اسماعیل مرتضایی (جواد خراسان)، مامور اعزامی رجوی (فرقه مجاهدین خلق) در بین نجات یافتگان اعزام شده به آلبانی کیست؟

اسماعیل مرتضایی (جواد خراسان)، مامور اعزامی رجوی (فرقه مجاهدین خلق) در بین نجات یافتگان اعزام شده به آلبانی کیست؟

Mojahedin Khalq MKO MEK Rajavi cult Saddam husseinحجت سیداسماعیلی، عضو پیشین شورای مرکزی مجاهدین، ایران دیدبان، شانزدهم ژوئن 2013: …  جدای از مطالبی که فوقا گفته شد این فرد  نقش فعالی نیز  در بازجویی   و شکنجه کسانی که  در   سالهای 1373 – 1374 در قرارگاه اشرف دستگیر شده بودند داشت و از این بابت مورد تنفر زندانیان بود. اسماعیل مرتضائی در جریان حمله آمریکا به عراق نیز بعنوان افسر عملیات در  ستاد صدیقه حسینی،  فرمانده وقت …

The Life of Camp Ashraf,
Mojahedin-e Khalq Victims of Many Masters

لینک به منبع

Mojahedin Khalq MKO MEK Rajavi cult Saddam husseinاخبار موثق دریافتی حاکی است شخصی با نام مستعار “جواد خراسان” جزو اکیپ سی نفری است که اخیرا از لیبرتی به آلبانی اعزام شده است.

اخبار دریافتی از آلبانی نیز حاکی است این شخص تلاش میکند از موضع یک مسئول و عضو قدیمی بقیه افراد را تحت نظر و کنترل خود داشته باشد . به همین دلیل رفتارهای وی مورد اعتراض بقیه نفرات اکیپ قرار گرفته و همه سعی میکنند از وی دوری کنند.

و اما جواد خراسان کیست ؟

جواد خراسان همان اسماعیل مرتضائی از اعضای هیات اجرایی سازمان مجاهدین و اهل مشهد است

جواد خراسان کیست؟

وی در تمامی نشست ها هم با همین نام مورد خطاب شخص رجوی قرار میگرفت.

اسم وی در لیست اسامی مرکزیت سازمان در خرداد 1364 در ردیف 60 قرار دارد.

بعد از انقلاب ایدئولوژیک و تغییرات ساختاری در تشکیلات مجاهدین اسم وی بعنوان یکی از اعضای هیات اجرایی سازمان در ردیف 131 لیست که در پائیز سال 1370 منتشر شد، آورده شده است.

حدود یکسال بعد از اعلام جنگ مسلحانه توسط مجاهدین، وی به کردستان رفت و سپس از مرز این استان وارد عراق گردید.

اسماعیل مرتضائی در عملیات نامنظم سازمان در سال 1372 در منطقه بصره فعالیت میکرد و مسئول کلیه هماهنگی ها برای ورود تیم های عملیاتی به مناطق مرزی و داخل ایران از این منطقه با نیروهای عراقی بود. وی مدتی را هم در قرارگاه حبیب مجاهدین در بصره کار میکرد.

وی در سال 1372 و در راستای گسترش باصطلاح شورای ملی مقاومت مجاهدین از طرف سازمان به عضویت این شورا در می آید. جالب توجه اینکه اسم وی در ذیل اطلاعیه ای که در تاریخ 17/03/1392 توسط مجاهدین علیه آقایان کریم قصیم و محمدرضا روحانی دو عضو جدا شده از شورا صادر شد جزو “غایبین جلسة میاندوره یی” آمده است که “متعاقباً در جریان قرار گرفتند و برگه ها ی امضا شده رأی گیری را برای دبیر‌خانه ارسال کردند.” ؟ !

جدای از مطالبی که فوقا گفته شد این فرد نقش فعالی نیز در بازجویی و شکنجه کسانی که در سالهای 1373 – 1374 در قرارگاه اشرف دستگیر شده بودند داشت و از این بابت مورد تنفر زندانیان بود.

اسماعیل مرتضائی در جریان حمله آمریکا به عراق نیز بعنوان افسر عملیات در ستاد صدیقه حسینی، فرمانده وقت قرارگاه علوی که دو ارتش سوم و یازدهم را تحت امر خود داشت، خدمت میکرد.

وی ارتباط نزدیکی با فرماندهی سپاه دوم عراق و بویژه استخبارات آن داشت و یکی از مسئولین مورد اعتماد سازمان در دادن اطلاعات نیروهای نظامی ایران در مناطق مرزی این استان به آن بود.

اسماعیل مرتضائی بلافاصله بعد از سقوط صدام حسین به یکی از افراد فعال در ارتباط گیری با نیروهای آمریکایی در این منطقه تبدیل شد. بعد از تسلیم شدن مجاهدین به نیروهای آمریکایی و استقرارشان در قرارگاه علوی و همچنین ایجاد یک پایگاه اطلاعاتی توسط نیروهای آمریکایی در این قرارگاه، وی نیز بعنوان طرف حساب رسمی اطلاعاتی سازمان با نیروهای آمریکایی به آنها معرفی گردید.

وی در هر نشست صدیقه حسینی با نیروهای آمریکایی حضور داشت و نقش مشاور وی در اینگونه جلسات را بعهده داشت.

اسماعیل مرتضایی نقش فعالی در شناساندن منطقه و شهرهای اطراف قرارگاه علوی به نیروهای آمریکایی به همراه اکیپ تحت امر خود داشت. تمامی اطلاعات نظامی ایران در مناطق مرزی استان دیالی ، اطلاعات گروههای مبارز عراقی که علیه صدام حسین در عراق می جنگیدند و همچنین اطلاعات عشایر منطقه به همراه بیوگرافی سران آنها و شناساندن آنها به نیروهای آمریکایی و حتی تلاش برای ترتیب دادن ملاقات بین سران عشایر با نیروهای آمریکایی نیز توسط همین فرد صورت می‌گرفت.

وی بعد از جنگ و سقوط صدام حسین و تمرکز نیروها در قرارگاه اشرف بعنوان افسر عملیات و “برادر مسئول” در ارتش سوم تحت فرماندهی زهرا مازوچیان بود . اصلی ترین مسئولیت وی در این دوران کنترل نفرات و تلاش برای جلوگیری از جدایی آنان از سازمان و بالاتر از همه تفتیش عقاید و اجرای نشست های “غسل هفتگی” با اعضای سازمان در این ارتش بود.

ملاحظه: قرارگاه علوی همان مخفیگاه زیرزمینی صدام حسین بود که توسط وی به شخص رجوی هدیه شده بود. این محل در جنب فیلق (سپاه) دوم عراق در استان دیالی و نزدیکی شهر مقدادیه قرار داشت. که قبل از سقوط صدام توسط نیروهای انگلیسی بمباران شد. لازم بذکر است که این محل در جریان حمله صدام به کویت محل مخفیگاه رجوی بود.

همچنین:

استراتژی فریب و دروغ (مجاهدین خلق، فرقه رجوی)

2013/06/12

حجت سیداسماعیلی، عضو پیشین شورای مرکزی مجاهدین خلق، ایران دیدبان، دوازدهم ژوئن ۲۰۱۳: …  استعفای آقایان کریم قصیم و محمدرضا روحانی از شورای ملی مقاومت و پاسخ سراسر دروغ و فریب شما به این استعفا بیانگر عمق بی پرنسیبی و نشات گرفته از یک ایدئولوژی ارتجاعی با ماهیت فرقه ای است. ایدئولوژیی که تلاش میکند […]

وقتی رجوی «واو» شد (مجاهدین خلق، فرقه رجوی)

۲۰۱۳/۰۵/۲۷

حجت سیداسماعیلی، عضو پیشین شورای مرکزی مجاهدین، ایران دیدبان، بیست و هفتم می ۲۰۱۳: …  ولی فشار مضاعف و ضربه جدی تر  به رجوی زمانی بود که آقای هاشمی رفسنجانی طی اطلاعیه ای در روز گذشته ضمن تشکر از مردم  حمایت خود را  از نظام جمهوری ایران اعلام  داشت. برخلاف انتظار و علیرغم تبلیغات وسیعی که  […]

مثلث استراتژی رجوی در سوریزه کردن ایران

۲۰۱۳/۰۴/۲۸

حجت سیداسماعیلی، عضو پیشین شورای مرکزی مجاهدین خلق، بیست و هشتم آوریل ۲۰۱۳: … یعنی از  زمانی که مجاهدین از سوی مردم ترد شدند و  ولی نعمت استراتژیک  خود یعنی صدام حسین را از دست داده  و در قلاب کردن خود به   ارباب جدید هنوز به نقطه ثبات نرسیده اند ، با گشوده شدن چندین […]

یک فریبکاری و شیادی دیگر از رهبری سازمان مجاهدین برای ثبت در سینه تاریخ

۲۰۱۳/۰۳/۲۴

. حجت سیداسماعیلی، عضو پیشین شورای مرکزی مجاهدین، ایران دیدبان، شانزدهم مارس ۲۰۱۳: … خیلی از کسانی که از تشکیلات مجاهدین جدا شده اند منصور کوفه ای را بخوبی می شناسند و میتوانند بلاهایی را که در تشکیلات مجاهدین بر سر او آورده شد را بخوبی شهادت دهند. منصور کوفه ای در سال ۱۳۳۹ و در […]

The Life of Camp Ashraf,
Mojahedin-e Khalq Victims of Many Masters