مشکلاتی که مجاهدین خلق (فرقه رجوی) برای ما در تیرانا ایجاد می کنند – سازمانهای حقوق بشری کجایند؟

مشکلاتی که مجاهدین خلق (فرقه رجوی) برای ما در تیرانا ایجاد می کنند – سازمانهای حقوق بشری کجایند؟

mek_albania_June2013محمد رضا (مستعار)، تیرانا، آلبانی، نهم اکتبر 2013: …  قابل توجه اينكه سازمان خودش (جواد خراسان) به تك تك ما مراجعه كرده و ميگفت كه سازمان ميخواهد به شما هر كدام ماهانه 500 دلار بدهد و شما براى دريافت حقوق به كميساريا مراجعه نكنيد. هر كس كه از كميساريا پول ميگيرد با رژيم مرزبندى ندارد و شما بايد مرز خودتان را روشن كنيد .كدام وجدان با انصافى نميتواند بفهمد …

mek_albania_June2013

(با تشکر دریافت شد – ایران اینترلینک)

براى اطلاع هموطنان و سازمانهاى حقوق بشرى

نامه سرگشاده

ما جمعى از جدا شدگان كه به تازگى به كشور آلبانى آمده ايم آلان در چنين شرايطى هستيم .

در ابتدا :

ما بعد از سالها مبارزه و مايه گذارى از جان و پوست و گوشتمان مخصوصا در سالهاى بعد از جنگ امريكا باعراق كه تمام عمر و شيره جان ما به حفاظت از كيان اين سازمان و مخصوصا مسئولين اين سازمان رفت و خبرى از سرنگونى و وعده وعيدهاى رجوى نبود و جان ما قراربود براى حفاظت از اين سازمان خرج شود (البته انتخاب كلمه ”خرج” با دقت صورت گرفته زيرا جان انسانها در اين سازمان هيچ ارزشى ندارد مهم حفظ سازمان است به هر قيمت . شما درستى اين حرف را در داستان اشرف و آن گروه آخر 100 نفر باقيمانده ميتوانيد ببينيد كه چگونه بخاطر هيچ 52 نفر كشته شدند)، وقتى كه تصميم گرفتيم به اين داستان شوم و سوء استفاده سازمان پايان بدهيم ، به اكيپ اولى كه ميخواست از ليبرتى خارج شود 2000 دلار به اكيپ دوم 1000 دلار و به اكيپهاى بعدى هر نفر 500 دلار دادند آنهم با منت گذارى فراوان . تلخى داستان اينجا بود كه سازمان ميگويد نفرات بگويند كه سازمان بعد از درخواست براى خروج آنها از سازمان آنها را در ليست آلبانى قرار داده ، در حالى كه تك تك نفرات با هزار زحمت و سختى توانستند خودشان با كميسارياى عالى پناهندگان مستقيما وارد مصاحبه شده و در خواست پناهندگى از كشور آلبانى بكنند . رفتن هر كس براى مصاحبه به محل كميساريا و درخواست پناهندگى از يكى از كشورها مصادف بود با انواع توهين ها و فحش ها و …

در ليبرتى آقاى احمد براعى به هر كدام از ما قول داده بود كه بعد از رسيدن به آلبانى حقوق ماهيانه ما 500 دلار است كه متاسفانه مثل همه حرفايشان زير اين يكى قول هم زدند و تا مدتها بر سر حقوق ماهيانه ما با كميساريا و سازمان بكشش بكشش بود و حقوق قول داده شده به ما پرداخت نميشد . تا اينكه با فشارهاى طرفهاى مختلف مجبور به پرداخت حقوق ما شدند .

ولى اين حقوق چگونه پرداخت ميشود :

در اولين ماه پرداخت حقوق از تمامى جداشدگان يه تعهد نامه مكتوب با انواع و اقسام تعهدات و ضوابط ميخواستند كه كسى زير بار آن نرفت و مجبور شدند آخر كار بگويند كه به اين نامه نمونه نگاه كن و هر چه كه را ميخواهى بنويسى ، بنويس . ولى نوشتن برخى نكات اجبارى بود كه مثلا من به پرنسيبهاى اين سازمان پايبندم من در صورت نياز در مسائل سياسى ما بين سازمان و رژيم وارد ميشوم و چند چرت و پرت ديگر كه متاسفانه يادم رفته.اين در حالى است كه ما از اين سازمان جدا شده ايم و يه زندگى شخصى و خارج از مسائل سياسى داريم و كميسارياى عالى پناهندگان هم با ما بعنوان فرد به فرد تشكيل پرونده داده . تنها تعهد مالى است كه سازمان به كميساريا و به ما داده كه بايد در اين چارچوب با ما برخورد كند نه سياسى.

براى دريافت حقوق بازهم هر باراز نفرات نامه مكتوب ميگيرند .

پرداخت اين حقوق با عناوين مختلف هر بار به تاخير ميافتد و در گرفتن جواب اين سوال كه چرا حقوق ما را سر هرماه داده نميشود ، ما همواره به بن بست خورده ايم . و بايد براى گرفتن حقوق ماهانه دنبال اين مسئول و آن مسئول سازمان روزها بدويم.

ما براى دريافت حقوق ماهيانه خودمان كه تعهد مشخص سازمان مجاهدين به دولت آلبانى و كميسارياى عالى پناهندگان است سختيهاى فراوان ميكشيم و بايستى كه بارها مراجعه و درخواست كنيم .

نفرى هم كه مسئول پرداخت حقوق ماست فردى است به اسم جواد خراسان كه البته اين اسم اصلى او نيست . اين فرد هم براى اينكه مورد سوال ما قرار نگيرد محل مشخصى براى پرداخت پول معرفى نكرده و ما بايد با تلفنهاى مكرر به دنبال گرفتن زمان و مكان پرداخت حقوق ماهيانه خود باشيم.

قابل توجه اينكه سازمان خودش (جواد خراسان) به تك تك ما مراجعه كرده و ميگفت كه سازمان ميخواهد به شما هر كدام ماهانه 500 دلار بدهد و شما براى دريافت حقوق به كميساريا مراجعه نكنيد. هر كس كه از كميساريا پول ميگيرد با رژيم مرزبندى ندارد و شما بايد مرز خودتان را روشن كنيد .كدام وجدان با انصافى نميتواند بفهمد كه اين سازمان وقتى ميبيند ما جدا شدگان هيچ گونه پشتوانه مالى نداريم و در اين كشورى كه هيچ ايرانى نيست ميخواهد از ما استفاده سياسى كند و ما را مدام به اين طرف و آن طرف ميكشد .

ما در مراجعه به كميساريا و شكايت از اين رفتار غير اخلاقى سازمان همواره اين جواب را ميگيريم كه به كميسارياى پناهندگان ربطى ندارد در صورتى كه سازمان به كميسارياى عالى پناهندگان و دولت آلبانى تعهد داده كه حقوق ماهيانه مارا سر هر ماه پرداخت كند و قرارداد بين آنها بسته شده.

ما از كميسارياى عالى پناهندگان ودولت آلبانى و مراجع حقوق بشرى و حقوق انسان دوستانه ميخواهيم كه به ما از هر طريقى كه ميتوانند كمك كنند و اين سازمان را به انجام وظايفى كه خودش نسبت به ما متعهد شده مجبور سازند. زيرا ما آوارگانى هستيم كه اين سازمان ميخواهد از ما سوء استفاده سياسى كرده و حقوقمان را پايمال ميكند .

محمد رضا (مستعار)

يكى از جدا شدگان در آلبانى

Khodabandeh: Did Pentagon lobby for Mojahedin Khalq?

(Massoud and Maryam Rajavi theMojahedin Khalq cult leaders)

همچنین:

چه خبر از مجاهدین در کمپ پناهندگی درآلبانی – درد دل یکی از جدا شده ها

2013/10/08 by

وحید سعیدی، وبلاگ عیاران، هشتم اکتبر ۲۰۱۳: … دنبال این هستیم که هر چه زودتر پاس بگیریم تا از این شبه جهنم دومی که گیر کردیم خلاص بشویم به خاطر اینکه الان کم و بیش در ما بین اینها هستیم و دستگاه جاسوسیشان اذار دهنده است و به نوعی ادمها رو زیر نظر دارند…از طرفی […]

سوء استفاده رجوی از اقدام بشر دوستانه آلبانی و قصد باز سازی زندان بدنام اشرف در این کشور (نامه سرگشاده به نخست وزیر آلبانی)

2013/08/08 by

محمد رزاقی، هشتم اوت ۲۰۱۳: …   مسئولین کشور شما در یک اقدام انساندوستانه با پذیرس ۲۱۰ نفر ازاعضاء فرقه ماقیایی را قوبل کرده و هم  اکنون بیش از نیمی از افراد ذکر شده در البانی مستقر شده اند تا ریل پناهندگیشان در همان جا ادامه داشته باشد . اما رجوی و دیگر سران فرقه از […]

جواد خراسان جلاد ، تبهکار شکنجه گر بدنام مجاهدین خلق چرا به آلبانی منتقل شد؟

2013/07/07 by

قادر رحمانی (عضو سابق ارتش آزادیبخش و مجاهدین خلق)، نیم نگاه، هفتم ژوئیه ۲۰۱۳: …  متاسفانه شنیدم همراهی و رابط ۳۰ نفر آزاد شده و انتقالی به سمت آلبانی شخصی است به نام جواد خراسان ، در لحظه می خواستم فریاد بزنم درست مثل کسی که می بیند شخص دیگری را مار نیش می زند […]

چرا فرزانه میدانشاهی برای فرماندهی جبهه آلبانی اعزام شد؟…

2013/07/04 by

همایون کهزادی، انجمن یاران، پاریس، چهارم ژوئیه ۲۰۱۳: … از آنجایی که این موجود نمک پرورده بتول رجایی ویکی از زنانی است که دربست، مخلص ومرید مسعود بود ودر جنایت وشکنجه رو دست نداشت، شخصاً توسط خود مسعود از طریق تلفن توجیه شده وبه او دستور داده که نباید در آلبانی چیزی مثل تیف وتف […]