ژرژی تاناسی نویسنده آلبانیایی : به خانواده ها بگویید که صبر کنند و امید داشته باشند

ژرژی تاناسی نویسنده آلبانیایی : به خانواده ها بگویید که صبر کنند و امید داشته باشند

ژرژی تاناسی نویسنده آلبانیایی : به خانواده ها بگویید که صبر کنند و امید داشته باشندانجمن نجات، چهارم مارس 2020:… به عنوان یک آلبانیایی که اطلاعات جامعی در خصوص مجاهدین خلق و مقر شبه نظامی آنان در نزدیکی شهر مانز Manez (اردوگاه اشرف 3) دارد، من برای اعضای عادی مجاهدین خلق متأسفم که مانند برده برای صاحب خود، مریم رجوی پیر بی وطن درنده خو، می مانند. به عنوان یک آلبانیایی من فعالیت های رجوی در آلبانی را تهدیدی برای امنیت ملی وطنم و نقض آشکار حقوق بشر اعضای فرقه می دانم. به خانواده ها بگویید که صبر کنند و امید داشته باشند. عزیزان آنان در حال حاضر به واقع اسیر هستند. فرار از یک زندان ساده تر از ترک اردوگاه اشرف 3 است. رفتار بخش های مهمی از دولت آلبانی و همچنین اپوزیسیون شرم آور است که مانند سگ دست آموز آن زن شریر یعنی مریم رجوی عمل می کنند. ژرژی تاناسی نویسنده آلبانیایی : به خانواده ها بگویید که صبر کنند و امید داشته باشند. 

 .

ژرژی تاناسی نویسنده آلبانیایی : به خانواده ها بگویید که صبر کنند و امید داشته باشند

واکنش به استمداد انجمن نجات

انجمن نجات مرکز تهران 13 اسفند 1398

لینک به متن انگلیسی:

Gjergji Thanasi In Albanian Responds: Tell Families To Wait And Hope

آقای جرجی تاناسی Gjergji Thanasi، نویسنده و فعال حقوق بشر در آلبانی، به استمداد مدیرعامل انجمن نجات ایران واکنش نشان داد:

ژرژی تاناسی نویسنده آلبانیایی : به خانواده ها بگویید که صبر کنند و امید داشته باشند

او نوشت:

به عنوان یک آلبانیایی که اطلاعات جامعی در خصوص مجاهدین خلق و مقر شبه نظامی آنان در نزدیکی شهر مانز Manez (اردوگاه اشرف 3) دارد، من برای اعضای عادی مجاهدین خلق متأسفم که مانند برده برای صاحب خود، مریم رجوی پیر بی وطن درنده خو، می مانند.

به عنوان یک آلبانیایی من فعالیت های رجوی در آلبانی را تهدیدی برای امنیت ملی وطنم و نقض آشکار حقوق بشر اعضای فرقه می دانم.

به خانواده ها بگویید که صبر کنند و امید داشته باشند. عزیزان آنان در حال حاضر به واقع اسیر هستند. فرار از یک زندان ساده تر از ترک اردوگاه اشرف 3 است. رفتار بخش های مهمی از دولت آلبانی و همچنین اپوزیسیون شرم آور است که مانند سگ دست آموز آن زن شریر یعنی مریم رجوی عمل می کنند.

در حال حاضر کار چندانی نمی شود کرد. عملا دریافت ویزای آلبانی برای دارندگان گذرنامه های ایرانی غیر ممکن است. تنها ایرانیانی که گذرنامه های اتحادیه اروپا، بریتانیا، آمریکا، کانادا، استرالیا و زلاند نو را دارند می توانند وارد آلبانی شوند. حتی آنان نیز به دلیل تعرض پلیس ما اذیت و آزار خواهند دید.

هیچ اقدام خاصی که توسط وکلای آلبانیایی شما قابل اجرا باشد نمانده است. آنان با کارزار جدی انواع تهمت ها مواجه بوده اند. معمولا به آنان برچسب “جاسوس رژیم ملایان”، “تروریست های نیروی قدس”، حتی در خصوص شهروندان ارشد 70 ساله یا مسن تر، می زنند.

پایان

MEK Trial In Albania

ژرژی تاناسی نویسنده آلبانیایی : به خانواده ها بگویید که صبر کنند و امید داشته باشند

لینک به منبع

***

MEK_Maryam_Rajavi_Terrorists_Thugs_Tirana_AlbaniaMEK assault parents then send tens of thugs to hunt down ex-members in Tirana

Albania: MEK rebrands by assassinating unwanted membersAlbania: MEK rebrands by assassinating unwanted members

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/مدیر-عامل-انجمن-نجات-ایران-استمداد-از-و/

مدیر عامل انجمن نجات ایران: استمداد از وجدان های بیدار بشری

ابراهیم خدابنده مدیر عامل انجمن نجاتابراهیم خدابنده، انجمن نجات، اول مارس 2020:… سازمان مجاهدین خلق در سال 2016 انتقال اعضای خود از عراق به آلبانی را تکمیل نمود. این جابجایی به صورت گروهی تحت توافق صورت گرفته در ژنو میان دولت ایالات متحده آمریکا، دولت جمهوری آلبانی، کمیساریای عالی ملل متحد برای پناهندگان و سازمان مجاهدین خلق انجام شد. قرار بر این شد که کمیساریا مسئولیت انتقال و آمریکا هزینه آنرا بر عهده بگیرند. بعدا مشخص شد که این جابجایی بر اساس قوانین پناهندگی ملل متحد که افراد باید به صورت فردی پناهنده شوند صورت نپذیرفته بلکه به صورت سازمانی و صرفا در ارتباط با رهبران مجاهدین خلق انجام گرفته است. در نتیجه این افراد فاقد موقعیت قانونی بوده و بی وطن به حساب می آیند. سازمان مجاهدین خلق مانند یک فرقه مخرب کنترل ذهن عمل می نماید. این سازمان عشق، خروج از فرقه، ارتباط با بیرون خصوصا دوستان و خانواده، داشتن زندگی و افکار شخصی، انتقاد به رهبر فرقه و بسیاری دیگر از حقوق پایه ای انسانی را برای اعضای خود ممنوع کرده است. مدیر عامل انجمن نجات ایران: استمداد از وجدان های بیدار بشری 

Mothers, the forgotten victims of ISIS and the MEK (Rajavi cult)Mothers, the forgotten victims of ISIS and the MEK (Rajavi cult)

مدیر عامل انجمن نجات ایران: استمداد از وجدان های بیدار بشری

لینک به متن انگلیسی:

انجمن نجات مرکز تهران11 اسفند 1398

نامه ای از جانب مدیر عامل انجمن نجات کشور خطاب به وجدان های بیدار بشری تنظیم گردید که برای سازمان های بین المللی و حقوق بشری از جمله نهادهای مختلف ملل متحد، صلیب سرخ جهانی، عفو بین الملل، دیدبان حقوق بشر، ارگان های مختلف اتحادیه اروپا و پارلمان اروپا و همچنین رسانه های بین المللی ارسال گردید. متن نامه به شرح زیر است؟

ابراهیم خدابنده مدیر عامل انجمن نجات

ابراهیم خدابنده مدیر عامل انجمن نجات

خطاب به وجدان های بیدار بشری

مایلم از جانب هزاران تن از خانواده های دردمند و رنج کشیده اعضای سازمان مجاهدین خلق مستقر در اردوگاهی بسته و دورافتاده در آلبانی شما را در جریان موارد نقض فاحش اولیه ترین حقوق انسانی در خصوص این سازمان قرار دهم و از شما طلب یاری نمایم.

سازمان مجاهدین خلق در سال 2016 انتقال اعضای خود از عراق به آلبانی را تکمیل نمود. این جابجایی به صورت گروهی تحت توافق صورت گرفته در ژنو میان دولت ایالات متحده آمریکا، دولت جمهوری آلبانی، کمیساریای عالی ملل متحد برای پناهندگان و سازمان مجاهدین خلق انجام شد. قرار بر این شد که کمیساریا مسئولیت انتقال و آمریکا هزینه آنرا بر عهده بگیرند.

بعدا مشخص شد که این جابجایی بر اساس قوانین پناهندگی ملل متحد که افراد باید به صورت فردی پناهنده شوند صورت نپذیرفته بلکه به صورت سازمانی و صرفا در ارتباط با رهبران مجاهدین خلق انجام گرفته است. در نتیجه این افراد فاقد موقعیت قانونی بوده و بی وطن به حساب می آیند.

سازمان مجاهدین خلق مانند یک فرقه مخرب کنترل ذهن عمل می نماید. این سازمان عشق، خروج از فرقه، ارتباط با بیرون خصوصا دوستان و خانواده، داشتن زندگی و افکار شخصی، انتقاد به رهبر فرقه و بسیاری دیگر از حقوق پایه ای انسانی را برای اعضای خود ممنوع کرده است.

من هزاران نامه از خانواده های این اعضا دریافت کرده ام که صرفا خواهان یک ارتباط ساده با عزیزان گرفتار خود در داخل این فرقه می باشند. رهبران فرقه ده ها سال است که چنین اجازه ای را نمی دهند و دولت آلبانی و دیگر ارگان های ذی ربط هم هیچگونه همکاری نشان نمی دهد. من در پاسخ به این خانواده ها چه باید بگویم و چه جوابی باید بدهم؟

تعداد قابل توجهی از این افراد از این سازمان جداشده اند که به دلیل وضعیت مبهم قانونی خود و نداشتن برگه های هویت فردی در شرایط بسیار بدی در آلبانی به سر می برند. کمیساریا و وزارت کشور دولت آلبانی هیچ قدمی برای آنان بر نمی دارند چرا که از اساس وجود آنان را به صفت فردی به رسمیت نمی شناسند و آنان را به صورت گروهی و سازمانی پذیرفته اند.

این افراد به لحاظ صنفی و مالی مجبورند همچنان به مجاهدین خلق وابسته باشند و البته آنان پول ماهیانه شان را صرفا به شرط عدم افشای نقض حقوق بشر در داخل مناسبات سازمان و همچنین جنایت ها و خیانت هایی که این سازمان انجام داده است می پردازند و به هر نحو ممکن آزادی عمل آنان را می گیرند و حتی آنان را وادار به جاسوسی می نمایند.

آیا در میان این همه سازمان های عریض و طویل بین المللی و حقوق بشری کسی هست که توجه کوچکی به این مقوله نقض فاحش حقوق انسانی بنماید؟ آیا کسی هست که برای التیام دردهای این مادران و پدران سالخورده حرفی برای گفتن داشته باشد؟ آیا جدا از سیاست های بین المللی و اشتراک منافع یا تضاد منافع طرف های مختلف، بحث دیگری هم می تواند این میان مطرح باشد؟
بی صربانه منتظر پاسخ شما هستم و پیشاپیش از توجهات شما تشکر می کنم.

ابراهیم خدابنده
مدیر عامل انجمن نجات

(پایان)

مدیر عامل انجمن نجات ایران: استمداد از وجدان های بیدار بشری

لینک به منبع

***

MEK Assassinated AmericansMEK Assassinated Americans

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/شکست-پروژه-فرقه-مجاهدین-در-تصحیح-چهره/

شکست پروژه فرقه مجاهدین در تصحیح چهره

شکست پروژه فرقه مجاهدین در تصحیح چهرهعلی اکرامی، انجمن نجات، مرکز خوزستان، بیستم فوریه 2020:… خبرنگار نیویورک تایمز بطرز جالبی روی مخفی کردن اعضا انگشت می گذارد. آنجا که می نویسد علیرغم اینکه به من گفته شده بود که بیش از 2200 نفر در این کمپ زندگی می کنند ولی من به زحمت چیزی در حدود 200 نفر دیدم ویا وقتی درمورد سرنوشت مسعود رجوی سوال می کردم تمامی آنها پاسخ می دادند نمی توانند حرفی در این مورد بزنند. علی صفوی نماینده مجاهدین در آمریکا در پاسخ سوال من درمورد اینکه رجوی کجاست سرش را پایین انداخت وگفت اجازه ندارد دراین مورد حرفی بزند. وی در بخشی دیگر از گزارشش اشاره می کند نزدیک به سه ساعت در کنار درب منتظر اجازه ورود بوده و بعد از اعلام موافقت تا ساعت 1:30 بامداد شروع به یکسری مصاحبه، شرکت در جلسات تبلیغاتی و تورهایی کردم. شکست پروژه فرقه مجاهدین در تصحیح چهره 

شکست پروژه فرقه مجاهدین در تصحیح چهرهچهل سال حرکت مجاهدین خلق در سراب و بیراهه

شکست پروژه فرقه مجاهدین در تصحیح چهره

پشت پرده دعوت مجاهدین از گزارشگر نیویورک تایمز

انجمن نجات مرکز خوزستان1 اسفند 1398

فرقه مجاهدین برای مقابله با تاثیرات افشاگری های اعضای جداشده در آلبانی و اروپا که ابهامات و سوالات جدی درخصوص مناسبات فرقه ای و شیوه های مغزشویی بمنظور نگهداری اعضا ، در افکارعمومی و بخصوص مطبوعات آزاد اروپا و آمریکا ایجاد کرده است؛ دریک اقدام عکس العملی و صرفا با هدف لاپوشانی و توجیه،  از خبرنگار نیویورک تایمز برای حضور در مقر اشرف سه دعوت بعمل آورده بود.

البته با توجه به تجارب ما اعضای جداشده قبل از دعوت و حضور این خبرنگار اقدام به جابحایی اعضای منتقد و مسئله دار و همچنین انتخاب کیس های مورد دلخواه از میان اعضاء و دیکته کردن مطالبی که می بایست در حضور خبرنگار مطرح کنند وهمچنین تزیینات سالن ها ومحل های مورد بازدید وتدارک برنامه های هنری را دردستور کار قرار داده است.
نکته مهم تر اینکه تمامی اعضا و مسئولینی که قرار است در معرض برخورد با خبرنگاران قرار گیرند می بایست مرز سرخ های مناسبات و از جمله بی اطلاعی از وضعیت مسعود رجوی، تعداد نفرات مقر و برخورداری از حق آزادانه انتخاب ماندن و یا جدایی را رعایت نمایند.

با درنظر گرفتن کلیه این موارد گزارش اخیر خبرنگار نیویورک تایمز خیلی جالب و خواندنی است و این گزارش بخوبی مشخص میکند که وی فریب صحنه سازی و سناریو از پیش ساخته مسئولین فرقه را نخورده است.

خبرنگار نیویورک تایمز بطرز جالبی روی مخفی کردن اعضا انگشت می گذارد. آنجا که می نویسد علیرغم اینکه به من گفته شده بود که بیش از 2200 نفر در این کمپ زندگی می کنند ولی من به زحمت چیزی در حدود 200 نفر دیدم ویا وقتی درمورد سرنوشت مسعود رجوی سوال می کردم تمامی آنها پاسخ می دادند نمی توانند حرفی در این مورد بزنند.

علی صفوی نماینده مجاهدین در آمریکا در پاسخ سوال من درمورد اینکه رجوی کجاست سرش را پایین انداخت وگفت اجازه ندارد دراین مورد حرفی بزند.

وی در بخشی دیگر از گزارشش اشاره می کند نزدیک به سه ساعت در کنار درب منتظر اجازه ورود بوده و بعد از اعلام موافقت تا ساعت 1:30 بامداد شروع به یکسری مصاحبه، شرکت در جلسات تبلیغاتی و تورهایی کردم.

خبرنگار نیویورک تایمز در گزارشش تاکید کرده است دعوت از او از سوی رهبران این گروه برای تصحیح (بزک) چهره شان بوده است .

وی تاکید کرد اجازه مصاحبه خصوصی باهیچ یک از اعضا را نداشته است.

خبرنگار نیویورک تایمز بطرز جالبی که با کنایه همراه است به نظر یکی از مورخان بنام ابراهیمیان درخصوص وضعیت مجاهدین در افکار عمومی مردم ایران اشاره میکند، که برغم اینکه این گروه ادعا دارد از حمایت قابل توجهی میان مردم ایران برخوردار است اما آقای ابراهیمان می گوید محبوبیت این گروه پس از دست زدن به خشونت دراوایل دهه 1980 سقوط کرده است. وی تاکید کرده وقتی بامردمی که دردوران انقلاب زندگی کرده اند صحبت می کنید متوجه میشوید وقتی نام مجاهدین را می برید آنها براشفته میشوند.

خبرنگار نیویورک تایمز براساس مشاهدات خود می گوید من این سازمان را کاملا نفرت آمیز دیدم و تعجب می کنم در آلبانی هستند.

شکست پروژه فرقه مجاهدین در تصحیح چهرهکافه ای در آلبانی که معمولاً اعضای جدا شده از سازمان مجاهدین خلق در آن جا دور هم جمع می شوند

دربخش جداگانه ای از گزارش خبرنگار نیویورک تایمز به دیدار با اعضای جداشده اشاره میکند آنجایی که به موضوع محدودیت ها و بحث ممنوعیت افکار جنسیتی و روابط عاطفی و شرکت اجباری در مراسم های انتقاد از خود تاکید دارند.

شیوه ای که سران فرقه در ضمن دعوت از خبرنگار نیویورک تایمز بکار گرفتند درحقیقت کپی برداری از پروسه های گذشته است که عمدتا در قرارگاه اشرف اجرا میشد. جالب اینجا بود که تمامی این پروژه ها باشکست مواجه میشد. پروتکل های اجراشده بقدری مصنوعی بود که حتی نزدیک ترین شخصیت ها به آنها و از جمله اعضای شورا را مسئله دار میکرد.

بهرحال از آنجا که هرجریان باطل بدلیل ذات عملکردش نمی تواند ماهیت خود را مخفی نماید و قانونمندی های سرسخت و واقعیت های انکارناپذیری بر جهان پیرامون ما حاکم است که اجازه عوام فریبی به هیچ جریانی نمی دهد فرقه مجاهدین هم از این ترفندها سودی نخواهد برد. عصر ما دوران آگاهی هاست و دروغ و نیرنگ و فریب نمی تواند در انحراف افکار عمومی کارساز واقع شود و اقدامات شیادانه مجاهدین چون آوار برسر خودشان خراب خواهد شد.

علی اکرامی

شکست پروژه فرقه مجاهدین در تصحیح چهره

لینک به منبع

***

link to one of the Mojahedin Khalq songs advocating killing Americans celebrating killing of Captain Hawkinslink to one of the Mojahedin Khalq songs advocating killing Americans celebrating killing of Captain Hawkins

مجاهدین خلق سر بریدن را از مخابرات صدام آموزش دیده اندThe Proof of US Cold shoulder to Maryam Rajavi

همچنین: