گذری بر وقایع مجاهدین در سی و هشت سالگی ۱۹ بهمن

گذری بر وقایع مجاهدین در سی و هشت سالگی ۱۹ بهمن

گذری بر وقایع مجاهدین در سی و هشت سالگی ۱۹ بهمنجواد فیروزمند، محمد حسین سبحانی، ایران قلم و آریا ایران، پانزدهم فوریه 2020:… این برنامه با نگاهی به وقایع آنروز، به رویداد ۱۹ بهمن سال ۶۰ می پردازد. روزی که موسی خیابانی، اشرف ربیعی و ۱۸ تن از کادرهای سازمان مجاهدین در خانه تیمی زعفرانیه با ماموران به جنگ و گریز برخاسته و کشته شدند. روزی که در امتداد بهمن ماه به نماد سراشیبی سقوط همه جانبه یک سازمان مبدل گردید! در این برنامه آقای محمد حسین سبحانی عضو سابق شورای مرکزی مجاهدین، با نگاهی به وقایع و تجارب آنروز به تجزیه و تحلیل چند رویداد دیگر می نشیند تا بینندگان برنامه را با دستآوردهای جدید مجاهدین در اروپا آشنا نماید. گذری بر وقایع مجاهدین در سی و هشت سالگی ۱۹ بهمن 

گذری بر وقایع مجاهدین در سی و هشت سالگی ۱۹ بهمنسقوط مجاهدین خلق ایران – از بهمن 59 تا بهمن 98

مجاهدین خلق در امتداد یک بهمن

گذری بر وقایع مجاهدین در سی و هشت سالگی ۱۹ بهمن

تاریخ سیاسی اجتماعی نیم قرن گذشته مردم ایران شاهد دو رویداد بسیار مهم در بهمن ماه بود. اولی حاصل تعارض با نظام سلطنتی و دومی محصول توهمات گروهی که خود را ضد امپریالیست تر، انقلابی تر و اسلامی تر می نمایاند.

فاصله زمانی این دو بهمن پر از فراز و نشیب های سیاسی، اجتماعی و ایدئولوژیکی بین گروه هایی است که دستی در آتش انقلاب داشتند. آتشی که با شکستن مرزهای اتحاد به جان ها افتاد و به کشاکشی ویرانگر در پیچ و خم شهرهای ایران مبدل گردید.

مجاهدین خلق از کمین سر کوچه علیه امریکایی ها تا امروز 

دو سال و اندی از ۲۲ بهمن ۵۷ گذشتته بود که اکثر گروه ها در برابر هم به صف ایستادند. اسلحه ها به روی هم نشانه رفت و خیابان ها مجددا به خون آغشته گردید. از آن پس بمب و اسلحه بود که غرش کنان فضای جامعه را می شکافت و خون هایی که به تصمیم رهبران سیاسی بر زمین ریخت و سیلاب آن چند نسل از مردم ایران را به یغما برد…

گذری بر وقایع مجاهدین در سی و هشت سالگی ۱۹ بهمن

این برنامه با نگاهی به وقایع آنروز، به رویداد ۱۹ بهمن سال ۶۰ می پردازد. روزی که موسی خیابانی، اشرف ربیعی و ۱۸ تن از کادرهای سازمان مجاهدین در خانه تیمی زعفرانیه با ماموران به جنگ و گریز برخاسته و کشته شدند.

روزی که در امتداد بهمن ماه به نماد سراشیبی سقوط همه جانبه یک سازمان مبدل گردید!

در این برنامه آقای محمد حسین سبحانی عضو سابق شورای مرکزی مجاهدین، با نگاهی به وقایع و تجارب آنروز به تجزیه و تحلیل چند رویداد دیگر می نشیند تا بینندگان برنامه را با دستآوردهای جدید مجاهدین در اروپا آشنا نماید…

گفتگوی جواد فیروزمند با محمد حسین سبحانی
عضو سابق شورای مرکزی سازمان مجاهدین خلق
آریا ایران – جمعه ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ – ۱۴ فوریه ۲۰۲۰

سازمان مجاهدین خلق، منفورترین در طول تاریخ ایران

گذری بر وقایع مجاهدین در سی و هشت سالگی ۱۹ بهمن

لینک به منبع

***

مواضع خائنانه فرقه رجوی در تنش ایران و امریکامواضع خائنانه فرقه رجوی در تنش ایران و امریکا

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/جست-و-خیز-مرحوم-رجوی-در-حاشیه-ترور-قاسم/

جست و خیز مرحوم رجوی در حاشیه ترور قاسم سلیمانی

جست و خیز مرحوم رجوی در حاشیه ترور قاسم سلیمانیگفتگوی جواد فیروزمند با محمد حسین سبحانی، آریا ایران، نهم ژانویه 2020:… تنها یک گروه ظاهرا ایرانی که بیش از چهل سال دست به عمل تروریستی زده، ده ها هزار تن از هموطنان خود را ترور نموده و تا چند سال پیش در لیست سیاه اکثر کشورهای جهان بوده، به جشن و سرور در زندان اشرف ۳ واقع در آلبانی اقدام نمود. مسعود رجوی را که از چند سال پیش مرحوم اعلام شده از قبر بیرون کشیده، پیام صوتی منتشر کرده، درخواست سلاح از آمریکا داده و به جست و خیز میمون و ارسال موهوم سرنگونی وادار کرد! در این برنامه با آقای محمد حسین سبحانی عضو سابق شورای مرکزی مجاهدین خلق به گفتگو نشسته ایم تا علاوه بر تجزیه و تحلیل وقایع چند روز گذشته، جست و خیز دیوانه وار و افسارگسیخته رهبری سازمان نسبت به این عمل تروریستی را مورد نقد و بررسی قرار دهیم. جست و خیز مرحوم رجوی در حاشیه ترور قاسم سلیمانی 

جست و خیز مرحوم رجوی در حاشیه ترور قاسم سلیمانیجناب رجوی ، ضیافتی در کار نیست ، خر داغ می کنند !

جست و خیز مرحوم رجوی در حاشیه ترور قاسم سلیمانی

بررسی مواضع مرحوم رجوی پس از ترور ژنرال قاسم سلیمانی

جست و خیز مرحوم رجوی در حاشیه ترور قاسم سلیمانیجنگ در هر شکل و لباسی علیه مردم ایران مردود و محکوم است، با آغاز جنگ احتمالی بین دولت های آمریکا و ایران، منطقه ای بزرگ از خاورمیانه به آتش کشیده می شود که تنها سودبرنده آن تروریزم بین المللی خواهد بود. با پیام صلح جلو گسترش تروریسم را بگیریم!

از روز جمعه ۱۳ دی ۱۳۹۸ برابر با سوم ژانویه ۲۰۲۰ ، که ارتش آمریکا بنا به دستور دونالد ترامپ، قاسم سلیمانی و همراهان او را در سفری رسمی به عراق، در فرودگاه بغداد ترور کردند. سایه شوم جنگ بیش از هر زمانی به مرزهای ایران نزدیک تر شد.

طی این روزها اکثریت قریب به اتفاق ایرانیان و رسانه های بین المللی نسبت به این عمل تروریستی به تجزیه و تحلیل پرداختند و طرفین را به آرامش و دوری از جنگ تشویق نمودند و همزمان از آمریکا تا دیگر کشورهای اروپایی گروه های ضد جنگ به تظاهرات علیه جنگ پرداختند.

اما در این میان تنها یک گروه ظاهرا ایرانی که بیش از چهل سال دست به عمل تروریستی زده، ده ها هزار تن از هموطنان خود را ترور نموده و تا چند سال پیش در لیست سیاه اکثر کشورهای جهان بوده، به جشن و سرور در زندان اشرف ۳ واقع در آلبانی اقدام نمود.

مسعود رجوی را که از چند سال پیش مرحوم اعلام شده از قبر بیرون کشیده، پیام صوتی منتشر کرده، درخواست سلاح از آمریکا داده و به جست و خیز میمون و ارسال موهوم سرنگونی وادار کرد!

در این برنامه با آقای محمد حسین سبحانی عضو سابق شورای مرکزی مجاهدین خلق به گفتگو نشسته ایم تا علاوه بر تجزیه و تحلیل وقایع چند روز گذشته، جست و خیز دیوانه وار و افسارگسیخته رهبری سازمان نسبت به این عمل تروریستی را مورد نقد و بررسی قرار دهیم.

گفتگوی جواد فیروزمند با محمد حسین سبحانی
عضو سابق شورای مرکزی سازمان مجاهدین خلق
با تشکر از آقای سبحانی و کانون ایران قلم
آریا ایران – چهارشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۸ – ۸ ژانویه ۲۰۲۰

جست و خیز مرحوم رجوی در حاشیه ترور قاسم سلیمانی

لینک به منبع

***

Tectonic Shift In World Order After UnfAfter Soleimani’s Assassination, There Will Be No Regime Change in Tehranorced Error By Trump 2Tectonic Shift In World Order After Unforced Error By Trump
After Soleimani’s Assassination, There Will Be No Regime Change in Tehran

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/بررسی-تحولات-مجاهدین-خلق-در-سال-۲۰۱۹-م/

بررسی تحولات مجاهدین خلق  در سال ۲۰۱۹ میلادی

بررسی تحولات مجاهدین خلق  در سال ۲۰۱۹ میلادیمحمد حسین سبحانی و جواد فیروزمند، آریا ایران، پاریس، سی ام دسامبر 2019:…چرا مردم با تمام مشکلاتی که دارند، دست رد به سینه مجاهدین زده و مشی خشونت طلبانه آنان را رد نموده و از تروریزم و جنگ مسلحانه ای که مجاهدین مبلغ آن می باشند، اعلام انزجار و تنفر می کنند؟ آیا رویکردهای مسالمت آمیز مردمی در اعتراضات و تجربه ۴۰ ساله جامعه، نشان دهنده شکست استراتژی مجاهدین در ایران نیست؟ آیا رهبران مجاهدین از مواضع و رویکردهای مردمی مطلع نیستند؟ آیا رهبران مجاهدین نمی دانند که راه و روش ۴۰ ساله آنان پاسخگوی تحولات عدالتخواهانه مردمی نیست؟ پس چرا همچنان مبلغ جنگ مسلحانه و استراتژی ترور بوده و بر خشونت پافشاری می نمایند؟ چرا مجاهدین خلق در ۴۰ سال گذشته نتوانستند حکومت ایران را سرنگون نمایند؟ بررسی تحولات مجاهدین خلق 

بررسی تحولات مجاهدین خلق خبر اخراج مریم رجوی از فرانسه صحت دارد

بررسی تحولات مجاهدین خلق  در سال ۲۰۱۹ میلادی

ضمن تبریک میلاد مسیح، فرا رسیدن سال ۲۰۲۰ میلادی را پیشاپیش به هموطنان عزیز تبریک می گوییم.

بررسی تحولات مجاهدین خلق  در سال ۲۰۱۹ میلادی

این برنامه به بررسی تحولات و رویدادهای مهم سال ۲۰۱۹ مجاهدین خلق اختصاص دارد:

۱. اخراج جان بولتون از کاخ سفید و تاثیرآن بر محدود شدن هر چه بیشتر فعالیت های خشونت طلبانه مجاهدین. این موضوع همچنین تاثیرات بسیار زیادی بر نگرش دولت آمریکا داشته و از طرفی موجب افسردگی و دلسردی رهبران و اعضای سازمان گردید. بگونه ای که موجب بایگانی شدن یکی از بزرگترین توهمات سازمان شد. رجوی در توهم جشن با جان بولتون در تهران حسرت بدل ماند.

۲. اخراج تلویحی مریم رجوی از فرانسه و محدود شدن فعالیت های مجاهدین در پاریس. این مسئله نشاندهنده تغییر رفتار و رویکرد دولت فرانسه نسبت به سازمان مجاهدین خلق بود. موضوعی که موجب تمرکز تشکیلات مجاهدین در زندان اشرف ۳ – آلبانی گردیده و مجاهدین را به لاک دفاعی و انقباض فرو برد.

مریم رجوی از فرانسه اخراج شده است

۳. بررسی تاثیر گذاری مجاهدین بر وقایع و رویدادهای مردمی در ایران. چرا مردم ایران برای رسیدن به مطالباتشان دست نیاز به سوی مجاهدین دراز نمی کنند؟

چرا مردم با تمام مشکلاتی که دارند، دست رد به سینه مجاهدین زده و مشی خشونت طلبانه آنان را رد نموده و از تروریزم و جنگ مسلحانه ای که مجاهدین مبلغ آن می باشند، اعلام انزجار و تنفر می کنند؟
آیا رویکردهای مسالمت آمیز مردمی در اعتراضات و تجربه ۴۰ ساله جامعه، نشان دهنده شکست استراتژی مجاهدین در ایران نیست؟

آیا رهبران مجاهدین از مواضع و رویکردهای مردمی مطلع نیستند؟ آیا رهبران مجاهدین نمی دانند که راه و روش ۴۰ ساله آنان پاسخگوی تحولات عدالتخواهانه مردمی نیست؟ پس چرا همچنان مبلغ جنگ مسلحانه و استراتژی ترور بوده و بر خشونت پافشاری می نمایند؟

چرا مجاهدین خلق در ۴۰ سال گذشته نتوانستند حکومت ایران را سرنگون نمایند؟

آیا این موضوع بر اعضای درون تشکیلات مجاهدین روشن نیست؟ پس چرا اعضای سازمان با اینکه می دانند سال ها است استراتژی مجاهدین با شکست مواجه شده، رهبری سازمان را مورد سئوال و انتقاد قرار نمی دهند؟

۴. آیا مسعود رجوی زنده است؟ کاریزمای رهبری چه تاثیری بر ماندگاری تشکیلات فرقه مجاهدین دارد؟ آیا امکان فروپاشی تشکیلات مجاهدین وجود دارد؟

۵. رویکرد تروریستی مجاهدین نسبت به اعضای جداشده چگونه عمل می کند؟

در این برنامه با آقای محمد حسین سبحانی عضو سابق شورای مرکزی مجاهدین خلق هستیم تا به تجزیه و تحلیل موارد ذکر شده بپردازیم.

گفتگوی جواد فیروزمند با محمد حسین سبحانی
عضو سابق شورای مرکزی سازمان مجاهدین خلق ایران
با تشکر از آقای سبحانی و کانون ایران قلم
آریا ایران – چهارشنبه ۴ دی ۱۳۹۸ – ۲۵ دسامبر ۲۰۱۹

پایان

بررسی تحولات مجاهدین خلق  در سال ۲۰۱۹ میلادی

لینک به منبع

***

خبر اخراج مریم رجوی از فرانسه صحت داردمحدودیت مجاهدین در فرانسه بی پایه و اساس نیست – لوبلاگ 

مجاهدین خلق چه می‌کنند ؟ - از عراق تا آلبانیمجاهدین خلق: پایان سی سال حضور در عراق

همچنین: