دخالت عربستان و قطر و امارات در حمایت از طرح های سری سازمان خلق در ایران با مشارکت دستگاه های اطلاعاتی غرب

دخالت عربستان و قطر و امارات در حمایت از طرح های سری سازمان خلق در ایران با مشارکت دستگاه های اطلاعاتی غرب

سایت الوعي نيوز (ترجمه بنیاد خانواده سحر)، عربستان سعودی، بیست و سوم آوریل 2013: … این منابع همچنین خاطر نشان  کردند که افسران اطلاعاتی آمریکا در پایگاه اشرف از جمله “جان سانو” مدیرعملیات سری و ویژه اطلاعات آمریکا موفق شدند که منابع مالی به ارزش 45 ملیون دلار از کشورهای عربستان و قطر و امارات تامین نمایند که این منابع مالی در جهت پوشش رسانه ای و سیاسی و امنیتی فعالیت ها در داخل ایران است و تلاش دارند تا از طریق رسانه ها شعار” 2013 سال تغییر در ایران” را تبلیغ نمایند …

لینک به منبع

لینک به متن اصلی (عربی)

الوعي نيوز ـ عربستان سعودی

برخی منابع در کشورهای حوزه خلیج (فارس) تاکید کردند که کشورهای عربستان و قطر و امارات از طرح آمریکا و بریطانیا حمایت می کنند؛ طرحی که به موجب آن مبالغ مالی هنگفتی برای فعالیت های مخالفان جمهوری اسلامی ایران به خصوص سازمان مجاهدین خلق تخصیص داده شده است. سازمان مجاهدین خلق تلاش دارد تا ثبات و امنیت ایران را قبل از انتخابات ریاست جمهوری که قرار است در ماه حزیران (خرداد ماه) آینده برگزار شود برهم بزند. این فعالیت ها از حمایت دستگاه های اطلاعاتی غربی برخوردار است کما اینکه افسران این دستگاه های اطلاعاتی در کنفرانس پاریس که سازمان خلق آن را در تاریخ 14 فوریه برگزار نمود شرکت داشتند. آن ها سال 2013 را سال “تغییر در ایران” نام گذاری کرده اند.

این منابع همچنین اظهار داشتند که افسران اطلاعاتی آمریکا و بریطانیا و فرانسه که کارشناسان امور ایران هستند با مشارکت سران سازمان مجاهدین خلق اتاق عملیاتی را ایجاد نمودند که هدف آن اجرای سلسله اقدامات و فعالیت هایی است که ثبات ایران را برهم بزند و همچنین تلاش کنند تا تظاهرات و اعتراض هایی را سازماندهی نمایند و بین نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری تضاد ایجاد کرده و در نتیجه درگیری هایی بین طرفداران این نامزدها در تهران و سایر استان ها ایجاد نمایند.

این منابع همچنین خاطر نشان کردند که افسران اطلاعاتی آمریکا در پایگاه اشرف از جمله “جان سانو” مدیرعملیات سری و ویژه اطلاعات آمریکا موفق شدند که منابع مالی به ارزش 45 ملیون دلار از کشورهای عربستان و قطر و امارات تامین نمایند که این منابع مالی در جهت پوشش رسانه ای و سیاسی و امنیتی فعالیت ها در داخل ایران است و تلاش دارند تا از طریق رسانه ها شعار” 2013 سال تغییر در ایران” را تبلیغ نمایند؛ شعاری که سازمان خلق با هماهنگی اطلاعات آمریکا و بریطانیا و فرانسه آن را مطرح کرده است. این طرح همچنین شامل فعالیت های رسانه ای و سیاسی است و تلاش دارد با ایجاد گروه های نظامی در شهرهای مختلف ایران عملیات تخریبی را در سازمان های نظامی و تاسیسات مهم کشور انجام دهد و شخصیت هایی را در ایران ترور نماید.

همچنین سایت “النهرین نت” نوشت که اتاق عملیات این دستگاه های اطلاعاتی توصیه هایی را به کارشناسان امور ایران ارائه کرده اند تا حمله رسانه ای گسترده ای در انتخابات ایران پایه ریزی نمایند و احساسات منفی به مردم ایران در قبال این انتخابات تزریق کنند و این طور تبلیغ شود که نظام ایران در این انتخابات تقلب کرده است. قرار است که این توصیه ها به رسانه های غربی و به خصوص شبکه های بی بی سی و صدای آمریکا ارسال شود. شبکه های فارسی زبانی که با پخش برنامه هایی در رابطه با ایران سعی در جذب هرچه بیشتر شنوندگان و بینندگان کشور ایران را دارند. همچنین اتاق عملیات این توصیه ها را برای شبکه های عربی وابسته به دستگاه اطلاعاتی عربستان و قطر از جمله شبکه های العربیه و الجزیره و الشرقیه ارسال خواهد کرد تا آنان نیز حملات گسترده رسانه ای علیه انتخابات آینده ایران سازماندهی نمایند و آن را خدشه دار کنند.

این منابع همچنین از خطر برهم خوردن روابط بین ایران و کشورهای عربستان و قطر و امارات که از مخالفان این کشور به خصوص سازمان خلق حمایت می کنند برحذر داشت. این در حالی است که دستگاه اطلاعاتی ایران چندی پیش خبر داد که اطلاعاتی را بدست آورده که حاکی از این است که کشورهای منطقه از توطئه گران مخالف با نظام جمهوری اسلامی ایران و گروه هایی که امنیت و ثبات کشور و همچنین پیشرفت علمی آن را برهم می زنند حمایت می نمایند و با آن ها همدست هستند.

این منابع همچنین اظهار داشتند که سازمان خلق در تاریخ 14 فوریه در پاریس برگزار نمود کنفرانسی که در آن “نیوت گینگریچ” رئیس سابق مجلس سنای آمریکا و نامزد ریاست جمهوری در سال 2012 و همچنین سفیر اسرائیل و افسران اطلاعاتی آمریکا و فرانسه و بریطانیا ونیز سفیران و نمایندگان پارلمان برخی کشورهای خلیج (فارس) شرکت داشتند. این منابع افزودند که این کنفرانس تهدید آمیز ترین کنفرانس این سازمان بود که هدف آن ضربه زدن به امنیت و ثبات ایران اعلام شد به خصوص اینکه در این کنفرانس به طور کاملا صریح عنوان شد که تلاش دارند تا بر جریان انتخابات ریاست جمهوری ایران تاثیر بگذارند و حتی مریم رجوی رهبر سازمان خلق در این کنفرانس شعار ” 2013 سال تغییر در ایران” را مطرح نمود و برنامه ای متشکل از 10 پیشنهاد را ارائه داد و عنوان کرد که این برنامه در سرنگونی نظام جمهوری اسلامی در ایران که آن را “نظام آخوندی” توصیف کرد کمک خواهد نمود.

این منابع همچنین خاطر نشان کردند که دخالت کشورهای قطر و عربستان و امارات در حمایت از طرح های مخالفان نظام ایران به خصوص سازمان خلق و تلاش برای تامین منابع مالی و حمایت های رسانه ای و حتی امنیتی از آنان به منظور طراحی اقدامات خصمانه که دستگاه های اطلاعاتی آمریکا وبریطانیا با مشارکت عناصر سازمان خلق آن ها را پایه ریزی می کنند به معنای دخالت خطرناک کشورهای خلیج (فارس) در ناامن کردن منطقه است چرا که آن ها امنیت و ثبات ایران را برهم زده و اقداماتی خصمانه در قبال این کشور اتخاذ نموده اند.

این کشورهای عربی به خوبی می دانند که دستگاه اطلاعاتی ایران با سابقه بیش از سی سال، تجارب خوبی را بدست آورده است و کاملا حرفه ای عمل می کند و به راحتی می تواند این چنین طراحی هایی را خنثی نماید و اگر برای جمهوری اسلامی ایران میزان دخالت کشورهای عربستان و قطر و امارات در این طرح ها ثابت شود این حق را خواهد داشت تا با توجه به میزان دخالت این کشورها اقدامی متقابل علیه آنان اتخاذ نماید.

همچنین
مجاهدین خلق، فرقه رجوی، مردان ما در ایران؟
گاف بزرگ گزارش آمریکا  آیا وزارت دفاع امریکا به لابی مجاهدین خلق تبدیل شده است؟
داستان کمپ اشرف  مجاهدین خلق قربانیان اربابانی بی شمار  تقدیم به خانواده های  تمامی قربانیان فرقه رجوی