کشتار بجای رها شدن خواست کیست؟

کشتار بجای رها شدن خواست کیست؟

کانون وبلانویسان مستقل ایرانی ، چهارم سپتامبر 2013: … اعضایی که میتوانستند در کشور ثالث پناهندگی گرفته وزندگی جدیدی را تجربه کنند به قتلگاه فرستاده شدند اعضایی که برای کشته شدن آماده شده بودندهمگی در عکسها با جلیقه های ضد گلوله و کلاه خود گویی به مصاف دشمن میرفته اند . ما اعضای کانون وبلاگنویسان ضمن محکوم کردن این جنایت وتسلیت به بازماندگان و خانواده های منتظر تلاش برای نجات باقیماندگان این فرقه  …

لینک به منبع

در باره کشتار فرماندهان و اعضای بالا و نیز تعدادی از اعضای مسئله دار و مخالف فرقه مجاهدین در قرارگاه اشرف تا این لحظه اخبار ضد و نقیضی به گوش میرسد , حمله نیروهای عراقی , حمله مردم خشمگین , حمله گروههای مسلح داخلی , اختلافات داخلی و درگیری بین نیروها و نیز انفجار منابع سوخت و خشمگین شدن اعضا و حمله به نیروهای ارتش از مواردی است که گفته شده , اما بیشک این کشتار یک هدیه برای مریم و مسعود رجوی است کسانی که ارزش سازمان وفرقه خود را در شهید بیشتر میدانند و در این برهه از زمان که با فروپاشی مواجه هستند نیاز مبرم به مظلوم نمایی جهانی دارند.

اعضایی که میتوانستند در کشور ثالث پناهندگی گرفته وزندگی جدیدی را تجربه کنند به قتلگاه فرستاده شدند اعضایی که برای کشته شدن آماده شده بودندهمگی در عکسها با جلیقه های ضد گلوله و کلاه خود گویی به مصاف دشمن میرفته اند .

ما اعضای کانون وبلاگنویسان ضمن محکوم کردن این جنایت وتسلیت به بازماندگان و خانواده های منتظر تلاش برای نجات باقیماندگان این فرقه در اشرف و لیبرتی را از همه مجامع بین المللی و سازمانهای حقوق بشری و وجدانهای آگاه خواستاریم

همچنین به خانواده مرحوم هادی شمس حائری که عمری در تلاش برای دیدار فرزندانش به سر برد بابت درگذشت امیر شمس حائری فرزند ش تسلیت میگوییم , بالاخره در جهانی فارغ از جنگ و کشتار و در دنیایی بدون محدودیت های فرقه ای وحصار و بند امیر امروز میتواند پدرش را ملاقات کند

aamir

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=6335

از واقعیات تا تبلیغات: پشت پرده حوادث پادگان اشرف

بنیاد خانواده سحر، بغداد، سوم سپتامبر ۲۰۱۳: …  عکس هائی از جانب فرقه رجوی مخابره شد که نشان میدهد افرادی که دست هایشان از پشت بسته شده است به قتل رسیده اند. اگر دولت عراق میخواست چنین اقدامی انجام دهد قطعا کار را یکسره میکرد و کسی را باقی نمیگذاشت که عکس تهیه کند و برای فرقه رجوی بفرستد تا آنها به فاصله بسیار اندکی از وقوع حادثه به سراسر جهان مخابره نمایند. عکس ها و همه زمینه سازی ها از قبل فراهم شده بود …

لینک به منبع

از واقعیات تا تبلیغات: پشت پرده حوادث پادگان اشرف

در اولین ساعات صبح یکشنبه ۱ سپتامبر سال جاری، شورای ملی مقاومت (ویترین غربی پسند فرقه رجوی در پاریس) به طور مسلسل وار شروع به دادن اطلاعیه هائی کرد که در آنها ادعا شده بود که شب قبل نیروهای عراقی یورش مسلحانه ای به باقیمانده نفرات فرقه رجوی در پادگان اشرف نموده و تعدادی را دست بسته به قتل رسانده اند. بعد از آن رسانه های جهان به انعکاس این اخبار پرداختند و سیل همدردی ها و محکومیت ها آغاز شد. متأسفانه منبع خبر در ساعات اولیه تماما سازمان مجاهدین خلق یا همان فرقه مخرب رجوی بود. عکس هائی هم در همین رابطه بلافاصله از جانب دستگاه تبلیغاتی فرقه مخابره شد که انعکاس گسترده ای یافت و احساسات بسیاری را برانگیخت. سرعت انتشار و گستردگی انعکاس حکایت از آمادگی کامل از پیش داشت.

متعاقبا دولت عراق هرگونه مداخله نظامی در پادگان اشرف را رد کرد و مقامات مختلف عراقی یک به یک تهاجم را از جانب هر کس و به هر طریقی که بود محکوم نموده و خواهان مداخله ملل متحد و بررسی موضوع شدند اما گویا اخبار فرقه رجوی در شرایط سیاسی بین المللی فعلی برای رسانه های غربی مقبول تر بود. تیتر خبرگزاری آسوشیتتدپرس در این میان جالب توجه است که به تناقض در اظهارات مقامات عراقی در این خصوص اشاره میکند. وقتی به متن خبر رجوع میشود معلوم میگردد که تمامی مقامات عراقی با اسم و رسم موضوع دخالت نیروهای نظامی در کشتار مربوطه را تکذیب کرده و خواهان مداخله سازمان های بین المللی شده اند و تنها از قول یک مأمور پلیس در اداره پلیس دیالی که نامش هم ذکر نشده عنوان گردیده است که نیروهای عراقی هم نقش داشته اند. بعدا کاشف به عمل آمد که منبع همین خبر از قول شاهد بی نام و نشان هم خود فرقه رجوی بوده که از طریق به اصطلاح دوستانی که در خبرگزاری آسوشییتد پرس دارد منتشر شده است.

در گذشته مطرح نموده بودیم که رجوی در واکنش در برابر این سؤال که سرنگونی چه زمانی خواهد بود عنوان نموده بود که صرفا مسئول آخرت پیروان فرقه اش می باشد و زمان سرنگونی را کسی نمیداند. ما این واکنش را با یک کارشناس و متخصص امور عراق و سازمان مجاهدین خلق در میان گذاشتیم و نظر وی را در این رابطه جویا شدیم. پاسخ تحلیلی او که در تاریخ ۲۴ اوت از طریق ایمیل به دست ما رسید (اسناد مکاتبات ایمیلی موجود است) به شرح زیر می باشد:

“. . . اگر اینطور باشد یعنی (رجوی) بخواهد فتیله را پایین بکشد و خلاصه جمع و جور کند و به وضع خودش برسد و سیاست و غیره را کنار بگذارد مسلما دو نیاز مبرم دارد. اول این که یک طوری آمریکا را متقاعد کند که مسئله حضورش در اروپا و نگهداری از خودش را حل کند. دوم این که باید یک طوری از شر این سه هزار تن (در عراق) خلاص شود. تا جایی که رجوی را می شناسم احتمالا برنامه ای بچیند تا جان این سه هزار تن را خرج سرویسهای آمریکایی کند و بصورتی خطی اهداف آمریکا را با جان اینها در عراق پیش ببرد. مثلا شمیایی؟ بمباران؟ زهر و سم؟ یک طوری خلاصه سر به نیستشان کند و به گردن دولت عراق بیندازد که عراق مجبور شود مابازایی به  آمریکا بدهد و آنها هم مابازای این کار یک جایی در اروپا به او (رجوی) بدهند که مثل خیلی های دیگر در آب نمک بماند برای روزی که شاید نیاز شد.”

بعد از اینکه نیروهای آمریکائی حفاظت پادگان اشرف را به نیروهای عراقی سپردند خط سازمان ایجاد درگیری به هر شکل ممکن با نیروهای حفاظت اشرف بود. دولت عراق سالها با صبر و حوصله تلاش نمود تا مسئله خروج فرقه مخرب رجوی از عراق را به صورت مسالمت آمیز حل کند. با مداخله ملل متحد و پادرمیانی وزیر خارجه وقت آمریکا هیلاری کلینتون که قول داد اگر رجوی نیروهایش را به لیبرتی ببرد وی نیز نام سازمان را از لیست گروه های تروریستی خارج خواهد کرد بالاخره روند انتقال ساکنان اشرف به کمپ ترانزیت آغاز شد که در مرحله بعد این افراد از عراق به کشور ثالث منتقل شوند. اما رجوی بر خلاف وعده های داده شده عده ای را در اشرف به بهانه فروش اموال نگاه داشت و تمامی پیشنهادات خریداران را هم رد کرد و بعد به بهانه ناامن بودن اردوگاه لیبرتی خواهان بازگشت نفراتش به اشرف شد. قابل توجه است که پادگان اشرف ابتدا معسکر الخالص نام داشت که متعلق به ارتش عراق بود و صدام حسین آنرا به صورت غیر قانونی در اختیار رجوی قرار داد و بعد زمین های کشاورزی اطراف آن نیز که مالکین خصوصی داشت غصب  گردید و به پادگان اشرف اضافه شد.

دولت عراق از هر طریق مسالمت آمیز تلاش کرد تا مسئله اشرف را بدون درگیری حل و فصل نماید و طبق قانون و حکم دادگاه و همچنین توافق های انجام شده این پادگان را پس بگیرد اما مسئولین فرقه از ورود مسئولین عراقی به پادگان اشرف جلوگیری به عمل آورده و آنرا ملک خود می دانستند. قابل ذکر است که پادگان اشرف تنها مکان متعلق به صدام حسین در عراق است که بعد از بیش از ده سال از سقوط وی هنوز مورد تجسس و بازبینی قرار نگرفته و تحت کنترل دولت نیست. در ضمن شایان توجه است که رجوی بر خلاف قول و قرارهایش با مقامات ملل متحد از جمله مارتین کوبلر فرستاده ویژه دبیر کل در عراق حتی بیان واژه هائی مانند “ترانزیت” و “کشور ثالث” را برای پیروان خود ممنوع اعلام کرد و کوبلر را هم مزدور و عامل رژیم ایران خواند.

مراودات و مذاکرات مسئولین عراقی با رهبران فرقه رجوی در اشرف همچنان ادامه داشت و ما (بنیاد خانواده سحر) مدام هشدار میدادیم که عده زیادی در عراق از این فرقه زخم ها برداشته اند و برخی زمینهایشان غصب شده و برخی دیگر فرزندان و اقوام خود را از دست داده اند که فرقه رجوی را مسبب آن میدانند و در پی گرفتن انتقام هستند. ما مدام تأکید داشتیم که عراق جای امنی برای نفرات فرقه نیست و باید هرچه زودتر با ملل متحد همکاری نمایند و از عراق خارج شوند. رجوی همه اینها را خوب میدانست و عمدا میخواست این افراد در عراق و آنهم در اشرف که به مراتب ناامن تر از لیبرتی است بمانند تا از خون آنها در وقت مقتضی تغذیه کند. مسئولین سازمان بارها تأکید کرده اند که برای حفظ اشرف نیاز به خون دارند. در حادثه ۱۹ فروردین و در جریان ورود نیروهای عراقی به بخش شمالی پادگان اشرف به نفرات گفته شده بود که نترسید و جلو بروید و با هر وسیله ای تهاجم کنید چون گلوله هایشان مشقی است. آنها مشخصا عمد داشتند تا تعداد کشته شدگان خود را بالا ببرند. کسانی که از فرقه جدا شده اند حاضرند در هر کجا که لازم باشد شهادت بدهند که مسئولین سازمان مدام تأکید داشتند که نیاز به خون دارند و از نفرات میخواستند تا زمینه های درگیری را فراهم کنند.

از فرقه ای که نفرات خود را بی محابا به کشتن میدهد و به آنها به صورت سربازان یک بار مصرف نگاه میکند و فرمان خودسوزی صادر میکند و آنها را بدون آموزش و بدون سلاح جلوی گلوله می فرستد چه انتظاری میشود داشت. در جریان ۱۷ ژوئیه در پاریس که فرمان خودسوزی داده شد به نفرات گفته شده بود که شروع کنند و مطمئن باشند که بلافاصله آتش را خاموش خواهند کرد ولی این کار را نکردند و تنها به فکر تهیه فیلم و عکس بودند. در جریان اشغال عراق هم سازمان، به شهادت بسیاری که توانستند فرار کنند، افرادی که ناراضی بودند را به قتل رساند و حتی از پشت با گلوله زد و بعد به حساب شهدای بمباران های نیروهای ائتلاف گذاشت.

عکس هائی از جانب فرقه رجوی مخابره شد که نشان میدهد افرادی که دست هایشان از پشت بسته شده است به قتل رسیده اند. اگر دولت عراق میخواست چنین اقدامی انجام دهد قطعا کار را یکسره میکرد و کسی را باقی نمیگذاشت که عکس تهیه کند و برای فرقه رجوی بفرستد تا آنها به فاصله بسیار اندکی از وقوع حادثه به سراسر جهان مخابره نمایند. عکس ها و همه زمینه سازی ها از قبل فراهم شده بود. علت را هم باید در وقایع سیاسی اخیر و موضع دولت عراق در قبال ماجراجوئی های آمریکا در جریان سوریه جستجو کرد. قتل اعضای سازمان مجاهدین خلق توسط خود سازمان مسبوق به سابقه است و اینکه یک ناراضی را حذف فیزیکی کنند و بعد با عنوان شهید بخواهند از خونش ارتزاق کنند چیز جدیدی نیست.

دولت عراق به فرقه رجوی اطلاع داده بود که دیگر کاسه صبرش لبریز شده و به هر وسیله ممکن میخواهد پادگان اشرف را پس بگیرد اما رجوی در این رابطه پیش دستی کرد و با این توطئه که بدون شک کار خودش و ایادیش در عراق بوده است هم دولت عراق را به نفع آمریکا در صحنه بین المللی تحت فشار قرار داد و هم خون تازه برای دستگاه تبلیغاتی اش دست و پا کرد.

رجوی اگر هزار بار بمیرد و زنده شود برای پس دادن تقاص جنایات و خیانتهای بیشمارش کم است. اعضای هر فرقه مقدم ترین قربانیان آن فرقه هستند. کسانی که سه دهه از عمر خود را به پای رجوی ریختند به این صورت باید قربانی اهداف و مطامع فرقه ای و امپریالیستی شوند.

ما بار دیگر از تمامی ارگان ها و مجامع بین المللی میخواهیم تا جهت نجات جان گروگان های اسیر در چنگال رجوی مداخله نمایند و نگذارند او باز هم خون های بیشتری را بر زمین بریزد.

بنیاد خانواده سحر

بغداد – ۳ سپتامبر ۲۰۱۳

همچنین:

درگیری مجدد در پادگان اشرف: ادامه ماجراجوئی های رجوی به قیمت جان گروگان ها

۲۰۱۳/۰۹/۰۱ by

بنیاد خانواده سحر، بغداد، اول سپتامبر ۲۰۱۳: … هشدار داده بودیم که جان گروگان های رجوی در عراق در معرض خطر جدی است. همانطور که در رسانه ها نیز منعکس گردیده است به دنبال اخطارها و هشدارهای مکرر دولت عراق مبنی بر تخلیه پادگان اشرف و بازپس دادن آن به صاحبان اصلی اش، نهایتا شب […]

بعد از بیش از سه دهه وعده و وعید: رجوی نهایتا اعضا و هواداران فرقه اش را به آخرت حواله داد

۲۰۱۳/۰۸/۲۱ by

بنیاد خانواده سحر، بغداد، بیست و یکم اوت ۲۰۱۳: … خبرهای رسیده از درون فرقه رجوی، چه از لیبرتی و چه از اروپا، حاکی از افزایش و گسترش فضای مسئله داری و نافرمانی، و به قول مسئولین فرقه ذهنیت ها، و همچنین تمایل به جدائی از جانب اعضا و هواداران است که شخص مسعود رجوی […]

نمایندگان پارلمان عراق: بقای عناصر فرقه تروریستی خلق (فرقه رجوی) نقض قانون اساسی و تهدیدی برای امنیت ملی عراق است

۲۰۱۳/۰۸/۲۰ by

بنیاد خانواده سحر، بغداد، بیستم اوت ۲۰۱۳: …  کمیته دفاع و امنیت پارلمان عراق سخن خود را در مورد فرقه تروریستی خلق با این عبارت آغاز کرد که در سایه شرایط و توطئه هایی که علیه ملت عراق برنامه ریزی می شود، این فرقه خطری بزرگ برای امنیت ملی عراق به حساب می آید؛ علاوه […]

حقا چه کسی باید گورش را گم کند؟

۲۰۱۳/۰۸/۱۲ by

بنیاد خانواده سحر، بغداد، دوازدهم اوت ۲۰۱۳: … از قرار اطلاع مسعود رجوی رهبر فرقه نارضایتی خود را از برخی موضوعات، از جمله نافرمانی افرادی که به آلبانی و آلمان رفته اند و ایجاد امید به خارج شدن از عراق در کسانی که هنوز در لیبرتی هستند، ابراز نموده و اشاره کرده است که: “هر کس […]


(Leader of Terrorist Mojahedin Khalq with Saddam Hussein)


(Mehdi Abrishamchi and Massoud Rajavi taking orders from Saddam’s head of secret services)


(Massoud and Maryam Rajavi, cult leaders)