربوط به توطئه تروریستی علیه احسان بیدی را تقویت می کرد و بعد معلوم شد که پیش زمینه این تبانی بوده است. سایت بدنام فرقه رجوی گزارش خود را به سایت های فاسد و مواجب بگیر در آلبانی مستند کرده بود که مشخص شد این سایت ها چقدر گزارشاتشان دقیق و صحیح است! البته آنان تقصیر نداشتند بلکه فرقه رجوی از هول حلیم در دیگ افتاده بود.
اما بعد از این گزارشات مشخص شد که آقای احسان بیدی نه تنها آزاد گردیده بلکه از جانب مسئولین آلبانی مورد استمالت و دلجویی قرار گرفته و از او عذرخواهی به عمل آمده است و او نه تنها اخراج نشده بلکه بازداشت غیرقانونی او نیز به پایان رسیده است. به این ترتیب دیگر آبرویی برای سایت های معلوم الحال مزبور باقی نماند.

Ehsan Bidi Victim of MEK and Albanian Government Collusion

سه روز است که از آزادی احسان بیدی می گذرد. مریم رجوی که بور شده در محاق رفته و ترجیح داده تا سکوت کند که بهترین کار را می کند چون حرفی برای گفتن ندارد و باید منتظر عواقب این شکست سنگین در روابط فرقه اش با دولت آلبانی و در مناسبات درونی در آینده نزدیک باشد. تعدادی از هواداران فرقه رجوی که مشخص است خودسر عمل می کنند در فضای مجازی به پرت و پلا گویی مشغول هستند که توصیه می شود به رهبر فرقه تأسی جسته و سکوت پیشه کنند تا خط و خطوط سازمان به آن ها برسد و معلوم شود که چه خاکی می خواهند با دولت آلبانی به سرشان بریزند.

مقاومت یک ساله احسان بیدی و آزادی وی نقطه عطفی در تاریخ حضور فرقه رجوی در آلبانی خواهد بود. از این پس این فرقه مسیر سراشیبی را طی نموده و دولت آلبانی مانند گذشته قادر به حمایت از این فرقه نیست و همچنین ریزش نیروی بیشتری را شاهد خواهیم بود. بیش از 11000 امضای طومار خانواده ها و سیل نامه های آنان به مقامات آلبانی و اروپا و گردهمایی بزرگ انجمن نجات به بار نشست و شکاف لازم را بین فرقه رجوی و دولت آلبانی که به شدت خواهان ورود به اتحادیه اروپاست به وجود آورد که نهایتاً همراه با تلاش نجات یافتگان و حق طلبان در آلبانی و اروپا به بازداشت غیر قانونی یک ساله احسان بیدی پایان داد یا به عبارت دیگر به شکست مطلق سیاست های فرقه رجوی در برابر جداشدگان و نجات یافتگان در آلبانی منجر شد.

راهکار فرقه رجوی برای شکستن این سکوت اینست که دولت آلبانی و وزیر کشور و مقامات امنیتی و پلیس را هم مزدوران اطلاعات ایران بخواند و علیه آنان دست به افشاگری بزند.

عاطفه نادعلیان

لینک به منبع

Collusion Against Ehsan Bidi . Corrupt Albanian Officials And MEK

چرا مریم رجوی به محاق رفته است؟

***

زندانی کردن احسان بیدی در آلبانی بی دلیل، Albanian Police No Match For MEK Commanders Trained By Saddam’s Mukhabarat

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/تعریف-رجوی-از-بیدی-غلط-از-آب-در-آمد/

تعریف رجوی از بیدی غلط از آب در آمد

تعریف رجوی از بیدی غلط از آب در آمد احسان بیدی پیروز شدعاطفه نادعلیان، وکیل دعاوی، انجمن نجات، مرکز تهران، پانزدهم اوت 2020:… احسان بیدی اکنون در کشور آلبانی آزاد است و مقامات آلبانی هم از وی عذرخواهی کرده اند اما این تازه شروع کار است. گفتنی ها را خود وی در فرصت های مناسب حتماً مفصلاً خواهد گفت. البته ناگفته نماند که فرقه رجوی از هول حلیم در دیگ افتاد و آنقدر از کار عناصر فاسد رشوه گیر در دستگاه امنیتی آلبانی مطمئن بود که پیشاپیش خبر اخراج غیر قانونی احسان بیدی از آلبانی را منتشر کرد و به خورد رسانه های مواجب بگیرش داد. جا دارد علاوه بر آقای احسان بیدی و مقاومت بی نظیر یک ساله اش، از فعال سیاسی آقای اولسی یازچی، خبرنگار آقای جرجی تاناسی، و وکیل دعاوی خانم میگنا بالا و بسیاری دیگر از سیاستمداران و خبرنگاران و وکلای آلبانی که در این مسیر تلاش نمودند تقدیر و تشکر به عمل آید . تعریف رجوی از بیدی غلط از آب در آمد

حقوق انسانی احسان بیدی . تسلیم نامه اعتراضی به سفارت آلبانی در پاریساحسان بیدی قربانی دسیسه های مجاهدین خلق و رژیم فاسد آلبانی

تعریف رجوی از بیدی غلط از آب در آمد

مریم رجوی تصور می کرد که احسان بیدی هم یک دیپلمات یا خبرنگار ایرانی است

چرا مریم رجوی به محاق رفته است؟

انجمن نجات مرکز تهران 25 مرداد 1399

تعریف رجوی از بیدی غلط از آب در آمد احسان بیدی پیروز شد

عاطفه نادعلیان

خانم عاطفه نادعلیان وکیل دعاوی

همدستی عناصر فاسد در دستگاه امنیتی و دولت آلبانی و فرقه تروریستی رجوی با دخالت سفارت آمریکا بر کسی پوشیده نیست. بارها با استناد به اطلاعاتی که منشأ آن ها صرفاً سازمان مجاهدین خلق بوده است دیپلمات ها و خبرنگاران ایرانی به دلایل ظاهراً امنیتی از کشور آلبانی اخراج شده اند که صرفاً سوژه تبلیغی فرقه رجوی شده و ترامپ هم مراتب خرسندی خود را به دولت آلبانی ابلاغ نموده است.

مریم رجوی که خود را در انجام این گونه توطئه ها موفق می دید و به این بهانه افراد ناراضی در تشکیلات خود را نیز سرکوب می کرد و هر انتقاد و مخالفتی را به وزارت اطلاعات ایران و مسائل امنیتی ربط می داد، این بار برنامه اش را روی یک پناهجوی عضو سابق مجاهدین خلق یعنی احسان بیدی پیاده کرد.

عناصر فاسد در پلیس امنیتی آلبانی که به راحتی حتی قتل های انجام شده توسط فرقه رجوی در اردوگاه سوم در این کشور را لاپوشانی کردند این بار به سراغ یک عضو سابق که دست به افشاگری زده بود و دیگر اعضای جداشده را ترغیب به افشاگری می کرد رفتند تا صدای او را ساکت کنند.

احسان بیدی حدود 7 سال قبل در عراق از سازمان مجاهدین خلق جدا شد و تلاش نمود تا خود را به اروپا برساند که در کشور مصر به زندان افتاد و بالأخره با دخالت کمیساریای عالی ملل متحد برای پناهندگان به عنوان پناهنده وارد کشور آلبانی شد.

او در آلبانی انواع و اقسام فشارها که منشأ همه آن ها فرقه تروریستی رجوی بود را تحمل نمود و حتی مورد تهدید و آزار و اذیت مزدوران فرقه رجوی قرار گرفت اما دست از فعالیت برنداشت و عزم جزم کرده بود تا ماهیت ضد انسانی رجوی را بر همگان آشکار سازد.

بالأخره در مرداد ماه سال گذشته احسان بیدی که دارای اقامت ده ساله و اجازه کار بود توسط عناصر فاسد در دستگاه امنیتی و دولت آلبانی بدون تفهیم اتهام به صورت غیرقانونی بازداشت شد. هدف، اخراج وی از آلبانی و فرستادن وی به ایران بود و تلاش می شد تا احسان بیدی وادار به امضای چنین درخواستی بشود تا به راحتی این کار انجام گردد، اما او “بیدی نبود که با این بادها بلرزد”.

مریم رجوی تصور می کرد که احسان بیدی هم یک دیپلمات یا خبرنگار ایرانی است که بتواند به راحتی برایش پاپوش بدوزد و با دادن رشوه های کلان به عناصر فاسد و به میدان آوردن سفارت آمریکا او را هم از آلبانی اخراج نماید و فریاد پیروزی سر دهد.

کشور آلبانی برای حل و فصل مشکلات فزاینده اقتصادی مصرانه خواهان پیوستن به اتحادیه اروپاست و متقابلاً اتحادیه اروپا خواستار اینست که دولت آلبانی فساد فعلی در دستگاه قضایی و پلیس و دولت را حل نماید و خود را به استانداردهای مطلوب اروپا نزدیک کند.

یک سال گذشت و موضوع احسان بیدی مورد توجه بسیاری از محافل حقوقی و حقوق بشری قرار گرفت. فرقه رجوی در این یک فقره نتوانست توطئه خود را عملی سازد و کار برایش به مراتب سخت تر شد. دولت آلبانی به دلیل ملاحظاتی که در اروپا دارد مجبور به عقب نشینی گردید.

احسان بیدی اکنون در کشور آلبانی آزاد است و مقامات آلبانی هم از وی عذرخواهی کرده اند اما این تازه شروع کار است. گفتنی ها را خود وی در فرصت های مناسب حتماً مفصلاً خواهد گفت. البته ناگفته نماند که فرقه رجوی از هول حلیم در دیگ افتاد و آنقدر از کار عناصر فاسد رشوه گیر در دستگاه امنیتی آلبانی مطمئن بود که پیشاپیش خبر اخراج غیر قانونی احسان بیدی از آلبانی را منتشر کرد و به خورد رسانه های مواجب بگیرش داد.

جا دارد علاوه بر آقای احسان بیدی و مقاومت بی نظیر یک ساله اش، از فعال سیاسی آقای اولسی یازچی، خبرنگار آقای جرجی تاناسی، و وکیل دعاوی خانم میگنا بالا و بسیاری دیگر از سیاستمداران و خبرنگاران و وکلای آلبانی که در این مسیر تلاش نمودند و البته مورد توهین و تهمت و تهدید فرقه رجوی قرار گرفتند و همچنین جداشدگان فعال در آلبانی و خانواده ها در اروپا تقدیر و تشکر به عمل آید که بدون تلاش های خستگی ناپذیر آنان توطئه رجوی خنثی نمی شد.

عاطفه نادعلیان

لینک به منبع

تعریف رجوی از بیدی غلط از آب در آمد

چرا مریم رجوی به محاق رفته است؟

***

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/توطئه-علیه-احسان-بیدی-نمونه-ای-از-معضل-ا/

توطئه علیه احسان بیدی نمونه ای از معضل اتحادیه اروپا با آلبانی است

توطئه علیه احسان بیدی نمونه ای از معضل اتحادیه اروپا با آلبانی استادوارد ترمادو، وبلاگ ترمادو، دوازدهم نوامبر 2019:… اینها را نوشتم تا برسم به بازداشت دوستمان آقای احسان بیدی که چند روز پیش توسط پلیس آلبانی بدون هیچگونه توضیح و بدون هیچ دلیلی بازداشت شد، بازداشت وی بدون هیچگونه توضیح صورت گرفته و وی را به محلی نامعلوم انتقال داده اند تا دسترسی به وکیل هم نداشته باشد، البته بایستی گفت این یک توطئه از قبل طراحی شده توسط فرقه روبه زوال رجوی با پلیس کشوری است که درخواست ورود به اتحادیه اروپا را نموده و همین یک فقره توطئه که با رشوه گیری انجام شده نهایتآ مقامات آلبانی را مجبور خواهد کرد تا در این مورد توضیح دهند. برای فرقه مجاهدین هیچ اهمیت نداشته و ندارد که کشور میزبانش با آبروریزی بین المللی روبرو شود، و یا اینکه برای گند زدن فرقه درخواست ورود به اتحادیه اروپا رد شود، فرقه رجوی حتی مبارزه با رژیم ایران هم برایش در اولویت نیست، برای این فرقه شیطانی مهم این است تا با هر کثافت کاری که در آستین چرکین خود دارد یک منتقد و یک مخالف را در اروپا از سر راه خود بردارد توطئه علیه احسان بیدی نمونه ای از معضل اتحادیه اروپا با آلبانی است 

توطئه علیه احسان بیدی نمونه ای از معضل اتحادیه اروپا با آلبانی استEhsan Bidi has lived in your country for 6 years, has a 10-year residency permit from the Albanian government and is a refugee by all international standards. He, as a human being, has the right to know why and with what legal authority and with what permission and for what crime he has been arrested, and he has the right to a fair trial and to defend himself.

توطئه علیه احسان بیدی نمونه ای از معضل اتحادیه اروپا با آلبانی است

مجاهدین آلبانی را هم ویران خواهند کرد

تعریف رجوی از بیدی غلط از آب در آمد

وبلاگ ادوارد 11/11/2019

آلبانی کشوری است کوچک که در جنوب شرقی قاره اروپا قرار دارد، آلبانی دارای اقوام گوناگونی است که در کنار هم بطور صلح امیز زندگی می کنند، جمعیت آلبانی کمی بیشتر از ۲۸۰۰۰۰۰۰۰۰ نفر می باشد، این کشور با اکثریت مردم مسلمان و سپس مسیحی کشوری است اسلامی در قاره اروپای مسیحی که برای ورود به اتحادیه اروپا در آوریل ۲۰۰۹ اقدام کرده، کشور آلبانی دارای کشاورزی و دامداری است و دارای منابع ذغال سنگ و کروم مس و نیکل، این کشور در تاریخ خود با فراز و نشیب های گوناگونی مواجه بوده و بیگانگان سالهای سال بر این کشور که قبلآ کشوری پهناور بوده مسلط بوده اند، بگذریم هر کشوری هم در تاریخ خود این فراز و نشیب ها را طی کرده، اما کشوری که برای ورود به اتحادیه اروپا پیش قدم می شود بایستی شرایطی را در کشور خود آماده کند و اساسنامه اتحادیه اروپا را به اجرا بگذارد و خود را با اتحادیه اروپا هم قدم سازد.

به عنوان نمونه زندان های کشوری که می خواهد به این اتحادیه بپوندد بایستی با استاندارد بین المللی همخوان باشد، اعدام را بایستی برچیند، در درون دولت با دزدی و فساد و رشوه خواری بایستی بطور جد برخورد شود و برای این هم لازم است تا قوانین تازه ای برای مبارزه و جلوگیری از فساد دولتی برقرار شود و صدها مهم دیگر که کشورهای درخواست دهنده برای ورود به این اتحادیه بایستی اجرا کنند.

اما کشور آلبانی که در سال ۲۰۰۹ این درخواست را کرده از زمان ورود فرقه مجاهدین به این کشور احتمالآ این شانس را از دست خواهد داد، چرا که مجاهدین در هر کجا که باشند تلاش می کنند تا بساط شیادی خود را در دل دولت آن کشور پهن کنند و افکار دیکتاتوری و عقب مانده خود را به هر نحوی به دولت و مردم آن کشور تحمیل کنند، برای این کار هم در درون دستگاه های دولتی همیشه به دنبال حلقه ضعیف هستند تا با پول و رشوه طرف مقابل را به سمت خود و اعمال کثیف خودشان بکشانند، در درون جامعه هم با پول دادن و خریدن مردمی که اساسآ نمی دانند عاقبت کار چیست و با چه کسانی طرف هستند تلاش می کنند تا با مصاحبه هائی در حمایت از فرقه یا شرکت دادن مردم در تجمعات فرقه ای البته با پرداخت پول وغیره مردم را با فریب به سمت خود جلب کنند، نمونه، تجمعات پاریس که طی سالیان با وعده گردش در پاریس و پول تو جیبی و غذای مجانی پناهندگان از دنیا بیخبر را از سرتاسر اروپا به پاریس می بردند ( چه خوب شد که فرانسه درب ویلپنت را گل گرفت) یا درست مانند دورانی که درعراق بودند و تمام تلاششان این بود که نظر عشایر عرب را با توضیع کردن غذا در قالب نذری به خود جلب کنند.

اینگونه در جامعه نفوذ می کنند خصوصآ اگر جامعه ای فقیر باشد و همین نفوذ می تواند زمینه را برای دخالت در امور داخلی کشور مهیا سازد، مثل انتخابات محلی ووو، در کشور کوچک آلبانی هم مجاهدین همان سیاست نفوذ که درعراق اجرا می کردند را دنبال می کنند و مطمعنآ با این کار اگر برخورد قانونی نشود و اگر دولت و مشخصآ نخست وزیر آلبانی جلوی اعمال مخرب این گروه را نگیرد اینان آلبانی را هم ویران خواهند کرد.

اینها را نوشتم تا برسم به بازداشت دوستمان آقای احسان بیدی که چند روز پیش توسط پلیس آلبانی بدون هیچگونه توضیح و بدون هیچ دلیلی بازداشت شد، بازداشت وی بدون هیچگونه توضیح صورت گرفته و وی را به محلی نامعلوم انتقال داده اند تا دسترسی به وکیل هم نداشته باشد، البته بایستی گفت این یک توطئه از قبل طراحی شده توسط فرقه روبه زوال رجوی با پلیس کشوری است که درخواست ورود به اتحادیه اروپا را نموده و همین یک فقره توطئه که با رشوه گیری انجام شده نهایتآ مقامات آلبانی را مجبور خواهد کرد تا در این مورد توضیح دهند.

برای فرقه مجاهدین هیچ اهمیت نداشته و ندارد که کشور میزبانش با آبروریزی بین المللی روبرو شود، و یا اینکه برای گند زدن فرقه درخواست ورود به اتحادیه اروپا رد شود، فرقه رجوی حتی مبارزه با رژیم ایران هم برایش در اولویت نیست، برای این فرقه شیطانی مهم این است تا با هر کثافت کاری که در آستین چرکین خود دارد یک منتقد و یک مخالف را در اروپا از سر راه خود بردارد، این به این معناست که اگر اینان دارای قدرت در درون کشور باشند بیدرنگ تمام مخالفین خود را به چوبه دار خواهند سپرد، به این معناست که اگر در دوران حاکمیت این پلیدان تظاهراتی ضد دولتی به راه افتاد تمام مردم را به گلوله خواهند بست زیرا تحمل هیچگونه منتقد و مخالف را ندارند، برخورد با خانواده های اعضای خودشان در مقابل زندان اشرف در عراق خود گویاترین نمونه دیکتاتوری این فرقه و سرانش می باشد، و به این معناست که افشاگری های اعضای جدا شده و منتدین به فرقه دیکتاتوری رجوی اثرات خود را گذاشته و سران فرقه را تا جائی برده که بر علیه یک منتقد هم خودشان وارد منجلاب شوند و هم بلیس کشور میزبان خود را با خود به درون منجلاب بکشانند، البته که مقصر بوجود آمدن چنین منجلاب ها خود سران فرقه هستند.

پلیس آلبانی که این عمل ناشایست را با همکاری فرقه رجوی انجام داده بداند که هم دمکراسی را زیرپا گذاشته و هم کشور خود را در مقابل ملل دنیا ضایع نموده و هم سدی در راه پیوستن به اتحادیه اروپا بوجود آورده، بازداشت دوستمان اگر قانونی بود و اگر پلیس مدرکی در دست داشت بایستی طبق قانون بین المللی ایشان ازادانه به وکیل دسترسی داشته باشد تا بتواند از خود دفاع کند، بردن فرد بازداشت شده به مکان نامعلوم یک عمل غیرقانوی است و هیچ توضیحی هم آنرا توجیه نمی کند.

دوستان جدا شده و اعضای سابق فرقه رجوی بایستی با اتحاد بیشتر و در اتحاد با احسان بیدی دست در دست هم تا جائی که می توانند افشاگری کرده و این حرکت غیرقانونی در آلبانی را محکوم کنند تا فرقه رجوی گمان نبرد که با شانتاز و زدوبند می تواند دهان منتقدین را آنهم در اروپا ببندد.
با درود به احسان بیدی دوست گرامی و عزیز و تمام دوستانی که از افشاگری واقعیت هائی که از درون فرقه رجوی می دانند باز نمی ایستند.

توطئه علیه احسان بیدی نمونه ای از معضل اتحادیه اروپا با آلبانی است

تعریف رجوی از بیدی غلط از آب در آمد 

لینک به منبع

***

احسان بیدی: مفهوم ” کپسول زمان ” در فرقه مجاهدین خلق از نگاه نشریه آلمانی اشپیگلاحسان بیدی: مفهوم ” کپسول زمان ” در فرقه مجاهدین خلق از نگاه نشریه آلمانی اشپیگل

همچنین: