گوشه ای از واقعیتهای بیانیه های افشاگری صادره از جانب فرقه رجوی (هتل مهاجر بغداد)

گوشه ای از واقعیتهای بیانیه های افشاگری صادره از جانب فرقه رجوی (هتل مهاجر بغداد)

ساسان (امضاء محفوظ)، سی ام مارس 2016:… آقای رجوی و شاخه اطلاعات فرقه و صادر کنندگان این بیانیه عمدا یا سهوا فراموش کرده اند که اطلاعات ریزتر و دقیق تر و مهمتر مربوط به هتل مهاجر بغداد را بیان کنند. از جمله اینکه این هتل یک هتل معمولی در وسط شهر بغداد است که روزانه مراجعین عراقی یا خارجی مختلف از آن استفاده می کنند و هیچ چیز مخفی و غیر علنی در آن وجود ندارد. اولین طرفی که به ساکنان لیبرتی … 

عراق: حقوق بشر، اخراج مجاهدین خلق و حکومت قانون غیر قابل مذاکره

آشور ورشی بغداد فوریه 2016ملاقات آشور ورشی با برادرش بعد از ۲۸ سال

(با تشکر دریافت شد – ایران اینترلینک)

http://ran-interlink.org 

(توضیح ایران اینترلینک: سایت و یا وبلاگ مورد نظر در این مطلب یکی از سایتها و وبلاگهای سریالی باند رجوی است که در این مورد مشخص با جعل نام در واکنش و از سر ترس از مطالب مندرج در سایت “پژواک ایران” تولید شده است)

گوشه ای از واقعیتهای بیانیه های افشاگری صادره از جانب فرقه رجوی

اخیرا مطلب مطولی که توسط فرقه رجوی در پژواک ایران منتشر شده است را دیدم که به ظاهر یک بیانیه اطلاعاتی افشاگرانه می باشد

لینک بیانیه

http://pezhvake-iranzamin.blogspot.co.uk/2016/03/blog-post.html?m=1

فرقه با انتشار این بیانیه و افشای اطلاعات ریز و دقیق از هتل مهاجر و مسئولین آن گرفته تا افراد جدا شده از فرقه و همچنین هواداران فرقه و اعضای شورا و فعالیتها و ارتباطات همه اینها، چه در عالم واقع و چه در دنیای مجازی، تسلط کامل خویش بر همه چیز را نشان داده است و با اثبات اینکه گر بر سر خاشاک یکی پشه بجنبد، جنبیدن آن پشه عیان از نظر شاخه اطلاعات فرقه می باشد، اقدام به خط و نشان کشیدن و ارعاب طرف حسابهای مختلف نموده است.

هدف از نوشتن این سطور نه پاسخگویی به فرقه، بلکه روشنگری و توضیح و تشریح رندی و تردستی و شعبده رذیلانه ایست که در بیانیه فرقه بکار رفته و رو کردن دست شیادان ناشر آن و بیان واقعیتهایی که در بطن اطلاعیه نهفته است.

با یک بررسی اجمالی این بیانیه و یک آشنایی مختصر با افکار و عملکرد رجوی و تردستی هایش، به سادگی می توان فهمید که:

یکم: بیانیه بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد تا اطلاعاتی و اطلاعات آن بسیار ناچیز و ناموثق و پیش پا افتاده و عمدتا تکرار همان مطالبیست که طی یکی دو سال گذشته در بیانیه ها و اطلاعیه ها و به اصطلاح افشاگری های فرقه آمده بود. و این موضوع به خوبی نشان می دهد شاخه اطلاعات سازمان دیگر توان اجرایی و کارآیی دستیابی به اطلاعات را ندارد و عملا ضربه ای که با پذیرش جابجایی به لیبرتی و کشته شدن نفرات اصلی این شاخه در اشرف خورد بسیار کاری بوده و شبکه بیرون از لیبرتی از کار افتاده است و فرقه دیگر توان کسب اطلاعات جدید نداشته و لاجرم مطالب بی ارزش و تکراری سابق را برای چندمین بار نشخوار می کند.

دوم: در بیانیه عامدانه اطلاعاتی از قبیل اسم و شماره تلفن سجاد و بیان اینکه بنا به گفته خودش در لبنان بوده و مطالبی آورده شده که به خواننده الغاء کند که اطلاعات توسط افرادی که از فرقه جدا شده و در هتل بوده اند به فرقه داده شده است. و هدف ایجاد شک و شبهه و بی اعتمادی به افراد جدا شده ای است که در هتل بوده یا در آینده به هتل می آیند. و ایجاد این فضا که به جدا شدن جدا شده ها نباید اعتماد کرد و باید همیشه آنان را نیروی بالقوه فرقه دید.

سوم: با بیان بعضی مطالب به ظاهر ریز و دقیق سعی دارد به خواننده الغاء کند که کنترل کامل و دقیقی بر فضای مجازی و تمامی فعالیتهای دو طرف (هم هواداران فرقه و هم اعضای شورا و هم وزارت اطلاعات و جدا شده ها) دارد و بدین ترتیب هواداران و اعضای شورا را بترساند و مرعوب کند که گویا تمامی فعالیتهایشان توسط سازمان زیر ذره بین قرار دارد.

چهارم: با تکرار مجدد اسامی افراد جدا شده ای که فعالیت دارند و علیه فرقه افشاگری می کنند و بیان اینکه “مزدوران دیگری هم با سجاد رابطه نزدیک دارند که در فرصت دیگری به افشای آنها می پردازیم”، قصد ارعاب جداشده هایی را دارد که به هر دلیلی تا کنون سکوت کرده و علیه رجوی دست به افشاگری نزده اند.

پنجم: با وارونه نمایی فعالیتها و افشاگریهای جداشده ها و توصیف آنها به یک شبکه اطلاعاتی مشابه وزارت اطلاعات که به موازات این وزارتخانه فعالیت دارد قصد شیطان سازی علیه جدا شده ها و اراییه یک تصویر وحشتناک و خطرناک از آنها را دارد تا به قول رجوی آنها را رژیم مالی کند و بدین وسیله مانع از آن شود که کسی از هواداران یا اعضای شورا جرات نزدیک شدن به آنها را داشته باشد.

ششم:  تحت تعقیب بودن سجاد هم چیزی نیست جز اینکه رجوی نمی خواهد و نمی تواند باور کند که تا ابد نمی تواند اعضای اسیر فرقه در لیبرتی را بفریبد و آنها به خود آمده و دارند خویش را از چنگال این فرقه رها نموده و به دنیای آزاد بیرون از فرقه پا نهاده و گوشه ای از آنچه بر آنان گذشته است را فاش می نمایند. لذا سجاد را عامل جدا نمودن اعضا و فعالیتها و افشاگریهای آنان علیه فرقه قلمداد می نماید و با همین باور خویش به شدت از سجاد به عنوان یک عنصر کلیدی و ادامه کار وی در عراق یا احتمال انتقالش به اروپا به عنوان یک نیروی تاثیر گذار در هراس است و با یک فقره رندی خاص خودش مثلا طرف حسابها را به این وادی سوق می دهد که حال که سجاد شناسایی شده و اطلاعاتش منتشر شده است پس دیگر نه برای کار در عراق مناسب است و نه برای کار در اروپا. و بدینگونه تلاش می کند تا طرفهای مقابل را بفریبد و در کار و برنامه آنها اخلال ایجاد کند.

هفتم: موضوع اصلی اطلاعیه و محور همه صحبتها هتل مهاجر و مسئول آن و فعالیتهای آن و افراد جدا شده و فعالیتهای آنان می باشد. در عین حال نتوانسته نیشی هم به خانواده ها نزند و این نشاندهنده عمق گزیدگی رجوی از هتل مهاجر و مسئول آن و جدا شده ها و خانواده ها و فعالیتهای آنان است.

هشتم: آقای رجوی و شاخه اطلاعات فرقه و صادر کنندگان این بیانیه عمدا یا سهوا فراموش کرده اند که اطلاعات ریزتر و دقیق تر و مهمتر مربوط به هتل مهاجر بغداد را بیان کنند. از جمله اینکه این هتل یک هتل معمولی در وسط شهر بغداد است که روزانه مراجعین عراقی یا خارجی مختلف از آن استفاده می کنند و هیچ چیز مخفی و غیر علنی در آن وجود ندارد. اولین طرفی که به ساکنان لیبرتی اطلاع رسانی می کند که یک مکان امن به نام هتل مهاجر برای ساکنان در نظر گرفته شده است کارمندان کمیساریا می باشند و اولین پیشنهاد دهنده به ساکنان که به هتل بروند کارمندان کمیساریا می باشند. در ابتدای خروج از لیبرتی و قبل از فرستاده شدن افراد به هتل، در دفتر کمیساریا یک توجیح کامل صورت می گیرد. افرادی که نامشان در بیانیه آمده است نیروهای امنیتی و خدماتی عراقی هستند که صرفا در هتل به عنوان مامور دارند انجام وظیفه می کنند. اما مقام اصلی که از سوی دولت عراق مسئول هتل است آقای حقی نام دارد و ایشان همان کسی است که از جانب دولت عراق مسئول کمپ لیبرتی می باشد و معرف حضور رهبران کمپ می باشد و به طور مداوم با او جلسه دارند. و بسیاری اطلاعات دیگر که عمدا یا سهوا درز گرفته شده است. و اینها سیاستهای لو رفته همیشگی رجویست که وقتی جرات در افتادن با خانم هیلاری کلینتون و وزارت خارجه امریکا  را ندارد به آقای کوبلر حمله می کند و وقتی جرات در افتادن با آقای حقی را ندار به ملازم حیدر و ابو کرار و … حمله می کند.

با این توضیحات پر واضح است که این بیانیه فرقه نه یک بیانیه اطلاعاتی که یک شعبده تبلیغاتیست که به روشنی ترس و هراس رجوی از سه چیز را عیان می نماید.

اول هتل مهاجر و مسئولین و دست اندر کاران آن به عنوان مکانی خارج از کنترل فرقه که افراد جدا شده به آن منتقل می شوند.

دوم خود اعضای جدا شده که با جدا شدن و افشای جنایات پنهان سالیانی که در اشرف و لیبرتی واقع شده اقدام به روشنگری و رو نمودن دست رجوی می نمایند.

سوم خانواده های درد کشیده اعضا که با آمدن به جلوی درب کمپ پیام آوران رهایی فرزندان خویش و مشوقان آنان برای رهایی از چنگال فرقه هستند.

و اینک می توان نتیجه گرفت که دقیقا عکس آنچه که رجوی در پی آنست بر همه افراد ذیربط واجب است که هر چه در توان دارند در راستای تقویت و گسترش فعالیتهای خانواده ها و افراد جدا شده تلاش نموده و از آنان حمایت نمایند.

و بر تمامی اعضای جدا شده و بخصوص کسانی که خود مدتی حضور در هتل مهاجر را تجربه کرده اند و واقعیت آنرا از نزدیک دیده اند واجب است که در راستای تقویت و تشدید فعالیتهای این هتل و مسئولین و دست اندر کاران آن واقعیتها را بیان کرده و به اطلاع عموم برسانند.

واقعیتهایی از جمله اینکه:

1- این هتل تنها کانال خارج از کنترل رجوی است که ساکنان لیبرتی برای رسیدن به دنیای بیرون و زندگی طبیعی در اختیار دارند.

2- هتل محیطی است تحت کنترل و نظارت دایمی کمیساریای عالی پناهندگی و یونامی و صلیب سرخ و وزارت حقوق بشر عراق و ارگانهای حقوق بشری.

3- هتل محیطی آزاد است با امکانان کامل و رایگان وصل ارتباط با جهان خارج بدون هیچ سانسور و کنترلی.

4- تصمیم گیری ها کاملا فردی است و هر کس به اراده و اختیار مطلق خود آینده و سرنوشتش را انتخاب می کند.

5- در هتل امنیت و خدمات کامل وجود دارد و هر لحظه دسترسی به تمامی ارگانها وجود دارد و مناسبترین محیط برای تفکر و مشورت و تصمیم گیری است.

6- جدا شده هایی که فعالیت می کنند بنا به دلایل شخصی و مطابق با تصمیم گیری شخصی خود اقدام به فعالیت کرده و هیچ ربطی به سجاد یا مسئولین هتل ندارند. همانطوری که تعدادی هم بنا به دلایل شخصی سکوت می کنند و آنچه بر آنان گذشته است را در سینه خود پنهان می دارند.

و خوب است همه ما کمی تامل و تعمق کنیم و از خود بپرسیم که به راستی چرا رجوی ای که مدعی مبارزه با امپریالیزم جهانی و در پی سرنگونی رژیم ایران بود به نقطه ای رسیده است که مبارزه اش با افراد جدا شده و خانواده های اعضای خودش شده است؟

علت ترس رجوی از هتل چیست؟

و یکبار مرور کنیم که رجوی چگونه طی سالیان با استفاده از شرایط عراق تحت حاکمیت صدام حسین سازمان مجاهدین را به یک فرقه بسته تبدیل کرده و اعضا را با انواع شیوه های غیر متعارف به اسارت در آورده است و اکنون هم از آگاه شدن اسرای لیبرتی و ارتباط آنها با خانواده هایشان و هم از افشای جنایات سالین خودش در دنیای بیرون وحشت دارد.

و  دلیل خصومت هیستریک رجوی با خانواده و هتل و جدا شده را دریابیم.

با آرزوی موفقیت برای تمامی کسانی که خواهان رهایی اعضای اسیر فرقه و خروج آنان از لیبرتی و ورودشان به دنیای آزاد و زندگی طبیعی می باشد.

ساسان

تیرانا ژوئیه 2014فوبیای جداشدن و ترس رجوی از جداشده ها

علی خاتمی 3مصاحبه نماینده دبیرکل سازمان ملل با نجات یافتگان در هتل مهاجر، علت اصلی وحشت و سوز و گداز رجوی

شهرود بهادریشهرود بهادری، هتل مهاجر، بغداد:هیچکس در لیبرتی حاضر به ماندن نیست

علی نجاتی زنده است و دیروز از کمپ لیبرتی فرار کرد

*** 

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=23806

نامه دوم آشور ورشی به بنیاد خانواده سحر

آشور ورشیبنیاد خانواده سحر، بغداد، بیست و سوم فوریه ۲۰۱۶:…  در زمانی که در اردوگاه لیبرتی بودم، سران فرقه رجوی در نشست ها توصیف شان از هتل مهاجر یک زندان مخوف با اتاقهای باریک و تنگ و تاریک بود که پلیس عراق هم مدام با آنها بد رفتاری می کند. آنها می گفتند: “هر کس که آنجاست دائما تحت فشار است تا با رژیم ایران همکاری نماید و برای تخلیه اطلاعاتی فشار می آورند و اگر کسی همکاری نکند در یک اتاق حبس می کنند و … 

اراجیف خنده دار و یاوه های مسخره و متناقض سازمان مجاهدین (فرقه رجوی) 

لینک به منبع

لینک به نامه اول

لینک به صفحه فیسبوک آقای آشور ورشی

نامه دوم آشور ورشی به بنیاد خانواده سحر

آقای ورشی که اخیرا از فرقه رجوی جدا شده و در هتل مهاجر در بغداد تحت نظارت کمیساریا مستقر می باشد نامه دیگری برای بنیاد خانواده سحر جهت درج در سایت سحر تحویل نموده که در زیر ملاحظه می نمائید.

آشور ورشی

آقای ورشی در اتاقش در هتل مهاجر در بغداد

در زمانی که در اردوگاه لیبرتی بودم، سران فرقه رجوی در نشست ها توصیف شان از هتل مهاجر یک زندان مخوف با اتاقهای باریک و تنگ و تاریک بود که پلیس عراق هم مدام با آنها بد رفتاری می کند.

آنها می گفتند: “هر کس که آنجاست دائما تحت فشار است تا با رژیم ایران همکاری نماید و برای تخلیه اطلاعاتی فشار می آورند و اگر کسی همکاری نکند در یک اتاق حبس می کنند و رنگ آفتاب را نمی بیند و حقوق آنها رعایت نمی شود و نفرات به مرز خود کشی میرسند و به لحاظ صنفی هم رسیدگی نمی شود و نفرات باید به ایران برگردند و از خارج رفتن خبری نیست و باید آنجا بمانند تا بپوسند. در آنجا افراد را وادار می کنند تا با آنها همکاری کنند و باید مصاحبه کنند و اگر انجام ندهند تحت فشار قرار میگیرند”. طوری صحبت میکردند که انگار خود رجوی مدتی در هتل مهاجر بوده است.

خودم با شنیدن اینجور حرفها می ترسیدم و ترجیح می دادم در سازمان بمانم با اینکه نمی خواستم بمانم یا تلاش می کردم به هر ترتیبی به خارج یعنی کشور ثالث بروم. ولی حتی این امکان را سران رجوی از من سلب میکردند. هتل مهاجر را یک زندان می دانستم که نمی شود به آنجا رفت. امیدی نداشتم و چشم اندازی متصورنبود.

وقتی که فرار کردم و خودم را به پلیس عراق معرفی کردم، فکر می کردم جابجایی از یک زندان به زندان دیگر است و الان دست بند و پا بند خواهند زد و کتک کاری شروع خواهد شد. با خودم می گفتم قبلش که معلوم نبود سرنوشتم چه بود و الان هم معلوم نیست چه خواهد شد و چه بلایی سرم می آورند هر کس که مرا ببیند انتقام خواهد گرفت. ازکردش بگیر تا عرب و فارسش. اما بهرحال حاضر بودم تن به هر چیزی بدهم ولی دیگر به جهنم فرقه رجوی بر نگردم.

با این افکار به هتل مهاجر رسیدم، همان جایی که من از آن ترس داشتم، در آنجا از من استقبال شد و خوش آمد گویی کردند. بچه های دیگر هم آنجا بودند. ابتدا شک داشتم ولی برخورد های گرم و صمیمی با من داشتند و شوخی می کردند. باز هم باور نداشتم و می گفتم واقعی نیست و این آرامش قبل از طوفان است و دارند گرم می کنند تا کتک کاری را شروع کنند. در همان روز اول موبایل و اینترنت در اختیارم قرار گرفت و می توانستم با تمام دنیا در ارتباط باشم. ارتباط من با خانواده ام بعد از سالیان وصل شد.

آشور ورشی

من از روزی که به هتل آمدم هر روز یک چیزی در ذهن من شکست. اصلا کسی از من نپرسید چکاره بودی و چراعلیه رژیم ایران جنگیدی. نه کسی اطلاعات خواست و نه کسی تحت فشارگذاشت. نه اتاق ها تاریک بودند و نه زندانی در کار بود. نه کسی گفت باید ایران بروی و نه فشاری که من همکاری نمایم. کاملا در اختیار خودم بود که سرنوشتم را خودم انتخاب کنم.

اینجا همه چیز آزاد است. هر چه نگاه کردم هیچ کنترلی در کار نیست. با هر کس که خواستم تماس گرفتم. هیچ کس به من نگفت که اینکار را بکن یا آنکار را نکن. در اینجا من به نمایندگان کشورها و ارگان های مختلف دسترسی دارم – کمیساریا، یونامی، دولت عراق، سفارتخانه ها، صلیب سرخ و غیره. کسانی برای کمک کردن به ما وجود دارند که من مختارم ازانها برای حل و فصل مسائل پناهندگی و انتقالم به کشور های دیگر کمک بگیرم.

در هتل ما برای خرید و گردش می رویم و انتحاب رفتن به هر جا دست خودم می باشد. هیچ اجباری در هیچ زمینه ای وجود ندارد. از ممنوعیت های درون فرقه رجوی خبری نیست.

رجوی برای نگه داشتن نفرات در شکنجه گاه و مغزشویی افراد در اردوگاه لیبرتی به ما دروغ می گفت تا ما را تحت سلطه خودش با انواع ترفندها به هر ترتیبی هم که شده حفظ کند تا ما را به خاطر هیچ به کشتن دهدتا از بابت آن هم مظلوم نمایی کند و لغز جنگ بخواند و برای ما حلوا حلوا کند. در نشست ها فقط حرف مفت میزد. از یک طرف می گفت که آمریکا پشت اوست و از طرف دیگر میگفت “کس نخارد پشت من”.

من اینجا راحت هستم وهیچ مشکلی ندارم. محل رفتن خودم را هم انتخاب کرده ام. اگر می دانستم که هتل چنین جایی است خیلی وقت پیش می آمدم و تحت سرکوب رجوی نمی ماندم ولی متاسفانه همه اش دروغ شنیدم و یکسال تحت شدیدترین سرکوب ماندم. از بچه ها می خواهم که تردید نکنید مشکلی نیست درشکنجه گاه رجوی و نفرات خشک مغرش نمانید و سرکوب را تحمل نکنید.

با تشکر
آشور ورشی
۲ اسفند ۱۳۹۴

https://youtu.be/tpaXueZ9WAc

کیهان لندن – مسئول واقعی حمله به لیبرتی کیست؟

https://youtu.be/26Mps-OQLTU

assoud Khodabandeh: The Iranian Mojahedin-e Khalq (MEK) and Its Media Strategy: Methods of Information ManufactureءMassoud Khodabandeh: The Iranian Mojahedin-e Khalq (MEK) and Its Media Strategy:
Methods of Information Manufacture

*** 

همچنین:

 بنیاد خانواده سحر، بغداد، ششم مارس 2016:…  حدود 30 سال پیش پس از چند سال بی خبری, خبر آوردند که عمویم (اسم عمویم عبدالرضا زبیدی است) که برای تحصیل به آمریکا رفته بود اکنون در عراق و با گروهک منافقین است. این برای همه خانواده شوک بزرگی بود. از آن روز کابوس ها شروع شد که سرانجام

 liberty_camp_families March 2016بنیاد خانواده سحر، بغداد، پنجم مارس 2016:…  روز جمعه 225 خانواده ایرانی اسرای دست سازمان تروریستی مجاهدین خلق ضد رژیم سیاسی ایران که تعدادشان بالغ بر 2000 اسیر دست این سازمان در اردوگاه لیبرتی می باشد با حضور چندین کانال تلویزیونی به این اردوگاه رسیدند ولی این سازمان به ا

Mojahedin Khalq Families Feb201613بنیاد خانواده سحر، بغداد، بیست و هفتم فوریه 2016:…  خانواده ها برای روز دوم به اردوگاه لیبرتی مراجعه کردند. خانواده ها خیلی خوب فعالیت نمودند و همه جا بودند. خانم ها به منطقه زنان نزدیک شدند و سعی کردند با آنها صحبت کنند. عناصر فرقه رجوی اول مات شدند چون فکر نمیکردند که آنان