سناتوری که جمهوری‌خواهان هم به او «افراطی» می گویند!

سناتوری که جمهوری‌خواهان هم به او «افراطی» می گویند!

mccain_Rajavi_fartبنیاد هابیلیان، بیست و دوم آوریل 2017:… به جرأت می‌توان مک‌کین را در مقایسه با سناتورهای هم نسلش یکی از جنگ‌طلب‌ترین‌ها به حساب آورد. او و دوستانش سناتور لیندزی گراهام و سناتور جو لیبرمن اغلب در سنا مشغول ارائه طرح جدیدی هستند تا دولت را مجبور کنند به نقطه‌ای از عالم لشگرکشی کند. پس از انتخابات 2012 و بازنشستگی لیبرمن از سنا، نیویورک تایمز کارنامه فعالیت این سه سناتور را مورد بررسی قرار داد … 

مک کین تروریسم مجاهدین خلق مریم رجوی تیرانا آلبانیبیانیه سفارت جمهوری اسلامی ایران در آلبانی در مورد بازدید مک کین از مرکز تروریستی مجاهدین خلق (فرقه رجوی) تر تیرانا

لینک به منبع

سناتوری که جمهوری‌خواهان هم به او «افراطی» می گویند!

مزدورمریم رجوی و جنایتکار جان مک کین

جان مک‌کین، سناتورجمهوری‌خواه، یکی از حامیان سیاست خارجی خشونت‌آمیز نظیر سیاست مداخله‌جویانه «جنگ علیه ترور» است. او از اعضاءِ مؤسس «کمیته آزادسازی عراق»[1] بود که اهداف نومحافظه‌کاران آمریکایی را در عراق دنبال می‌کند. مک‌کین با حماسه‌سازی از تجاوز نظامی آمریکا به عراق و افغانستان از تلاشهای جورج بوش برای پیشبرد سیاست جنگ علیه ترور در خاور‌میانه حمایت کرده‌است. در سال 2014 پس از آن که جمهوری‌خواهان در انتخابات میان‌دوره‌ای سنا پیروز شدند و به اکثریت رسیدند مک‌کین رییس کمیته قدرتمند نیروهای مسلح سنای آمریکا شد. او در این سمت در پیشبرد سیاست‌های جنگ‌طلبانه علیه ایران ومداخله نظامی در جنگ داخلی سوریه نقش مؤثری ایفا کرد.(1)

ریاست طولانی مدت مک‌کین بر «انستیتو بین‌المللی جمهوری‌خواهان»[2] جایگاه او را به عنوان عنصری پیشگام در عرصه جنگ‌طلبی درون حزب جمهوری‌خواه تثبیت کرد. انستیتو بین‌المللی جمهوری‌خواهان شاخه‌ای از «موقوفه ملی برای دموکراسی»[3] است که ارتباط نزدیکی با حزب جمهوری‌خواه دارد. موقوفه ملی برای دموکراسی سازمانی است که بودجه خود را از وزارت خارجه آمریکا دریافت می‌کند و در جهت براندازی حکومت‌های مستقل در آمریکای لاتین و سایر نقاط جهان فعالیت می‌کند.

به جرأت می‌توان مک‌کین را در مقایسه با سناتورهای هم نسلش یکی از جنگ‌طلب‌ترین‌ها به حساب آورد. او و دوستانش سناتور لیندزی گراهام و سناتور جو لیبرمن اغلب در سنا مشغول ارائه طرح جدیدی هستند تا دولت را مجبور کنند به نقطه‌ای از عالم لشگرکشی کند. پس از انتخابات 2012 و بازنشستگی لیبرمن از سنا، نیویورک تایمز کارنامه فعالیت این سه سناتور را مورد بررسی قرار داد و نوشت: «همکاری این سه سناتور به پایان رسید. این سه به خاطر دیدگاه‌های جنگ‌طلبانه‌شان هر کدام حتی درون حزب خود نیز افراطی محسوب می‌شوند؛ در عین حال هیچ بحثی درباره موضوعات عمده سیاست خارجی را نیز نمی‌توان بدون ذکر نام این سه پیش برد.»(2)

مک‌کین از گراهام برای کسب نامزدی حزب جمهوری‌خواه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا حمایت کرد و در کمپین‌های انتخاباتی در ایالت‌های مختلف نظیر نیو‌همشایر در کنار او ایستاد. او در آگوست 2015 خطاب به طرفداران گراهام  گفت: «اگر امروز آن طور که من امیدوار هستم تحت تاثیر این کاندیدا قرار گرفته‌اید، دوست دارم به من لطفی بکنید، از دوستانتان بخواهید بیایند و لیندزی گراهام را ببینند.»(3)

درباره توافق هسته‌ای با ایران

مک‌کین منتقد سرسخت مذاکرات هسته‌ای با ایران بود و همیشه درباره تهدید ادعایی ایران علیه ایالات متحده اغراق می‌کرد. برای مثال مک‌کین در سپتامبر 2015 در همایشی که توسط «مسیحیان متحد برای حمایت از اسراییل»[4] ترتیب داده شده بود گفت: «ایران می‌تواند بزرگترین تهدید برای آمریکا و هر‌آنچه که ما خواهان آنیم باشد.» (44)

او به شدت از مذاکرات 1+5 با ایران انتقاد می‌کرد. این مذاکرات در جولای 2015 به امضاءِ یک معاهده تاریخی انجامید. مک‌کین ادعا می‌کرد طرف آمریکایی در برجام مرتکب اشتباهات بنیادین شده‌است و حرف‌های نومحافظه‌کارها را تکرار می‌کرد که این توافق به زیان اسرائیل و دوستان ایالات متحده در جهان عرب است.(5) او پس از اعلام دستیابی به توافق هسته‌ای گفت: «این یک توهم خطرناک است، بویژه که ما جنگ‌افروزی ایران در عراق، سوریه، لبنان، یمن و جاهای دیگر منطقه را می‌بینیم. من می‌ترسم این توافق به جای اینکه جاه‌طلبی هسته‌ای ایران را مهار کند ما را از اهداف درستی که در 35 سال گذشته در پی آن بودیم دور کند. اهدافی مانند تضعیف جمهوری اسلامی، محدود کردن نفوذ تهدیدآمیز ایران، تقویت اسرائیل و شرکای عربمان، کاستن از تنش‌های منطقه و ممانعت از دست ‌یابی ایران به سلاح هسته‌ای.»(6)

در مارچ 2015، سناتور جنگ‌طلب تام کاتن  خطاب به رهبران ایران نامه‌ بحث‌برانگیزی نوشت که در آن ادعا شده‌بود رسیدن به هر توافقی با دولت اوباما بیش از دوران ریاست جمهوری او دوام ندارد. مک‌کین از امضا کنندگان این نامه بود. او مدتی بعد از امضای این نامه ابراز پشیمانی کرد و گفت: «ما درشرایط دشواری قرار داشتیم همه چیز بسیار سریع اتفاق افتاد من فکر می‌کنم ما در مورد متن باید بیشتر بررسی می‌کردیم و بخصوص باید بازخورد انتشار این نامه  که امروز با آن مواجه هستیم را در نظر می‌گرفتیم.»(7)

درست قبل از آوریل 2015 زمانی که چارچوب توافق هسته‌ای با ایران در حال شکل‌گیری بود، مک‌کین در اظهارنظر عجیبی گفت کم مانده‌است که اسرائیل برای بقای خود درباقیمانده دولت اوباما همچون دوران موسی(ع) سر به بیابان بگذارد. او اظهار داشت: «اسرائیل باید خودش طرحی برای حفظ و بقای خودش داشته باشد، شاید به اجبار آواره بیابان شوند. امیدوار باشیم هشدار‌های اسراییل فقط بلف نبوده باشد و خودشان این هشدارها را جدی گرفته باشند. اسراییل خودش را در 19 سال اول حیات‌اش بدون حمایت آمریکا، حفظ کرده است. الان هم باید 22 ماه باقیمانده از دولت اوباما را به همان وضع سپری کند، البته این 22 ماه بسیار به آنها سخت خواهد گذشت.»(8)

یک مفسر  در واکنش به این حرف گفته بود: «به خاطر داشته باشید مک‌کین رییس کمیته نیروهای مسلح سنا و نامزد سابق جمهوری‌خواهان برای ریاست جمهوری است. ببینید او چگونه به اسم دادخواهی برای یک دولت خارجی بی‌پرده در مسیر سیاست خارجی آمریکا مانع‌تراشی می‌کند و ایالات متحده را به سمت یک جنگ فاجعه‌بار منطقه‌ای می‌برد. چنین رفتاری از جانب کسی در جایگاه او بی‌سابقه است.»(9)

مواضع مک‌کین درباره جنگ داخلی سوریه و داعش

مک‌کین مدافع سر سخت دخالت نظامی ایالات متحده در جنگ داخلی سوریه بوده وهست. او بی‌میلی دولت اوباما برای درگیر شدن در جنگ سوریه را رفتاری «سست» و «شرم‌آور» می‌خواند.(10) در آگوست 2012 مک‌کین به همراه گراهام و لیبرمن به عنوان اولین طرفداران تسلیح نیروهای مخالف بشار اسد در سر‌مقاله‌ای در واشنگتن پست نوشتند: «بی‌میلی ایالات متحده به مداخله نظامی در سوریه باعث می‌شود این جنگ طولانی‌تر وخونین‌تر بشود زیرا سرشت این جنگ به سمت عمیق‌تر و ریشه‌ای‌تر شدن کشش دارد.»(11) اوایل همان سال زمانیکه کوفی عنان دبیر کل سابق سازمان ملل در حال انجام مذکراه برای آتش‌بس بود مک‌کین و گراهام در اقدام تعجب‌آور به دیدار نیروهای ارتش آزاد سوریه در ترکیه رفتند و اعلام کردند:«دیپلماسی با اسد به پایان رسیده‌است.»(12)

پس از انتشار ادعاهایی در سال 2013 مبنی بر اینکه بشار اسد در سرکوب نیروهای شورشی در مقیاس محدودی از سلاح شیمیایی استفاده کرده‌است مک‌کین جنجال‌آفرینی‌هایش را برای وارد کردن آمریکا به جنگ سوریه تشدید کرد. البته بعدتر بازرسان سازمان ملل اعلام کردند که شورشیان هم از سلاح شیمیایی استفاده کرده‌اند. مک‌کین با استناد به اظهارات گذشته رییس جمهور اوباما مبنی بر اینکه استفاده دولت سوریه از سلاح‌ شیمیایی خط قرمز ماست و می‌تواند باعث آغاز عملیات نظامی آمریکا شود، به او کنایه زد که: «ظاهراً آن خط‌قرمز با جوهر نامرئی ترسیم شده‌است.» او خواستار مداخله نظامی آمریکا برای عوض کردن سرنوشت بازی درسوریه شد. او گفت: «آمریکا باید داخل سوریه منطقه امن ایجاد کند و به نیروهای قابل اعتماد سلاح بدهد. نیروهای قابل اعتماد برای ما در سوریه کسانی هستند که به صراحت می‌گویند به ارزش‌های ما معتقدند و برای آن می‌جنگند.»(13)

برخی کارشناسان مثل «بیل فریلیک»[5] رئیس برنامه پناهندگی دیده‌بان حقوق بشر ایده ایجاد این به اصطلاح منطقه امن را تقبیح کردند و هشدار دادند که: «خطر به تله افتادن مردمی که از ترس جانشان فرار کرده‌اند، در مناطق حائل داخل مرزهای سوریه، ازامید به محافظت از جان آن‌ها بیشتراست.»(14)    

«وین وایت»[6] کارمند اسبق وزارت خارجه در یادداشتی در وبلاگ خبری خود نوشت مک‌کین گفته‌های اوباما را تحریف کرده است. منظور اوباما این بود که عملیات نظامی نیروهای آمریکایی در سوریه را در پاسخ به استفاده گسترده از سلاح شیمیایی موجه می‌داند و نه در مقابل یک یا دو مورد استفاده در مقیاس محدود. وایت افزود: «به دلیل وجود ساختار کاملاً قبیله‌ای در سوریه  و حضور گسترده عناصر اسلام‌گرای تندرو در بین نیروهای معارض، ایده تسلیح نیروهای قابل اعتماد عملی نیست و نتایج ناخواسته‌ای در پی خواهد داشت. مک‌کین که  بسیار مشتاقانه از دخالت نظامی آمریکا درلیبی حمایت می‌کرد اکنون پس از وقوع حوادث خونین وهرج ومرج در بنغازی پس از سقوط قذافی به منتقد دولت اوباما بدل شده‌است. مک‌کین با دانستن همه این مشکلات بازهم دست بردار نیست و دولت را به مداخله نظامی در سوریه که حتی از لیبی هم آشفته‌تر است، تشویق می‌کند.»(15)

پس از انتشار گزارش‌های تازه مبنی بر استفاده دولت سوریه از سلاح شیمیایی در سپتامبر 2013، مک‌کین در سنا جنجال به ‌راه انداخت و خواهان آغاز عملیات نظامی علیه سوریه شد. او دولت اوباما را برای کنار گذاشتن گزینه دخالت نظامی و به دلیل توافق برای خلع سلاح شیمیایی سوریه با میانجی‌گری روس‌ها، به شدت محکوم کرد. مک‌کین وگراهام در بیانیه مشترکی گفتند: «آنچه که ما را بیشتر نگران می‌کند آن است که دوستان و دشمنان ما از این توافق برداشت یکسانی خواهند داشت و می‌فهمند که آمریکا در ایفای نقش خودش ضعیف عمل می‌کند. این برداشت از رفتار آمریکا آنها را تشویق می‌کند تا به ساخت و انباشت سلاح‌های ممنوعه روی بیاورند.»(16)

مک‌کین همچنین دولت اوباما را برای رویکردش در مبارزه با داعش مورد انتقاد قرار داد. در آگوست 2014 او در سر‌مقاله مشترکی با گراهام در نیویورک تایمز نوشت: «ما باید این واقعیت را بپذیریم که یک استراتژی جامع برای شکست داعش به نیرو، پول، منابع و زمان بیشتر نیاز دارد.»(17)

مزدورمریم رجوی و جنایتکار جان مک کین

در اکتبر 2014 مک‌کین در مصاحبه با سی ان ان گفت: «داعش دارد بر عراق مسلط می‌شود. آنها دارند پیروز می‌شوند ولی ما نه. عراقی‌ها، پیشمرگه، کردها همه بازنده‌ایم. ایالات متحده برای مبارزه با داعش، باید جنگ را به سوریه هم بکشاند و با رئیس‌جمهور سوریه هم بجنگد.» او خواهان ایجاد منطقه پرواز ممنوع در سوریه شد.(18)

در فوریه 2015 مک‌کین در مصاحبه با ام‌اس‌ان‌بی‌سی گفت: «برای شکست داعش در عراق و سوریه به پوتین‌های آمریکایی برروی زمین نیاز است.»(19) او افزود: «منظور من اعزام ده هزار نیرو تنها برای عراق است. بعد باید به منظور حذف بشار اسد و داعش در سوریه ملت‌های عرب را هم در کنار آمریکایی‌ها به خدمت بگیریم، البته نه خیلی زیاد. بعد باید عملیات این نیروها را با عملیات هدفمند هوایی هماهنگ و کامل کنیم.»(20)

مناقشه با روسیه در اوکراین

مک‌کین از موضع پرخاشگرانه ایالات متحده در برابر روسیه در پاسخ به بحران جاری در اوکراین دفاع کرد. او خواستار اعمال تحریم‌های خرد‌کننده برضد روسیه شد و گفت: «برای تسلیح اوکراین دیر شده‌است.»(21)    

در مارچ 2014، مک‌کین از اینکه آمریکا نمی‌تواند مساله اوکراین را از طریق نظامی دنبال کند، اظهار تاسف کرد و به آندریا میچل خبرنگار ام‌اس‌ان‌بی‌سی گفت: «من بی‌نهایت مایلم به شما بگویم که بحران اکراین راه حل نظامی دارد، اما واقعیت چیز دیگری‌است. ای کاش راه حل نظامی وجود داشت… من گزینه نظامی نمی‌بینم و این غم‌انگیز است.»(22) در می 2015 «پترو پروشنکو»[7] رییس‌جمهور اوکراین، مک‌کین را به سمت مشاور خود منصوب کرد.(233)

دفاع از جنگ عراق و بی‌برنامگی از نوع نومحافظه‌کارانه

مک‌کین کهنه سرباز جنگ ویتنام است و بعنوان اسیر جنگی شکنجه شده است. او برای دیدگاه‌های راست‌گرایانه‌اش در حوزه امنیت ملی خیلی هزینه کرده‌است. البته او بر خلاف بسیاری از همکاران جمهوری‌خواه‌اش با شکنجه، چه از نوع معمول و چه با روش‌های بهبود یافته به صراحت مخالفت می‌کند، اما دیدگاه‌های جنگ‌طلبانه‌اش را بی‌تغییر حفظ کرده‌است. روابط شخصی جان مک‌کین و جورج بوش در جریان رقابت‌های درون حزبی برای کسب نامزدی جمهوری‌خواهان در انتخابات ریاست جمهوری 2000 تیره شد و مک‌کین اقبال عمومی خود را از دست داد؛ با این وجود مک‌کین با حمایت از سیاست ها و تلاش‌های بوش در جنگ عراق به یکی از متحدین اصلی او تبدیل شد. حتی مک‌کین در جایی گفته بود: «خوب می‌شد اگر نیروهای آمریکایی برای صد سال در عراق باقی می‌ماندند».(24)

مک‌کین در سال 2008 به عنوان نامزد جمهوری‌خواهان در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کرد. او فعالیت‌های  تبلیغاتی خود را حول این ایده تمرکز داده بود که می‌تواند نسبت به رقیبش سناتور باراک اوباما رئیس و فرمانده بهتری باشد. حمایت مداوم مک‌کین از جنگ درعراق با توجه به رشد نارضایتی عمومی از جنگ سبب تضعیف موقعیت او شد و باعث شد رابطه نزدیک او با جورج بوش منفور و ضعف‌اش در زمینه اقتصاد بیشتر به چشم بیاید. اوباما پی درپی تمایلات جنگ‌طلبانه مک‌کین را به عنوان نشانه‌ی به روز نبودن یا به قولی از مرحله پرت بودن مک‌کین مورد توجه قرار می‌داد. برای مثال در دومین مناظره در اکتبر 2008 اوباما در پاسخ به اتهام مک‌کین که گفته بود اوباما در امور خارجه بیش از حد خام وبی‌مهارت است گفت: « سناتور مک‌کین ادعا می‌کند که متین و مسئولیت‌پذیر است… او کسی است که ورد زبانش دعوت به بمباران ایران بود. کسی است که خواستار نابودی کره شمالی شده‌بود. من فکر نمی‌کنم  یک سیاست‌مدار متین اینگونه سخن بگوید. او کسی است که حتی وقتی ما مأموریتمان در افغانستان را ناتمام گذاشتیم نتواست خودش را کنترل کند و گفت هدف بعدی ما بغداد است.»(25)

شکست فراگیر جمهوری‌خواهان در انتخابات میان‌دوره‌ای 2006 کنگره به عنوان نشانه نارضایتی عمومی از جنگ  عراق تفسیر شد اما بوش به جای شنیدن صدای اعتراض مردم نیروی بیشتری به جنگ اعزام کرد. این اقدام که در واقع تشدید جنگ بود مورد حمایت مک‌کین قرار گرفت.

در ژانویه 2007 مک‌کین و لیبرمن پس از بازگشت از سفر به افغانستان، عراق واسرائیل در جلسه‌ای در مؤسسه امریکن اینترپرایز حاضر شدند. مؤسسه امریکن اینترپرایز در واقع اتاق فکری در واشنگتن است که به عنوان پاتوق نویسنده‌های نومحافظه‌کار شناخته می‌شود. مک‌‌‌‌‌‌کین با تاکید بر اینکه هنوز امکان پیروزی در جنگ عراق وجود دارد خواستار اعزام نیروی بیشتر به عراق شد. او گفت: «افزایش نیروهای ائتلاف دولت عراق را قادر می‌سازد آنچه که امروز خودش به تنهایی از عهده آن برنمی‌آید را اجرا کند و قانون را بر سراسر کشور حاکم سازد. اعزام نیروی بیشتر به دولت عراق امکان می‌دهد امنیت عراق و بویژه بغداد را تأمین کند. نیروهای ما شانس دیگری برای مبارزه در راه رسیدن به صلح وآشتی به دولت عراق می‌دهند.»(26) این طرح در همان جلسه سخنرانی مک‌کین و لیبرمن رونمایی شد و از جانب یک محقق مطرح در امریکن اینترپرایز به نام «فردریک کاگن»[8] و ژنرال بازنشسته «جک کین»[9] مورد تأیید قرار گرفت.(277)  

مک‌کین در سال 2002 یکی از رؤسای افتخاری کمیته آزادی عراق بود. این کمیته در اواخر 2002 بوسیله بروس جکسون که پیش‌تر دست‌اندر کار پروژه  قرن جدید آمریکایی بود تأسیس شد. این پروژه اکنون منحل شده‌است. در همان سال مک‌کین به عنوان عضو کمیته آزادی عراق پذیرفت در کمپین کاخ سفید به منظور جلب حمایت مردم و کنگره برای حمله به عراق نقش ایفا کند.(28) اکثریت اعضای این کمیته را نومحافظه‌کاران و جنگ‌طلبان جمهوری‌خواه مثل مک‌‌‌‌کین تشکیل می‌داند در عین حال چندین دموکرات تندرو مثل لیبرمن و سناتور سابق باب کری نیز از آن حمایت می‌کردند. مدیر اجرایی گروه «رندی شونمن»[10] بود. شونمن زمانی که در خدمت رییس فراکسیون اکثریت سنا «ترنت لات»[11] بود متن قانون آزادسازی عراق را نوشت و توانست 98 میلیون دلار برای کنگره ملی عراق بودجه بگیرد و در مسیر جنگ عراق نقشی کلیدی ایفا کند.(299) او در رقابت‌های ریاست‌جمهوری در سال 2008 به عنوان مشاور عالی سیاست خارجی در کنار مک‌کین بود.    

تاثیر شونمن و دیگر جنگ‌طلبان بر دیدگاه‌های سیاسی مک‌کین از دید ناظران مخفی نماند. به عقیده جان جودیس قوت گرفتن تأثیر تندروها بر عقاید مک‌کین به دورانی برمی‌گردد که او برای کسب نامزدی حزب جمهوری‌خواه در انتخابات ریاست جمهوری سال 2000 تلاش می‌کرد. جودیس می‌گوید: «مک‌کین به دنبال این بود که دیدگاه‌های خود را از دیدگاه‌های سایر رقبای جمهوری‌خواه‌اش متمایز جلوه دهد و از سایر اعضاءِ جمهوری‌خواه خانه نمایندگان که به انزواگرایی روی آورده بودند متفاوت باشد؛ او برای رسیدن به این هدف مداخله‌گرایی غریزی خود را در چارچوبی ایدئولوژیک ارائه داد. این چارچوب ایدئولوژیک نومحافظه‌کاری بود. مک‌کین شروع کرد به خواندن هفته‌نامه ویکلی استاندارد و رایزنی با سردبیران آن بویژه بیل کریستول[12].» مدت کوتاهی پس از این مشاوره‌ها با کریستول، مک‌کین گروهی از عوامل هم‌راستا با نومحافظه‌کاران، از جمله شونمن، مارشال ویتمن[13] و دانیل مک‌کیورگان[14] را استخدام کرد.(300)

به اعتقاد جودیس تاثیر این گروه از مشاوران بر افکار سناتور مک‌کین در اوایل 1999 آشکار شد یعنی زمانی‌که مک‌کین در سخنرانی خود در دانشگاه ایالت کانزاس متنی را خواند که شونمن پیش‌نویس آن را تهیه کرده‌بود. در این سخنرانی، مک‌کین ایده نومحافظه‌کاران یعنی حفاظت از سرافرازی ملی را تکرار کرد و گفت: «ما ملت آمریکا را نمی‌توان نادیده گرفت زیرا ما ثابت کرده‌ایم بزرگترین نیروی خیر در تاریخ بشر هستیم … همه قصد ما از تدوام استفاده از برتری‌مان در امور جهانی، صلاح و مصلحت بشریت است.» به گفته جودیس: «محور سخنرانی استراتژیی بود که مک‌کین آنرا عقب‌گرد دولت سرکش نامید. شونمن ادعا می‌کرد عبارت عقبگرد دولت سرکش را او با اقتباس از خطابه‌های منتقدان استراتژی مهار در دوران جنگ سرد در دهه 1950 میلادی ابداع کرده‌است.»(31)

مناقشه رژیم صهیونیستی و فلسطین

مک‌کین با استفاده از ادبیات نومحافظه‌کاران امنیت اسرائیل را هم‌ارز با امنیت آمریکا معرفی می‌کرد تا در زمینه صلح خاور‌میانه دیدگاه اسرائیل محور را در ذهن مخاطب خود بنشاند. او در سخنرانی خود در کنفرانس لابی صهیونیستی آیپک[15] در سال 2001 گفت: «علاوه برتعهد اخلاقی در مورد امنیت اسراییل، آمریکا وظیفه دارد تمام تجهیزات نظامی و تکنولوژیی که اسراییل برای دفاع از خود به آن نیاز دارد را بیشتر و فراتر از آنچه تا امروز انجام داده است تأمین نماید. حمایت ما از اسراییل قطعا باید تشدید شود، همان‌گونه که تهدیدات علیه امنیت اسراییل تشدید شده است.»(32) او در سخنرانی خود در کمیته یهودیان آمریکا در سال 2002 گفت: «فکر می‌کنم مردم اسراییل موافق‌اند که ما نمی‌توانیم دست روی دست بگذاریم تا رژیم‌های سرکشی مانند ایران، عراق و سوریه به سلاح‌هایی دست یابند که امنیت اسراییل و خود ما را به چالش می‌کشد. من فکر می‌کنم اسراییلی‌ها موافق‌اند که تنها ارائه یک استراتژی باز‌دارنده قوی، در عصر سلاح‌های کشتار جمعی نمی‌تواند امنیت ما را تأمین کند.»(33)  

به‌طور مشابه در جریان درگیری اسراییل و لبنان در تابستان 2006، مک‌کین هر گونه انتقاد از پاسخ اسرائیل به آدم‌ربایی‌های حزب‌الله را بی‌مورد دانست و گفت: «اگر کسی وارد مرزهای ما می‌شد و سربازان ما را می‌کشت و اسیر می‌گرفت ما چه پاسخی به او می‌دادیم؟ آیا فکر می‌کنید ما فقط خویشتن‌داری می‌کردیم؟»(34)    

مک‌کین به رغم داشتن برخی اهداف سیاسی مشترک با نومحافظه‌کاران و دیگر جنگ‌طلبان، به پیشرفت مذاکرات صلح  اسرائیل و فلسطین نیز کمک کرده‌است. او در مصاحبه با روزنامه معتبر اسرائیلی هاآرتض گفت که ترجیح می‌دهد مذاکرات صلح اسرائیل و فلسطین را افراد واقع گرایی مثل «برنت اسکوکرافت»[16] یا جیم بیکر هدایت کنند. مک‌کین در پاسخ به این سوال که آیا با بازگشت اسرائیل به مرزهای 1967، البته با کمی اصلاح، موافق هستید یا نه؟ با اشاره سر موافقتش را اعلام کرد.(355) جان جودیس در روزنامه «نیو ریپابلیک»[17] نوشت: «این مصاحبه که با انتقاد اسرائیلی‌ها مواجه شد، نشان داد که عقاید مک‌کین به بوش پدر نزدیک‌تر است تا به بوش پسر و این به هیچ وجه چیز بدی نیست.»(366)

شونمن که در هر دو انتخابات سالهای 2000 و 2008 مشاور مک‌کین بود ادعا کرد با وجود برخی شخصیت‌های واقع‌گرا مثل اسکوکرافت در جمع مشاوران سیاست خارجی مک‌کین، نفوذ و تأثیر او و مشاورین همفکرش مثل ویلیام کریستول و رابرت کاگن بر جان مک‌کین بیشتر از سایرین بوده‌است. او می‌گوید: «اگر موضع‌گیری‌های چهار یا پنج سال گذشته مک‌کین در خصوص جنگ عراق و سایر مسائل سیاست خارجی را مرور کنید، متوجه می‌شوید که اسکوکرافت مشاور اصلی او نبوده‌است. حتی اگر اسکوکرافت مشاور اول مک‌کین می‌بود، مک‌کین به توصیه او توجه نمی‌کرد.»(37)

از سال 1992 مک‌کین به عنوان رییس «موسسه بین‌المللی جمهوری‌خواهان»[18] خدمت کرده است. این مؤسسه درسال 1983 توسط حزب جمهوری‌خواه ایجاد شده‌است تا کانالی باشد برای جلب کمک‌های مالی از تشکیلات «موقوفه ملی برای دموکراسی»[19]. مؤسسه بین‌المللی جمهوری‌خواهان از زمان آغاز به کارش به عنوان حامی دوستان آمریکا در آمریکای مرکزی و حوزه دریای کارائیب، توانسته به عنوان نماینده سیاست خارجی مداخله‌گرای ایالات متحده شهرت کسب کند. این مؤسسه در سراسر جهان دفاتری دارد و درحال حاضر به سازمان‌های غیردولتی متعددی در 50 کشور جهان پول می‌دهد. مؤسسه بین‌المللی جمهوری‌خواهان در دوران زمام‌داری بوش، در حمایت از افراد و سازمان‌هایی که در پی ساقط کردن ژان برتراند آریستید رئیس‌جمهور هائیتی و هوگو چاوز رییس جمهور ونزوئلا بودند، نقش کلیدی ایفا کرد.(38)

ارتباط با گروهک منافقین

جان مک‌کین، سناتور جمهوری‌خواه و رئیس کمیته نیروهای مسلح سنای آمریکا، سابقه ای طولانی در حمایت از گروه‌های وحشی و نامشروع دارد؛ گروه‌هایی که به روال معمول یا به دنبال تغییر رژیم در کشوری هستند و یا در دشمنی با حکومت خاصی با او وجه مشترک دارند. در زمان مداخله نظامی آمریکا در بحران بالکان و تجزیه یوگسلاوی، مک‌کین بوق‌چی «ارتش آزادی‌بخش کوزوو»[20] بود. او با وجود اینکه می‌دانست تروریست‌های سلفی در بین رهبران شورشی لیبی صاحب نفوذ هستند باز هم از زمان آغاز شورش‌ها علیه قزافی هوادار این نیروها بود. او در بحران سوریه هم به صراحت از ارسال سلاح برای نیروهای معارض که وانمود می‌کرد میانه‌رو و معتدل هستند حمایت کرد. مک‌کین علاوه بر تشخیص اشتباه در شناسایی نیروهای معارضِ معتدل، زمانی که این نیروها در محاصره جبهه‌النصره و داعش بودند، از ارسال سلاح برای آنان حمایت کرد. موارد ذکر شده تنها بارزترین نمونه‌ها از سوءِ تشخیص سناتور جان مک‌کین هستند. به گفته دانیل لاریسون، نویسنده ارشد پایگاه «امریکن کانسروتیو»، می‌توان حدس زد که مک‌کین در برگزیدن گروهک منافقین به عنوان متحد هم، تنها فاکتور زمان را مد نظر داشته‌است تا فقط هرچه سریعتر با کسی متحد شده‌باشد، چون وقتی مک‌کین می‌خواهد برای رسیدن به اهداف نابخردانه‌اش یک متحد مطلوب پیدا کند قوه تشخیص خوب وبدش را از دست می‌دهد.(39)

مزدورمریم رجوی و جنایتکار جان مک کین

مک‌کین در تاریخ 14 آوریل 2017، در تیرانا پایتخت آلبانی با مریم رجوی دیدار کرد. طرفین در این دیدار، که جهشی در سطح روابط هیئت حاکمه آمریکا با این گروه تروریستی محسوب می شود، درباره آخرین پیشرفت‌ها در جهت براندازی نظام ایران، تحلیل سیاست های ایران در خاورمیانه و امیدهای آینده گفتگو کردند.

مک‌کین در سخنرانی خود در دفتر نمایندگی گروهک منافقین در تیرانا از دشمنی‌اش با نظام ایران صحبت کرد. او علاوه براین ضمن تبریک به اعضاءِ سازمان برای انتقال موفقیت‌آمیز از عراق و استقرار در خاک آلبانی، آنها را به عنوان مبارزان راه آزادی و اسوه‌ای برای جهانیان ستود. مک‌کین با چند تن از اعضا از جمله چند زندانی سیاسی سابق نیز ملاقات کرد. مک‌کین در این دیدار ضمن متهم کردن ایران به صدور تروریسم، از رهبری مریم رجوی تقدیر کرد. مک‌کین گفت مطمئن است حکومت ایران، بشار اسد و داعش با هم در ارتباط هستند. او بر مقابله با بشار اسد و ایران تأکید کرد. مریم رجوی هم متقابلاً از حمایت های مک‌کین برای خروج اعضاءِ  منافقین از پادگان اشرف و انتقال آنان به بیرون از عراق، تشکر کرد.

قبل از این دیدار مک‌کین از چند مرکز متعلق به گروهک منافقین در تیرانا دیدن کرد و با چند تن از اعضاءِ این گروهک که از کمپ لیبرتی در عراق به آلبانی منتقل شده‌بودند گفتگو نمود. بعد از همایش هم بنا بر اعلام پایگاه خبری منافقین، مک‌کین با مریم رجوی ملاقات خصوصی داشته‌است.

مک‌کین در اولین هفته از ایام تعطیلی کنگره آمریکا به شرق اروپا سفر کرد و در بوسنی و هرزگوین، صربستان و مونتنگرو نیز توقف داشت. 

پیش‌تر، 23 تن از مقامات ارشد سابق آمریکایی از دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه، با امضاءِ نامه‌ای جنجالی از رئیس‌جمهور دونالد ترامپ خواسته بودند گزینه‌های جدیدی را در تقابل با جمهوری اسلامی ایران به کار ببندد. آنها درخواست کرده بودند دولت آمریکا رابطه‌ای جدی‌تر و کاراتر با گروه‌های مخالف حکومت ایران برقرار کند. در این نامه به طور مشخص از شاخه شورای به اصطلاح «ملی مقاومت ایران»، که شاخه سیاسی گروهک منافقین خوانده می شود، نام برده شده‌بود. چنین اتفاقی در دولت‌های قبلی آمریکا بی‌سابقه بود. رودی جولیانی، جوزف لیبرمن، پاتریک کندی و ژنرال «هیو شلتون»[21] رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در دوران بیل کلینتون از امضاکنندگان این نامه بودند. در نامه گفته شده بود که نظام ایران از بدو تأسیس‌اش از هر فرصتی برای ناکام گذاشتن ایالات متحده در دستیابی به اهدافش در حوزه سیاست خارجی استفاده کرده‌است و به کمک نیروهای تحت امرش در کشورهای مختلف به منافع ملی، ژئوپلتیکی، اقتصادی و راهبردی ایالات متحده ضربه وارد کرده‌است. از این رو سیاست‌های آمریکا در قبال ایران باید مورد بازبینی قرار گیرد.

پی نوشت:

[1] Committee for the Liberation of Iraq

[2] International Republican Institute

[3] National Endowment for Democracy

[4] Christians United for Israel

[5] Bill Frelick

[6] Wayne White

[7] Petro Poroshenko

[8] Frederick Kagan

[9] Jack Keane

[10] Randy Scheunemann

[11] Trent Lott

[12] Bill Kristol

[13] Marshall Wittmann

[14] Daniel McKivergan

[15] American Israel Political Affairs Committee (AIPAC)

[16] Brent Scowcroft

[17] New Republic

[18] International Republican Institute

[19] National Endowment for Democracy

[20] یک سازمان نظامی جدایی‌خواه از ملی‌گرایان آلبانیایی‌تبار کوزوو بود که در دهه ۱۹۹۰ با هدف استقلال کوزوو از جمهوری فدرال یوگسلاوی تشکیل شد.

[21] General Henry Hugh Shelton

— 

(1) Jennifer Steinhauer, “With Chairmanship, McCain Seizes Chance to Reshape Pentagon Agenda,” The New York Times, June 8, 2015,http://www.nytimes.com/2015/06/09/us/politics/mccain-uses-committee-post-to-press-for-defense-agenda.html.

 (2) Jennifer Steinhauer, “Foreign Policy’s Bipartisan Trio Becomes Republican Duo,”

New York Times, November 26, 2012, http://www.nytimes.com/2012/11/27/us/politics/liebermans-retirement-is-end-of-three-amigos.html?pagewanted=all&_r=0.

(3) Jose DelReal, “John McCain in New Hampshire: ‘Lindsey Graham, he’s my man!,’” The Washington Post, August 1, 2015,http://www.washingtonpost.com/news/post-politics/wp/2015/08/01/john-mccain-in-new-hampshire-lindsey-graham-hes-my-man/.

 (4) Sydney Abeyta, “Sen. John McCain Talks Iran, ISIS at Tempe Forum,” AZ Central, September 4, 2015,http://www.azcentral.com/story/news/arizona/politics/2015/09/04/john-mccain-iran-isis/71713906/.

 (5) Jamie Jackson, “John McCain Denounces Iran Deal, Says ‘We’re Losing Badly’ to ISIS,” The Daily Signal, July 15, 2015,http://dailysignal.com/2015/07/15/mccain-denounces-iran-deal-says-were-losing-badly-to-isis/.

 (6) Morgan Chalfant, “John McCain: ‘Delusional and Dangerous’ Iran Nuclear Deal Built on ‘Hope,’” Free Beacon, July 14, 2015,http://freebeacon.com/national-security/john-mccain-delusional-and-dangerous-iran-nuclear-deal-built-on-hope/.

 (7) Newsmax, “Sens. McCain, Johnson Express Regret Over Iran Letter,” March 13, 2015, http://www.newsmax.com/Newsfront/mccain-Johnson-regret-Iran/2015/03/13/id/630020/.

(8) Jon Rainwater, “McCain Joins Bolton, Invites Israel to Bomb Iran,” The Huffington Post, March 31, 2015, http://www.huffingtonpost.com/jon-rainwater/mccain-joins-bolton-invit_b_6973978.html.

 (9Zaid Jilani, “McCain Suggests Israel ‘Go Rogue,’ Blow Up Iran Negotiations By Starting War,” Alternet, March 29, 2015, http://www.alternet.org/mccain-suggests-israel-go-rogue-blow-iran-negotiations-starting-war.

 (10) Kevin Robillard, “John McCain: Obama ‘shameful’ on Syria,” Politico, July 23, 2012, http://www.politico.com/news/stories/0712/78851.html.

 (11) John McCain, Joseph I. Lieberman and Lindsey O. Graham, “The risks of inaction in Syria,” Washington Post, August 5, 2012,http://www.washingtonpost.com/opinions/mccain-lieberman-and-graham-the-risks-of-inaction-in-syria/2012/08/05/4a63585c-dd91-11e1-8e43-4a3c4375504a_story.html.

 (12) Josh Rogin, “McCain and Lieberman meet with the Free Syria Army,” Foreign Policy “The Cable” blog, April 10, 2012,http://thecable.foreignpolicy.com/posts/2012/04/10/mccain_and_lieberman_meet_with_the_free_syria_army.

(13) Wayne White, “Syria: Pressure for US Military Action Rising Ominously,” LobeLog, May 6, 2013, http://www.lobelog.com/syria-pressure-for-us-military-action-rising-ominously/; Reuters, “McCain: Israeli strikes could force US action, Jerusalem Post,” May 5, 2013, http://www.jpost.com/International/McCain-Israeli-strikes-could-force-Obama-to-act-on-Syria-312153.

 (14) Bill Frelick, “Blocking Syrian Refugees Isn’t the Way,” New York Times, April 23, 2013,

 (15) Wayne White, “Syria: Pressure for US Military Action Rising Ominously,” LobeLog, May 6, 2013, http://www.lobelog.com/syria-pressure-for-us-military-action-rising-ominously/.

 (16) Darlene Superville, “McCain, Graham blast Syrian chemical weapons deal,” Yahoo News, September 14, 2013, http://news.yahoo.com/mccain-graham-blast-syrian-chemical-weapons-deal-195925431–politics.html.

 (17) John McCain and Lindsey Graham, “Stop Dithering, Confront ISIS,” The New York Times, August 29, 2015,http://www.nytimes.com/2014/08/30/opinion/john-mccain-and-lindsey-graham-confront-isis.html?_r=0.

 (18) Rory Carroll, “McCain urges ground troops to defeat Isis: ‘They’re winning, and we’re not,’” Guardian, October 12, 2014,http://www.theguardian.com/world/2014/oct/12/mccain-isis-syria-iraq-strategy.

 (19) John Bennet, “McCain: More US Boots on Ground in Iraq, Syria,” Defense News, January 26, 2015, http://www.defensenews.com/story/defense/policy-budget/congress/2015/01/26/isis-terrorism-iraq-syria-obama/22349661/.

 (20) Sandy Fitzgerald, “John McCain: Ground Troops Needed to Stop ISIS, Syria’s Assad,” Newsmax, February 9, 2015,http://www.newsmax.com/Newsfront/John-McCain-ISIS-ground-troops-Bashar-Assad/2015/02/19/id/625698/.

 (21) Marina Koren, “What Would Vladimir Putin Do if John McCain Gets His Way on Ukraine?,” National Journal, February 19, 2015,http://www.nationaljournal.com/congress/2015/02/19/What-Would-Vladimir-Putin-Do-if-John-McCain-Gets-His-Way-Ukraine.

Daniel Schearf, “McCain Urges ‘Crushing’ Sanctions for Russia, Arms for Ukraine,” VOA News, September 4, 2014, http://www.voanews.com/content/mccain-urges-crushing-sanctions-for-russia-arms-for-ukraine/2439206.html

 (22) Ben Armbruster, “McCain: ‘It’s Tragic’ There’s No U.S. Military Option In Ukraine,” Think Progress, March 7, 2014,http://thinkprogress.org/world/2014/03/07/3378371/mccain-military-option-ukraine/.

 (23) AFP, “Ukraine appoints US senator McCain presidential aide,” Yahoo News, May 13, 2015, http://news.yahoo.com/ukraine-appoints-us-senator-mccain-presidential-aide-003503382.html.

 (24) David Corn, ” McCain in NH: Would Be “Fine” To Keep Troops in Iraq for “A Hundred Years,” Mother Jones, January 3, 2008,http://www.motherjones.com/mojo/2008/01/mccain-nh-would-be-fine-keep-troops-iraq-hundred-years.

 (25) CNN, “Transcript of Second McCain, Obama Debate,” http://edition.cnn.com/2008/POLITICS/10/07/presidential.debate.transcript/.

 (26) John McCain, Remarks at the American Enterprise Institute, “Iraq: A Turning Point: Panel II: Reports from Iraq,” January 5, 2007.

 (27) American Enterprise Institute, “Iraq: A Turning Point: Panel II: Reports from Iraq,” January 5, 2007.

 (28) John B. Judis, “Minister Without Portfolio,” American Prospect, January 1, 2003.

 (29) Jim Lobe, “New Champions of the War Cause,” Asia Times, November 6, 2002.

 (30) John Judis, “Neo-McCain,” New Republic, October 16, 2006.

 (31) John Judis, “Neo-McCain,” New Republic, October 16, 2006.

 (32) Quoted in “John McCain, Republican,” The Israel Factor, Haaretz.com, November 13, 2006.

(33) Quoted in “John McCain, Republican,” The Israel Factor, Haaretz.com, November 13, 2006.

 (34) Cited in “John McCainand Israel,” One Jerusalem, http://www.onejerusalem.com/2008/02/28/john-mccain-and-israel/(accessed on November 9, 2008),

 (35) John B. Judis, “John McCain’s (Disputed) Plan for Middle East Peace,” New Republic, October 25, 2006.

 (36) John B. Judis, “John McCain’s (Disputed) Plan for Middle East Peace,” New Republic, October 25, 2006.

 (37) Josh Gerstein, ” McCain Signals Distance From Bush, Neocons,” New York Sun, August 23, 2006.

(38) Mike McIntire, “Democracy Institute Gives Donors Access to McCain,” New York Times, July 28, 2008; Tom Barry, “Aristide’s Fall: The Undemocratic U.S. Policy in Haiti,” IRC America’s Program, February 27, 2004.

(39) Daniel Larison, “McCain Is the MEK’s Newest Fan”, The American Conservative, June 15, 2015. http://www.theamericanconservative.com/larison/mccain-is-the-meks-newest-fan/.

*** 

McCain Is the MEK’s Newest Fan (aka Mojahedin Khalq, Rajavi cult)

ISIS ISIL Mojahedin Khalq Rajavi cult Flaqsgrooming Mojahedin Khalq (MEK, Rajavi cult) in Tirana part of bigger agenda for Albania

The MEK’s dirty past includes the anti-Imperialist inspired murder of six Americans in pre-revolution Iran which it later celebrated in songs and publications

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=28996

پول؛ نقطۀ پیوند منافقین با مزدوران یا نقطۀ جدایی؟!ا 

elhusseini_Saudi_Mojahedin_Khalq_Terrorismسیدرضا قزوینی غرابی، بنیاد هابیلیان، چهاردهم آوریل ۲۰۱۷:… پس از اخراج منافقین از عراق به آلبانی روشن بود که این گروه بخشی از تمرکز سابق خود را از عراق و شخصیت های عرب به سمت اروپا یعنی جایی که اکنون آنجا حضور دارد ببرد. از همین رو از بدو خروج از عراق، ارتباط اغلب این اشخاص به ویژه عراقی‌ها با منافقین قطع یا کم رنگ شد. منافقین معتقد بودند که در شرایط جدید باید پول های خود را برای … 

اعتراض مزدوران و لابی های مجاهدین خلق فرقه رجوی بخاطر پولاعتراض حامی سابق لبنانی فرقۀ رجوی به عدم پرداخت حقوق و طلبهایش!ا

لینک به منبع

پول؛ نقطۀ پیوند منافقین با مزدوران یا نقطۀ جدایی؟!

سیدرضا قزوینی غرابی، بنیاد هابیلیان

فروردین ۲۵, ۱۳۹۶

اخیراً یکی از سینه چاکان گروهک تروریستی منافقین که یک روحانی خود فروخته لبنانی است، پس از سال‌ها خدمت که مشخص گردید خالصانه نبوده، خواسته یا ناخواسته علیه این گروهک دست به اقدامات افشاگرانه زده است.

مزدور عربستان علامه حسینی لبنانی مجاهدین خلق فرقه رجوی

محمد علی حسینی، روحانی خود فروخته لبنانی، چند سال قبل و با هدف حمایت از گروهک تروریستی منافقین، اقدام به تأسیس شورای اسلامی عربی کرد تا علاوه بر حمایت از منافقین در ازای کسب پول و حقوق، برنامه و هدف خود برای رسیدن به جایگاه یک شخصیت سیاسی برجسته در لبنان را با کمک آنان دنبال کند.

همزمان، پیوندهایی میان او و عربستان سعودی برقرار شد. او چند بار به عربستان رفت و در دیدارهای عمومی، به دیدار پادشاه عربستان رفت و در رسانه های سعودی و وابسته به آن، عنوان علامه به وی اهدا شد.

لبنانی پس از آن به دلیل متهم شدن به ارتباط با رژیم صهیونیستی، محاکمه و زندان شد. از آن پس شورای اسلامی عربی او که تنها متشکل از تعدادی از نزدیکان او بود، از هم فروپاشید. در آن سال‌ها سیل کمک‌ها از منافقین و ریاض به جیب های لبنانی روانه می شد اما اعضای نگون بخت این شورا، همزمان با دستگیری لبنانی، علاوه بر ترس از متهم شدن به همدستی با او، به دلیل محروم ماندن از کمک های سعودی و منافقین و نارضایتی از لبنانی، به سرعت کنار کشیدند تا پس از آزادی لبنانی از زندان، خود را تنها ببیند.

پس از اخراج منافقین از عراق به آلبانی روشن بود که این گروه بخشی از تمرکز سابق خود را از عراق و شخصیت های عرب به سمت اروپا یعنی جایی که اکنون آنجا حضور دارد ببرد. از همین رو از بدو خروج از عراق، ارتباط اغلب این اشخاص به ویژه عراقی‌ها با منافقین قطع یا کم رنگ شد.

منافقین معتقد بودند که در شرایط جدید باید پول های خود را برای سرمایه گذاری روی افراد جدید به ویژه در آلبانی و اروپاخرج کرد بنابراین مزدوران سابق این گروه که بیشتر نویسندگان بعثی بودند از گردونه ارتزاق خارج شدند و همین امر موجبات نارضایتی آنها را فراهم کرده است. هر چند این به معنای آن نیست که منافقین از حمایت آن افراد استقبال نمی کنند اما مسأله اینجاست که خود منافقین نیز می دانند پشتیبانی آن افراد از فرقه رجوی، در مقابل پول های کلان بوده است. بنابراین کم کردن پول‌ها یا قطع آنها به طور طبیعی باعث اعتراض آنان خواهد شد.

محمد علی لبنانی یک از این افراد است. او اخیرا در مطلبی که بر روی صفحه شخصی اش در فیسبوک منتشر کرده بود به صراحت از عدم پرداخت حقوق معوقه اش از منافقین گلایه کرد بود. او خطاب به مریم رجوی سرکرده منافقین، از محمد سید المحدثین که از سرکردگان ارشد این فرقه است شکایت کرده است که وی حقوق او را قطع کرده و پرداخت نمی کند. این گلایه لبنانی عمق ساده اندیشی او را از منافقین نشان می دهد. وی حتی نمی داند که تمامی تصمیمات اتخاذ شده توسط سید المحدثین یا غیر او، از سوی رجوی اتخاذ و ابلاغ می شود.

سایت اینترنتی منافقین نیز از مدتها پیش مطالب حمایت آمیز لبنانی از این گروه را از روی سایت خود حذف کرده است. موضوعی که نشان می دهد منافقین دیگر تمایل چندانی برای سرمایه گذاری روی فرد بی اثری مانند لبنانی ندارند و توجه خود را معطوف افراد جدید کرده اند.

کاملا روشن و آشکار است که گروهی مانند منافقین یا هر گروه تروریستی دیگری به هیچ وجه دارای اصول و معیارهای اخلاقی ثابتی نیستند و از سیاست های ماکیاولیستی حتی با دوستان خود بهره می برند. افرادی که سال‌ها در کنار این سازمان ایستادند – ولو به ازای دریافت پول – اما اکنون به راحتی از گردونه خارج می شوند و حتی حقوق آنها نیز با فریب کاری پرداخت نمی شود و این افراد مجبور به بلند کردن کوس رسوایی خود و گروه بد نام رجوی می شوند.

در آن سوی نیز مزدوران این گروه بی توجه به نام یا اعتبار خود، آبرویشان را در اختیار این گروه منفعت طلب و فرصت طلبد قرار می دهند تا با استفاده از نام و چهره آنها، به اهداف کوتاه مدت خود برسد.

مورد محمد لبنانی، یک مورد از صدها مورد اینچنینی است. علاوه بر نویسندگان بعثی عراقی، بسیاری از شخصیت‌ها و افراد عربی که سال های گذشته در مراسم این گروه در فرانسه شرکت می کردند، امسال دیگر دعوت نشدند تا روشن شود این گروه منفعات طلب استفاده خود را از آنها برده است و دیگر نیازی به آنان ندارد. حضور تعدادی از زنان عرب در نمایش های مضحک روز زن در گروه رجوی در سال های گذشته و نبود آنها در مراسم امسال گویای آنان است این گروه از این افراد به ضرورت نیاز و با هدف تبلیغاتی و تأثیر گذاری در جهان عرب استفاده می کرده است.

در هر صورت مزدوران سابق این گروه اکنون باید به گذشته روابط خود با این گروه تروریستی و عمق بی تعهدی و بی اخلاقی آنان نسبت به آنها بنگرند و حقوق بگیران فعلی آنها هم باید بدانند که در آینده نردیک، قطعا شاهد تکرار این اتفاقات و برخوردها با خود باشند و بی آبرویی و تخریبی که مزدوران سابق با آن مواجه شدند در انتظار آنان نیز خواهد بود. حمایت از تروریسم و منافقین بهای سنگینی دارد که حامیان آن در حال پرداختن آن هستند. از لبنانی تا جولی

انی تفاوتی نمی کند. تمامی آنانی که خود را به فرقه بدنام رجوی پیوند زدند، ضربه های سهمگینی را متحمل شدند.

*** 

عربستان سعودی اسرائیل مجاهدین خلق فرقه رجویشاهزاده ترکی الفیصل رابط مریم رجوی با اسرائیل هم شد!!

مرگ مسعود رجوی
The death of Massoud Rajavi
https://youtu.be/CBJ3XiaQwT4

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=28301

واکنش “دوستان اسرائیل” و “دشمنان فلسطین” در قبال افشاگری ها علیه جنایات فرقه تروریستی رجوی 

Israel_Mojahedin_Khalq_MEK_Rajavi_1هابیلیان، دوم فوریه ۲۰۱۷:…  روزنامه کویتی الرأی در گزارشی به نقش گروهک تروریستی منافقین در دوران ترامپ رئیس جمهور جدید آمریکا پرداخت و نوشت: مجاهدین خلق (منافقین) در آمریکا فعالیت های میدانی دارند و پول های هنگفتی را برای خریدن نفوذ مقامات آمریکایی در واشنگتن هزینه کرده اند. علاوه بر اینکه آنها با شرکتی حقوقی با نام ((دی ال آی پایپر)) قرار دادی بسته اند … 

مزدوری چیست، مزدور کیست؟

تروریست ها شورای ملی مقاومت رجویاعضای ” شورای ملی مقاومت ” بدانند که چه نانی می خورند؟

دوستان اسرائیل در واشنگتن، حامیان منافقین هستند

لینک به منبع

روزنامه کویتی الرأی نوشت: تیم ترامپ و دوستان اسرائیل در واشنگتن، حامیان مجاهدین خلق (منافقین) هستند.

مجاهدین خلق فرقه رجوی دوستان اسرائیل تروریسم

به گزارش سرویس بین‌الملل پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان (خانوادۀ شهدای ترور کشور)، روزنامه کویتی الرأی در گزارشی به نقش گروهک تروریستی منافقین در دوران ترامپ رئیس جمهور جدید آمریکا پرداخت و نوشت:

مجاهدین خلق (منافقین) در آمریکا فعالیت های میدانی دارند و پول های هنگفتی را برای خریدن نفوذ مقامات آمریکایی در واشنگتن هزینه کرده اند. علاوه بر اینکه آنها با شرکتی حقوقی با نام ((دی ال آی پایپر)) قرار دادی بسته اند که به موجب آن این شرکت، تعدادی از سیاستمداران آمریکایی و فرانسوی را به نفع این گروه خواهد خرید. علاوه بر اینکه سیاستمداران آمریکایی در مقابل دریافت پول سخنرانی هایی را به نفع این گروه بیان کرده اند.

این گزارش در ادامه به نقش فعال رودی جولیانی شهردار سابق نیویورک و عضو تیم انتخاباتی ترامپ در حمایت از منافقین می پردازد و می نویسد: با اینکه جولیانی نتوانست پست وزارت خارجه را کسب کند اما این شخص نفوذ بالایی بر حلقه نزدیک به ترامپ دارد.

الرأی کویت در ادامه با اشاره به نقش خائنانه منافقین علیه ایران می نویسد: جولیانی، اعضای تیم ترامپ و مجموعه ای از دوستان اسرائیل در واشنگتن، از نقش مجاهدین خلق (منافقین) در افشای برنامه هسته ای ایران تمجید می کنند.

این گزارش در پایان از احتمال تغییر در آرایش و ترکیب ایرانی هایی که در دوران ترامپ به کاخ سفید رفت و آمد خواهند کرد نوشت و گفت در دوره فعلی احتمالا سیاست شفاف اعلان میهمانان کاخ سفید تکرار نخواهد شد و دانستن اینکه ایرانی هایی که به کاخ سفید رفت و آمد می کنند نیازمند کمی جستجو و تحقیق باشد.

— 

نخستین واکنش عوامل منافقین به راه‌اندازی سایت آلبانیایی هابیلیان

لینک به منبع

عوامل گروهک تروریستی منافقین به تأسیس سایت آلبانیایی پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان واکنش نشان دادند.

مجاهدین خلق فرقه رجوی اسرائیل تروریسم

به گزارش سرویس بین‌الملل پایگاه خبری‌تحلیلی بنیاد هابیلیان (خانوادۀ شهدای ترور کشور)، گروهک تروریستی منافقین در واکنش به راه‌اندازی این سایت، از طریق یکی از عوامل بدنام خود در کشور لبنان وارد عمل شد و خشم خود را از این اقدام هابیلیان نشان داد.

محمد علی لبنانی که از عوامل منافقین در لبنان به شمار می‌رود و اخیرا پس از طی دوران محکومیت به اتهام جاسوسی برای رژیم صهیونیستی از زندان آزاد شده با ارسال پیامی به هابیلیان از نقش این بنیاد در اخراج منافقین از عراق ابراز خشم و ناراحتی کرد و از تلاش‌های آن در افشاگری علیه این گروهک تروریستی در آلبانی انتقاد کرد.

این روحانی‌نمای لبنانی که توسط رسانه‌های سعودی به نام علامه شناخته می‌شود در ادامه پیام خود نوشت: شما باعث اخراج آن‌ها (منافقین) از پایگاه اشرف، لیبرتی و در نهایت عراق شدید. اکنون نیز آن‌ها را در آلبانی رها نمی‌کنید!

اظهارات این عامل سازمان که باید نخستین واکنش غیرمستقیم و حاکی از نگرانی گروهک تروریستی منافقین به تأسیس سایت آلبانی‌زبان هابیلیان دانست؛ دلیلی بر موفقیت اقدامات افشاگرانه این بنیاد علیه جنایات و سوابق سیاه منافقین در عراق و دیگر کشورها است.

این روحانی‌نمای لبنانی چند سال قبل و پیش از دستگیری توسط دولت لبنان به اتهام ارتباط با اسرائیل، با ارسال  مجموعه پیام‌هایی که  در همان زمان منتشر شد، اعضای بنیاد هابیلیان را تهدید به قتل کرده بود. این شخص پس از آزادی از زندان نیز هابیلیان را عامل به زندان افتادنش دانسته بود.

(پایان)

*** 

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=28259

بخش آلبانیایی پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان آغاز به کار کرد 

 Albania_Habilianهابیلیان، سی ام ژانویه ۲۰۱۷:…  نخستین پایگاه اطلاع‌رسانی درباره جنایات گروهک تروریستی منافقین به زبان آلبانیایی در کشور آغاز به کار کرد. به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان(خانواده شهدای ترور)، بخش آلبانیایی این پایگاه، به‌‍طورتخصصی اخبار، یادداشت‌ها، اسناد و مسائل مربوط به گروهک تروریستی منافقین را پوشش خواهد داد. گروهک تروریستی منافقین در طول چهار دهه … 

Yes, We Do Know the MEK (Mojahedin Khalq, Rajavi cult) Has a Terrorist Past 

لینک به منبع

بخش آلبانیایی پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان آغاز به کار کرد

سایت آلبانیایی هابیلیان

نخستین پایگاه اطلاع‌رسانی درباره جنایات گروهک تروریستی منافقین به زبان آلبانیایی در کشور آغاز به کار کرد.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان(خانواده شهدای ترور)، بخش آلبانیایی این پایگاه، به‌‍طورتخصصی اخبار، یادداشت‌ها، اسناد و مسائل مربوط به گروهک تروریستی منافقین را پوشش خواهد داد.

گروهک تروریستی منافقین در طول چهار دهه بیش از ۱۲۰۰۰ از شهروندان ایرانی را به شهادت رساند و اکنون نیز پس از اخراج از کشور عراق، به آلبانی تبعید شده است.

براساس اسناد منتشرشده از سازمان‌های اطلاعاتی و مراکز تحقیقاتی و مطالعاتی غربی، این سازمان که سال‌ها در لیست گروه‌های تروریستی ایالات متحده آمریکا، اتحادیه اروپا و تعداد دیگری از کشورهای جهان بوده است، متهم به آدم‌ربایی، قتل، پول‌شویی، پرداخت رشوه و جرائمی از این قبیل است.

با توجه به تبعید گروهک منافقین به آلبانی و حضور اعضای آن در این کشور که بیش از ۲۰۰۰ نفر هستند راه‌اندازی این سایت در دستور کار بنیاد هابیلیان قرار گرفت تا ماهیت این گروهک برای افکار عمومی آلبانی روشن و تهدیدات آن‌ها علیه این کشور بیان شود.

*** 

زهره قائمی فرمانده ترور صیاد شیرازیIranian resistance group MKO to move to Albania (aka Mojahedin Khalq, MEK, NCRI, …)

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=28182

شارلاتان‌هایی که نان از رنج مردم ایران می‌خورند! (+ لبخند ایران به نوای امنیت در دنیای ترور)ا 

Firefighters killed by Mojahedin Khalq Rajavi cultسید محمد جواد هاشمی نژاد، هابیلیان، بیست و سوم ژانویه ۲۰۱۷:… علاوه بر این‌که اصل این موضع‌گیری نشانگر آن است که توجه آنان به این واقعه اساساً غیرانسانی و در راستای مطامع نامشروع سیاسی است. کارنامه این جنایتکاران نیز مشحون از قتل و سوزاندن سربازان و نیروهای خدوم و زحمتکش و از جمله آتش‌نشانان، محیط‌بانان، نگهبانان اماکن اقتصادی و… به فجیع‌ترین شکل … 

از قلاده های طلائی صدام تا قلاده های چرمی تل آویو

لینک به منبع

شارلاتان‌هایی که نان از رنج مردم ایران می‌خورند!

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

هاشمی نژاد هابیلیان

سید محمد جواد هاشمی نژاد

حادثه غم‌انگیز آتش سوزی در ساختمان پلاسکو که باعث تألم و رنج خاطر تمام مردم گردیده است و صحنه‌ای دیگر از رشادت و فداکاری ایرانیان و این‌بار توسط آتش‌نشانان شجاع و ازخودگذشته را به نمایش گذاشت، بی‌شک یکی از آن رویدادهایی است که قلب هر انسانی را در هر گوشه از جهان می‌فشارد و آنچنان که شاهد بودیم حداقل حس همدردی را در میان بسیاری از انسان‌های شریف در خارج از ایران برانگیخت.

در این میان اما برخی از کسانی که بویی از انسانیت نبرده و قرائن حاکیست که از این واقعه اسفناک خوشحالند، با تزویر و دورویی مبادرت به صدور پیغام و بیانیه‌هایی نموده‌اند که انسان از این همه رذالت متحیر می‌شود.

از جمله این افراد عده‌ای از اعضای گروهک‌های تروریستی و از جمله سرکرده گروهک تروریستی منافقین است که بی‌شرمانه درصدد بهره‌برداری سیاسی از این حادثه و شعارپراکنی علیه نظام جمهوری اسلامی برآمده است.

 علاوه بر این‌که اصل این موضع‌گیری نشانگر آن است که توجه آنان به این واقعه اساساً غیرانسانی و در راستای مطامع نامشروع سیاسی است. کارنامه این جنایتکاران نیز مشحون از قتل و سوزاندن سربازان و نیروهای خدوم و زحمتکش و از جمله آتش‌نشانان، محیط‌بانان، نگهبانان اماکن اقتصادی و… به فجیع‌ترین شکل ممکن است و از این حیث انسان در برابر این همه رذالت و بی‌شرمی مبهوت می‌ماند!

این دقیقاً اتفاقی است که هر روزه به بهانه دفاع از حقوق‌بشر در ایران روی می دهد و عده‌ای با اغراض زشت و بر اساس منافع دار و دسته‌های جنایتکارشان، راوی پرونده حقوق‌بشر در ایران می شوند. اینجاست که انسان به اوج مظلومیت مردم ایران و عمق دنائت و زشتخویی دشمنانش پی می‌برد.

— 

سوء‌ِاستفاده منافقین از حادثه پلاسکو و شهادت آتش‌نشان‌ها

آتش‌نشان‌هایی که در آتش منافقین سوختند

لینک به منبع

مجاهدین خلق فرقه رجوی ترور آتش نشان ها

پس از گذشت دو روز از حادثه تلخ و دردناک فروریختن ساختمان پلاسکو و شهادت و مجروح‌شدن تعدادی از نیروهای فداکار و شجاع آتش‌نشانی کشور، گروهک تروریستی منافقین با فراموشی جنایت‌هایی که سه دهه قبل علیه این قشر از مردم کشور انجام داد، اقدام به گرفتن ماهی از آب گل‌آلود کرده است.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان، گروهک تروریستی منافقین در حالی تلاش دارد تا ناراحتی خود را از شهادت تعدادی از آتش‌نشان‌ها نشان دهد که این گروهک در سال ۱۳۶۱ با حمله تروریستی به چند تن از آتش‌نشانان در شهر رشت یک نفر از آن‌ها را به شهادت رسانده و دو نفر دیگر را زخمی می‌کند.

براساس اسناد به دست آمده، گروهک منافقین در ارگان مطبوعاتی خود در همان سال ۱۳۶۱ با افتخار به ترور شهید غلامرضا اکبری، آتش‌نشان اهل رشت اشاره می‌کنند. تروریست‌های منافق با پایین‌آوردن شهید اکبری از خودروی شخصی‌اش او را به ضرب گلوله به شهادت می‌رسانند.

— 

لبخند ایران به نوای امنیت در دنیای ترور

دکتر غلامرضا کحلکی، بنیاد هابیلیان

لینک به منبع

امنیت در ایران اسلامی «ذاتی» شده است؛ حتی اگر صدای غرش تیربارضدهوایی در حریم امنیتی  آسمان تهران، برای هدف قرار دادن یک پهپاد، نظر شهروندان تهرانی را به خود جلب کند. باوجوداینکه  صدای شدید شلیک گلوله‌های ضد هوایی در میدان انقلاب، میدان ولی‌عصر و خیابان‌های اطراف شنیده شد، تصاویری از این رخداد منتشر شد که نشانگر این بودند که مردم تهران، با لبخندِ از روی آرامش، این صحنه‌ها را دنبال می‌کردند. اما نباید فراموش کرد، روزگاری در ایران عزیز،«مجاهدین منافق»، هرروز، کام ایرانیان را با  وحشتِ ترور، تلخ می‌کردند. بیش از  ۱۷۰۰۰ شهیدی که از آن دوران تا به امروز، نهال امنیت ایران اسلامی را آبیاری کردند. اما امروز، امنیت در ایران عزیز ذاتی شده است. تصور کنید در آسمان سوریه یک شیء ناشناس دیده شود، صدای ضد هوایی برای مردان، زنان و کودکان سوری به چه معنا خواه بود؟ آیا آنان همانند شهروندان ایرانی به تماشای رویداد خواهند نشست، یا اینکه«وحشت ذاتی شده»ی کشتار و ترور، آنان را به فرار وادار خواهد کرد؟ «در عراق، هنوز هم داعش، سمفونی مرگ می‌نوازد و مردم وحشت می‌شنوند». اما آیا به قول برخی از روشنفکران، آن‌طرف آب‌ها، غرب آرزوها، امن است؟ «کریسمس وحشت» در آلمان، کامیون مرگ در برلین را به راه انداخت و این واقعه تروریستی، جان خیلی‌ها را گرفت. فرانسه، «پایتخت تروریسم اروپا» و سرزمین منافق پرور غربی‌ها، هنوز هم از وحشت تروریسم و وقایعی نظیر نیس، خواب ندارد. در ترکیه، جوانان ترک، در کلوپ شبانه، عیش مرگ تروریستی را تجربه کردند. همچنین، مردم در سرزمین هژمون، در دنیای آمریکایی خود، وقایع تروریستی را مرور می‌کنند و در ذهن خاطره «عمر متین» را از ذهن می‌گذرانند. آیا واقعاً، نمی‌توان گفت که دنیای امروز، دنیای ترور است؟ اما آیا انصافاً، امنیت نزد ایرانیان، ذاتی شده نیست؟ به نظر می‌رسد، همان‌گونه که پیشتر «هنر نزد ایرانیان بود و بس؛ امروز امنیت نزد ایرانیان است و بس». اما هنرمندان صحنه امنیت که امروز، غرش ضد هوایی در آسمان تهران را برای مردم ایران، به نمایشی بدل کرده‌اند که از آن وحشتی به دل ندارند، به‌راستی چه کسانی هستند؟ آیا می‌توان به‌راحتی از خون شهدا در امنیت امروز ایران عزیز گذر کرد و به این مهم اشاره نداشت که آنان، هنرمندان آرامش امروز ایران هستند؟ آیا می‌توان از هنرمندی سربازان گمنام امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف، در به تصویر کشیدن ایرانی مقتدر، غفلت کرد؟ آیا سپاهیان مقتدر و گوش‌به‌فرمان ولی امر مسلمین، حضرت امام خامنه‌ای و هنرمندی آنان در میدان رزم سوریه و عراق، قابل‌چشم‌پوشی است؟ شهدای مدافع حرم چطور؟هنرمندی آنان در امنیت امروز ایران، بر کسی پوشیده نیست. حقیقت این است، امروز ایرانیان بر روی امنیت لبخند می‌زنند و این نعمت ذاتی شده را مدیون هنرمندی اساتیدی می‌دانند که در مکتب عشق، شاگردی کردند. به لطف این هنرمندی‌ها است که می‌گویم، امروز ایران به  نوای امنیت  در دنیای ترور لبخند می‌زند.     

(پایان)

*** 

غواصان شهید و جشن مجاهدین خلق فرقه رجویپایکوبی مجاهدین بخاطر شهادت غواصان ایرانی (رجوی: این کارناوال استخوان بود)

روز جهانی کارگر مجاهدین خلق فرقه رجوییادی از ۱۱۹۲ کارگری که به‌دست منافقین شهید شدند

Mojahedin Khalq (MKO, MEK, Rajavi cult) Our Men in Iran? (Seymour M. Hersh, The New Yorker, April 2012)

ترورستهای داعش مجاهدین خلق فرقه رجوی عراقMEK’s Fake Intelligence On Aleppo Only Hinders Fact-finding Bodies Finding The Truth

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=28011

خیانت‌های منافقین در تاریخ نظیر ندارد (دیدار منتشرنشدۀ دبیرکل بنیاد هابیلیان با آیت‌الله هاشمی رفسنجانی)ا 

rafsanjani_hasheni_nejadکانون هابیلیان، نهم ژانویه ۲۰۱۷:…  ایشان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به گروهک تروریستی منافقین، خیانت‌های این گروهک را در تاریخ بی‌نظیر دانسته و افزودند منافقین با کمک آمریکا تلاش می‌کردند با ترور مسؤولین نظام، انقلاب را از پای درآورند. وی با اشاره به نقش مخرب منافقین در جنگ تحمیلی، عملیات مرصاد را نمونه‌ای از اقدامات خائنانه این گروهک در حق ملت … 

رفسنجانی: خون شما نکبت و کثافت است (پاسخی به نامه فدایت شوم رجوی؟!)

لینک به منبع

خیانت‌های منافقین در تاریخ نظیر ندارد

دیدار منتشرنشدۀ دبیرکل بنیاد هابیلیان با آیت‌الله هاشمی رفسنجانی

هاشمی رفسنجانی سید جواد هاشمی نژاد هابیلیان

دبیرکل بنیاد هابیلیان در سال ۱۳۸۵ با آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هابیلیان (خانواده شهدای ترور کشور)، در این دیدار که علاوه بر سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، تعدادی از اعضای هیئت مدیره بنیاد هابیلیان نیز حضور داشتند آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با تمجید از جایگاه شهید هاشمی‌نژاد ایشان را مبارزی برجسته دانستند و بر ضرورت ادامه راه ایشان تأکید کردند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه با اشاره به خلأ اینگونه فعالیت‌ها در کشور گفت: کارهایی که آغاز کردید بسیار پر اهمیت است و خلأ آن سال‌ها در فضای سیاسی کشور احساس می‌شد.

هاشمی رفسنجانی افزود انجام اینگونه کارها توسط سازمان‌های مردم‌نهاد بسیار ارزشمند است چرا که دولت‌ها گرفتاری‌های خود را دارند.

ایشان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به گروهک تروریستی منافقین، خیانت‌های این گروهک را در تاریخ بی‌نظیر دانسته و افزودند منافقین با کمک آمریکا تلاش می‌کردند با ترور مسؤولین نظام، انقلاب را از پای درآورند.

وی با اشاره به نقش مخرب منافقین در جنگ تحمیلی، عملیات مرصاد را نمونه‌ای از اقدامات خائنانه این گروهک در حق ملت ایران دانستند که با شکست مفتضحانه آن‌ها و حامیان بعثی‌شان روبرو شد.

در ابتدای این دیدار سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد دبیرکل بنیاد هابیلیان از اهداف تشکیل این بنیاد و برنامه‌ها و اقدامات پیشِ‌رو گزارشی ارائه کرد.

هاشمی رفسنجانی سید جواد هاشمی نژاد هابیلیان

هاشمی رفسنجانی سید جواد هاشمی نژاد هابیلیان

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=27917

هاشمی نژاد: نامه نگاری به ترامپ شوی تبلیغاتی است/ منافقین ابزاری محدود در دستان سرویسهای جاسوسی 

hashemi-nezhad123جام جم، سی ام دسامبر ۲۰۱۶:… وی در ادامه افزود: گروه‎های تروریستی منافق سرخورده از سرنوشت شوم خویش، سعی دارند با بهره گیری از فضاهایی مانند کنگره آمریکا که متأثر از لابی صهیونیستی است در سایه تحریمها آشوب و ناآرامی را به مرزهای کشور بازگردانند. وی نامه مذکور را نماد بارز ورشکستگی منافقین و نیروهای معاند انقلاب اسلامی خواند و گفت: جمهوری اسلامی … 

سناتور جان مکین امریکایی و مجاهدین خلق امریکایی کشاستراتژی جدید مریم قجر عضدانلو ( فاز تهاجم سیاسی ) این بار به دست یک امریکائی به ثمر رسید

از کمین مجاهدین سر کوچه ها برای کشتار مستشاران امریکائی تا گماشتگی برای جنگ طلبان امریکائی

لینک به منبع

بررسی نامه به ترامپ در گفتگوی جام جم آنلاین با دبیر بنیاد هابیلیان:

نامه نگاری به ترامپ یک شوی تبلیغاتی است/ منافقین ابزاری محدود در دستان سرویسهای جاسوسی

تعدادی افراد از گروهک تروریستی منافقین با نامه نگاری با دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا خواستار تشدید تحریم ها علیه ایران شدند.

در بررسی این موضوع “سید محمد جواد هاشمی نژاد” حرکت اخیر شبکه نفاق را راستای اقدامات ضد ایرانی آنها در گذشته دانست و به جام جم آنلاین گفت: قطعا این گونه تلاشهای بیهوده، با حمایت سازمانهای جاسوسی – اطلاعاتی همچون موساد صورت گرفته تا به زعم غلط خود به مردم کشورمان ضربه وارد کنند.

وی در ادامه افزود: گروه‎های تروریستی منافق سرخورده از سرنوشت شوم خویش، سعی دارند با بهره گیری از فضاهایی مانند کنگره آمریکا که متأثر از لابی صهیونیستی است در سایه تحریمها آشوب و ناآرامی را به مرزهای کشور بازگردانند.

وی نامه مذکور را نماد بارز ورشکستگی منافقین و نیروهای معاند انقلاب اسلامی خواند و گفت: جمهوری اسلامی در حال حاضر در چنان موضع ضعفی قرار نگرفته که بحثهای تکراری همچون تحریم، شرایط بازگشت پذیری به کشور را داشته باشد.

این کارشناس مسایل منافقین تصریح کرد: امروز تمامی کارشناسان نظامی و غیر نظامی و نیز قاطبه استراتژیستهای آمریکایی نسبت به قدرت جمهوری اسلامی در منطقه اذعان داشته و مقامات خود را از نزدیکی نظامی با ایران منع می کنند، از این رو مقوله تحریمها هم در همین محور تعریف می‎شود.

وی خاطر نشان کرد: وقتی دست دشمنان از تهدید نظامی و تحریها کوتاه می شود، به ناچار به ابزار محدودی بنام منافقین رو ‎آورده و جالب است که شاهدیم دولتی نظیر عربستان سعودی هم که در برابر ایران توان رویارویی ندارد بر مهره سوخته منافقین چنگ می‎اندازد.

هاشمی نژاد در جواب خبرنگار جام جم آنلاین مبنی بر این پرسش که، مستقل از سیاستهای خصمانه کاخ سفید آیا این نامه می‎‎تواند در راهبردهای دولت ترامپ در مواجهه با کشورمان اثر گذار باشد، اظهار داشت: اعتقاد دارم بحث نامه نگاری چندان مطرح نیست. در واقع همکاری مستمر گروهک منافقین با سرویسهای جاسوسی سیا و موساد علیه ایران مهم و به وضوح آشکار است.

وی اضافه کرد: بطور نمونه بر طبق اظهارات خود مقامات آمریکا، در عملیات ترور دانشمندان هسته‎ای، این اقدام کور در همکاری با اعضای منافقین انجام شده است.

دبیر کل هابیلیان در مجموع نامه نگاری مضحک شبکه نفاق به رییس جمهور منتخب ایالات متحده را نوعی مانور تبلیغاتی – رسانه‎ای غرب ارزیابی نمود و نقش آن را در سیاست خارجی واشنگتن بی‎تأثیر دانست. 

*** 

همچنین:

 • ۲۰۱۶/۰۱/۳۰ نماینده مجلس اعلای شیعیان عراق:دولت عراق باید نسبت به منافقین دست‌ بکار شود
  موسسه راهبردی دیدبان، سی ام ژانویه ۲۰۱۶:… ابو عارف در خصوص تلاش دولت عراق برای تعیین تکلیف منافقین جهت اخراج از این کشور گفت: منافقین الآن در یک محل محصورشده‌اند و قدرت مانوری در عراق ندارند.دولت عراق باید دست‌به‌کار شود،داعش سعی می‌کند با هر گروهی که علیه مسلمانان هستند ارتب
 • ۲۰۱۶/۰۱/۲۷ شیخ محمد تقی مولا: دولت عراق به زودی منافقین را اخراج خواهد کرد
  محم تقی مولانا نماینده مجلس عراقموسسه راهبردی دیدبان، بیست و هفتم ژانویه ۲۰۱۶:…  شیخ محمد تقی مولا نماینده اقلیت های مذهبی در پارلمان عراق طی گفتگویی با دیده بان: :ارتش و نیروهای مردمی عراق همواره پیروز بوده اند و درو واقع روحیه داعش در عراق شکست خورده است. وی در خصوص
 • ۲۰۱۵/۱۲/۱۳ تابلوی ورود ممنوع پارلمان انگلیس مقابل منافقین
  موسسه راهبردی دیدبان، تهران، سیزدهم دسامبر ۲۰۱۵:… اعضای سازمان وقتی با درب‌های بسته پارلمان انگلیس مواجه می‌شوند، در روزهای اخیر به صورت پیاپی و در زمان‌های مختلف، پیام ضبط شده مریم رجوی را در تلویزیون منافقین پخش می‌کنند که نمود
 • ۲۰۱۵/۰۸/۰۴ ماموریت ناتمام پیک مریم رجوی (گفتگو با ابراهیم خدابنده)
  ابراهیم خدابنده 2014موسسه راهبردی دیدبان، تهران، چهارم اوت ۲۰۱۵:…  به نکته جالبی اشاره کردید. بله ما شاهد یک چرخش ۱۸۰ درجه‌ای و یک دگردیسی کامل در مواضع اعلام شده سازمان مجاهدین خلق از بعد از انقلاب اسلامی تاکنون بودیم و هستیم که بحث مفصلی دارد که به فرصت دیگری موکول می‌کنم. رجوی که زما
 • ۲۰۱۵/۰۷/۲۷ نشست بررسی تشابه اقدامات منافقین و داعش در عملیات مرصاد
  ابراهیم خدابنده شبکه العالمموسسه راهبردی دیده بان، تهران، بیست و هفتم ژوئیه ۲۰۱۵:…  شبکه بین المللی العالم در اقدام به موقع و در همکاری با فراکسیون مرکز بین المللی حمایت از قربانیان تروریسم نشستی “از داعش تا موصل(۲) ” را به صورت زنده بر روی آنتن آورد.  در این نشست ک
 • ۲۰۱۴/۱۰/۲۱ مختصات دقیق کمپ منافقین (لیبرتی) دربغداد
  کمپ لیبرتی 4مرکز راهبردی دیدبان، بیست و یکم اکتبر ۲۰۱۴: …  منافقین همواره برای ایجاد بهانه جهت خبرسازی و بنحوی ایجاد فضا برای اعضای حاضر در این کمپ هر ازگاهی یادی هم از اعضای حاضر در این کمپ می کنند با این حال فضای خفقان کامل و هر لحظه احتمال کشته شدن و در عین حال فرار اعضا از این
 • ۲۰۱۴/۰۸/۲۰ چرا موضع منافقین (مجاهدین خلق، فرقه رجوی) درباره داعش تغییر کرد!
  Maryam Rajavi terrorist syriaموسسه راهبردی دیدبان، تهران، بیستم اوت ۲۰۱۴: …  ایجاد مقاومت مردمی در عراق بر علیه داعش،تغییرات جدید در ساختار سیاسی عراق و محکوم کردن داعش از سوی سازمان ملل و نهادهای بین المللی،بحرانی جدی را برای سازمان به وجود آورده است. سازمان همواره سعی می کند نظر سرویس های
 • ۲۰۱۴/۰۸/۰۳ از تئاتر مدرسه موش ها تا زنان افسرده پادگان اشرف
  موسسه راهبردی دیده بان، تهران، سوم اوت ۲۰۱۴: … مسعود رجوی همیشه در ابتدای سخنرانی هایش در پادگان اشرف مقتدای خود را پیامبر اکرم و امام حسین(ع) معرفی می‌کرد و این در حالی بود که خودش بهتر می دانست که مقتدایش صدام،آمریکایی ها و صهیونیستی هایی هستند که برایشان مزدوری و جاسوسی می کند. رجوی متن زیارت نامه های مربوط به ائمه
 • ۲۰۱۳/۰۹/۱۷ نابودی نماد‌های مجاهدین در عراق؛ برج پادگان اشرف سرنگون شد
  موسسه راهبردی دیدبان، هفدهم سپتامبر ۲۰۱۳: … جدا شده‌های این گروهک هدف مسعود رجوی از ساخت این برج را ایجاد نماد و شبیه‌سازی با اماکن تفریحی و دیدنی ایران را داشتند. هدف از ایجاد این برج استفاده از تصاویر آن در ویدئو‌ها و عکس‌های منتشر شده از رسانه‌های این گروهک بود تا چهره ای بانشاط
 • ۲۰۱۳/۰۸/۲۱ احتمال خودزنی منافقین! (مجاهدین خلق، فرقه رجوی)
  موسسه راهبردی دیدبان، تهران، بیست و یکم اوت ۲۰۱۳: …  دومین دلیلی که به ذهن می‌رسد این است که خود سازمان برای حذف تعدادی از اعضای خود که به قول خودشان مسئله‌دار شده‌اند قصد انجام عملیات نظامی علیه آنها را دارند و با این خبرسازی در حال زمینه‌سازی برای انجام آن هستند و با این ت