گزارش نماینده سازمان ملل از نقض حقوق بشر در لیبرتی و فرار به جلو مریم رجوی

گزارش نماینده سازمان ملل از نقض حقوق بشر در لیبرتی و فرار به جلو مریم رجوی

انجمن دفاع از قربانیان تروریسم، تهران، بیستم ژوئیه 2013: …  سوال اینجاست چه کسی  کمپ لیبرتی را به اسارت گاه تبدیل کرده است؟ مگر غیر از این است که خود رهبران فرقه با نگه داشتن اعضاء در فضای خفقان و اسارت گونه لیبرتی در راستای حفظ ساختار فرقه ای گروه هر گونه ارتباط این افراد با دنیای بیرون را منع کرده و نه تنها به خبرنگاران و رسانه ها که به نهادهای حقوق بشری نیز اجازه دسترسی به داخل این کمپ را …

(Massoud and Maryam Rajavi theMojahedin Khalq cult leaders)

The Life of Camp Ashraf,
Mojahedin-e Khalq Victims of Many Masters

لینک به منبع

نماینده دبیر کل سازمان ملل فرقه تروریستی مجاهدین خلق را متهم به نقض گسترده حقوق اعضاء این فرقه در کمپ لیبرتی در عراق کرد.

خبرگزاری رویترز گزارش داد که مارتین کوبلر، نماینده ویژه سازمان ملل در عراق که قرار است ماه آینده عهده‌دار همین سمت در جمهوری دموکراتیک کنگو شود روز سه‌شنبه به شورای امنیت گفت که سازمان ملل شکایتی را در خصوص مقامات ارشد گروهک تروریستی منافقین در عراق دریافت کرده است.

وی افزود: آنچه باعث نگرانی فزاینده است نقض حقوق بشر در اردوگاه حریه (اردوگاه لیبرتی) توسط مقامات این اردوگاه است.

کوبلر گفت که روزانه صدها گزارش نظارتی را دریافت می‌کند که نشان می‌دهد زندگی ساکنین این اردوگاه به شدت تحت کنترل است.

وی افزود: تعداد قابل توجهی از ساکنین به ناظران سازمان ملل گزارش داده‌اند که برای ترک اردوگاه، مشارکت در روند اسکان مجدد پیشنهاد شده توسط کمیسیاری عالی سازمان ملل، تماس با اعضای خانواده خود در خارج از عراق و یا برقرای تماس با سایر بستگانشان حتی در داخل خود اردوگاه از هیچگونه آزادی برخوردار نیستند.

این گزارش مارتین کوپلر واکنش های زیادی را برانگیخته است. فرقه مجاهدین خلق در پاسخ به گزارش افشاگرانه نماینده سازمان ملل در بیانیه ای که می توان نوعی ” آن را فرار به جلو” خواند خواستار بازگشایی درهای لیبرتی به روی خبرنگاران شده است!

در این بیانیه به نقل از مریم رجوی گفته شده که سازمان ملل یک کمیته حقیقت یاب برای بازگشایی کمپ لیبرتی بفرستد!!

این ادعای منافقین در حالی است که یکی از موارد مطرح در خصوص این فرقه در گزارش های مختلف نهادهای حقوق بشری درباره نقض حقوق بشر اعضاء مجاهدین خلق ایجاد حصار بسته در اطراف اعضاء و جدا کردن آن ها از اجتماع و نگه داشتن در فضای کاملا ایزوله است به گونه ای که حتی امکان دیدار با خانواده های خود را ندارند.

عوامل منافقین تاکنون به هیچ خبرنگار خارجی اجازه دیدار از کمپ لیبرتی نداده و مانع از اصلاع رسانی از اتفاقات داخل کمپ لیبرتی شده و پیش از آن پادگان اشرف می شد حال در سخنانی مضحک تقاضا کرده که درهای لیبرتی به روی خبرنگاران و و کلا باز شود.

سوال اینجاست چه کسی کمپ لیبرتی را به اسارت گاه تبدیل کرده است؟ مگر غیر از این است که خود رهبران فرقه با نگه داشتن اعضاء در فضای خفقان و اسارت گونه لیبرتی در راستای حفظ ساختار فرقه ای گروه هر گونه ارتباط این افراد با دنیای بیرون را منع کرده و نه تنها به خبرنگاران و رسانه ها که به نهادهای حقوق بشری نیز اجازه دسترسی به داخل این کمپ را نمی دهند؟

گزارش مارتین کوپلر نماینده سازمان ملل البته نخستین گزارش در خصوص نقض حقوق بشر ساکنان کمپ لیبرتی توسط رهبران فرقه تروریستی مجاهدین خلق نیست. پیش از این نیز بارها نهادهای حقوق بشری گزارش هایی درخصوص وضعیت اسفبار ساکنان پادگان اشرف که اخیرا به لیبرتی منتقل شده اند منتشر کرده بودند.

سازمان دیدبان حقوق بشر در سال 2005 میلادی با انتشار گزارشی به نام “خروج ممنوع” ابعاد هولناکی از نقض حقوق اولیه اعضای مجاهدین خلق در عراق و آموزه های شدیدا فرقه ای این گروه روشن کرد.

در این گزارش تصریح شده است که عوامل فرقه مجاهدین خلق مانع از تماس اعضاء با خانواده و ارتباط شان با دنیای بیرون شده و از خروج این افراد و جدا شدن آنها از رقه جلوگیری می کنند.

Rajavi Mojahedin Khalq American terrorist lobby


(Izzat Ebrahim and Massoud Rajavi still at large)

همچنین:

بدنامی؛ سهم منافقین (مجاهدین خلق، فرقه رجوی) از سیاست خیانت و ترور

2013/07/18 by

انجمن دفاع از قربانیان تروریسم، تهران، هجدهم ژوئیه ۲۰۱۳: …  ادعای جدید فرقه مجاهدین خلق را نیز باید در راستای سیاست جنگ طلبانه و تروریستی این فرقه ارزیابی کرد. آرمان رهبران این فرقه کسب قدرت است و اصلا مهم نیست که این هدف با حمله نظامی به دست می آید یا خیانت به کشور. آنها […]

گفتگوی سایت نیم نگاه با خانم ثریا عبداللهی مادر آقای امیر اصلان ( تحت اسارت رهبری و سران فرقه ستیزه جوی مجاهدین خلق در کمپ لیبرتی ) ـ قسمت دوم

2013/07/16 by

سایت نیم نگاه، شانزدهم ژوئیه ۲۰۱۳: …  پدر پیری که با صورت خونی روی خاکها نشسته خداخدا فریاد می زد. حتی به کودک چند ماهه هم افراد فرقه رجوی رحم نمی کردند. دختران و پسران جوانی که به دنبال پدر یا مادر آمده بودند ، با گریه و ضجه خاطره چگونه مفقود شدن عزیزانشان را […]

دکتر نفیسی: سازمان مجاهدین یک «کالت» است!

2013/07/15 by

آریا ایران به نقل از صدای امریکا، پانزدهم ژوئیه ۲۰۱۳: …  بنده نه عضو سازمانی هستم و نه فعال سیاسی.ی ک فرد دانشگاهی هستم.ن ظر و غرض سیاسی هم ندارم. از جایی پول نمی گیرم. به جایی هم پول نمی دهم. مسئله ای که از نظر وجدانی برای من مطرح است این است که مجاهدین […]

اظهارات یکی از جداشدگان اخیر فرقه رجوی

2013/07/08 by

بنیاد خانواده سحر، بغداد، هشتم ژوئیه ۲۰۱۳: … داستان نشست های حوض مسعود رجوی جای بحث زیادی دارد. یکسال بعد از انقلاب ایدئولوژیک نشستهای مختلفی خود رجوی گذاشت که موضوع ازدواج خودش را با مریم روشن کند. روز روشن پشت هم دروغ می بافت. در دروغگوئی و حیله گری واقعا استاد بود. میگفت یک دریا […]