گروهک منافقین؛ دست پشت پرده اقدامات ضدایرانی «آیپک»

گروهک منافقین؛ دست پشت پرده اقدامات ضدایرانی «آیپک»

الی کلیفتن و علی غریب، لوبلاگ، ترجمه خبرگزاری فارس،  بیست و نهم ژوئیه 2015:…  نویسندگان این گزارش خاطرنشان کردند: فیلم تبلیغاتی «شهروندان برای ایرانی فاقد برنامه هسته ای» که توسط مجاهدین خلق تهیه شده، در تمامی برنامه های تلویزیونی کل کشور مشاهده می شود. در این فیلم، علیرضا جعفرزاده یکی از اعضای قدیمی این سازمان در واشنگتن …

Massoud Khodabandeh: The Iranian Mojahedin-e Khalq (MEK) and Its Media Strategy:
Methods of Information Manufacture

لینک به منبع

لینک به متن اصلی (انگلیسی)

لوب لاگ گزارش داد

گروهک منافقین؛ دست پشت پرده اقدامات ضدایرانی «آیپک»

وبگاه تحلیلی «لوب لاگ» در گزارشی نوشت: تشکیل گروهی تحت عنوان «50c4» که شهروندان آمریکایی را برای «ایرانی فاقد برنامه هسته‌ای» دعوت می‌کند، بخشی از مبارزات کمیته روابط عمومی آمریکا و اسرائیل (آیپک) علیه توافق هسته‌ای به شمار می‌آید.

خبرگزاری فارس: گروهک منافقین؛ دست پشت پرده اقدامات ضدایرانی «آیپک»

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، پایگاه خبری لوب لاگ در تحلیلی به قلم نویسندگان «الی کلیفتن و علی قریب» نوشت: «هنگامی که کمیته روابط عمومی آمریکا و اسرائیل (آیپک) علیه توافق هسته ای ایران و 5+1 که هفته گذشته در وین محقق شد، اعلان جنگ کرد از هزینه 20 میلیون دلاری این لابی اسرائیلی طی دو ماه آینده برای اعمال نظر در رای کنگره علیه این معامله خبر داد. اما این اقدامات برای مواجهه ای کامل با توافق (هسته ای) امضا شده توسط گروه 5+1 و ایران منجر به ایجاد برخی اتحادهای ناشیانه سیاسی شده است.»

در ادامه این گزارش آمده است: تشکیل گروهی تحت عنوان «50c4» که شهروندان را برای «ایرانی فاقد برنامه هسته ای» دعوت می کند، بخشی از مبارزات آیپک علیه توافق هسته ای به شمار می آید. به نوشته نیویورک تایمز، این گروه صرفا با هدف اجرای این ماموریت شکل گرفته که آموزش هایی عمومی درباره «خطرات ناشی از معامله پیشنهادشده با ایران» به مردم ارائه دهد. به گزارش تایمز، 20 میلیون دلار (هزینه شده توسط آیپک) به انجام تبلیغات در این زمینه در 40 ایالت آمریکا و سایر اقدامات حمایتی اختصاص داده شده است.

به نظر می رسد در حال حاضر آیپک تمرکز اصلی خود را بر اتحاد میان اشخاص و گروه های آمریکایی مخالف دیپلماسی با ایران قرار داده که استفاده از سازمان مجاهدین خلق (منافقین) نیز از جمله آنها می باشد. این سازمان در تبلیغات تلویزیونی ساخته شده توسط گروه «شهروندان برای ایرانی فاقد برنامه هسته ای» که از سوی آیپک تغذیه مالی می شود، حضور برجسته دارد.

* فیلم «مجاهدین خلق» در تبلیغاتی تلویزیونی

نویسندگان این گزارش خاطرنشان کردند: فیلم تبلیغاتی «شهروندان برای ایرانی فاقد برنامه هسته ای» که توسط مجاهدین خلق تهیه شده، در تمامی برنامه های تلویزیونی کل کشور مشاهده می شود. در این فیلم، علیرضا جعفرزاده یکی از اعضای قدیمی این سازمان در واشنگتن در باشگاه ملی مطبوعات به تصویری ماهواره ای اشاره می کند.

مانند بسیاری از ویدئوهای متعلق به مجاهدین خلق، دراین فیلم نیز مشخص نیست که این تحلیل برگرفته شده از کدام کنفرانس مطبوعاتی است. هنگامی که جعفرزاده در حال توضیح روی تصاویر ماهواره ای است، صدایی بیرونی می گوید: “50 سایت نظامی (ایران) می تواند بدون بازرسی به کار خود ادامه دهد.” و نوشته “بیش از 50 سایت نظامی” بر روی صفحه نقش می بندد.»

برجسته ترین اقدام منافقین پس از بمب گذاری در ساختمان حزب جمهوری اسلامی در سال 1981 _که در آن 73 تن از اعضای حزب کشته شدند_ افشای عمومی این سخن (ادعایی) در سال 2002 بود که تاسیسات غنی سازی اورانیوم در نطنز و کارخانه تولید آب سنگین اراک برای استخراج پلوتونیوم مورد استفاده قرار می گیرد. گرچه منافقین ادعا کرده بودند که شبکه مخفی این سازمان به چنین اطلاعاتی دست پیدا کرده اما در سال 2006، نیویورکر گزارش داد که این سرویس های جاسوسی اسرائیلی بوده که برای منافقین اطلاعات جمع آوری می کرده است.

لوب لاگ با اشاره به هجمه وسیع تبلیغات تلویزیونی گروه «شهروندان برای ایرانی فاقد برنامه هسته ای»، رهاورد تبلیغات سیاسی (مسموم) این گروه وابسته به آیپک را امضای 247 قرارداد دریافت کمک دانست که بخشی از آن در جمعه گذشته محقق شد.

* تزریق دیدگاه منافقین در توافق ایران

در بخش انتهایی این گزارش آمده است: بازی آیپک با منافقین به پخش همین فیلم ختم نشد. «عاروتص شوع» بعنوان یک رسانه اسرائیلی به انتشار دیدگاه های مسعود رجوی، رهبر مجاهدین خلق پرداخته و وب سایت «شهروندان برای ایرانی فاقد برنامه هسته ای» نیز عنوان این مقاله (رهبر گروه مخالفان در تبعید ایران: معامله ای بد برای مردم ایران) را در صفحه اصلی خود قرار می دهد. این وب سایت روز یکشنبه مقاله «رجوی» را بدون هیچ توضیحی از صفحه «اتاق مطبوعات» خود حذف می کند.

حذف مصاحبه می تواند نشان دهنده این مساله باشد که گروه (شهروندان برای ایرانی فاقد برنامه هسته ای) دردسرهای احتمالی ارتباط با گروهک منافقین را دریافته است. مجاهدین خلق سالها در لیست گروه های تروریستی ایالات متحده قرار داشت اما در سال 2012 ازاین لیست حذف شد. کمپین لابی گری چند میلیون دلاری منافقین از ترور به رویکردی جدید در واشنگتن تغییر ماهیت داد: موضع گیری های سرسخت ضدنظام ایران، اجرای عملیات های لابی گری قوی و کمک های مالی سنگین که روابط مطلوب آنها را با جنگ افروزان ضدایران در کاپیتول هیل تداوم بخشیده است.

تمامی این اقدامات در حالی است که رفتارهای فرقه گرایانه و موارد متعدد نقض حقوق بشر توسط رهبران ارشد این سازمان علیه اعضای آن اثبات شده است. رجوی و هوادارانش از ارتباطات خود در واشنگتن برای اعمال فشارهای بی پایان به منظور براندازی حکومت در ایران استفاده کرده و آن را به هدف اصلی سیاست ایالات متحده تبدیل کرده اند.

***

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=19957

سوز و گداز “ایو بنه” از دیدار مصطفی محمدی با مشاور رئیس جمهور فرانسه و پاسخ آقای محمدی

پیوند رهایی، پاریس، بیست و چهارم ژوئیه ۲۰۱۵:… معلوم می شود که تمام نوشته های نویسندۀ مقاله دیکته شده از سوی فرقۀ مجاهدین خلق می باشد. یادآوری می شود که نویسندۀ این مقاله آقای ایو بونه در ماه مارس سال ۲۰۱۱ از سوی دستگاه قضائیۀ فرانسه به علت وارد کردن تهمت و دروغ علیه چند نفر از مخالفان فرقۀ مجاهدین خلق در فرانسه محکوم گردید …

دیدار آقای مصطفی محمدی با مشاور ارشد رئیس جمهور فرانسه در کاخ الیزه در پاریس

لینک به منبع

جوابیۀ مصطفی محمدی به مقالۀ لابی فرانسوی رجوی ایو بونه در مجلۀ هافینگتون پست در سوز و گداز از دیدار او با مشاور رئیس جمهور فرانسه

سردبیر محترم روزنامۀ هافینگتون پست Huffington PostLe

با درود و احترام؛

روزنامۀ شما در تاریخ ۶ ژوئیۀ ۲۰۱۵ مقاله ای به قلم آقای ایو بونه Yves Bonnet رئیس سابق سازمان امنیت محلی فرانسه (DST)

Direction de la Surveillance du Territoire

در لینگ زیر:

http://www.huffingtonpost.fr/yves-bonnet/desinformation-iranienne-nucleaire_b_7730454.html

منتشر کرده بود که در قسمتی از آن نویسنده تهمتهای ناروا و مطالبی کاملا دروغ و ساختگی علیه اینجانب مصطفی محمدی شهروند کانادا نوشته است. لذا لازم دیدم توضیح زیر را جهت روشن شدن واقعیت و تصحیح ذهن خوانندگانتان برای شما بفرستم تا طبق قانون مطبوعات آن را در همان صفحه که مقالۀ مذکور در آن منتشر شده است منتشر کنید:

اینجانب مصطفی محمدی بیش از ده سال است که برای آزادی دخترم سمیه محمدی از اسارت در فرقۀ مجاهدین خلق ایران در عراق تلاش می کنم و در همین راستا اخیرا به فرانسه که دفتر مرکزی و رهبری این سازمان در آنجا قرار دارد سفر کرده و به اقدامات قانونی و قضائی در این رابطه دست زده ام. همچنین با خبرنگاران رسانه ها و سازمانهای حقوق بشری تماس گرفته و صحبت می کنم تا صدای اعتراض خودم به نگهداری دخترم توسط این سازمان در عراق را به گوش مقامات فرانسه برسانم تا بر روی رهبری این سازمان برای آزاد کردن دختر من فشار بیاورند.

پیش از این گزارشها و مصاحبه های مفصلی از اینجانب در مطبوعات کانادا به چاپ رسیده از جمله روزنامۀ نشنال پست National Post در چندین شمارۀ مورخۀ خود از ۲۳ تا ۲۸ سپتامبر سال ۲۰۰۶ چندین صفحۀ خودش را برای شرح ماجرای ربوده شدن و نگهداری دخترم توسط فرقۀ مجاهدین خلق در عراق و صحبتهای این جانب اختصاص داده است.

همچنین وقتی در عراق برای آزادی دخترم تلاش می کردم مطبوعات متعدد عراقی مصاحبه هایی با اینجانب را به چاپ رساندند.

اینجانب با تلاش شخصی خودم موفق شدم که با آقای برنارد پواگنانBernard Poignant مشاور ارشد رئیس جمهور فرانسه در محل کاخ الیزه ملاقات کرده و خواستۀ خودم را با او برای رساندن به گوش رئیس جمهور فرانسه مطرح نمایم که کاملا از حمایت او برخوردار شدم و قول داد که مدارک ارائه شده از سوی من را به دست رئیس جمهور فرانسه برساند.

من به هیچوجه مأمور وزارت اطلاعات ایران نیستم بلکه ساکن و شهروند کانادا می باشم و شغلم مدت ۲۵ سال است که کارگر تأسیساتی ساختمان در کانادا هستم و از دسترنج خودم نان می خورم و هیچ خواسته ای جز آزادی دخترم از قید گروگانی سازمان مجاهدین خلق ندارم و این خواسته ام نیز کاملا بر خلاف آنچه نویسندۀ این مقاله نوشته است مورد تأیید دستگاه قضائیۀ کانادا قرار گرفته است.

همچنین برخلاف سخن نویسندۀ این مقاله این عراق نیست که افراد اسیر این فرقه را در کمپ لیبرتی (که سابقا قرارگاه نیروهای آمریکایی در بغداد بود و این نام را هم آمریکایی ها به این کمپ داده اند) نگهداشته است بلکه دولت عراق با تمام توان خواستار انتقال این افراد از خاک خود به کشورهای دیگر می باشد و سازمان ملل متحد نیز در این راستا تلاش می کند ولی رهبری فرقۀ مجاهدین خلق با قطع کامل ارتباط افراد با دنیای بیرون و با خانواده هایشان و ترساندن افراد از خروج از این فرقه و از عراق در انتقال افراد آن از عراق به کشورهای دیگر اخلال می کند و اصرار در ماندن آنها در عراق می کند تا از فروپاشی این فرقه جلوگیری کند.

نویسنده همچنین در این مقالۀ خود به آقای مشاور ارشد کاخ الیزه نیز با فریب خورده توصیف کردن او توهین کرده است و به او نیز نسبتهای دروغ داده است و از اینجا و با ادبیات این مقاله معلوم می شود که تمام نوشته های نویسندۀ مقاله دیکته شده از سوی فرقۀ مجاهدین خلق می باشد.

یادآوری می شود که نویسندۀ این مقاله آقای ایو بونه در ماه مارس سال ۲۰۱۱ از سوی دستگاه قضائیۀ فرانسه به علت وارد کردن تهمت و دروغ علیه چند نفر از مخالفان فرقۀ مجاهدین خلق در فرانسه محکوم گردید.

با احترام

مصطفی محمدی – پاریس

۲۰ ژوئیۀ ۲۰۱۵

در زیر به ترجمۀ قسمتی از مقالۀ ایو بونه لابی فرانسوی مریم قجر در هفته نامۀ هافینگتون پست توجه کنید:

وزارت اطلاعات ایران یکی از مامورین خود را در قالب یکی از قرباینان سازمان مجاهدین به یکی از مشاورین ریاست جمهوری نزدیک کرده است. دختر این آدم الان خودش از اعضای این سازمان است و در حال حاضر ساکن کمپی است که نام عجیب “لبیرتی” را به خود گرفته است. یعنی همان جایی که عراق تحت کنترل ایران ۳۵۰۰ پناهنده سیاسی بی دفاع را دپو کرده است.

حالا این مشاور الیزه فهمیده چه کلاهی سرش رفته است و اعلان کرده که ماموران اطلاعات ایران او را فریب داده اند. این آدم شخصی است به نام مصطفی محمدی که ادعاهایی راجع به آزادی انتخاب دخترش را در کانادا مطرح کرده و با جواب رد سیستم قضایی آن کشور مواجه شده است و فرماندهی نظامی آمریکا در عراق ماهیت واقعی اش را آشکار کرده است. این آدم دو سال است که به طور شبانه روزی از ۳۲۰ بلندگو شعار و تهدید علیه اعضای اپوزیسیون پخش می کرد و الان هم خود را به عنوان قربانی جا می زند در حالی که عده ای را قربانی رفتار خودش کرده است.

خوشبختانه این فرد نزدیک به ریاست جمهوری فرانسه متوجه نقشه سوء استفاده می شود و همه چیز در همین جا تمام می شود اما همین ماجرای کوتاه به خوبی نشان می دهد که وزارت اطلاعات ایران سعی می کند از شخصیتهای و نمادها نظام جمهوری ما بر علیه اهداف ما استفاده کند به این امید که تنها مرجعی که قادر است اسنادی راجع به دورویی دولت ایران ارائه بدهد، خنثی شود.

***

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=19855

یورش اوباش مریم رجوی به منطقه و ساختمان محل اقامت مصطفی محمدی و دخترش

پیوند رهایی، پاریس، نوزدهم ژوئیه ۲۰۱۵:… روز سه شنبه ۱۴ ژوئیه ۲۰۱۵ دسته ای از اراذل و اوباش اعزامی مریم قجر از اور سور اواز اقدام به پخش تراکتهایی حاوی تصاویر اینجانب مصطفی محمدی همراه با انواع تهمتها و دروغهای گوبلزی و ایجاد فضای رعب و وحشت در منطقه و ساختمان محل اقامت اینجانب مصطفی محمدی و دخترم کردند که با اطلاع فوری به …

حمله مزدوران رجوی به دختر مصطفی محمدیقربانعلی حسین نژاد:  سخنی با منتقدین رجوی. چرا در برابر شکنجۀ یک پدر و دختر جلوی مقر مریم رجوی سکوت کرده اید؟ 

لینک به منبع

اطلاعیۀ شماره ۴

دو پدر معترض به ربودن دخترانشان توسط فرقۀ رجوی

یورش اوباش مریم رجوی به منطقه و ساختمان محل اقامت مصطفی محمدی و دخترش

روز سه شنبه ۱۴ ژوئیه ۲۰۱۵ دسته ای از اراذل و اوباش اعزامی مریم قجر از اور سور اواز اقدام به پخش تراکتهایی حاوی تصاویر اینجانب مصطفی محمدی همراه با انواع تهمتها و دروغهای گوبلزی و ایجاد فضای رعب و وحشت در منطقه و ساختمان محل اقامت اینجانب مصطفی محمدی و دخترم کردند که با اطلاع فوری به پلیس و حضور پلیس در محل ماهیت آنها بر همسایگان و اهالی منطقه بیش از پیش برملا گردید.

 

سازمانی با آن همه ادعاهایش ببینید به چه ابتذال و ذلت افتاده که تاب تحمل حضور یک پدر و دختر در فرانسه برای اعتراض به ربودن و اسیر کردن دختر و خواهرشان در عراق توسط رهبری فرقۀ رجوی را بر نمی تابد و این چنین در سوز و گداز از افشاگری جدا شدگان بویژه افشاگریها و اعتراضات اخیر ما دو پدر به نگهداری فرزندانمان در زندان لیبرتی در عراق و خواست آزادی فوری آنها از اسارت این فرقه دست به چنین اعمال مبتذل و تلاشهای مذبوحانه می زند تلاشهایی که نه تنها سودی برای سرمداران فرقه ندارد بلکه به دنبال حملات چاقوکشانش به ما دو پدر و برخی جدا شدگان دیگر و ضرب و جرح آنها و تشکیل پرونده علیه سران فرقه در این رابطه در پلیس و قضائیۀ عراق و محاکمۀ اخیر مهدی ابریشمچی از سردمداران و شکنجه گران این فرقه به اتهام ارتکاب اعمال تروریستی در دادگاه ضد تروریستی پاریس پرونده های این فرقه نزد قضائیه و دولت فرانسه را سنگین و سنگینتر می سازد.

درست دو ماه پیش از این نیز به همین منوال و به دنبال آکسیون افشاگرانۀ جدا شدگان از فرقه در میدان سن میشل پاریس همزمان با محاکمۀ مهدی ابریشمچی در دادگاه ضد تروریستی پاریس اراذل و اوباش مریم قجر علاوه بر پخش چنین تراکتهایی علیه تعدادی از جدا شدگان که ضمن نامه ای به قاضی دادگاه ضد تروریستی پاریس آمادگیشان را برای شهادت دادن در این دادگاه علیه مهدی ابریشمچی و بیان سوابق تروریستی وشکنجه گری او اعلام کرده بودند و ضرب و جرح یکی از آنان یعنی آقای منصور نظری در همان محل، به ساختمان محل سکونت اینجانب قربانعلی حسین نژاد رخنه کرده و اقدام به پخش چنین تراکتهایی علیه اینجانب کرده بودند که همانموقع ضمن شکایتی به پلیس محلی پرونده ای دیگر علیه سرمداران این فرقه در فرانسه گشوده شد که مقاله و اطلاعیه ها و تصاویر مربوط به آن را در لینگ زیر می توانید مشاهده کنید:

http://peyvande-rahaee.fr/index.php/typography/151

ما دو پدر دلسوخته و دردمند که دخترانمان بیست سال است اسیر این فرقۀ تروریستی می باشند و در این جهان و عصر پیشرفتۀ ارتباطات از هر گونه ارتباط گیری و تماس با دخترانمان محروم هستیم از مقامات فرانسوی و سیاستمداران فرانسه و سازمانهای حقوق بشری آن می خواهیم که جلوی این قلدریها و عربده کشی ها و لجن پراکنی ها و موارد نقض حاکمیت فرانسه توسط فرقۀ رجوی را که دفتر مرکزی آن در اورسوراواز در استان والداواز در خاک فرانسه قرار دارد بگیرند و سردمداران این فرقه و در رأس آن مسعود رجوی و بازوی اجرایی او مریم رجوی ساکن فرانسه را به آزاد کردن فرزندانمان از اسارت خودشان و بیرون بردن آنان از جهنم عراق و از زیر صدها خطر جانی در آنجا و دیدارشان با افراد خانواده شان از جمله ما دو پدر نگران وادار کنند.

قربانعلی حسین نژاد

مصطفی محمدی

۱۷ ژوئیۀ ۲۰۱۵ – ۲۶ تیر ۱۳۹۴

*

***

اطلاعیه شماره ۳ دو پدر معترض در شهر محل اقامت مریم رجوی در فرانسه

اور سور اواز مریم رجوی پیوند رهایی، پانزدهم ژوئیه ۲۰۱۵:…  نوشته اید که اینجانب حسین نژاد ترسیده بودم! از چه کسی ترسیده بودم؟ اگر از حمله و هجوم شما ترسیده بودم پس اعتراف می کنید که با قلدری و چاقوکشی و عربده کشی تان در کوچه ها و خیابانها

اطلاعیه های شماره یک و دو آقای مصطفی محمدی

پیوند رهایی، پاریس، دوازدهم ژوئیه ۲۰۱۵:…  من سکوت نمیکنم و به شما می گویم یا دخترم را آزاد کنید یا همۀ سازمانهای حقوق بشری و مقامات فرانسه و مطبوعات این کشور را علیه شما بسیج می کنم تا شما را از اور سور اواز نیز همانند اشرف و بلکه از خاک فرانسه اخراج کرده و به جای دیگری کوچ دهند. من هرروز �

گزارش ویدئویی از تحصن آقایان محمدی و حسین نژاد. شهرک اور سور اواز، مقر فرماندهی مجاهدین خلق

ایران اینترلینک، پاریس، سیزدهم ژوئیه ۲۰۱۵:… روز جمعه ۱۰ ژوئیه ۲۰۱۵ برابر با ۱۹ تیر ۱۳۹۴ آقایان مصطفی محمدی از هواداران و فعالان سابق سازمان مجاهدین خلق و قربانعلی حسین نژاد عضو قدیمی و مترجم ارشد جدا شدۀ بخش روابط خارجی سازمان مجاهدین که سالیان متمادی در دهۀ شصت در مقر فرقۀ رج

حضور و افشاگری گستردۀ دو پدر ایرانی در اوسوراواز شهر مقر فرقۀ رجوی در نزدیکی پاریس

پیوند رهایی، پاریس، دوازدهم ژوئیه ۲۰۱۵:… روز جمعه ۱۰ ژوئیه ۲۰۱۵ برابر با ۱۹ تیر ۱۳۹۴ آقایان مصطفی محمدی از هواداران و فعالان سابق سازمان مجاهدین خلق و قربانعلی حسین نژاد عضو قدیمی و مترجم ارشد جدا شدۀ بخش روابط خارجی سازمان مجاهدین که سالیان متمادی در دهۀ شصت در مقر فرقۀ رجوی در اورس