توضیحی مختصر در مورد فرار مسعود رجوی از عراق و ترک صحنه‌ی جنگ

توضیحی مختصر در مورد فرار مسعود رجوی از عراق و ترک صحنه‌ی جنگ

ایرج مصداقی، پژواک ایران، بیست و هفتم ژوئیه 2014:…  پس از انتشار «گزارش ۹۳»، «بیت رهبری مجاهدین» با به کارگیری شیوه‌های مختلف و از طرق گوناگون می‌کوشد استحکام این گزارش و اتکای آن به اسناد معتبر را زیر سؤال ببرد. از یاوه‌‌گویی «کمیسیون» بی صاحب «امنیت و ضد‌تروریسم» شورای ملی مقاومت رهبری عقیدتی گرفته تا هواداران دیر و دور مجاهدین …

رجوی و گروگانهاسعید جمالی: درباره جریان حاکم بر سازمان مجاهدین خلق ایران (۱۵) ـ «تیف» و برشی از «درون»

لینک به منبع

توضیحی مختصر در مورد فرار مسعود رجوی از عراق و ترک صحنه‌ی جنگ

پس از انتشار «گزارش ۹۳»، «بیت رهبری مجاهدین» با به کارگیری شیوه‌های مختلف و از طرق گوناگون می‌کوشد استحکام این گزارش و اتکای آن به اسناد معتبر را زیر سؤال ببرد. از یاوه‌‌گویی «کمیسیون» بی صاحب «امنیت و ضد‌تروریسم» شورای ملی مقاومت رهبری عقیدتی گرفته تا هواداران دیر و دور مجاهدین تا …

برای مثال یکی از پیروان رهبری عقیدتی مجاهدین با اسم مستعار «ایوب نظام‌‌آبادی» به منظور تشکیک در مورد نوشته‌ی من در ارتباط با فرار مسعود رجوی از عراق پس از سقوط دولت صدام حسین و استنادم به گفته‌های جیمز جفری سفیر سابق آمریکا در عراق و علیرضا جعفرزاده سخنگوی مجاهدین در آمریکا می‌نویسد:

« یکی از مسائلی که با آن بسیار برخورد می کنیم خبر های کذبی است که از سر وکله آدم بالا می رود. یعنی در دروغ گویی هیچ کس هیچ گونه حدی برای خود نمی شناسد. آقایی الان گفته است که جعفر زاده در صدای آمریکا گفته است که مسعود رجوی در عراق نیست و در اروپا است. در صورتی که جعفر زاده در مصاحبه با سیامک دهقانپور اصلا زیر بار حرف مجری نرفت و هر چه سیامک دهقانپور اصرار کرد جواب نداد و مثلا گفت که خانم رجوی پاسخ این را داده و یا وزارت اطلاعات بدنبال این حرف است و مدام یک چیز دیگری تحویل دهقانپور می داد. و نیزآن آقا می گوید که جیمز جفری گفته است که رجوی در اروپا و یا خاور میانه است. خوب شما برو بگرد ببینم که به غیر از اینترلینک در کجا به فارسی و یا انگلیسی می توانید این خبر را بیابید؟»

رهبری عقیدتی مجاهدین هیچ‌ حرمتی برای واقعیت قائل نیست. از انجام هیچ ‌زشتی‌ای پروا نمی‌کند و برای فرار از زیر بار مسئولیت هر دروغ و تزویر و ریا و توطئه‌ای را مباح می‌داند.

من در «گزارش ۹۳» نه تنها گفته‌ی جیمز جفری «مشاور ارشد وزير خارجه آمريکا در امور خاور نزديک و سياست گذاری ايالات متحده در قبال ايران» و سفیر سابق آمریکا در عراق، را آوردم، بلکه لینک مصاحبه‌ی او با «رادیو فردا» «يکی از زیرمجموعه‌های نهاد اطلاع‌رسانی بين‌المللی ايالات متحده آمريکا که با هزينه کنگره آمريکا و زير نظر شورای اطلاع‌رسانی بين‌المللی دولت آمريکا اداره می‌شود» را نیز گذاشتم.

جیمز جفری در آذر ۱۳۸۵ به صراحت در مورد محل زندگی مسعود رجوی گفته بود:‌

«او در بازداشت ما نيست. تا آنجا که ما می‌دانيم او هرگز در بازداشت ما نبوده است. تا آنجا که می‌دانم او در اروپای غربی يا در خاورميانه است، اما در اردوگاه اشرف نيست.»

http://www.radiofarda.com/content/o1_jeffrey_interview/366924.html

اما مجاهدین که هنوز اهمیت «انقلاب دیجیتالی» را در نیافته‌اند‌ با وقاحتی که تنها در حاکمان میهن‌مان می‌توان سراغ گرفت مدعی شدند:

« خوب شما برو بگرد ببینم که به غیر از اینترلینک در کجا به فارسی و یا انگلیسی می‌توانید این خبر را بیابید؟»

این ادعاها بخشی از سیاست‌ شکست‌خورده‌ی مجاهدین و فرار به جلوی رهبری آن است تا چند روزی بیشتر به فریبکاری خود ادامه دهد.

مجاهدین همچنین چنانچه که مشاهده می‌کنید از اساس منکر گفتگوی علیرضا جعفرزاده با صدای آمریکا در مورد ترک این کشور می‌شوند.

از آن‌جایی که شناخت کافی از مجاهدین و شیوه‌های کاری‌شان داشتم به عمد لینک مصاحبه‌ی جعفرزاده با «صدای آمریکا» را در «گزارش ۹۳» نیاوردم و محتوای گفته‌های علیرضا جعفر‌زاده را نیز آگاهانه مورد بررسی قرار ندادم. حالا از فرصت استفاده کرده به بررسی انگیزه‌ی فرار مسعود رجوی از عراق و ترک صحنه‌ی نبرد از زبان سخنگوی این سازمان می‌پردازم.

مجاهدین با دادن آدرس غلط و پیش‌ کشیدن گفتگوی علیرضا جعفرزاده با سیامک دهقانپور و با طرح ادعاهای انحرافی، اصل گفتگوی او با بیژن فرهودی دیگر برنامه‌ ساز صدای آمریکا را زیر سؤال می‌برند و به گونه‌ای عمل می‌کنند که اگر کسی در دنیای مجازی دنبال گفتگوی علیرضا جعفرزاده گشت به آدرس اشتباه برود و مرا دروغگو فرض کند. این گفتگو هیچ‌گاه با سیامک دهقانپور صورت نگرفته بلکه سخنگوی مجاهدین در برنامه‌ی بیژن فرهودی شرکت داشت.

علیرضا جعفرزاده سخنگوی مجاهدین و شورای ملی مقاومت در آمریکا در پاسخ به سؤال بیژن فرهودی از صدای آمریکا که می‌پرسد:

« آقای جعفرزاده صحبت‌هایی می‌شود که آقای رجوی در عراق نیست شما می‌توانید بگوئید مسعود رجو الان در کجا بسر می‌برد؟»

پاسخ می‌دهد:

« مسلما آقای رجوی الان در عراق نیست چرا به این دلیل که در همان حوالی سال ۲۰۰۳ که یک تیم ترور از جانب خامنه‌ای به منظور ترور آقای رجوی اعزام شده بود .»

http://www.youtube.com/watch?v=_8i4b9YpR7g

بنا به ادعای سخنگوی مجاهدین، مسعود رجوی با وجود برخورداری از تیم‌های حفاظتی متعدد و پناهگاه ضد بمب و … از ترس کشته شدن توسط «یک تیم ترور» که «از جانب خامنه‌ای» به عراق «اعزام شده بود» در «همان حوالی سال ۲۰۰۳» از این کشور می‌گریزد. علیرضا جعفرزاده تأکید می‌کند «مسلماً آقای رجوی الان در عراق نیست.» این گفتگو در شهریور ۱۳۸۷ صورت گرفته است. متن کامل نوشتاری آن را می‌توانید در سایت «پژواک ایران» ببینید.

http://www.pezhvakeiran.com/maghaleh-2000.html

مسعود رجوی پس از ترک صحنه‌ی جنگ به دلیل ترس و هراسی که از نیروهای رژیم داشت، و در حالی که در محلی امن در خفا و «غیبت» به سر می‌برد، بارها مجاهدین را بدون دفاع در مقابل نیروهای خونریز عراقی قرار داد تا از کشته‌های آن‌ها پشته ساخته شود. متأسفانه او با توسل به این خون‌ها به فریبکاری خود ادامه داد.

کسی که پس از با خبر شدن از اعزام «یک تیم ترور از جانب خامنه‌ای» برای ترور او قالب تهی کرده و بدون هیچ‌ بهانه‌ی دیگری در بحبوحه‌ی نبرد صحنه را ترک کرده و جان خود و بانو را نجات می‌دهد، سه دهه‌ است که با کینه‌‌ای عجیب از اعضا و کادرهای مجاهدین، فرماندهان عملیاتی، قهرمانان‌ صحنه‌های نبرد، زندانیان سیاسی از بندرسته، می‌پرسد چرا زنده مانده‌اید؟‌ و آنها می‌بایستی «خیانت»، «ضعف‌های فردی»، «حل‌نشدن در مبارزه» و … را عامل زنده ماندن خود اعلام کنند تا او دست از سر آن‌ها بردارد.

مسعود رجوی همچنان خطاب به نیروهای عراقی و به منظور هرچه بیشتر قربانی گرفتن از مجاهدین، شعار «بیا بیا» سر می‌دهد و از خلق عاشوراهای جدید می‌گوید در حالی که در ۳۳ سال گذشته خود در هیچ ‌صحنه‌ای که کوچکترین خطری متوجه‌ی او کند حاضر نبوده است و حتی در دوران صدام حسین حاضر به بازدید از قرارگاه‌های مرزی مجاهدین بطور نمایشی نیز نشد.

مسعود رجوی که پس از کشتار مجاهدین در قرارگاه اشرف، تحت فشار افکار عمومی و نیروها و هودارانش قرار گرفته بود و همه شاهد بودند او چگونه ۱۰۰ نفر از زبده‌ترین کادرهایش را کاملاً بی‌دفاع در مقابل نیروهای رژیم رها کرده، پس از گذشت ۱۷ روز با یک سناریوی نخ‌نما وارد میدان شد و ادعا کرد که در این مدت در جنگ و گریز بوده تا از دست نیروهای رژیم و مهلکه‌ای که برای به دام انداختن او ساخته بودند بگریزد. او در پیام خود به مجاهدین گفت:‌

«… در هر حال هفده روز است که رژیم به دنبال من و من به دنبال گروگان‌ها بودم و روشن شد که تا به امروز در عراق و در زندان مالکی هستند.»

http://vimeo.com/75212310

مریم رجوی که خود یکی از فراریان صحنه‌ی جنگ است نیز سیاست همسر و رهبر عقیدتی‌اش را ادامه داد و در سخنرانی اخیرش در ویلپنت به دروغ مدعی شد:‌

«بزرگترین شکست رژیم در سال ۹۲، ناکامی در ضربه زدن به رهبر مقاومت بود.»

http://www.hambastegimeli.com/home/مهمترین-خبرها/50752-سخنرانی-مریم-رجوی-درگردهمایی-«همه-برای-آزادی»-ویلپنت،-پاریس

این زوج بهتر از هرکس به قبح فرار از صحنه‌ی جنگ و تنها گذاشتن نیروهایشان واقف هستند. به همین دلیل می‌کوشند به دروغ مسعود رجوی را همراه و هم‌سرنوشت با آن‌ها نشان دهند و به طور تلویحی در ذهن آن‌ها جا بیندازند که در هنگام حمله‌ی نیروهای رژیم به اشرف، وی در پناهگاه‌ زیرزمینی بوده و طی عملیات خارق‌العاده و محیر‌العقولی که به «زورو» و «رامبو» شبیه است، حلقه‌های محاصره‌ی نیروهای عراقی را شکسته و توانسته از مهلکه بگریزد. این دو به دروغ مدعی می‌شوند که هدف رژیم از حمله به اشرف در سال گذشته دستیابی به مسعود رجوی بوده است!

رجوی بهتر از هرکس نیروهای هوادار مجاهدین را می‌شناسد و می‌داند نیروهایی که امروز از او پشتیبانی می‌کنند سطح درک، شعور و آگاهی‌شان بیش از «نمازگزاران» جمعه و جماعات نیست و اصولاً دارای حافظه‌ی تاریخی نیستند.

با توجه به مدارک و اسناد بالا چه کسی و کدام نیرو «در دروغ گویی» و اتهام زنی «هیچ گونه حدی برای خود نمی شناسد.»؟

ایرج مصداقی

۲۶ ژوئیه ۲۰۱۴

***

همچنین:


http://youtu.be/wFBoPhmNyxU?list=UU0l93Nsn8szy9D4G7mhvfEQ

گزارش سازمان ملل: ادامه نگرانی از نقض حقوق بشر توسط رهبری مجاهدین خلق (فرقه رجوی)

خانم نسرین ابراهیمی: زندگی ما در پادگان مخوف اشرف و زندگی مریم رجوی ! خود قضاوت کنید

مریم رجوی ملکهمصاحبه خانم مریم سنجابی با مسعود خدابنده. وضعیت روحی روانی مسعود و مریم رجوی

ادامه فریبکاری ها و دسیسه های رجوی

در خصوص نشست اخیر رجوی با ساکنان لیبرتی: رجوی هرگز دست از فریب و دسیسه بر نمی دارد

آینده مجاهدین خلق پس از عراق


(Rajavi from Saddam to AIPAC)

همچنین:

مسعود رجوی و «پرفسور راج بالدو» و جایزه «خدمات بشردوستانه بین‌المللی»

ایرج مصداقی، پژواک ایران، بیست و ششم مارس ۲۰۱۴: … مجاهدین در دهلی نو، «پروفسور راج بالدو» را به تور انداختند (۱) و او راضی شد با کمترین هزینه و قیمت جایزه‌ای را دست‌‌ و پا کرده و به مسعود رجوی اهدا کند. به این ترتیب «روغن چراغ ریخته نذر امامزاده شد». خدا را شکر که مسعود رجوی در ازای این لطف و کرامت مجبور نشد

انتخاب مریم رجوی به عنوان «پرافتخار زن سال ۲۰۱۳ » و پروفسور «راج بالدو»

ایرج مصداقی، پژواک ایران، پانزدهم مارس ۲۰۱۴: …  در سایت‌‌های مجاهدین از وی به عنوان دانشمند شناخته شده‌ی «تئوری‌های کیهانی» نام برده شده است بدون این که توضیحی در این مورد داده شود. اما بایستی بگویم که دکتر راج بالدو یک پیشگو و طالع‌بین هندی است. در سایت وی آمده است که دکتر بالدو در پیش‌گویی و طالع

سخنی با مریم رجوی؛ به یاد «گوهر» و «گوهر»ها

ایرج مصداقیایرج مصداقی، پژواک ایران، سیزدهم دسامبر ۲۰۱۳: …  اما در همان روز‌هایی که «گوهر» خود را فدا کرد، نطفه‌ی «اشرف» فرزند شما و مهدی ابریشم‌چی هم بسته شد. او، متولد نیمه دوم شهریور ۱۳۶۱ است. اجازه دهید این تاریخ را برای شما و هواداران‌تان و آن‌هایی که شما معبودشان هستید تشریح کنم. امید

چند نفر در زندان قزلحصار اعتصاب غذا کرده‌اند؟ نگاهی به اطلاعیه دبیرخانه شورای ملی مقاومت

ایرج مصداقیایرج مصداقی، پژواک ایران، دوم دسامبر ۲۰۱۳: … مجاهدین که به شدت برای توجیه اعتصاب غذای لیبرتی و نمایشات مربوط به اعتصاب غذا در اروپا و آمریکا و استرالیا نیاز به تعزیه و روضه‌خوانی داشتند آن را به دو هزار و سه هزار نفر رساندند. البته فعلا به جز شورای ملی مقاومت و خانم رجوی و اذنابشان کسی

پاسخ مجاهدین به مقاله‌ی فریبا هادیخانلو «اشرف نشان» یا «تواب اتاق آزادی اوین»

ایرج مصداقیایرج مصداقی، پژواک ایران، ششم نوامبر ۲۰۱۳: … فریبا هادیخانلو و همسرش بهروز قربانی که هر دو از کوره‌‌ی «انقلاب ایدئولوژیک» مجاهدین گذشته بودند و شاهد برکات این «انقلاب» بودند، پس از عزیمت به نروژ ، دست از اسلام شستند و مسیحی شدند. فریبا هادیخانلو در زمره‌ی پیک‌های «انقلاب