داعشیان و دوزخیان

داعشیان و دوزخیان

ایران فانوس، بیست و هشتم سپتامبر 2014: … طی روزهای اخیر، تبلیغات سرخورده و ناکام فرقه مجاهدین، به برائت صوری از داعش روی آورده است. آنان انگار نه انگار که از ابتدا جزو حامیان و مبلغین داعش بوده اند. چه آن زمان که داعشیان در مقابل حکومت اسد می جنگیدند و چه زمانی که داعش باعث سقوط حکومت مالکی شد. البته چندان بی حساب و کتاب …

 پیش به سوی جمجمه مردگان

لینک به منبع

داعشیان و دوزخیان

طی روزهای اخیر، تبلیغات سرخورده و ناکام فرقه مجاهدین، به برائت صوری از داعش روی آورده است. آنان انگار نه انگار که از ابتدا جزو حامیان و مبلغین داعش بوده اند. چه آن زمان که داعشیان در مقابل حکومت اسد می جنگیدند و چه زمانی که داعش باعث سقوط حکومت مالکی شد. البته چندان بی حساب و کتاب حرف نمی زدند. به هر حال، داعش یک گروه تروریستی و ضد شیعه بود که از سوریه به عراق آمده بود تا ضمن تمام کردن کار دولت مالکی، سپس با حکومت ایران در افتد و لابد با شریک سابق و فعلی، پیمانی ببندد و مفری برای فرقه مجاهدین به گشایش دریا، باز شود.

ولی گروه تروریستی داعش، پس از پیروزهایی در سوریه و عراق، غره مال و منال و قدرت شده و ماموریتهای غایی خود را از یاد برده و سریعاً در چرخشی حیرت انگیز در مقابل اربابان بزرگ، ایستاد و کار شرکای فعلی و سابق را بغرنج تر از گذشته و بدتر از دوران حکومت مالکی کرد.

داعش، با همین اعمالی که طی مدت کوتاه مرتکب شد و اطلاعاتی که از ماهیت و اهدافش به دست آمده، می بایست یکی از خشن ترین و بی رحم ترین گروههای تروریستی جهان و قرن اخیر بوده باشد که ترس و هراس همه جهان را برانگیخته و سبب ائتلاف جهانی علیه تروریسم داعش، شده است.

با این وصف که داعش عراق و سوریه، جهان متمدن و بشریت را به چالش کشیده، یک امر مفید نیز انجام داده و آن بیداری بخشی از دولتمردان و اربابانی که مصر به استفاده از ابزار تروریسم بوده اند. داعش، طی روزها و هفته های اخیر، اعمالی مرتکب شده که توانسته راه تروریستهای دیگر را که به مثابه دوزخیان همیشه منتظر میمانند را ببندد. البته در نقطه معکوس، جداشدگان از تروریسم ایرانی، طی سالها تلاش فرهنگی و روشنگرانه، راه تروریسم ایرانی را همواره بسته و جامعه ایرانی را با کمترین هزینه واکسینه کرده اند.

در مورد مقابله با رشد و برخورد با داعش کنونی و داعشهای دیگر نیز همواره حرف حسابمان همین است که در حال انجام دادن هستیم. پیشگیری قبل از عمل. حمایت از گروههای ضد تروریسم و حقوق بشری. حمایت از کارزار تبلیغاتی و فرهنگی علیه تروریسم جهانی که امروزه به بزرگترین خطر و دغدغه مردم جهان بدل شده است.

داعش و داعشیانی که همچنان ملجاء و مامن غربی دارند و درصدی از اعضایشان را از کشورهای غربی شکار کرده اند، ثابت شده که آنان ایده ها و ایدئولوژی ضد غرب و ضد تمدن را حامل اند و اگرچه ظاهراً چند صباحی خود را با اربابان غربی همراه نشان می دهند، اما در اولین فرصت که افسار پاره کنند و میدان داشته باشند، جهت جمع آوری امکانات دیگر و ابراز ماهیت و هویت اصلی و سرپا نگهداشتن خود در مقابل ارزشهای انسانی، به سرعت در مقابل اربابان و غرب خواهند ایستاد. این تز را بارها و سایر تروریستها ثابت کرده اند. لذا، مماشات و استفاده ابزاری از حربه تروریسم در راستای منافع سیاسی و بر هم زدن اوضاع دیگران، یک تف سربالاست که بارها تجربه شده است.

همچنین، داعشیان تا کنون ثابت کرده اند که یک نیروی مرتجع برآمده از اعماق و خرابه های تاریخ بیش نیستند. همه قدرت شان در خشونت شان است و اگر کارد سلاخی از آنان گرفته شود، هیچ چیز برای گفتن و ابراز وجود و حیات در دست ندارند. آنان می خواهند دوباره بشریت به دوران جنگل و بربریت و سربریدن برگردد. آنان چیزی جز خشونت عریان جهت باجگیری و شانتاژ و گروگانگیری، در دست ندارند. آنان هیچ قاعده و قانون و پرنسیبی را در جنگ نمی شناسند. با این وجود، اگر تروریسم امکان مالی و نظامی داشته باشد، قادر به استفاده از همه ظریفتها و عقده ها و کینه های تاریخی خود علیه بشریت می باشد.

پیشنهاد ما قبل از حرکتهای نظامی، برخورد سیاسی و فرهنگی با تروریسم است. چون تروریستها اعضای خود را از میان مردم فقیر و جاهل انتخاب می کنند که بایسته است جهان متمدن در ارتباط با بی عدالتی و تبعیض و فقر و جهالت، فکر بکری به خرج دهد تا در آینده هزینه برخورد با معضل جهانی که همان تروریسم وحشی باشد، پایین آید.

به امید جهانی عاری از خشونت و تروریسم، تبعیض و بی عدالتی، جهل و جنگ، و جهانی که زندگی در آن برای فزندانمان بهتر از امروز باشد.

کانون سیاسی ـ فرهنگی ایران فانوس

***

رجوی و گروگانهاایرج مصداقی: توضیحی مختصر در مورد فرار مسعود رجوی از عراق و ترک صحنه‌ی جنگ

Guliani Maryam Rajavi Mojahedin Khalq terroristsدر زیر سایه ملکه تروریست ها!

گزارش عراق در مورد مجاهدین خلق فرقه رجوی 2014وزارت حقوق بشر عراق پژوهشی پیرامون سازمان خلق تدوین کرده است

Massoud Rajavi and Saddam HussainMixed messages from Mojahedin Khalq (MKO, MEK, Rajavi cult) signal collapse of internal unity

وقتی کوتوله ها سقف می سازند

ایران فانوس، هفدهم اوت ۲۰۱۴: … مسعود رجوی وقتی موفق شد مریم و مهدی را به آنچه خود می خواهد بدل کند، در مسیر همین تلاش ها در صدد بر آمد تا دیگر اعضای جان به در برده و راست قامت را بدل به مهدی ها و مریم های دیگر کند. زمانی که نیروهایش در ایران و عراق در حال جنگ و زندان و مصائب دیگر بودند، مسعود رجوی طی انقلاب ایدئولوژیکی که

حقوق بشر و تروریست (ویدئوی سخنان آقای مهدی خوشحال)

ایران فانوس و انجمن زنان، هفدهم سپتامبر 2014: … آقای مهدی خوشحال فعال حقوق بشر از آلمان با حضور در مقابل مجمع حقوق بشر و حمل و توزیع بروشورهای افشاگرانه فرقه تروریستی خواستار رسیدگی به وضعیت حقوق بشر در درون این فرقه و آزادی اسرای آن در لیبرتی و اور سورواز شدند …

نگاهی به آخرین سخنرانی مریم رجوی

ایران فانوس، چهارم سپتامبر 2014: …مریم قجر عضدانلو، روز 10 شهریور، در جمع تعدادی در پاریس به افاضات کلیشه ای در باب مسایل روز عراق و بزرگداشت فاجعه اشرف، پرداخت. او در این گفتار کلیشه ای و تکراری، اول این که همه مشکلات عالم و عراق را زیر سر جمهوری اسلامی و حل همه مشکلات و برون رفت را تنها راه حل های خود برشمرد و فرافکنا

در جستجوی دشمن (چرا رجوی نخست وزیر جدید عراق را به تخاصم دعوت می کند؟)

ایران فانوس، بیست و چهارم اوت 2014: … حالا هم با روی کار آمدن حیدر العبادی، مانده اند از کجا شروع کنند. به هر حال از همین حالا و با این که هیچ گونه خشونتی مابین دو طرف در کار نیست، سران مجاهدین بهانه جویی هایی را شروع کرده و موضوع آب و برق و فاضلاب و مهم تر از همه، تخلیه سبتیک ها را علم کردند. چون آن ها بهتر می دانند که مس�