چه كساني از كاهش تحريم ها ناراحتند؟

چه كساني از كاهش تحريم ها ناراحتند؟

علي نظري، اعتماد، بیست و دوم اکتبر 2013: … روحاني ودولت تدبير و اميد دايره مخالفانش فقط منحصر به خارج از مرزها نيست. به موازات فحاشي هاي رسانه هاي اسراييلي و گروه هايي چون مجاهدين خلق و سلطنت طلب ها در داخل كشور هم دولت روحاني آماج دشنام هاي برخي از افراطيون داخلي قرار دارد. اين گروه كه …

لینک به منبع

چه كساني از كاهش تحريم ها ناراحتند؟

دورخيز دولت تدبير و اميد براي رفع تحريم هاي سازمان ملل متحد، اروپا و امريكا نخستين دغدغه رييس جمهور، وزيرخارجه و دستگاه ديپلماسي كشور است. به اعتقاد بسياري از ناظران سياسي چنانچه روحاني بتواند از اين گردنه عبور كند، حل معضلات اقتصادي جامعه سهل الوصول خواهد شد. اقتصادي كه ميراث دولت احمدي نژاد است در حال حاضر نگاه افكار عمومي و جامعه بين الملل را به خود جلب كرده است، كارآمدي دولت درحل وفصل مشكلات معيشتي جامعه گرانيگاه دولت تدبير و اميد در شيب جامعه از وضعيت دشوار كنوني به سوي شرايط ايمن و برخوردار ازآرامش براي عموم مردم است.حضور موفقيت آميز روحاني و ديپلماسي كارآمد وي در نيويورك كه منجر به شكستن تابوي روابط 35 ساله ايران وامريكا شد در داخل اين انتظارات را به وجود آورده است كه كليد تدبير و اميد بتواند قفل تحريم ها را باز كند. ميليون ها ايراني در داخل كشور چشم ا ميد به دولتمردان خويش دوخته اند تا بتوانند كشور را از گردنه تحريم ها برهانند، اما در نقطه مقابل 5 گروه مخالف جدي رفع تحريم ها هستند كه در اين مقاله به ذكرآنها مي پردازيم.

1- نخستين مخالف جدي كاهش يا رفع تحريم ها دولت اسراييل است. اسراييلي ها هرگز از روي كارآمدن دولت هاي تنش زدا نظير دولت هاي اصلاحات و اعتدال در ايران خشنود نيستند، بلكه نتانياهو و دست راستي هاي افراطي از آنجا كه همواره جنگ افروز و ماجراجو هستند، هرگز حضور دولت هاي آرامش طلب و متين را بر نمي تابند. در دوران هشت ساله احمدي نژاد به علت طرح مسائلي چون هولوكاست و اتخاذ مواضع خاص و سخنراني هاي تنش زا فرصت مظلوم نمايي براي اسراييلي ها در نهادهاي بين المللي فراهم مي شد كه آنها پروژه ايران هراسي در مجامع بين المللي را دامن بزنند، اكنون سياست هاي هوشمندانه روحاني در مناسبات با غرب ((نتانياهوو افراطيون تل آويو)) راكاملااچمز كرده است. سفر عجولانه نخست وزير اسراييل به سازمان ملل متحد و ايراد سخنان سخيف ضدايراني وي موجبات افزايش انزواي هرچه بيشتر اسراييل در جهان را فراهم كرد، افزايش تحريم ها و كوبيدن بر طبل جنگ غرب با ايران پروژه نخ نماي اسراييلي هاست.

2- كشورهاي عربي منطقه-در مجموع مي توان اتحاديه عرب را مخالف عمده بهبود مناسبات ايران و غرب دانست. با توجه به قدرت منطقه يي و موقعيت ژئو پولتيك ايران اگر مسير بهبود روابط ايران و جامعه جهاني هموار شود، كشورهاي عرب حوزه خليج فارس به حاشيه خواهند رفت. در طي 35 سال گذشته اقتصاد كشورهاي عربي از عدم ارتباط ايران وامريكاسود فراواني برده اند، به همين جهت نفع اعراب همواره در قطع رابطه ما با غرب بوده است و آنها بي ميل نيستند كه تحريم هاي غرب عليه ما تداوم يابد تا مانند گذشته در تجارت ايران و امريكا ضلع سوم اين رابطه باشند.

3- چين وروسيه- اگرچه هيچ گاه اين دو كشور متحد استراتژيك ما نبوده اند، اما بيشترين بهره را از قطع رابطه ايران و امريكا برده اند. استفاده از كارت ايران درمناسبات جهاني و پديده بازار مصرفي ما براي آنها موقعيت استثنايي را به وجود آورده است. چين و روسيه هيچ قرابت ايدئولوژيكي با ما ندارند و تداوم اين تحريم ها بهترين فرصت براي اقتصاد اين 2شريك ما است.

4- اپوزيسيون برانداز خارج از كشور- مجاهدين خلق و ساير گروه هاي برانداز جمهوري اسلامي هم رديف مقامات اسراييلي به حسن روحاني دشنام و ناسزا مي گويند. گام هاي سازنده دستگاه ديپلماسي كشوردر مذاكرات نيويورك و حصول تفاهم اوليه باامريكا وكشورهاي مذاكره كننده درآژانس بين المللي انرژي اتمي كه منجر به رفع يا كاهش تحريم ها خواهد شد موجب عصبانيت اين گروه ها شده است.

5- افراطيون داخلي: روحاني ودولت تدبير و اميد دايره مخالفانش فقط منحصر به خارج از مرزها نيست. به موازات فحاشي هاي رسانه هاي اسراييلي و گروه هايي چون مجاهدين خلق و سلطنت طلب ها در داخل كشور هم دولت روحاني آماج دشنام هاي برخي از افراطيون داخلي قرار دارد. اين گروه كه معمولاپشت سنگر مقدسات و ارزش هاي انقلاب پنهان مي شوند، به خاطر حفظ منافع اقتصادي خويش تهاجم گسترده يي را عليه روحاني و مسوولان سياست خارجي كشور طي يكي، دو هفته گذشته در پيش گرفته اند. اين عناصر خاص اساسا منافع شان در قطع رابطه با امريكاست.

وقتي شخصيتي مانند ها شمي رفسنجاني كه نزديك ترين فرد به بنيانگذار جمهوري اسلامي است مي گويد: امام اعتقاد به قطع رابطه ابدي با امريكا نداشته اند، پرواضح است آنهايي كه در دوران اصلاحات مانع برقراري رابطه ايران و امريكا شدند، امروز هم عزم شان را جزم كرده اند تا نگذارند رابطه اين دو كشور عادي شود، رفع يا كاهش تحريم ها به موازات سود سرشار براي قاطبه ملت موجب «آجر شدن نان بعضي ها» در داخل است.

فعال سياسي اصلاح طلب*

روزنامه اعتماد، شماره 2805 به تاريخ     27/7/92، صفحه 1 (صفحه اول)

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=7080

الکس کین: منافقین (مجاهدین خلق، فرقه رجوی)، دشمن دیپلماسی صلح جویانه ایران

انجمن دفاع از قربانیان تروریسم به نقل از آلتر نت امریکا، هفتم اکتبر ۲۰۱۳: … الکس کین در مقاله خود ضمن اشاره به تجمع منافقین در ۲۴ سپتامبر (سوم مهرماه) در مقابل سازمان ملل با هدف تبلیغات علیه ایران می نویسد: آمریکایی های غیر ایرانی هم حضور داشتند که از سراسر کشور با اتوبوس مقابل سازمان ملل آورده شده بودند. بلیط، غذا و تمام هزینه اقامت آنها توسط مجاهدین خلق پرداخت شده بود. برخی از آنها حتی نمی دانستند موضوع …

The Life of Camp Ashraf,
Mojahedin-e Khalq Victims of Many Masters

 

لینک به منبع
لینک به متن اصلی (انگلیسی)

گزارش مجله آمریکایی از جنگ طلبی منافقین

منافقین، دشمن دیپلماسی صلح جویانه ایران

الکس کین در مقاله خود ضمن اشاره به تجمع منافقین در ۲۴ سپتامبر (سوم مهرماه) در مقابل سازمان ملل با هدف تبلیغات علیه ایران می نویسد: آمریکایی های غیر ایرانی هم حضور داشتند که از سراسر کشور با اتوبوس مقابل سازمان ملل آورده شده بودند. بلیط، غذا و تمام هزینه اقامت آنها توسط مجاهدین خلق پرداخت شده بود. برخی از آنها حتی نمی دانستند موضوع از چه قرار است. در این تظاهرات عده ای از مقام های سابق در حمایت از منافقین سخنرانی کردند که از جمله مضحک ترین آنها سخنان جولیانی و تلاش وی برای ارتباط دادن دکتر روحانی به حملات تروریستی در آرژانتین بود.

انجمن دفاع از قربانیان تروریسم: مجله آمریکایی “آلتر نت” (Alter net) در مقاله ای به دشمنان دیپلماسی صلح جویانه ایران با جهان خارج می پردازد.

این مقاله که به قلم ” الکس کین”  در این مجله آن لاین منتشر شده از فرقه تروریستی مجاهدین خلق به عنوان گروهی نام می برد که مصمم به خرابکاری در بهبود روابط ایران با غرب و آمریکاست.

الکس کین در مقاله خود ضمن اشاره به تجمع منافقین در ۲۴ سپتامبر (سوم مهرماه) در مقابل سازمان ملل با هدف تبلیغات علیه ایران می نویسد: آمریکایی های غیر ایرانی هم حضور داشتند که از سراسر کشور با اتوبوس مقابل سازمان ملل آورده شده بودند. بلیط، غذا و تمام هزینه اقامت آنها توسط مجاهدین خلق پرداخت شده بود. برخی از آنها حتی نمی دانستند موضوع از چه قرار است. در این تظاهرات عده ای از مقام های سابق در حمایت از منافقین سخنرانی کردند که از جمله مضحک ترین آنها سخنان جولیانی و تلاش وی برای ارتباط دادن دکتر روحانی به حملات تروریستی در آرژانتین بود.”

به گفته الکس کین تظاهرات ۲۴ سپتامبر در مقابل سازمان ملل آخرین دستاویز منافقین برای تحت فشار گذاشتن آمریکا برای کمک به براندازی رژیم ایران بود. این گروه سالهاست که از لابیگری و جلب حمایت مقام های امریکایی برای این امر استفاده می کند. مجاهدین خلق خود را «دولت در تبعید» می نامد؛ جنبشی که خود را آماده به دست گرفتن قدرت در زمان براندازی رژیم ایران می داند. اما مجاهدین خلق بطور گسترده ای در داخل ایران منفور است.

در مقاله کین آمده است ” این گروه خشونت طلب ایرانی به عنوان یک «فرقه» شناخته می شود. این گروه در نهایت از ایران بیرون رانده شد و به حمایت از صدام درست در زمانی که عراق جنگ وحشیانه ای را علیه ایران آغاز کرده بود، روی آورد. خشونت ها و جنایات این گروه باعث شد که مجاهدین خلق در فهرست سازمان های تروریستی وزارت خارجه آمریکا قرار گیرد. “

الکس کین در ادامه به لابی گیری فرقه منافقین و پرداخت مبالغ هنگفت این فرقه به مقامات آمریکایی اشاره کرده، می نویسد:”در طول دهه گذشته فرقه مجاهدین لابیگری وسیعی را از طریق مقام های امریکایی راه انداختند تا نام خود را از فهرست گروه های تروریستی حذف کنند. مجاهدین خلق که در سال ۲۰۰۵ توسط ارتش ایالات متحده مورد تعلیم قرار می گرفت، در ترور دانشمندان ایرانی با اسرائیل همکاری کرد و میلیون ها دلار هم به مقام های سابق آمریکایی پول پرداخت تا به نمایندگی از این گروه سخنرانی کنند. “

وی در پایان تاکید می کند فرقه منافقین مخالف هر گونه صلح و بهبود روابط ایران با جهان غرب است. به گفته او این فرقه همچنان به دنبال توقف دیپلماسی در حل و فصل مسائل میان ایران و جهان غرب بوده و در کنار جنگ طلبان تندرویی مثل نتانیاهو همچنان بر طبل جنگ با ایران می کوید.


(Rajavi from Saddam to AIPAC)

همچنین:

چرا ایران نمی تواند به آمریکا اعتماد کند

۲۰۱۳/۱۰/۰۵ by

«بنیاد آینده آزادی»/ ترجمه ایران دیدبان، پنجم اکتبر ۲۰۱۳: … دولت آمریکا و متحد نزدیک آن اسرائیل [رژیم صهیونیستی] از شورشیان قومی برای حمله به ایران استفاده کرده اند. ایالات متحده آمریکا در حالی از بعضی از گروه ها مانند جندالله و فرقه تروریستی مجاهدین خلق برای ضربه زدن به ایران استفاده کرده است که […]

حقوق قربانیان ترور چه می شود؟

۲۰۱۳/۱۰/۰۴ by

دکتر سجادی، مدیر عامل انجمن دفاع از قربانیان تروریسم، تهران، چهارم اکتبر ۲۰۱۳: …  کامل شدن این طنز جایی بود که همین سرکرده گروهک منافقین پس از تمام شدن غائله ای که با پرداخت میلیونها دلار رشوه در میان سناتورها و مقامات بازنشسته امریکایی راه انداخته بود، بازگشت اعضای فرقه از کمپ لیبرتی به اشرف […]

نگاهی به انواع عاشورای مجاهدین

۲۰۱۳/۰۹/۳۰ by

تحریریه ایران فانوس، بیست و نهم سپتامبر ۲۰۱۳: … همه می دانیم که اردوگاه اشرف آخرین یادگار به جای مانده از صدام حسین در عراق بود که با حمایت اربابان خارجی بر جا مانده و کارش مضاف بر ایران با عراق نیز جرقه و جنگ را به پیش می برد. اما یک ماموریت دیگر را […]

mek_albania_June2013