چه کسی مسئول رنج مداوم خانواده های اعضای گرفتار در پادگان اشرف است؟ (بعلاوه: حکم بازداشت مسعود رجوی، مریم رجوی و سران مجاهدین صادر شد)

چه کسی مسئول رنج مداوم خانواده های اعضای گرفتار در پادگان اشرف است؟ (بعلاوه: حکم بازداشت مسعود رجوی، مریم رجوی و سران مجاهدین صادر شد)

.

بنیاد خانواده سحر، بغداد، بیست و پنجم ژوئیه 2010: … آمریکا یک راه بیشتر ندارد. باید دست دولت عراق را باز بگذارد تا بساط فرقه رجوی را در عراق جمع کند. در هیچ کجای دنیا یک سازمان تروریست خارجی در یک کشور دیگر پادگان مستقل ندارد که حق دخالت به دولت آن کشور در امور خود را هم ندهد. این میراثی بود که صدام حسین به توصیه …

بنیاد خانواده سحر، بغداد، بیست و پنجم ژوئیه 2010
http://www.saharngo.com/fa/story/1372

لینک به متن انگلیسی
https://iran-interlink.org/?mod=view&id=8490

اقدام به بمبگذاری در زاهدان موجب کشته و زخمی شدن شمار زیادی از هم میهنان بی گناه شد (پنجشنبه 24 تیرماه برابر با 15 ژوئیه امسال). باراک اوباما رئیس جمهور و هیلاری کلینتون وزیر خارجه آمریکا علاوه بر تعداد دیگری از سران کشورهای غربی بلافاصله این عمل تروریستی را محکوم کردند. این اقدام تروریستی چند روز بعد از اینکه دادگاه عالی جنائی عراق حکم دستگیری و استرداد 38 تن از رهبران و مسئولین فرقه مجاهدین خلق از جمله مسعود و مریم رجوی را به جرم جنایت علیه بشریت و تروریسم صادر نموده بود صورت گرفت.

دو روز بعد از این عمل تروریستی یک دادگاه فدرال در آمریکا از وزارت خارجه این کشور خواست تا تصمیم به وارد کردن نام سازمان مجاهدین خلق در لیست تروریستی این وزارتخانه را مورد بازبینی قرار دهد که با قول مساعد وزیر خارجه مواجه گردید. نمایشی که در اروپا به اجرا در آمده بود به نظر میرسد که در آمریکا نیز در حال اجرا می باشد.

دولت آمریکا و کشورهای غربی در محکوم کردن تروریسم پیش قدم هستند ولی بهر دلیل همیشه از محکوم نمودن تروریست طفره می روند. جالب اینست که کشورهای اروپائی که دیگر این سازمان را علیرغم انبوه مدارک موجود تروریست نمی دانند هنوز حاضر نیستند افراد آن را که خود سربار ملت عراق کرده اند به کشورهایشان ببرند چرا که آنان این تروریست ها را نه در ممالک خود بلکه در مجاورت ایران و بر روی دوش ملت عراق میخواهند.

دولت آمریکا سازمان مجاهدین خلق را یک فرقه کیش شخصیتی و تروریست میداند و معتقد است که آنان آمریکائی ها را در ایران کشته و تازه برای این کار سرود هم ساخته اند. ولی باید دقت کرد که وقتی یک قربانی همین فرقه می خواهد از پادگان اشرف فرار کند و عناصر فرقه جلوی چشم خانواده ها او را می گیرند و می زنند و می برند، آمریکایی هایی که رفته بودند و قرار بود آنجا نباشند با هلیکوپتر بالای سر خانواده ها می آیند و تهدیدشان می کنند و بعد اجازه تحقیق و بررسی هم به کسی نمی دهند.

ظاهرا برخی جناح ها و عوامل در آمریکا و در غرب بازی خطرناکی را شروع کرده اند و از تاریخ درس عبرت نگرفته اند. وضعیت تروریسم فرقه رجوی عاقبتی مانند عاقبت القاعده و بن لادن برای غرب بدنبال خواهد داشت. دیر نخواهد بود که روزی دست به کشتار در اروپا و آمریکا بزنند. مجاهدین خلق در حال حاضر مشخصا در عراق سیستم های امنیتی براه انداخته و عناصر رژیم گذشته را جمع کرده اند و افراد آموزش دیده خود در سیستم صدام حسین را به فرانسه و آلمان فرستاده اند. یکی از جداشدگان در خارج از کشور از قول مهدی ابریشم چی از مسئولان رده بالای سازمان مجاهدین خلق گفته بود که اگر غرب ما را تروریست میداند پس ما هم در همین غرب درست و حسابی تروریست میشویم. مسئولین امنیتی کشورهای غربی که مصر بودند نام سازمان مجاهدین خلق جدا از مصالح موقت سیاسی در لیست های تروریستی باقی بماند بر این نظر بودند که تهدید امنیتی این فرقه برای غرب بسا بیشتر از ایران است.

حتما آمریکائی ها حمایت خود از فرقه فالون گونگ falun gong cult در چین را به این خیال که چون مخالف دولت چین است پس می توانست دوست آمریکا باشد به خاطر دارند. این حمایت نهایتا باعث شد که این فرقه بتواند بسیاری از آمریکائی- چینی ها را در آمریکا جذب کرده و وارد جنایات سازمانیافته در آن کشور نماید و مشکلات این فرقه مخرب به ظاهر بودائی نه گریبان چین بلکه گریبان آمریکا را گرفته بود که گرفتاری آن هنوز هم برای این کشور ادامه دارد.

سازمان مجاهدین خلق دیگر یک مشکل و معضل مربوط به رژیم ایران نیست. این مشکل در درجه اول روی دوش ملت عراق سنگینی میکند و بازتاب آن نیز در درون کشورهای غربی است و حل آن هم بر عهده کشورهای غربی می باشد که آنرا بر عراق تحمیل کرده اند. این کشور نمیخواهد این مشکل را بیش از این بر دوش ملت خود بکشد و البته برخی جریانات در غرب بر اساس منافع کوتاه مدت خود سعی میکنند آنرا همچنان بر دوش عراق حمل نمایند. چهره ضد حقوق بشری برخی محافل غربی در “نقض حقوق بشر ساکنان اشرف” زمانی مشخص میشود که خواهان استفاده از تروریست های مغزشوئی شده بی جیره و مواجب برای مقاصد پلید خود هستند. آنها اگر ریگی به کفششان نیست چرا درب قرارگاه را باز نمیکنند تا همگان بفهمند در درون آن چه میگذرد و بر سر ساکنان آن چه می آید.

اما در این میان عده ای بی گناه شامل اعضای گرفتار در داخل فرقه و همچنین خانواده های رنج کشیده آنان قربانی یک پارادوکس و یک کشمکش در سیاست غرب شده اند. آن بخش از غرب که زیر نفوذ صهیونیست هاست ظاهرا با جمهوری اسلامی مشکل دارد. اما خانواده ها تنها یک مشکل دارند و آن اینست که ماه هاست در چند صد متری عزیزان خود مستقر هستند ولی معلوم نیست چرا نمی توانند با آنها آزادانه دیدار داشته باشند. چه کسی مانع است؟ طبعا رهبران سازمان مجاهدین خلق که اساسا از اسم خانواده وحشت دارند مانع اصلی هستند. اما چه کسی از آنان حمایت میکند تا دست باز داشته باشند و به این رفتار شنیع خود ادامه دهند؟ قطعا برخی عناصر جنگ طلب و کوته بین در هیئت حاکمه آمریکا و لابی های صهیونیستی. و چرا آنان این کار را میکنند؟ چون به خیال خام خود فکر میکنند که دشمن دشمن آنان دوست آنان است و البته بعلاوه اینکه سوراخ دعا را گم کرده اند تجربه هیتلر و بن لادن را هم فراموش نموده اند. مضافا بر اینکه قاعدتا باید دون شأن غربی ها باشد که بخواهند از دستمال مصرف شده صدام حسین که بی مصرف بودن آن طی سالیان به اثبات رسیده است استفاده نمایند.

آمریکا یک راه بیشتر ندارد. باید دست دولت عراق را باز بگذارد تا بساط فرقه رجوی را در عراق جمع کند. در هیچ کجای دنیا یک سازمان تروریست خارجی در یک کشور دیگر پادگان مستقل ندارد که حق دخالت به دولت آن کشور در امور خود را هم ندهد. این میراثی بود که صدام حسین به توصیه اروپائی ها برای ملت عراق به جا گذاشت و نیروهای آمریکایی در عراق به شهادت گزارش مؤسسه RAND آنرا ادامه دادند و مقر فرقه ای اشرف را به همان شکل در عراق حفظ نمودند. آمریکا اگر نگران حقوق بشر است میتواند تمامی این افراد را به خاک خود ببرد. راستی چرا آمریکا حاضر نیست حتی یک ویزا به عناصر فرقه رجوی بدهد در حالیکه عراق را مجبور میکند تا این سازمان را به صورتی که هست در خاک خود و البته علیه مصالح ملی و امنیت این کشور نگهدارد.

روزی یکی از مقامات عراقی به ما میگفت که در زمان صدام حسین بعد از اعلام آتش بس در جنگ با ایران قرار شد که صلیب سرخ جهانی با اسرای جنگی ایرانی که به مجاهدین خلق پیوسته بودند مصاحبه نماید تا اگر مایلند به ایران برگردند و در غیر این صورت در قرارگاه های آنها در عراق بمانند. آنزمان صدام حسین و رجوی هر دو مجبور شدند به این خواسته تن بدهند و در نتیجه این افراد بدون حضور مسئولین سازمان و در خارج از مقرهای مجاهدین خلق و حتی با حضور نماینده سفارت ایران در بغداد با صلیب سرخ مصاحبه کردند. در این مصاحبه ها حتی بعضا اعضای خانواده ها یا نامه ها و عکس های آنان آورده شده بود که نهایتا بخش عمده ای از این افراد علیرغم مغزشوئی هایی که از قبل توسط فرقه رجوی صورت گرفته بود که اگر به ایران برگردند اعدام خواهند شد دیگر به قرارگاه باز نگشتند و عازم ایران شدند و در امنیت به آغوش خانواده بازگشتند. حال چگونه است که صلیب سرخ جهانی و کمیساریای عالی پناهندگان و حتی ارتش آمریکا با وجودی که صدام حسین متحد مسعود رجوی رفته و دولت فعلی عراق مخالف حضور سازمان مجاهدین خلق در خاک خود می باشد نمیتوانند حتی ترتیب یک دیدار ساده خانوادگی در خارج از پادگان اشرف را با کسی بدهند؟ عجبا!

رجوی اینبار اما با بد کسی طرف است. فرقه و خانواده مثل جن و بسم الله می مانند. وجود یکی نفی کننده دیگری است. مریم رجوی گفت خانواده لانه فساد است و البته بدرستی خانواده را دشمن اصلی فرقه خود معرفی کرد. حال خانواده بدون سلاح و بدون تجهیزات و بدون امکانات در دروازه قلعه مستحکم فرقه ایستاده تا جادوی آنرا باطل کند و افراد در بند و اسیر را آزاد نماید. رجوی که به غیر از بمب و مسلسل و البته دروغ و فریب ابزار دیگری برای رسیدن به اهداف خود نمی شناسد در برابر باطل السحر فرقه چه خواهد کرد و چقدر لابی های صهیونیستی و جریان جنگ طلب آمریکا خواهند توانست این وضعیت را ادامه دهند؟ آینده همه چیز را روشن خواهد نمود.

هیئت مدیره بنیاد خانواده سحر
بغداد
شنبه 2 مرداد 1389 (24 ژوئیه 2010)


(مریم رجوی رهبر فرقه تروریستی مجاهدین خلق مستقر در پاریس)

——–

صدور حکم بازداشت مریم و مسعود رجوی در عراق

.

… دولت های ایران، عراق و آمریکا سازمان مجاهدین خلق را یک گروه تروریستی می دانند و دولت عراق، که در حال حاضر متشکل از ائتلاف احزاب شیعی است، قصد دارد حدود ۳۵۰۰ عضو باقیمانده این سازمان را از پایگاه اشرف در شمال بغداد بیرون کند. قاضی محمد عبدالصاحب، سخنگوی دادگاه عالی عراق، گفت: “با توجه به شواهدی که وقوع جنایت علیه بشریت را تایید می کند، دستور بازداشت ۳۹ رهبر و عضو سازمان مجاهدین خلق از جمله مسعود رجوی، رهبر این سازمان، صادر شده است.” به گفته آقای عبدالصاحب، دستور بازداشت مریم رجوی، همسر مسعود رجوی و رهبر شورای ملی مقاومت، شاخه سیاسی سازمان مجاهدین خلق که مقر آن در پاریس است، نیز صادر شده است …


(لینک به فایل ویدئویی – 30 مگا بایت)


(مریم رجوی مستفر در قرارگاه مرکزی گروه تروریستی در پاریس)

بی بی سی فارسی، (ترجمه مستقیم از خبرگزاری رویترز) دوازدهم ژوئیه 2010
http://www.bbc.co.uk/persian/iran/2010/07/100712_l17_mko_arrest.shtml

https://iran-interlink.org/fa/?mod=view&id=8501

لینک به متن اصلی خبر رویترز (انگلیسی)
https://iran-interlink.org/?mod=view&id=8414

حدود ۳۵۰۰ عضو سازمان مجاهدین خلق در پایگاه اشرف در شمال بغداد زندگی می کنند

دادگاهی در عراق دستور بازداشت ۳۹ عضو سازمان مجاهدین خلق، از گروه های مخالف حکومت ایران، از جمله مسعود و مریم رجوی از رهبران این سازمان را به اتهام جنایت علیه بشریت صادر کرده است.


(لینک به فایل ویدئویی – 40 مگا بایت)

این دادگاه دلیل اتهام جنایت علیه بشریت را کمک این افراد به صدام حسین، رئیس جمهور سابق عراق، در سرکوب قیام بیست سال پیش شیعیان عراق اعلام کرده است.

سازمان مجاهدین خلق که بعد از سرکوب و دستگیری گسترده اعضایش در ابتدای دهه ۱۳۶۰ خورشیدی، مقرش را به عراق منتقل کرد، در جریان جنگ هشت ساله ایرانه و عراق، به ارتش صدام حسین کمک کرد.

اقدامی که به عقیده بسیاری از تحلیلگران منجر به عدم محبوبیت گسترده این سازمان در بین مردم ایران شده است.

اما سازمان مجاهدین خلق همکاری با صدام حسین در سرکوب قیام شیعیان و کردها در اوایل دهه ۱۹۹۰ میلادی را تکذیب می کند.


(لینک به فایل ویدئویی – 4 مگا بایت)

دولت های ایران، عراق و آمریکا سازمان مجاهدین خلق را یک گروه تروریستی می دانند و دولت عراق، که در حال حاضر متشکل از ائتلاف احزاب شیعی است، قصد دارد حدود ۳۵۰۰ عضو باقیمانده این سازمان را از پایگاه اشرف در شمال بغداد بیرون کند.

قاضی محمد عبدالصاحب، سخنگوی دادگاه عالی عراق، گفت: “با توجه به شواهدی که وقوع جنایت علیه بشریت را تایید می کند، دستور بازداشت ۳۹ رهبر و عضو سازمان مجاهدین خلق از جمله مسعود رجوی، رهبر این سازمان، صادر شده است.”

به گفته آقای عبدالصاحب، دستور بازداشت مریم رجوی، همسر مسعود رجوی و رهبر شورای ملی مقاومت، شاخه سیاسی سازمان مجاهدین خلق که مقر آن در پاریس است، نیز صادر شده است.

مهدی عقبایی، از سخنگویان سازمان مجاهدین خلق، در گفتگو با رویترز صدور دستور بازداشت را تحت فشار دولت عراق دانسته است.

آقای عقبایی گفت: “این تصمیمی سیاسی، و آخرین هدیه نوری مالکی (نخست وزیر عراق) به حکومت ایران است.”


(لینک به فایل ویدئویی – 10 مگا بایت)


(مریم رجوی مستفر در قرارگاه مرکزی گروه تروریستی در پاریس)

————-

همچنین:
https://iran-interlink.org/fa/?mod=view&id=8408

وزارت داخله عراق دریافت حکم دستگیری مسعود و مریم رجوی

و سی و شش تن دیگر از سران مجاهدین را اعلام کرد

(آغاز عملیات دستگیری رهبران فرقه به جرم جنایات ضد بشری)

.

… ایدان خالد معاون اول وزیر کشور و پلیس عراق در مصاحبه ای با السومریه نیوز گفت که ” وزارت کشورحکم جلب سی و هشت تن از رهبران مجاهدین به اتهام دست داشتن در جنایات علیه بشریت را از دادگاه عالی عراق دریافت نمود”. بنابر گفته های ایدان خالد، “وزارت کشور این حکم قاضی را به تمام ایستگاههای پلیس جهت پیگیری ارسال می نماید”. وی گفت که “وزارت کشور اطلاعات خود را در این رابطه کامل نکرده است ولی دستور دستگیری آنها را در داخل و خارج از عراق دنبال خواهد کرد”…

السومریه نیوز، یازدهم ژوئیه 2010 (ترجمه ایران اینترلینک)
لینک به متن اصلی عربی
http://www.alsumarianews.com/ar/2/8758/news-details-.html

لینک به متن انگلیسی
https://iran-interlink.org/?mod=view&id=8407

وزارت داخله دیروز شنبه اعلام نمود که حکم جلب سی و هشت تن از اعضای سازمان مجاهدین خلق را به اتهام جنایات علیه بشریت دریافت نموده است. این حکم از طرف دادگاه عالی جنایی عراق صادر گردیده. یک منبع در دادگاه عالی گفت که اعضای سازمان مجاهدین بخاطر دست داشت در سرکوب قیام 1991 و همکاری با نیروهای امنیتی آن زمان تحت تعقیب قرار گرفته اند.

ایدان خالد معاون اول وزیر کشور و پلیس عراق در مصاحبه ای با السومریه نیوز گفت که ” وزارت کشورحکم جلب سی و هشت تن از رهبران مجاهدین به اتهام دست داشتن در جنایات علیه بشریت را از دادگاه عالی عراق دریافت نمود”.

بنابر گفته های ایدان خالد، “وزارت کشور این حکم قاضی را به تمام ایستگاههای پلیس جهت پیگیری ارسال می نماید”. وی گفت که “وزارت کشور اطلاعات خود را در این رابطه کامل نکرده است ولی دستور دستگیری آنها را در داخل و خارج از عراق دنبال خواهد کرد”.

….

ادامه گزارش السومریه نیوز (عربی)
http://www.alsumarianews.com/ar/2/8758/news-details-.html

ادامه گزارش السومیریه نیوز (انگلیسی)
https://iran-interlink.org/?mod=view&id=8407

لینک به بازتاب اخبار در مطبوعات عراق
http://www.alsumarianews.com/ar/2/8758/news-details-.html

http://www.alsumarianews.com/ar/1/7407/news-details-.html

http://www.iraqi123.com/ar/articles/9789/.html

http://www.anbaaiq.com/NewsDetails.aspx?ID=57166

http://www.darabeen.com/index.asp?fname=
/2010/07/07-07/2010-7-7-8-8-40.htm&dismode=x&ts=7/7/2010%208:15:46%20AM

http://hajr.homeftp.net/hajrvb/showthread.php?p=407127766

http://www.batnaya.net/forum/showthread.php?t=62405

———–

همچنین:
https://iran-interlink.org/fa/?mod=view&id=8375

دادگاه عالی جنایی عراق حکم جلب مسعود رجوی و مریم رجوی را صادر کرد

(احکام  دستگیری رجوی ها جهت اجرا به پلیس بین الملل و وزارت داخله ارسال گردید)

… دادگاه عالی جنائی عراق براساس اصل(12) به جایگزین اصل(15) قانون شماره 10 سال 2005 حکم بازگشت مسعود رجوی (سردسته سازمان مجاهدین خلق ایران) همراه با 37 تن دیگرازاعضای سازمان ازجمله مریم رجوی وامیرکاظمی راصادرکرد. مطابق این حکم وزارت کشور عراق وانترپول موظف به تعقیب افراد فوق الذکروسپردن آنان به دادگاه خواهند بود. گزارش دیگری حاکی است دولت عراق ونیروهای امنیتی تحت امر آن، مسئولیت امنیتی پادگان عراق جدید(اشرف سابق) را تحویل گرفتند


(Massoud and Maryam Rajavi the cult leaders)


(Izzat Ebrahim and Massoud Rajavi still at large)


(Maryam Rajavi in terrorist cult’s HQ in Paris)

الموتمر، بغداد، چهارم ژوئیه 2010
ترجمه از ایران اینترلینک

لینک به متن اصلی (عربی)
http://www.inciraq.com/pages/view_paper.php?id=201031009

لینک به متن انگلیسی
https://iran-interlink.org/?mod=view&id=8374

روزنامه الموتمر شماره 2078 تارخ 5/7/2010 درصفحه اول منتشرنمود.

دادگاه عالی جنائی عراق براساس اصل(12) به جایگزین اصل(15) قانون شماره 10 سال 2005 حکم بازگشت مسعود رجوی (سردسته سازمان مجاهدین خلق ایران) همراه با 37 تن دیگرازاعضای سازمان ازجمله مریم رجوی وامیرکاظمی راصادرکرد.

مطابق این حکم وزارت کشور عراق وانترپول موظف به تعقیب افراد فوق الذکروسپردن آنان به دادگاه خواهند بود.

گزارش دیگری حاکی است دولت عراق ونیروهای امنیتی تحت امر آن، مسئولیت امنیتی پادگان عراق جدید(اشرف سابق) درناحیه خالص – ازتوابع استان دیالی-راازنیروهای امریکایی تحویل گرفتند.

گفتنی است نیروهای امریکا اززمان سقوط رژیم سابق درسال 2003 درداخل پادگان مستقرشده بودند.

تحویل پادگان یادشده طی یک مراسمی روزجمه 2/7/2010 با حضورتعدادی ازفرماندهان امنیتی ونظامی ارتش عراق وامریکا درداخل پادگان ودراجرای بندهای توافقنامه امنیتی عراق با ایالات متحده برگذارگردید. براساس این توافق ، کلیه قرارگاهها ومواضع نظامی ارتش امریکا به دولت عراق واگذارشد تا بدین ترتیب این کشورازحاکمیت کامل برسرزمین خود برخوردارومسئولیت حفظ امنیت ونظم درهمه مناطق عراق به ارتش ودستگاههای امنیتی عراق سپرده ودولت عراق مسئولیت کامل اداری وامنیتی پادگان اشرف (مقرسازمان مجاهدین خلق) راعهده دار شوند.

درمراسم تحویل گرفتن پادگان عراق جدید (پادگان اشرف)خانواده های ایرانی که چهارماه است دربرابردرب ورودی پادگان دست به تحصن زده بودند حضورداشتند . این خانواده ها که ازواگذاری مسئولیت پادگان به دولت ودستگاههای امنیتی عراق بسیارخوشحال بودند، ضمن تاکید براینکه فرماندهان نظامی امریکا درطول هشت سال گذشته برخط مشی ومواضع منفی سازمان ورهبران آن درداخل پادگان صحه گذاشتند خاطرنشان ساختند که ازهمراهی با خانواده های ایرانی وپذیرش خواسته های آنان برای ملاقات بافرزندانشان درخارج پادگان بدون دخالت ونظارت مسئولین سازمان خودداری ودراین مدت ازپادرمیانی برای پایان دادن به درد ورنج خانواده ها وتحت فشارقراردادن رهبران سازمان برای ملاقات با فرزندانشان دریغ کردند.

خانواده های مزبوراظهارامیدواری کردند با واگذاری مسئولیت پادگان به دولت عراق بتوانند با فرزندانشان ملاقات وآنان رادرآغوش گرفته وبه اتفاق آنان به کشورشان بازگردند.

**

المحكمة الجنائية تصدر مذكرة أعتقال ضد مسعود رجوي .. الحكومة العراقية تستلم ( معسكر اشرف) رسميا

علمت (المؤتمر) ان المحكمة الجنائية العراقية العليا اصدرت مذكرة القاء القبض بحق مسعود رجوي رئيس منظمة مجاهدي خلق الايرانية المعارضة بالاضافة الى مذكرات اعتقال تشمل 37 شخصا اخرين من بينهم زوجته مريم رجوي وامير كاظمي ، حسب (ق / 1 / 149) الصادر في 13 / 6/ 2010 ، وفق المادة (12) بدل المادة (15) من قانون المحكمة رقم 10 لسنة 2005 ، مما يعني ان على وزارة الداخلية العراقية والانتربول الدولي ملاحظة هؤلاء وتقديمهم للمحكمة .
من جهة اخرى شهدت محافظة ديالى تسلم الحكومة العراقية والقوات الامنية التابعة لها المسؤولية السيادية والامنية الكاملة لمعسكر العراق الجديد في قضاء الخالص ( معسكر اشرف سابقا ً) من القوات الامريكية التي كانت مستقرة داخل المعسكرمنذ سقوط النظام السابق في عام 2003 .
جاء ذلك خلال حفل رسمي جرى يوم الجمعة المصادف الثاني من شهر تموز / يوليو الجاري حضره عدد من القادة الامنيين والعسكريين في الجيش العراقي والاميركي داخل مقرمعسكر العراق الجديد ( معسكر اشرف سابقا ً ) تنفيذا ً لبنود الاتفاقية الامنية الموقعة بين العراق والولايات المتحدة وذلك بتسليم المقرات والمواقع العسكرية الشاغلة من قبل الجيش الامريكي الى الحكومة العراقية لتحقيق سيادة العراق الكاملة على اراضيه وتكون مسؤولية حفظ الامن والنظام في كافة ارجاء العراق بعهدة قوات الجيش والاجهزة الامنية العراقية ، حيث ستتولى الحكومة العراقية المسؤولية الادارية والامنية الكاملة لمعسكر اشرف (مقرمنظمة خلق) .
وشهد حفل تسليم معسكر العراق الجديد (معسكر اشرف) حضور العوائل الايرانية المعتصمة امام بوابة المعسكرمنذ اربعة اشهر والتي بدورها فرحت كثيرا لاستلام الحكومة والاجهزة الامنية العراقية مسؤولية معسكراشرف من القوات الاميركية ، مؤكدين ان القادة العسكريين الاميركيين وخلال السنوات الثمانية الماضية كانوا من المؤيدين للسياسات والمواقف السلبية للمنظمة وقادتها داخل المعسكر ، فضلا عن عدم الوقوف مع العوائل الايرانية والاستجابة لمطاليبهم للقاء بأبنائهم المحتجزين داخل المعسكر بدون تدخل ومراقبة المسؤولين في المنظمة ، ورفضهم الدائم طيلة السنوات الماضية التدخل لانهاء معاناة العوائل والضغط على قادة المنظمة للسماح للعوائل الايرانية بمقابلة ابنائهم ، معربين عن املهم الكبير في رؤية واحتضان ابنائهم والعودة بهم الى ديارهم بعد استلام الحكومة العراقية والاجهزة الامنية الساندة لها سيادة وامن معسكرالعراق الجديد ( معسكر اشرف).

 

 

بنیاد خانواده سحر، بغداد، بیست و پنجم ژوئیه 2010

|