بعد از بیش از سه دهه وعده و وعید: رجوی نهایتا اعضا و هواداران فرقه اش را به آخرت حواله داد

بعد از بیش از سه دهه وعده و وعید: رجوی نهایتا اعضا و هواداران فرقه اش را به آخرت حواله داد

بنیاد خانواده سحر، بغداد، بیست و یکم اوت 2013: … خبرهای رسیده از درون فرقه رجوی، چه از لیبرتی و چه از اروپا، حاکی از افزایش و گسترش فضای مسئله داری و نافرمانی، و به قول مسئولین فرقه ذهنیت ها، و همچنین تمایل به جدائی از جانب اعضا و هواداران است که شخص مسعود رجوی را به خشم آورده و مسئولین فرقه اش به شدت به دنبال دلایل آن میباشند. نامه ایرج مصداقی به مسعود رجوی و سؤالاتی که در آن مطرح گردید، استعفای …

(Cult leader Massoud Rajavi)

لینک به منبع

خبرهای رسیده از درون فرقه رجوی، چه از لیبرتی و چه از اروپا، حاکی از افزایش و گسترش فضای مسئله داری و نافرمانی، و به قول مسئولین فرقه ذهنیت ها، و همچنین تمایل به جدائی از جانب اعضا و هواداران است که شخص مسعود رجوی را به خشم آورده و مسئولین فرقه اش به شدت به دنبال دلایل آن میباشند.

نامه ایرج مصداقی به مسعود رجوی و سؤالاتی که در آن مطرح گردید، استعفای محمدرضا روحانی و عبدالکریم قصیم از شورا و همچنین سایر جدا شدن های اخیر مهمترین علتی است که برای جرأت یافتن اعضا و هواداران جهت ایستادن در برابر مسئولین و فرماندهان ذکر شده است.

یکی دیگر از دلایل بررسی شده اینست که اعضا و هوادارانی که سابقه زندان در داخل کشور داشته اند هرگز مورد اعتماد نبوده و به چشم سرباز صفر به آنها نگریسته میشود که همین امر موجب مسئله داری آنان گردیده است. این افراد از یک طرف بهای بیشتری برای مبارزه پرداخته و تحمل زندان نموده اند و از طرف دیگر دقیقا به همین دلیل هرگز اعتمادی به آنها وجود نداشته است. در سالهای 1373 و 1374 نیز اغلب کسانی که مورد شک و تردید قرار گرفته و بازجوئی و شکنجه شدند کسانی بودند که سابقه زندان در داخل کشور داشتند.

دلیل دیگری که موجب نارضایتی بسیاری شده اینطور بیان گردیده است که هر کس از سازمان جدا میشود فورا مزدور و خائن خوانده میشود. خصوصا در خصوص آقایان یغمائی، مصداقی، روحانی و قصیم و بسیاری دیگر همین مسئله اعضا و هواداران را به واکنش واداشته و صراحتا گفته اند که هرگز نمی پذیرند این افراد ارتباطی با وزارت اطلاعات ایران داشته باشند.

علت مخفی ماندن رجوی بعد از 10 سال هم از جمله سؤالات متداولی است که مطرح میگردد. مسئولین در برابر این سؤال دلایل امنیتی را عنوان می نمایند که در مقابل پرسیده میشود چرا چنین تدابیر امنیتی درخصوص مریم رجوی اتخاذ نمیگردد و در خصوص امنیت وی ملاحظات چندانی وجود ندارد و مگر اهمیت امنیت او خیلی کمتر از اهمیت امنیت مسعود رجوی است.

سؤال دیگری که مطرح است و موجب مسئله داری برخی شده عنوان ملی در ارگان هائی همچون شورای ملی مقاومت و سیمای ملی مقاومت است. پرسیده میشود مگر عنوان ملی نباید فراگیر باشد حال آنکه مثلا سیمای ملی مقاومت هرگز حرفی به غیر از آنچه سازمان مجاهدین خلق میگوید منعکس نمی کند و به هیچ عنوان پوشش ملی ندارد.

بسیاری از هواداران مسئولین فرقه را مورد سؤال قرار داده اند که چرا تعداد شرکت کننده خارجی در میتینگ مریم رجوی در پاریس خیلی بیشتر از ایرانی ها بوده است. همچنین سؤال شده است که چرا مثلا از اسکاندیناوی که سازمان ظاهرا بیشترین هوادار را دارد و همیشه بالاترین رقم شرکت کننده را داشت تعداد بسیار کمی برای میتینگ پاریس آمده اند.

آنچه فرقه رجوی را به شدت به وحشت انداخته اینست که در نشست هائی که در شهرهای مختلف اروپائی اخیرا برپا شده است سؤالاتی که تاکنون ممنوعه محسوب میشده از جانب هواداران پرسیده شده است که در این رابطه اردوگاه لیبرتی هم فضای مشابهی دارد.

اما نکته مهمی که جا دارد به آن اشاره شود مربوط به نشست های صوتی ماه رمضان مسعود رجوی با ساکنان اردوگاه لیبرتی است. این جلسات شامل پرسش و پاسخ هم بوده که به صورت کتبی صورت می پذیرفته است. در پاسخ به سؤالی مربوط به زمان سرنگونی رژیم ایران رجوی پاسخ میدهد: “تاریخ آنرا نه من میدانم و نه بر کسی مشخص است که کی اتفاق می افتد. مبارزه ما آرمانی است و مسئولیت من رستگاری و آخرت شماست.”

یعنی افرادی که بیش از سی سال به امید وعده سرنگونی هست و نیست خود را به پای رجوی ریخته اند و انواع خسارات روحی و عاطفی و مالی و جانی و جسمی را متحمل گردیده اند حالا حواله شان به آخرت داده میشود. بعد از بیش از سه دهه این اولین بار است که رجوی دیگر از سرنگونی فوری و قطعی صحبت نمیکند و خود را تنها مسئول بهشت و دوزخ پیروانش میداند و شانه از زیر بار مسئولیت پاسخگوئی در برابر هر سؤال دیگری خالی میکند.

در همین نشست ها رجوی عنوان کرده است که عامل پیروزی انقلاب 22 بهمن 1357 شخص خمینی بوده است که پایگاه اجتماعی داشت که از طریق مساجد بدست آمده بود. او قبلا همیشه مدعی بود که رهبری انقلاب دزدیده شده و حق او پایمال گردیده است. چه شده که رجوی به این نقطه رسیده که دیگر اولا دست از دنیا شسته و افراد را به آخرت حواله میدهد و ثانیا ادعای رهبری انقلاب 22 بهمن را هم پس گرفته و به رهبری خمینی و پایگاه اجتماعی او اعتراف مینماید.

آنچه مسلم است اینست که افزایش جرأت و جسارت در اعضای مانیپوله ذهنی شده یک فرقه که خصوصا رهبر آنرا به خاطر وعده و وعیدهایش مورد بازخواست قرار میدهند لاجرم به فروپاشی آن فرقه خواهد انجامید چرا که انسجام یک فرقه صرفا مدیون ممنوعیت طرح سؤال و بسته بودن اذهان پیروان آن فرقه است و همه انگیزه های دینی و سیاسی و ملی به خاطر عملکردهای فرقه ای از میان رفته و اگر انگیزه معصوم دیدن رهبر فرقه هم از بین برود دیگر قوام و دوامی در کار نخواهد بود.

بنیاد خانواده سحر

20 اوت 2013

همچنین:

نمایندگان پارلمان عراق: بقای عناصر فرقه تروریستی خلق (فرقه رجوی) نقض قانون اساسی و تهدیدی برای امنیت ملی عراق است

2013/08/20 by

بنیاد خانواده سحر، بغداد، بیستم اوت ۲۰۱۳: …  کمیته دفاع و امنیت پارلمان عراق سخن خود را در مورد فرقه تروریستی خلق با این عبارت آغاز کرد که در سایه شرایط و توطئه هایی که علیه ملت عراق برنامه ریزی می شود، این فرقه خطری بزرگ برای امنیت ملی عراق به حساب می آید؛ علاوه […]

حقا چه کسی باید گورش را گم کند؟

2013/08/12 by

بنیاد خانواده سحر، بغداد، دوازدهم اوت ۲۰۱۳: … از قرار اطلاع مسعود رجوی رهبر فرقه نارضایتی خود را از برخی موضوعات، از جمله نافرمانی افرادی که به آلبانی و آلمان رفته اند و ایجاد امید به خارج شدن از عراق در کسانی که هنوز در لیبرتی هستند، ابراز نموده و اشاره کرده است که: “هر کس […]

نمایندگان پارلمان عراق: مجاهدین خلق خطرناکترین تروریستها در جهان. اخراج فرقه رجوی تنها گزینه موجود است

2013/08/05 by

بنیاد خانواده سحر به نقل از مطبوعات عراق، بغداد، پنجم اوت ۲۰۱۳: …  “محمد رضا الخفاجی” نماینده فراکسیون “الاحرار” وابسته به “جریان صدر” در پارلمان عراق تصریح کرد: «سازمان تروریستی خلق رسوا شده و دیگر نمی تواند به جامعه بین الملل دروغ بگوید.» وی تاکید کرد: «سازمان خلق در عراق جایی ندارد.» “محمد رضا خفاجی” […]

متهم شدن سازمان مجاهدین خلق به نقض حقوق بشر در عراق و تکذیبیه این سازمان + تحویل حکم قضایی تخلیه کمپ اشرف

2013/07/24 by

بنیاد خانواده سحر به نقل از الیوم السابع و خبرگزاری بغداد، بیست و چهارم ژوئیه ۲۰۱۳: …  “مارتین کوبلر” فرستاده ویژه دبیر کل سازمان ملل متحد که ماه آینده فرستاده شورای امنیت سازمان ملل متحد در جمهوری کنگو خواهد بود، تصریح داشت که سازمان ملل متحد شکایت هایی در خصوص فرماندهی این سازمان ایرانی در […]

(مسعود رجوی و مهدی ابریشمچی در خدمت استخبارات صدام حسین)


(Massoud Rajavi and Saddam Hussein)