مصاحبه با خانم مریم سنجابی به مناسبت روز جهانی زن

مصاحبه با خانم مریم سنجابی به مناسبت روز جهانی زن

Maryam Sanjabi March 2017عاطفه نادعلیان، انجمن نجات، مرکز تهران، هشتم مارس 2017:… شما به دلیل عضویت در شورای ملی مقاومت و شورای رهبری سازمان همچنین سال ها حضور در بخش اداری و پرسنلی پادگان اشرف، اطلاعات و آمار دقیق و مستندی از تشکیلات مجاهدین داشته اید که در کتاب “سراب آزادی” به خوبی بیان نموده اید. مطالعه این کتاب هر خواننده آگاهی را به فکر فرو … 

تعلیم دیدگان صدام مجاهدین خلق رجوی از عراق تا آلبانیگرامیداشت زنان در روز جهانی زن

تعدادی از زنان نجات یافته از فرقه رجوی مجاهدین خلقنامه سرگشاده به خانم ها سوزانا کلاین و کارولاین هاوارت، خیریه “زنان در جهان”

لینک به منبع

مصاحبه با خانم مریم سنجابی به مناسبت روز جهانی زن

انجمن نجات مرکز تهران چهارشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۵

مریم سنجابی مجاهدین خلق فرقه رجوی

خانم مریم سنجابی

فرقه رجوی هر سال به مناسبت 8 مارس روز جهانی زن با برگزاری کنفرانس نمایش تبلیغاتی خود را به اجرا می گذارد. با وجود این که جنایت علیه بشریت و به خصوص جنایت علیه زنان عضو آن در کارنامه سیاه این فرقه ثبت شده است، مریم رجوی از رهایی زنان و حقوق آنان سخن می گوید و عده ای زنان غربی و عرب را با صرف هزینه های زیاد به این کنفرانس دعوت می کند.

طی 16 سال گذشته، ده ها زن عضو فرقه رجوی با فرار از اردوگاه های آن موفق به آزاد سازی خود شده اند و جنایت های این فرقه در حق زنان را افشا نموده اند. یکی از زنان نجات یافته از اسارت فرقه رجوی خانم مریم سنجابی نویسنده “کتاب سراب آزادی” است. ایشان بیست سال از بهترین دوران زندگی و جوانی خود را در اردوگاه های این فرقه گذرانده و شاهد جنایت های سران فرقه در حق اعضا و به ویژه زنان بوده است. در این رابطه، مقالات متعددی در سایت ندای حقیقت از ایشان مشاهده می شود. خانم سنجابی، مدت ها در زندان فرقه تحت شکنجه جسمی و روحی بوده و بعد از رهایی، تمام تلاش خود را برای افشای ماهیت فرقه ای این گروه به کار گرفته و برای رهایی سایر اعضای در بند کوشش می نماید. ایشان با نگارش کتابی ارزشمند و انتشار مقالات مفید و انجام مصاحبه های متعدد گامی مؤثر در جهت رسوایی “فرقه مخرب و تروریستی رجوی” برداشته است.

به مناسبت روز جهانی زن، خانواده نجات از خانم مریم سنجابی برای مصاحبه دعوت نمود و ایشان با روی باز این دعوت را پذیرفتند.

خواهش می کنم نحوه آشنایی خود با فرقه مجاهدین خلق و پیوستن به آن را بیان نمایید؟

متأسفانه من در سنین کم، در حالی که تنها 12 سال داشتم به دلیل انقلاب سال 1357 و فضای سیاسی جامعه، وارد سیاست شدم. به دنبال آن به دلیل تبلیغات وسیع سازمان مجاهدین خلق در مدارس راهنمایی، دبیرستان و دانشگاه ها هوادار آنان شدم و در سال 1366 به تشکیلات فرقه رجوی در عراق پیوستم و بیش از بیست سال در آنجا بودم.  به دلیل  قرار گرفتن در درون روابط تشکیلاتی کم کم به ماهیت منحرف، باطل و فرقه ای رجوی پی بردم و برای فرار از فرقه بیش از ده سال آرزو و رؤیای آزادی در سر داشتم ولی متأسفانه بیش از آن که موانع فیزیکی بر سر راهم باشد اسیر مغزشویی و گرفتار فرقه بودم و توان تصمیم گیری و درکی درست از واقعیت های جامعه را نداشتم. خوشبختانه در سال 1387 با تلاش خانواده هایی که به اطراف کمپ اشرف آمده بودند توانستم تصمیم جدایی خود را نهایی کرده و بالأخره از چنگال فرقه مخوف رجوی بگریزم.

چگونه شما به این باور رسیدید که فرقه مجاهدین خلق از مسیر اصلی و شعارهای اولیه خود منحرف شده و فقط اهداف خود خواهانه رهبرش را دنبال می کند؟

من حدود بیست سال عضو تشکیلاتی سازمان بودم و از نزدیک شاهد بسیاری از روابط درونی  فرقه ای آن بوده ام.

همانطور که می دانید شعارهای اولیه و اهداف ادعایی سازمان بر مبنای آزادی، استقلال، جامعه بی طبقه توحیدی، و صداقت بیان می شد ولی هر کس که عضو می شد به تدریج می توانست به این حقیقت دست یابد که تمام شعارها و اهداف معرفی شده توسط رجوی، ادعا و دروغی بیش نبوده است.

پایه های تشکیلاتی سازمان به شکل برده داری و فرقه ای بود. استقلالی در کار نبود و از صداقت هم خبری نبود.

من حدود ده سال در قسمت پرسنلی سازمان بودم و از نزدیک شاهد این موضوع بودم که در طی سال های متمادی چگونه اعضای ناراضی که قصد خروج از سازمان داشتند را به بند می کشیدند، آنان را به زندان مهمانسرا می بردند و اجازه خروج نمی دادند. تا سال 1372 هر کس که می خواست خارج شود به مدت دو سال به زندان مهمانسرا منتقل می شد. بعد از سال 1372 که کلاً خروج ممنوع شد هر کس که قصد خروج داشت، برایش جلسات صد نفره انتقادی و فحش و ناسزا تشکیل می دادند و آنان را مجبور به ماندن در سازمان می کردند؛ هر کس که فرار می کرد با کمک دولت صدام حسین او را دستگیر کرده و دوباره به کمپ ها برمی گرداندند. آخر سر هم که با خروج تعدادی از نفرات موافقت کردند آن ها را به زندان های مخوف ابوغریب منتقل نمودند.

در این مسیر تعداد زیادی از افراد ناراضی به قتل رسیده و سر به نیست شدند و یا از فرط ناامیدی و عدم تحمل فشارهای تشکیلات فرقه ای خودکشی نمودند که پرونده های آنان در پرسنلی موجود بود.

در مورد استقلال سازمان؛ اکنون خوشبختانه در زمانی هستیم که تمام روابط رجوی با دولت صدام حسین، کمک های مالی کلان عراق در آن مقطع و هم چنین حمایت های عربستان و آمریکا از سازمان آشکار شده است.

مطلب سوم همان موضوع ادعای صداقت است؛ متأسفانه می توانم بگویم جز دوگانگی و دروغ در رفتار رهبری سازمان و فرماندهان با زیردستان خود، چیز دیگری مشاهده نمی شد. هر چه بود کنترل های پلیسی، راپرت دادن، روابط  خشک و سنگین بر مبنای عدم اعتماد و بیگاری کشیدن از اعضا بود. چنین بود که افراد با گذشت زمان متوجه می شدند سازمانی که به زعم خویش به عنوان یک گروه انقلابی انتخاب کرده اند خالی از هر گونه پرنسیب های اخلاقی، اجتماعی و حتی انقلابی بود، رجوی فقط برای به قدرت رسیدن خودش تلاش می کرد و برای رسیدن به این هدف از قربانی کردن هر چیز و هر کس ابایی نداشت.

تشکیلاتی که تمام افکار، ذهن و روابط ما از صبح تا شب کنترل می شد. یک نمونه ساده می خواهم بگویم، افراد سازمان علاوه بر این که حق ارتباط و تماس با خانواده های خود را نداشتند حتی عکس های خانوادگی  و خاطرات گذشته آن ها را هم نابود می کردند. در سال های اول برخی از مادران و اعضا عکس های خانوادگی که به همراه داشتند را در آلبوم هایی کوچک نگهداری می کردند، به آنان  گفتند شما وابستگی خانوادگی دارید و باید فقط عشق به رهبر و رجوی داشته باشید و باید همه این آثار وابستگی را از بین ببرید، تعدادی که مقاومت کرده و به عنوان مثال عکسی از فرزند و یا خانواده خود را بر روی در کمدشان از داخل چسبانده بودند حتی با کنترل و بازرسی که از وسایل افراد می کردند، متوجه می شدند و مریم رجوی در جلساتی که تشکیل می داد به تحقیر کردن نفرات پرداخته و افرادی که این کار را کرده بودند را مورد سرزنش قرار می داد. سپس تا می توانستد هر چند ماه یک بار عکس های رجوی را به افراد هدیه می کردند و ما را مجاب می ساختند که این عکس ها را بر روی در و دیوار آسایشگاه، محل کار، روی میز کار و همه جا نصب کنیم. تقریباً هر کسی به جای آلبوم خانوادگی، آلبومی مملو از ده ها عکس مریم قجر و مسعود رجوی داشت!

شما به عنوان یک دختر جوان با اهداف آرمانگرایانه به این سازمان پیوسته بودید، چرا شما را  زندانی کردند و تحت شکنجه قرار دادند؟

در این رابطه توضیحات مفصلی در کتابم داده ام. در واقع سازمان مجاهدین خلق در دهه 70 رفته رفته به یک ساختار تماماً فرقه ای و فاقد آزادی تبدیل شده بود، درهر برهه ای بند و زندان هایی برای اعضای ناراضی داشت. یک دوران در سال 1363، 1364 بوده است که من اطلاع زیادی از آن ندارم زیرا در آن زمان هنوز عضو سازمان نبودم. دوران بعدی در سال 1373 می باشد که متأسفانه من هم جز حدود 500 زندانی آن زمان هستم. علاوه بر این همیشه یک قسمتی به عنوان خروجی در بخش تشکیلات سازمان بود که اعضایی که قصد خروج داشتند و یا نارضایتی آن ها شدید می شد به این بخش منتقل شده و در زندان های خروجی از شش ماه تا دو سال و یا بیشتر قرار می گرفتند.

و اما موضوع سال 1373 که منجر به زندانی شدن من در داخل تشکیلات شد ظاهراً به دلیل این بود که رجوی گفته بود چند نفوذی وارد سازمان شده اند و بایستی یک دور، وضعیت تمام اعضا را بررسی کنیم که مبادا افراد نفوذی از طرف دولت ایران وارد تشکیلات شده باشند. البته، این بهانه ای بیش نبود و با این ترفند حدود 500 نفر از اعضای زن و مرد که بعضاً بعد از سال 1365 به تشکیلات پیوسته بودند مورد بررسی و اتهام نفوذی قرار گرفتند. در آن سال، سازمان در وضعیت بحرانی قرار داشت و موج جدایی و فرار زیاد شده بود بدین وسیله رجوی می خواست یک قدرت نمایی انجام داده و باعث ترس و نگرانی افراد ناراضی شود.

آن زمان حدوداً 7، 8 سال بود که من به عراق رفته و در کمپ اشرف بودم. فکر می کنم این کار برای زهرچشم گرفتن و مطیع کردن اعضا بود. البته، من فکر می کنم بخشی از علل اصلی آن به ماهیت پیچیده، فوق العاده دیکتاتوری و خودپرستی شخص رجوی برمی گشت که از ترس جانش و نگرانی، فکر می کرد ممکن است چند نفوذی به سازمان راه یافته باشند. او حدود 500 نفر از اعضایش را برای چندین ماه به زندان و شکنجه کشید، در این مسیر تعدادی کشته شده و جان خود را از دست دادند تا مبادا گزندی به رجوی برسد. او برای حفظ خود و قدرتش، حاضر بود صدها نفر را روانه زندان و شکنجه گاه کند.

آیا نحوه برخورد سازمان با زنان عضو این فرقه، با شعارهایشان همخوانی داشت؟

خیر، صد و هشتاد درجه عکس تمام شعارهای اعلامی و ادعایی سازمان است. شما ببینید هر ساله مریم رجوی یک جلسه فرمالیستی با تعدادی از زنان فمنیست و مترقی از کشورهای مختلف برگزار می کند و بدون این که به آن ها بگوید چه بلایی بر سر زنان داخل سازمان آورده، دم از آزادی و حقوق زنان می زند. هیچ گاه مریم رجوی جرأت نمی کند تعدادی از همین زنان جدا شده از تشکیلات را دعوت کند و در یک مناظره با حضور خبرنگاران شرکت نماید و  به سخنان آنان گوش کند.

مریم رجوی که از حقوق زن، آزادی زنان و عدم آزادی زنان درایران بسیار صحبت می کند، رفتار خودش در تشکیلات از هر دیکتاتوری کمتر نبود. شما اینک به رفتار و سکنات وی نگاهی بیاندازید، او به شدت خود شیفته،علاقه مند به بورژوازی و عاشق خودنمایی است. در هر مراسمی یک دست لباس فاخر و گرانبها با قیمت های نجومی می پوشد، الگو و آرزویش فرح دیبا و سایرملکه هاست، الگویش یک زن انقلابی و ساده زیست نمی باشد.

در درون تشکیلات هم علاقه عجییبی به این داشت که متفاوت و برتر از سایر زنان باشد و برعکس تمام زنان سازمان که لباس نظامی به تن می کردند، علاقه داشت که با لباس های مجلسی و کت و دامن در تمام مراسم و برنامه ها شرکت کند. مضحک این که پز انقلابی گری هم می داد در حالی که در دل پادگان ها در عراق، در مکان هایی که به شکل قصر ساخته شده بود با رجوی زندگی می کردند و دارای بهترین امکانات رفاهی از قبیل باغ و استخر و… بودند.

هم چنین رفتارش با زنان داخل سازمان نیز، تهاجمی، توهین آمیز و اعمال قدرت بود و تحمل برتری هیچ کس را نداشت. در طی سال هایی که درون تشکیلات بودم شاهد به زیر کشیدن فهیمه اروانی، سوسن طالقانی و بسیاری از زنان رده بالا، توسط وی بوده ام. مریم رجوی همواره نگران بوده است که کسی به جایگاه او نزدیک نشود. این بود که همواره سعی می کرد تا آنجا که می تواند زنان درون سازمان را سرکوب و محکوم به کم کاری، اهمال کاری، بی ظرفیتی و انواع و اقسام تهمت ها نماید.

جلسه ای نبود که با حضور وی انجام شود و او کارهای زنان را بی ارزش کرده و پایین نیاورد و زنان را سرزنش نکند. هیچوقت دیده نمی شد که او حتی یک تعریف و لطفی به زنان نماید و تا می توانست همه را به سخره می گرفت.

 من در اوایل این موضوعات برایم قابل فهم و تجزیه و تحلیل نبود و به شدت احساس کمبود کرده و فکر می کردم آیا روزی خواهد رسید که مریم رجوی از ما راضی شود؟ ولی بعدها متوجه شدم این شگرد بسیار پیچیده اوست که بدین شکل خود را برتر و دست نیافتی نمایش می دهد تا ما درباره او فکر نکنیم و همیشه به خود شک کنیم. اکثر زنان رده بالای سازمان نیز که زیر نظر مستقیم وی بودند به همین شکل یاد گرفته بودند و با سایر زنان تحت مسئولیت خویش برخورد های خشک، خشن و سرکوبگر داشتند.

در تمام جلسات کاری و انتقادی؛ همواره زنان زیردست مورد تحقیر، توهین، اذیت و آزار روحی قرار می گرفتند. علیرغم این که اکثراً حدود 18 ساعت در روز جان می کندیم و کار می کردیم، همواره مورد سؤال و انتقاد بودیم. مریم قجر مستمراً می گفت چرا کار نمی کنید، چرا تنبل و بیکاره هستید، دنبال مرد و زندگی هستید، راندمان کاری ندارید، عجوزه هستید. او ما را بی ناموس خطاب می کرد، این تنها  گوشه ای از حقوق بشری است که نسبت به زنان اعمال می شد.

در کتاب شما مبحثی تحت عنوان “هژمونی زنان” آمده است لطفاً در مورد آن صحبت کنید؟

در تشکیلات مجاهدین، هژمونی زنان یک شعار بی محتوا و ترفندی بیش نبود. ظاهراً در تمام سطوح فرماندهی تشکیلات سازمان به اصطلاح مجاهدین؛ زنان قرار داشتند و زنان در لشکرهای نطامی فرمانده نیرو بودند ولی در محتوا این امر فقط یک شکل بود. البته؛ زن و مرد زیاد فرقی نداشت. ساختار فرقه و روش پیشبرد تشکیلات و امور در سازمان مجاهدین بدین شکل بود که تمامی امور تحت کنترل مسعود رجوی بود. او به مثابه یک رهبر خودکامه در رأس تمامی امور بود و بدون اجازه او هیچ کاری امکان پذیر نبود. کوچکترین مخالفت و انتقادی منجر به برکناری همین زنان فرمانده می شد. مریم رجوی هم به صراحت می گفت من زنانی را می خواهم در رأس امور باشند که مثل موم در دستان من قابل تغییر باشند و من هرطور که بخواهم پازل سازماندهی ها را بچینم. هژمونی زنان فقط یک حرف چرند و بی محتوا در فرقه رجوی است. زنان از خود نه اراده ای دارند و نه توان مخالفت، پردازش و پیشبرد ایده ای. هر کس بیشتر تعریف، تمجید و مجیز گویی می کرد در رده های بالاتر قرار می گرفت و هر کس با هوش و درکش متوجه مشکلات و حقایق می شد و اعتراض می کرد بلافاصله بر کنار می شد.

شما به دلیل عضویت در شورای ملی مقاومت و شورای رهبری سازمان همچنین سال ها حضور در بخش اداری و پرسنلی پادگان اشرف، اطلاعات و آمار دقیق و مستندی از تشکیلات مجاهدین داشته اید که در کتاب “سراب آزادی” به خوبی بیان نموده اید. مطالعه این کتاب هر خواننده آگاهی را به فکر فرو می برد که خودکامگی رهبر این تشکیلات با اعضا و سایرین چه کرده است! در این کتاب برده داری نوین به خوبی به تصویر کشیده شده و این که جان و مال اعضا متعلق به سرکرده فرقه است. شما از ستم های فرقه در مورد زنان و کودکان دربند سخن گفته اید و حق مطلب را ادا کرده اید.

اینک پیام شما به زنان عضو فرقه که هنوز در حصارهای جسمی و ذهنی هستند چیست؟

من می دانم که بیش از نود درصد اعضا سازمان چه زن و چه مرد امکان برخورداری از دنیای آزاد و دستیابی به اخبار درست را ندارند. شاید حدود ده درصد از اعضا و یا هوادارانی که در خارج تشکیلات هستند به دلیل کاری اگر امیدی باشد و صدای من به آن ها برسد، می خواهم به آن ها بگویم برای جدایی از تشکیلات مخوف رجوی حتی لحظه ای درنگ نکنند و با تمام قدرت تلاش کنند که از چنگال فرقه رجوی رها شوند. تجربه من و بسیاری از زنان و مردان رها شده این است که پس از جدایی، هر چه از سازمان مجاهدین دورتر می شدیم بهتر درک می کردیم که چگونه اسیر مغزشویی شده و در گرداب آن فرو رفته بودیم. به همین دلیل تنها راه چاره در قدم اول، جدایی سازمان و کسب استقلال فکری است؛ سپس راه های بازسازی، بازگشت به اجتماع، پس گرفتن آزادی و درک صحیح و انحراف روابط فرقه ای سازمان پیش روست.

رسالت شما و سایر جدا شده ها در قبال اعضای دربند فرقه و آگاهی بخشی به جوانان چیست؟

طبیعی است که هر کس ضربه ای خورده و مخصوصاً سال ها عمر و زندگی وی را از بین برده اند و در راهی باطل قدم گذاشته و بعد از آن متوجه شده و توانسته است رها شود؛ علاقه مند است که گذشته خود را جبران کند و شاید هم به نوعی انتقام سال های از دست داده را بگیرد.

به نظر من بهترین راه انتقام گرفتن و جبران گذشته؛ در اختیار قرار دادن تجربیات و افشای ماهیت فرقه هاست و این یکی از راه های مفید کمک به جوانان کم تجربه، خانواده ها و بسیاری از افراد آسیب دیده از این فرقه می باشد. امیدوارم خداوند به ما کمک کند که هر چه بیشتر در این راه قدم بگذاریم.

عاطفه نادعلیان

*** 

مجاهدین خلق فرقه رجوی و سوء استفاده از کودکانقربانیان فرقه رجوی (سی، سی و یک، سی و دو ….) 

مریم رجوی و خودسوزی های سال 2003نگاهی به جایگاه زنان در تشکیلات مجاهدین – به بهانه روز جهانی زن

جنایات داعش و مجاهدین یکی است؛ آتش زدن انسانها توسط رجوی و بغدادی

هشتم مارس روز جهانی زن یادواره ی تمام زنان مظلوم دنیاست

مریم رجوی ملکهمصاحبه خانم مریم سنجابی با مسعود خدابنده. وضعیت روحی روانی مسعود و مریم رجوی

مریم رجوی روز زن مجاهدین خلقروز جعلی زن در ویترین مردانه مریم رجوی (از جعل تاریخ تا توهین به زنان ایرانی)

زهرا سادات میرباقریبمناسبت ۸ مارس (روز جهانی زن) و خشونت طلبی های مریم رجوی

ستارگان سپتامبر 2014حضور انجمن ستارگان در جلسات مختلف حقوق بشر در ژنو , شرکت خانم نسرین ابراهیمی در کنفرانس خشونت علیه زنان و آکسیون اعتراضی

ابولحسن بنی صدر زنان دیدار و گفتگوی اعضای انجمن زنان با آقای دکتر ابوالحسن بنی صدر

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=26304

مصاحبه ایران اینترلینک با خانم مریم سنجابی حول وقایع اخیر و خروج فرقه رجوی از عراق 

Maryam_Sanjabi_10082016ایران اینترلینک، دهم اوت ۲۰۱۶:… خروج از عراق   به معنای غلط   بودن خط انتقال به عراق و تمامی اقدامات بعد از آن  و همه زمینه های پیش از ان و در یک کلام غلط کردم گویی رجوی و سوختن تمامی ادعاهای او بوده است وتنها چیزی که باقی می ماند این است وی باید پاسخگوی جنایاتش باشد قبل از همه خیانت به   اعضا خودش. رجوی  با پذیرش خروج از عراق به دست خودش طومار سازمانش رو … 

علیرضا اکبریان حسن نظام الملکیتروریستهای رجوی داعشی با اسامی مستعار از عراق به اروپا اعزام می شوند

نام تقلبی مژگان مهدوی رادعربستان سعودی جنایتکاران شکنجه گاههای صدام حسین که تحت تعقیب پلیس بین الملل هستند را به اروپا قاچاق می کند

https://iran-interlink.org 

مصاحبه ایران اینترلینک با خانم مریم سنجابی حول وقایع اخیر و خروج فرقه رجوی از عراق

۲۰ مرداد ماه ۱۳۹۵ برابر با ۱۰ اوت ۲۰۱۶

مریم سنجابی “از خانم سنجابی درخواست کردیم در رابطه با وضعیت اخیر فرقه رجوی و خروج آنان از عراق و این اقدام اخیر نظرشون رو بگویند که مطالب زیر رو برای ما فرستادند”

همانطور که مستحضر هستید این روزها روند خروج ساکنین لیبرتی از عراق سرعت گرفته و در  این میان درسفر اخیرخانواده ها کارشکنی های زیادی از طرفی  کمیساریا و پلیس عراقی هم انجام شد که خانواده ها نتوانند به جلوی لیبرتی بروند پرسش های زیادی هم مبنی بر بودن یا نبودن رجوی مطرح می شه . خصوصا که بعد از صحبت های ترکی الفیصل بخش خبری سازمان عامدانه سکوت کرده و اظهار نظری نکردند.

با توجه به سابقه امر می توان  به تاکید گفت که اساس امنیت رجوی روی حضور در میان نیروهایش بنا شده است  به این معنی که تنها تضمین زنده ماندن  و دستگیر نشدنش این است که در حلقه نیروهای خودش باشد و این دیوار گوشتی او را حفظ کند

 اگر خاطر دوستان جدا  شده باشد هنگام دستگیری عبدالله اوج اولان رجوی گفت اشتباه اوج الان این بود که از میان نیروهایش  خارج شد و این نظرش درست بود و به همین دلیل فکر می کنم او هیچوقت از میان نفراتش  خارجه نشده 

کما اینکه مریم  قجر عضدانلو هیچوقت نه  سوژه اصلی  است و نه انقدر جدی گرفته می شود که خطری متوجه زندگی اش باشد  و  او می دانست حساب خودش با مریم متفاوت است

به هر صورت این اصل است که رجوی در میان عمده نیروهایش حضور دارد و اینگونه خودش را حفظ می کند. نپذیرفتن خروج نیروها تا کنون بدین علت بود که حول وی بمانند و حفاظتش کنند

 پذیرش خروج  و انتقال حاکی از این است که توافقات و آماده سازی ها جهت تجمع عمده نیروها در آلبانی  و انتقال حفاظت  وی در انجا به عمل امده پس میتوان  به یقین گفت وی در اشرف و لیبرتی بوده و فقط هم به آلبانی که محل تجمع عمده نیرو است منتقل می شود و نه هیچ کشور دیگر اما اینکه همین الان منتقل شده و درلیبرتی است یا در البانی

به نظرمن  احتمالا هنوز منتقل نشده  چرا ؟ چون اگر رفته بود لیبرتی و نقل و انتقالات  باقیمانده نفرات از اولویت می افتاد و برای تحکیم وضعیت خود در  البانی  چه بسا با بهانه تراشی سر لیبرتی مشکل پیش می اورد و هر کارشکنی هم می کرد تا پوشی با شد برای جا افتادن خودش و انحراف اذهان

اما اینکه لیبرتی به این شکل در اولویت کارها قرار گرفته و اینکه با تمام قوا و صرف هزینه های بسیار کلان عوامل عراقی و حتی کمیساریا را می خرند و اجازه ملاقات به چند ده خانواده مظلوم را هم نمی دهند،  می خواهند خارج از هر گونه هیاهو و آرامش خط کارشان را به پیش ببرند

 اما به نظر می رسه وقتی دولت عراق  و کمیساریا برای ملاقات چند ده خانواده هم همکاری نمی کنند و در عوض به خروج سران تحت تعقیب کمک می کنند پس فقط خریداری شدنشون  با پول نیست و باز هم پشت صحنه امریکایی  ها هستند و  در آنجا هم  مردم عراق هستند که باید بدانند  رجوی شخصا داره از عراق  فرار می  کنه  و سران  اصلی  که دست در خون مردم عراق  دارند همه در حال فرار هستند

خروج از عراق   به معنای غلط   بودن خط انتقال به عراق و تمامی اقدامات بعد از آن  و همه زمینه های پیش از ان و در یک کلام غلط کردم گویی رجوی و سوختن تمامی ادعاهای او بوده است وتنها چیزی که باقی می ماند این است وی باید پاسخگوی جنایاتش باشد قبل از همه خیانت به   اعضا خودش.

رجوی  با پذیرش خروج از عراق به دست خودش طومار سازمانش رو درهم پیچید و مهر ابطال رو به تمامی ادعاهای سیاسی و عقیدتی .. خود زده است و پرونده سازمان را به مفتضحانه ترین شکلی بست

ولی آیا با رفتن به آلبانی و پنهان کردن خودش در میان نیروها مشکلش  حل خواهد شد و همچنان امنیت خواهد داشت؟  سوالی است که در آینده مشخص می شود  که هیچ خیانت کار و جنایت کاری در هر حال زندگی همراه با امنیت و بدون خطر نخواهند داشت.و در هر کجا که باشد باید پاسخگوی جنایات و خیانت هایش باشد.

*** 

تروریستهای مجاهدین خلق در آلبانیفرار بزدلانه سران فرقه رجوی به سبک رجوی و مریم قجر داعشی

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=26028

فرار سران رده یک فرقه رجوی از لیبرتی و فریب کاری پیرامون شخص رجوی 

 maryam_Sanjabi_june 2016مریم سنجابی، ندای حقیقت، نوزدهم ژوئیه ۲۰۱۶:…  ولی من از این فرصت میخواهم استفاده نموده و به همه خانواده های مظلوم اسیران و اعضای قربانی شده و مجامع بین المللی بیطرف هشدار داده و اعلام می کنم این کار هم یک جنایت و خیانت دیگر سازمان مجاهدین است و در برابر فرقه ای که بیش از پیش در منجلاب پنهان کاری وفریب و ناجوانمردی … 

جنجال بزرگ برای اینکه مجاهدین خلق نمیتوانند ثابت کنند رهبرشان مسعود رجوی زنده است

لینک به منبع

فرار سران رده یک فرقه رجوی از لیبرتی و فریب کاری پیرامون شخص رجوی

مصاحبه سایت ندای حقیقت با خانم سنجابی

با سلام خدمت شما :

در خبری که اخیرا در سایت ندای حقیقت منتشر شده مطرح شده دار و دسته سازمان مجاهدین بدنبال فرار و بدر بردن اعضای اصلی و سران درجه یک خود و حتی شخص رجوی از عراق هستند.

نظر شما در این رابطه چیست

با سلام خدمت شما و کارکنان سایت ندای حقیقت خدمت شما عرض کنم : به نظرم خارج کردن اعضای رده بالا و یا حتی شخص رجوی وبه جا گذاشتن سایر اعضا در عراق بزرگترین خیانت سازمان واثبات هر چه بیشتر تمامی افشاگری های جدا شدگان است.

سازمانی که به قساوت و بیرحمی و حفظ جان رهبر و بدر بردن سران اصلی معروف است. بیش از این چه انتظاری می توان داشت همان کاری که در کمپ اشرف انجام دادند. همان اقدامی که در سال ۱۳۶۰ انجام دادند و در حالیکه بالاترین اعضا را در آن زمان به پاریس فرستادند و شخص رجوی هم فرار کرد و سایر اعضای مهم را در زعفرانیه جا دادند… و بقیه را به امید خدا و بی سرپناه در خیابان ها ول کردند.

همان کاری که برای پز عملیاتی دادن، تلفنی دهها تیم عملیاتی خود را در سال ۱۳۶۵ لو داده و به کشتن دادند و همان کشتاری که رجوی در سال ۱۳۶۷ به نام عملیات فروغ انجام داد… تاریخِ پر از خیانت رجوی بازهم تکرار خواهد شد.

ولی من از این فرصت میخواهم استفاده نموده و به همه خانواده های مظلوم اسیران و اعضای قربانی شده و مجامع بین المللی بیطرف هشدار داده و اعلام می کنم این کار هم یک جنایت و خیانت دیگر سازمان مجاهدین است و در برابر فرقه ای که بیش از پیش در منجلاب پنهان کاری وفریب و ناجوانمردی فرو می رود سکوت نکنند

رجوی هر کجا هست باید پاسخگوی جنایتهایش باشداو یک دیکتاتور به قدرت نرسیده است

کسی که از بعد انقلاب به عنوان راس سازمان و شورا تمامی تصمیمات را گرفته و مسئول اول همه جنایتها و خیانتها بوده و هست. نباید به راحتی فرار کند و افراد بیگناه را باز هم به خطر بیندازد.

خانم سنجابی با توجه به اخبار جدید و شرکت ترکی الفیصل در شوی سالانه سازمان منافقین نظر شما در باره خبر جنجالی مبنی بر مرگ رجوی چی هست

در هفته گذشته تا آنجا که فرصت شد نظرات مختلف دوستان جدا شده و برخی خبرگزاری ها و منابع مختلف رو مطالعه کردم.

آنچه که به نظر من بیش از سایر تحلیل ها و نظرات به حقیقت نزدیکتر است . البته نکات تجربی و حقیقی دوستان جدا شده ام از جمله آقایان خدابنده و آقای رزاقی و …. می باشد

و در تکمیل این خبرها بایستی بگویم این هم فریب و شانتاژی دیگر است و الا درعرض چند روز گذشته با یک خط اطلاعیه می توانستند موضوع را تمام کنند مگر اینکه هدف خاصی از این جنجال در سر دارند.

من همانطور که در کتابم به تفصیل شرح دادم و در مصاحبه اخیر نیزبیان کردم. رجوی بطورناخواسته تا سال ۲۰۱۱میلادی برابر با سال ۱۳۸۹-۱۳۹۰ شمسی قطعا در عراق و در کمپ اشرف بود.

در این رابطه هم شاهد عینی خودم هستم که در آخرین جلسه شورای مرکزی که با حضور نزدیک به ۶۰۰ تن از زنان برگزار شد شرکت داشتم و رجوی در آن جلسه حضور پیدا کرد.

پس از آن نیز تا زمستان ۱۳۸۹ یعنی تا سال ۲۰۱۱ میلادی که در کمپ بودم مستمر پیام های صوتی و خاص منتسب به وی به شورای مرکزی می رسید که حاکی از حضور وی در کمپ و در عراق بود. و دستورات خاص به شورای رهبری و مردان رده بالا داده شده بود که کار اصلی شما در حمله به کمپ اشرف فقط حفظ مقر ۴۹ (محل استقرار رجوی است) و حتی خود رجوی هم پیام فرستاده بود که مسئولیت شماره یک شما حفظ جان مژگان است. از سال۲۰۰۷ رجوی برای خودش نام مستعار “مژگان” را انتخاب کرده بود. و گفته بود هرگاه نامه و گزارشی برای من داشتید مرا در نامه مژگان خطاب کنید.( توجه دارید که “مژگان” نام مژگان پارسایی مسئول اول ان زمان سازمان می باشد)

با این مقدمه همانطور که قبلا هم مطرح کردم. علیرغم این همه منفوریت و خیانت های رو شده از شخص رجوی ، خود وی و مریم قجر فکر می کنند همچنان بود و نبود رجوی در دنیای سیاست مهم است و تمام تلاش خود را برای حفظ وی می کنند.

من بازهم می خواهم تکرار کنم. وی بیش از ۱۳ الی ۱۴سال یعنی از سال ۲۰۰۳ تا کنون مخفی شده است و لذا زنده و مرده اش ارزش چندانی ندارد.

در این ۱۳ سال هیچگونه موضعگیری مهم و حضور فیزیکی نداشته است. و تا جایی که توانسته تلاش کرده خودش را مخفی و منزوی کند. در طی سالهای ۲۰۰۳تا ۲۰۰۷ او مستمر پیام می داد که من شیر همیشه بیدار هستم و بخاطر این که نام سازمان درلیست ترور یستی قرار دارد. نمی توانم از مخفیگاه بیرون بیایم و همه اعضای سازمان در خارج کشور و داخل کمپ را این چنین فریب می داد و از همه بیگاری می کشید که با اخرین توان تلاش کنید که پول دادگاه های پوئک و غیره را تهیه کنید تا از لیست تروریستی خارج شویم …و من بتوانم برگردم. در این رابطه با سرکیسه کردن سازمان مالی اش در عراق، ۵۰۰ هزاریورو برای آنان سهم مشخص کرد و ۵۰۰هزار یورو هم قرار شد خارجه بدهد تا یک قلم حدود یک میلیون یورو هزینه دادگاه پوئک تهیه شود. بقول خودشان حالا ۹ سال است که نام سازمان از لیست تروریستی خارج شده ولی مشخص است ترس رجوی به این سادگی ها پایان پذیر نیست و او حاضر است تا پایان عمرش مخفی بماند و همه را ملبعه و مسخره کند ولی گزندی به او نرسد. و پاسخگو نباشد.

من در رابطه با سوابق آقای ترکی الفیصل و دقت عمل وی اطلاع زیادی ندارم ولی در رابطه با سوابق فریب و شانتاژ سازمان مجاهدین مستندات زیادی دارم و می توانم ساعت ها صحبت کنم . چرا که متاسفانه پایه اصلی “این سازمان تروریستی بر مبنای عدم شفافیت، پنهان کاری از اعضا، و مخصوصا ” خلق قهرمان” و فرار رهبر آن در سربزنگاه های تاریخی می باشد.

پس نظر شما این است که رجوی زنده است و خود را از ترس جانش مخفی نموده

بله همینطور است. او کسی نیست که درمقابل جانش ریسکی انجام بدهد.اززمان مبارزه بر علیه شاه در حالیکه ۱۰تن از اعضای اصلی سازمان اعدام شدند. رجوی با ترس و بزدلی و همکاری با ساواک خودش را نجات داد. تا سایر زمانهای پرخطر به مانند ۳۰خرداد ۱۳۶۰ و سال ۱۳۸۲ در هنگام جنگ آمریکا با عراق در زمان حمله آمریکا در حالیکه تمام نیروهای سازمان درخطر و زیربمباران بودند او مریم عضدانلو را به محل امن و به پاریس منتقل کرد وکسی هم ازاین موضوع اطلاع نداشت. با نقل قول قسمتی از کتابم به اطلاع شما می رسانم:

در آنز مان رجوی با قاطعیت و با چیدن برنامه های طاقت فرسا برای اعضا اعلام کرد: با حمله نیروهای امریکایی عاشورا گونه ! به جنگ با ایران می رویم و در صورت بمباران به سمت ایران حرکت خواهیم کرد با این تفاسیر هنگامی که نیروهای آمریکایی اولین بمباران یک ستون نظامی را انجام دادند. پیام داد تمام نیروها از قرارگاه های پراکنده و بیابان های اطراف حمرین مجددا به اشرف برگردند

چرا که مهمترین موضوع این بود که خود ش در بیابان های نزدیک به مرز ایران در حوالی حمرین گیر کرده بود ه و به فکر نجات جان خویش بود.

از طرف دیگربخشی از اطلاعاتی که توسط رسانه های خارجی منجمله رادیو فردا و یا مطبوعات اردن در آن زمان منتشر شد ، نشان می داد در روزهای اول جنگ ، او همراه با بسیاری ازاعضای رده بالا به مرز اردن رفته اند ، اما با ممانعت دولت اردن، موافق به خروج از عراق نشده اند .

در آن ایام ستاد پرسنلی( که من هم در این ستاد بودم) در قرارگاه علوی واقع در مقدادیه بطور موقت مستقر شده بود. در روزهای اول عید و پس از شروع جنگ در تلاطم و آماده سازی فراوانی منجمله آماده کردن پاسپورت ها برای انتقال اعضای همراه رجوی و یک سری دیگر از اعضا رده بالا به خارج کشور و تنظیم لیست باقیمانده در عراق بودیم نفرات مشخص شده حتی همه وسایل و مدارک خود را نیز به همراه برده و تا مرز اردن رفتند ولی بعد از چند روز مجددا برگشتند و بعدها متوجه شدیم که در بحبوبه جنگ، یا دولت اردن مانع خروج آنها شده و یا اینکه بعلت جنگ و ناامنی مسیرها امکان خروج پیدا نکردند.

با این حال مریم عضدانلو و حدود ۲۰۰ زن ومرد درسطوح بالای تشکیلات در آخرین روزهای قبل از جنگ ازطریق مرز اردن به خارج رفته بودند و علت فرستادن آن همه نفر هم حفاظت از مریم عضدانلو بود. قرار بر این بود که اگر اتفاقی افتاد و یا دنبال دستگیری او باشند ان نفرات شروع به اقداماتی از قبیل شورش و تحصن و خودسوزی بنمایند. کاری که بعد از چند ماه انجام شد. رجوی هم قرار براین بود که بطور موقت در عراق باقی بماند و بعد از مستقر شدن مریم قجر برود ولی از آن زمان از انظارعمومی مخفی شد و رفتن مریم قجر هم از همه نیروها پنهان نگه داشته می شد. تا زمان دستگیری که متوجه فرارش شدیم.

رجوی در آخرین جلسه عمومی در سال ۱۳۸۱ با قاطعیت تمام گفت که همزمان با تهاجم آمریکا ما هم به ایران حمله میکنیم، زمان عملیات سرنگونی فرا رسیده است. و تهاجم آمریکا و شرایط پدید آمده ناشی از آنرا مائده آسمانی می نامید و مفصلا توضیح می داد که همه آنچه از خدا خواسته بودیم و آرزو داشتیم اکنون فراهم شده.) او می گفت که جنگ و این وضعیت پیش آمده از انتظار و آرزوی ما بزرگتر هم است بنابراین بدون تردید ما اینبار همگی باهم در این “تهاجم نهائی” شرکت خواهیم کرد و رژیم را سرنگون خواهیم نمود. او تمامی احتمالات را نیزیکی یکی بررسی و پیش بینی کرد و توضیح داد “اگر بهر دلیلی نتوانستیم سلاحهایمان را همراه ببریم یا نیروهای آمریکایی نگذاشتند، ما با همان کلاشینکف هایمان خواهیم رفت و حتی اگر آنرا هم اجازه ندادند با دست خالی خواهیم رفت، آن طرف مرز ها زمین ما است و کشور خودمان پر از سلاح هست ” و یا ” اگر آمریکائیها جلوی شما را گرفتند با یک انگلیسی ساده بگوئید که ـ وی آر گوئینگ تو اور هوم ـ ” و یا می گفت” اینبار من و مریم در پیشاپیش همه حرکت خواهیم کرد! اینبار با همه دفعات تفاوت دارد، شرایط تاریخی هست که سالها در انتظارش بودیم و دیگر قابل تکرار هم نیست، یا پیروز میشویم و یا همگی کشته می شویم” او اینقدر با اعتماد از موضوع حمله صحبت می کرد و یاوه می بافت که فرماندهان با شور و قطعیت فرمان آماده سازی ها را می دادند و کسی فکر نمی کرد درصورت وقوع حمله آمریکا خودش فرار می کند.

بعد از آن نیروهای سازمان بشدت از این موضوع سرخورده و ناراحت بودند و ته خط سازمان و استراتژی در گل رفته را می دیدند. به همین علت در همان دوران زمانیکه فرمان بازگشت به کمپ اشرف داده شده بود اینقدر مسئله شوک آور بود که عده ای در راه برگشت فرار کردند و دیگر به به اشرف بازنگشتند درخواست های جدایی و رفتن از سازمان بسیار زیاده شده بود و مناسبات از کنترل خارج شده بوده فضای تشکیلاتی بهم ریخته بود و. در همان ماه های اول حدود ۲۵۰نفر از تشکیلات جدا شده و آنها را به مجموعه های خروجی منتقل کردند.

با تمام این ها رجوی بازهم هم جرئت نکرد خود را علنی کند و در خفا پیام هایی می فرستاد. مبنی بر هر چه بیشتر زیر بار رفتن شرایط آمریکایی و همراه شدن با ارباب جدید

آری رجوی حتی در بحرانی ترین زمان ها که سازمان رو به سقوط می رفت خودش را علنی نکرد او به تصادف و بعلت بسته شدن راه بناچاردر عر اق ماند

شما ببینید در این ۱۳ سال جز تلاش برای زنده ماندن و مخفی کردن خودش چه کاری دیگری انجام داده است.

به همین دلیل تمام وجهه سیاسی و تشکیلاتی خود را در نزد اکثر اعضایش از دست داده است.

در طی سالی های ۱۳۸۲ تا ۱۳۸۹ نزدیک به ۷۰۰تن از سازمان جدا شدند در محدوده سال ۱۳۸۳یا ۱۳۸۴ خود سازمان جدایی ۲۵۰ نفر را پذیرفت واعلام کرد. (نام حدود ۵۰۰ نفر از اعضای جدا شده در لیست هایی منتشر شده است و در اینترنت موجود می باشد)

از سال ۱۳۸۷ یعنی بعد از رفتن نیروهای امریکایی از کمپ اشرف و بسته شدن کمپ تیف ( جدا شدگان) در حالیکه تشکیلات جذبی نداشته است تا کنون هم بیش از ۳۰۰نفر دیگر هم در عراق و آلبانی از سازمان جدا شدند. و اسامی همه نفرات جدا شده موجود می باشد.

ولی آنچه که برای رجوی اهمیت دارد زندگی خودش است و لی آیا چنین زندگی ننگینی ارزشی دارد. . و میتوان اسم زندگی و زنده بودن را بر آن نهاد.

دوستان جدا شده من بخوبی بر این نکته صحه می گذارند که او توان پاسخگویی به بسیاری از عملکرد های خیانتکارانه خو د را ندارد. و در عصر ارتباطات و در زمانیکه حتی منفورترین گروه ها به مانند داعش مسئولیت اقدامات و کارهای خود را بعهده می گیرد. رجوی و دار و دسته اش حتی توان یک اطلاعیه تکذیب و تایید را ندارند. و همچنان به فریب ادامه می دهند چنین ارگان بی ارزش وغیر مستندی چگونه ادعای اپوزیسیونی دارد.

آنها توان تغییر یک خط تاکتیکی را هم ندارند. از ملاقات یک خانواده با فرزند خود وحشت دارند. حتی نفراتی که به جلوی درب لیبرتی می فرستند را هم بد دستور رجوی سر روی خود را می پوشند. آنها تا این حد ریذلانه عمل کرده و آدم ها را اینقدر پست و بی هویت می کنند.

خانم سنجابی به نظر شما حتی این موضوع حفظ جان رجوی و سایر اقدامات آنها در عرصه سیاست چه جایگاهی دارد.

همانطور که گفتم ارزش چندانی نداشته و نخواهدداشت.

شما سری به سایت های آن ها بزنید . در قدم اول سازمانی که در چند سال اخیر نه در صحنه سیاسی و نه عرصه های دیگر وزنی نداشته است. چه مطلب بدرد بخوری دارند جز حمایت از مردم ستیزی های غرب و عربستان و اخبار ناامید کننده پوشش دادن.سرانجام این سازما ن با آن همه یال و کوپال قدیمش شده در قدم اول تلاش برای جنک با جدا شدگان است و در قدم بعد خانواده های بی پناه اعضای اسیرشده

و حرکت های سخیف سیاسی با پشتیبانی مقامات اسبقی که ضدیت آنها با ایران و ایرانی به اثبات رسیده است.

و باز هم می خواهم تکرار کنم حیات سیاسی و تاثیرگذاری سازمان مجاهدین به پایان رسیده و تلاش های رسوای انها برای حفظ جان بی مقدار رجوی و نگهداری جسم وی به جایی نخواهد رسید.

باتشکر از شرکت شما در این مصاحبه

*** 

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=25559

عربستان حامی بزرگ مالی سازمان مجاهدین (مصاحبه با خانم مریم سنجابی) 

maryam_Sanjabi_june 2016ندای حقیقت، یازدهم ژوئن ۲۰۱۶:…  در برگشت وی مقامات عربستان از طرف ملک عبدالله ولیعهد عربستان در آن زمان سه کامیون طلا و جواهرات حاوی مقادیرچشمگیری شمش طلا و جواهرات و ساعت های طلای رولکس با آرم سلطنتی آل سعود به رجوی هدیه دادند. شمش های طلا توسط سه کامیون کوچک به عراق حمل شدند اقای مسعود خدابنده که ایشان نیز همان زمان از نفرات حفاظت بودند، یکی از اعضای مطلع از این … 

مریم سنجابی معرفی کتاب سراب آزادیمعرفی کتاب سراب آزادی در تالار یاس نمایشگاه کتاب

لینک به منبع

مصاحبه سایت ندای حقیقت با خانم مریم سنجابی از اعضای جدا شده فرقه رجوی

عربستان حامی بزرگ مالی سازمان مجاهدین

سایت ندای حقیقت – ۲۲خرداد۱۳۹۵ برابر با ۱۱ ژوئن ۲۰۱۶ میلادی

مریم سنجابیگفتگوی زیر مصاحبه خبرنگار ندای حقیقت با خانم مریم سنجابی از اعضای قدیمی و شورای مرکزی سازمان مجاهدین می باشد که بیش از ۵ سال است از این فرقه جدا شده و در طی ۵سال گذشته با انتشار ده ها مقاله و انجام مصاحبه های متعدد به فعالیت های روشنگرانه و افشاگری برعلیه سازمان ضاله مجاهدین پرداخته است مصاحبه اخیر به مناسبت انتشار کتاب سراب آزادی به قلم ایشان در هفته اخیر انجام شده است.

خانم سنجابی با تبر یک به مناسبت انتشار کتاب سرای آزادی که اخیرا منتشر شده از شما در خواست داریم خلاصه ای از کتاب و موضوع آن را بیان کنید

ضمن تشکر از فرصتی که در اختیار من قرار گرفته به اطلاع می رسانم کتاب سراب ازادی

منهای حدود ۴۰تا ۵۰صفحه اول که مروری به سال های ۱۳۵۷تا۱۳۶۶ می باشد بقیه کتاب اختصاص به مشاهدات و حضور ۲۳ ساله خودم در کمپ اشرف است . راستش همانطور که در جلسه رونمایی کتاب گفتم ، تا آنجا که توانسته ام سعی کردم شرح کوتاه ومختصری از زندگی فرقه ای و اسارت خودم در سازمان مجاهدین و دلایل رویگردانی ام از فرقه رجوی را بیان کنم تا چراغ روشنگری برای جوانان وآیندگان وطنم باشد. اگر چه فرصت نبود بسیاری از واقعیات تلخ و دردناک و فجایعی که شخص رجوی آفریده را بیان کنم ولی انشاالله در کتاب دوم بیشتر به این موضوعات خواهم پرداخت

خانم سنجابی اخیرا و بعد از رونمایی از کتاب شما در سایت های سازمان منافقین متن و عکسی برعلیه شما و اقای خدابنده منتشر شده بود آیا شما متوجه شدید.

نه خیر من نخواندم و علاقه ای هم به خواندن و اراجیف تکراری و بی سر ته آنان ندارم چرا که متاسفانه سال ها در درون سازمان بودم و آشنایی به کینه توزی ها و ادبیات بسیار سخیف رجوی دارم.

و اتفاقا یکی از دلایل بیزاری من و بسیاری از نفراتی که هنوز هم در سازمان هستند همین ادبیات سخیف و بدون استدلال و منطق است.

شما اگر توجه کنید صدها تن از دوستان جدا شده من که بعد از رهایی قلم بدست گرفته و مقالاتی جهت افشای روابط درونی سازمان نوشتند در صحبت هایشان به صدها اشکال و انتقاد و عقب ماندگی و تحجر اشاره کرده و درباره محرومیت ها و محدودیت ها و ستم ها نوشتند.

بارها بسیاری از خانم ها و آقایان جدا شده چه در داخل و چه درخارجه که دسترسی ها بیشتر است در خواست مصاحبه و گفتگوهای رودرو و علنی با نمایندگان سازمان نمودند. ولی شخص مریم قجر و سران سازمان از ترس و نگرانی و بی آبرویی حاضر به رودرویی نشدند.

و تا کنون حتی یک سوال و پرسش و یک افشاگری جدا شدگان را با آن عرض وطول ادعایی روابط عمومی اش نتوانسته پاسخ بدهد.

خوب علت هم یک چیز بیشتر نیست و آن اینکه پاسخی ندارند وآنها خیلی خوب می دانند یک پاسخ هم صد باربیشتر آنها را در مخمصه می اندازد. به همین دلیل تنها پناه آنان دو محور است اولا بکار بردن کلمات زشت و ناروا و فحش و برعلیه جداشدگان و دوم بکار بردن تهمت خنده دار مامور اطلاعات و کلمات نامفهوم رژیمی و اطلاعاتی …

به همین دلیل بیش از این نمی خواهم وارد این مقوله شوم چرا که بیش از اندازه رجوی و مهره هایش خود را سخیف و بی ارزش کرده اند که جای پاسخگویی ندارد.و ایادی فریبکارش بهتر از هر کسی می دانند که اگر من بخواهم پاسخی به آنان بدهم ده ها بار بیش از این سیه روی شده و مفتضح تر خواهند شد.

در این مدتی که شما از فرقه رجوی نجات پیدا کرده اید بیشترین سوال و کنجاوی نفرات و مصاحبه کنندگان با شما در مورد سازمان چیست.

بیشترین سوالها از روابط درونی تشکیلات و پرسش در باره این است که آیا رجوی زنده است یا مرده و اکثرا معتقدند که وی مرده است ومی گویند چگونه ممکن است او زنده باشد و اینگونه خود را از ترس جانش پنهان نموده باشد اکثرا میگویند بسیار جای تعجب دارد فردی اینقدر ترسو و بزدل باشد که خود را برای این همه مدت طولانی پنهان کرده باشد

بنظر من هم اگر رجوی یک درصد هم اعتبار داشت آن یک در صد را هم در طی ۱۰ الی ۱۲ سال اخیر از دست داده است.

۱٫ بدلیل رها کردن نفراتش و بدر بردن جان خودش

۲٫ بدلیل به کشتن دادن حدود ۶۰ نفر بطور مشخص در کمپ اشرف که دقیقا خودش هم می دانست در معرض خطر هستند و بارها به آنها اخطار داده بودند کمپ اشرف را تخلیه کنند

۳٫ بدلیل تعلل در خارج کردن نفرات از عراق تا جاییکه بیش از ۱۰۰ نفر را به همین دلیل قربانی کرد.

۴٫ زندانی کردن نفرات در کمپ لیبرتی و اجازه ملاقات ندادن به خانوادها با فرزندانشان و مهمتر از ان در بی اطلاعی محض گزاردن نفرات در کمپ لیبرتی و قطع ارتباط آنها با دنیای خارج

۵٫ به گروگان گرفتن نفرات بیمار و بی پناه و سواستفاده از آنان، می دانید که بسیاری از نفرات که در اثر بیماری سرطان و قلب سکته کرده و فوت کردند سالها بود که مانع فرستادن انها به خارج می شدند.

شما ببیند در خبرها اعلام می کنند که خانم معصومه درودی به دلیل بیماری حاد سرطان فوت می کند و تمام تقصیرها را به گردن این و آن می اندازند که در محاصره هستند … در حالیکه این خانم سالها با این بیماری درگیر بوده و بعلت سهل انگاری های پزشکان ایزوله فرقه که یا متوجه نشدند وتاره اگر هم زود متوجه شوند کارجدی نمی توانستند بکنند چونکه رجوی برای جان انسانها اهمیتی قائل نیست و هر کس هم بمیرد بیشتر فرد قربانی و هم بقیه را تشویق به چنین زندگی و مرگی می کنند.

من ده ها مورد و مثال از این دست دارم ، خانم سیمین جان احمدلو یکی از خدمت کاران دفتر مرکزی رجوی بود که شناسایی بیماری او تا مرگش کمتر از یک ماه هم طول نکشید و بعد از مرگش بسیار با خوشحالی بیان می کردند که او چندین ماه سردرد وحشتناک و علائم بیماری را داشته ولی با همان سردرد صبح تا شب کار می کرده ودم برنمی آورده و عدم مراجعه او به دکتر را تشویق و ترویج می کردند… این فرهنگ مرگ و نیستی، فرهنگ فرقه ای بود که مستمر مارا به آن تشویق و ترغیب می کردند.

در سال ۱۳۸۰ همچنین آقایی به اسم طهماسبی با بیماری سرطان درگیر بود ایشان سیتی زن آمریکا بود و خانواده اش در خارج کشور بودند. و بعلت بیماری شدید ایشون را با تخت به جلسات مغزشویی رجوی می آوردند. و در حالیکه می توانستند براحتی او را به خارج و به نزد خانواده اش بفرستند رجوی اجازه نمی داد که او را برای مداوا به خارجه بفرستند تا اینکه او را به این طریق کشتند و بعد از مرگش این گونه شیوه زندگی و مرگ را دوباره کلی تشویق وترویج نمودند.

مهندس مهدی فتحی که سالها در زیر آفتاب ۵۰ درجه عراق عمر و جوانی اش را فدای پروژه ساخت کاخ پارسیان برای رجوی نمود و خانم مرضیه همتی که بعلت بیماری سرطان درگذشتند ، سالها بود از این بیماری رنج می بردند و شخص رجوی اجازه انتقال به آنها برای درمان نداد و عامدانه آنها را به کشتن داد. و خانم همتی نهایتا در شرایط حاد و پیشرفته بیماری اش که دیگر امیدی به زنده بودنش نبود بدن نیمه جانش را به خارج فرستادند. که مدتی کوتاهی بعد فوت نمود. درتاریخ سازمان جهنمی مجاهدین از این نمونه های دردناک و ضد انسانیت و حقوق بشری کم نیستند.

ولی جای تعجب ازاین همه دجالگری شخص رجوی و ایادیش هست که در سال های اخیر یک شیوه فریب و وارونه کردن حقایق یاد گرفته اند که هر کس می میرد دلیل مرگ آنها را بنوعی به گردن بیرون از خود می اندارند.

جالب است بدانید آنها هر کس را بخواهند ظرف یک هفته می توانند به خارج کشور بفرستند

در بحبوبه وضعیت بسیار متشنج و نابسامان عراق در زمان جنگ امریکایی ها و در زیر بمباران حدود دویست زن و مرد را همراه مریم قجر به اروپا فرستادند پس از آن هم در سال های اخیر و بعد از اینکه دولت عراق فرمان خروج داد براحتی می توانستند نفرات بیمار را به خارج کشور بفرستند ولی بدلیل اینکه رجوی عزم کرده بود حتی یک نفر را هم به خارج نفرستد بیماران حاد و ناتوان یکی پس از دیگری با فرمان رجوی محکوم به مرگ در عراق شدند.و حدود ۹۰۰نفر هم که دارای پاسپورت های معتبر کشورهای خارجی بودند تشویق به پاره کردن پاسپورت و برگه های سیتی زن و گرین کارت ها نمودند. تا کسی نتواند به خارج از کشور عراق برود. نمونه دیگر در همین یکی دو ماهه اوایل سال ۹۵ بیش از ۲۰۰نفر را تا کنون به آلبانی فرستادند. پس چگونه است این مظلوم نمایی های ریاکارانه که ما در محاصره هستیم و بیماران را در لیبرتی تا سرحد مرگ نگه می دارند؟

برگردیم به سوال شما.

۶٫به نظرم دلیل اصلی بی اعتبار شدن رجوی همانا پنهان کردن خودش است.

وحفظ جان و ترس از مرگ و هزینه هایی که رجوی برای حفظ خود در این سال ها نموده و تا جاییکه اطلاع دارم شگفت انگیز و شاید بی نظیر است.نه تنها هزینه های مالی بلکه هزینه های جانی فراوان دردناک از نفراتش گرفته . تعداد بسیار زیادی را هم قربانی خود نموده و باعث شده که این چنین جدا شدگان از او بیزار باشند.

از سال ۱۳۶۰ که با اعلام یک شبه عملیات نظامی بسیاری از هواداران را در بی پناهی و بهت فرو برد در حالیکه خودش به ساحل امن فرار نموده بود . تا عملیات بی فروغ جاویدان که هزاران نفر را برای خودخواهی خود بر روی جاده آسفالته و در یک ستون به درون تنگه مرگ فرستاد تا به امروزش که دهها نفر را در عراق قربانی حفاظت خویش می کند.

شما هیچ گاه اشتباه نکنید که اصرار برماندن در عراق و به کشتن دادن بیش از صد نفرِ تا به امروزِ رجوی بخاطر مبارزه و شعارهای پوشالی وی برای سرنگونی بوده است. خیر

زیرا هزار بار بهتر از من و شما رجوی بخوبی می داند که حرف از مبارزه و سرنگونی و ماندن در عراق با یک نیروی سه هزار نفری آنهم محصور در کمپ اشرف یا لیبرتی یک شوخی و توهمی بیش نیست.

آنچه که در پشت پرده است . بیش از همه نیاز مبرم رجوی به حفاظت ازخویش بود که از اعضایش بعنوان یک سد دفاعی و رد گم کردن برای حفاظت استفاده می نماید.

بارها مریم قجر و سران درجه یک سازمان به ما می گفتند اگر همه اعضای سازمان بمیرند و فقط رجوی زنده بماند کافیست . بارها او می گفت که همه شما باید فدای رهبری شوید و بارها وبارها در حفظ جان بی مقدار رجوی وبرای حیات خفیف و خائنانه اش سخن ها می گفتند. مریم قجر حتی می گفت وظیفه شماره یک اعضای شورای رهبری حفاظت از رجوی است و بس و کار دیگر ارزشی ندارد…

فکر می کنید به چه دلیل در سال ۱۳۷۳ نزدیک به ۵۰۰نفر از اعضای سازمان خویش را زندانی و حبس نمود و تعداد بسیار زیادی ازاین افراد به اتهام واهی نفوذی زیر شکنجه و فشارهای روحی بسیار بودند و در نهایت تعدادی هم سربه نیست شدند؟

میدانید بعد از گذشت شش ماه جناب رجوی حتی یک نفوذی واقعی هم پیدا نکرد و در عوض به جای عذرخواهی و پوزش به ما چی گفت . طلبکارانه و وقیحانه گفت ؛ پای حفاظت من در میان بوده است و شما خوب همکاری نکردید و گله مند هم بود و بسیار حق به جانب !

و در سال ۱۳۸۸ هم در زمانی که دولت عراق فرمان خروج به سازمان داده بود. به ما دستور دادند اگر هزار نفر هم کشته شدند نباید دست آنان به ستاد ۴۹ برسد.

ببینید زمین و خاک اشرف و مبارزه حرفهای شعاری بیش نبود و نگرانی اصلی از دسترسی به محل اختفای رجوی بود و بس

این شخص بصورت شگفت انگیزی به دنبال حفظ خود است . که دیگر جایی برای صحبت و بررسی هجویاتی که اوبعنوان مبارزه و سرنگونی می زند نیست.

به همین دلیل بعنوان آخرین نکته می خواهم بگویم زنده و مرده بودن رجوی ارزشی ندارد . کسیکه صدها و هزاران تن از اعضای خویش را قربانی خودخواهی ها و مطامع خویش نموده . کسی که میلیون ها دلار را صرف ساختن پناهنگاه ضد بمباران اتمی و کاخ و امنیت خویش می کند . دم زدن از انقلاب و انقلابی بودن گنده تر از دهانش می باشد…

خانم سنجابی با این صحبت های شما من متوجه شدم که شما معتقدید رجوی مگر در طی این سالها در کمپ اشرف یا عراق بوده است؟

می دانید باز هم تاکید می کنم مهم نیست که او الان کجا ست و زنده است یا مرده اتفاقا در این باره در کتابم بطور مفصل صحبت کرده ام و شما را به آن ارجاع می دهم . ولی همین مقدار توضیح بدهم که بله من معتقدم که رجوی علیرغم میل باطنی اش در عراق گیر افتاد و به احتمال زیاد تا سال ۱۳۹۰ هم در عراق بوده. ولی همانطور که گفتم مرگ و زندگی او ارزش ندارد.

شما اشاره کردید دومین موضوعی که خیلی نفرات سوال می کنند در رابطه با مناسبات درونی سازمان است. نظرشما در این رابطه چیست ؟

راستش هر زمان به سالهایی که در درون سازمان مجاهدین گذراندم به جوانی و سال هایی که در آنجا هدر دادم فکر می کنم متاسف و بسیار غمگین می شوم و البته بعد خدا را شکر می گزارم که نجات پیدا کردم و نه تنها از جدایی ام پیشمان نیستم بلکه افسوس بیشتر برای این است که چرا زودتر جدا نشدم و هر زمان به روز نجات و فرارم از فرقه فکر می کنم اگر هزار بار دیگر هم به آن لحظه برگردم می دانم بهترین و درست ترین تصمیم زندگی ام همانا فرار و رهاییم از این فرقه مخوف شرمناک و شیطانی است.(این پاسخ کوتاهی است به اراجیف آنها)

چرا شیطانی و مخوف وشرمناک و چرا برگزیدن نام فرقه و این همه بیزاری جداشدگان ازسازمانی که روزی با عشق و علاقه آن را انتخاب کرده بودند.

کلمات قرون وسطایی و فرهنگ دیکتاتوری و فرقه برای مناسبات درونی سازمان مجاهدین به واقع کم است و هیچ زمان من و همه دوستان جدا شده نمی توانیم ظلم و ستمی که در طی این سالیان برما رفت را بیان کرده و بخوبی تشریح کنیم. شاید کلمه نظام برده داری نزدیکتر به واقعیت باشد تا حتی بیان ساختار فرقه ای. زیرا شاید نظام برده داری ملموس تر برای مردم باشد.

همه اعضای سازمان هنگامی که وارد قلعه اشرف شدیم و درب ها به روی ما بسته شد کم کم متوجه شدیم که چگونه در قلعه الموت رجوی اسیر شدیم که رهایی از آن تصورش هم رویا بود. قلعه ای با برج و باروهایی چندین متری سیم های خاردار در اطراف آن و سزای هر فرد که می خواست از آنجا خارج شود مرگ بود.

در اطراف هر مقر درون اشرف گودال و خندق های متعددی کنده بودند و دور تا دور آن پر از سیم خاردار و رشته های حلقوی سیم های خاردار و نورافکن هایی که به جای اینکه بیرون را روشن کند تا چندین متر درون مقر را روشن می کرد و نگهبانی ها و موانع متعدد و بازهمه اینها اقداماتی برای جلوگیری از فرار نفرات بود و نه نفوذ از بیرون!

در گذشته های دور برده ها حداقل حق تشکیل خانواده را داشتند و کسی به افکارشان کاری نداشت ولی در درون کمپ های سازمان زندگی به شکل دیگری بود. روزهای کار و بیگاری از ۵ صبح تا ۱۱ شب کاملا برنامه ریزی شده و با مقررات خشک که هیچکس حق دخل و تصرف در آن نداشت.

انتخاب کار و محل کار و اردوگاه و فرمانده و دوست همه بعهده فرمانده هان و تشکیلات بود. حتی رنگ لباس و غذا و نحوه صحبت کردن … فرمایشی بود.

اینترنت و تلفن و ارتباط با خانواده و اطلاع از دنیای بیرون که دیگر جز حرام های درجه یک بود. ما در درون کمپ می بایست خانواده خود را فراموش می کردیم و اجازه تماس با آنها را نداشتیم و فرمانده و حاکم مطلق بر روح و روان و جسم افراد رجوی بود او همه اعضا را متعلق به خود می دانست و زندگی و مرگ همه در دست او بود. وهر زمان اراده می کرد فرمان مرگ می داد. درون کمپ افراد حتی اجازه ملاقات و دیدار با اعضای خانواده درجه یک خود را هم نداشتد.

و مزید بر همه اینها بایستی روزانه آنچه را که در افکارمان گذشته بود را بازگو کرده و اگر کسی هم مقاومت می کرد در جمع های ۵۰ تا ۱۰۰نفری یکانش مورد سرزنش قرار می گرفت.

یک خاطره بگویم ، در آن روزهای سخت و مشقت بار در کمپ اشرف در روزهای پنجشنبه شام دو عدد کتلت و نصف گوجه فرنگی و چند عدد چیپس بعنوان بهترین غذای هفته بود که می دادند و بعد از شام هم یک فیلم سینمایی به توصیه رجوی که یا اسب کهر را بنگر بود که بیش از ده بار تکرارش کرده بودند یا فیلمی کاملا جنگی انتخاب می شد که هیچ زنی در آن فیلم نباشد و محتوای خانوادگی هم نداشته باشد.و این دو سه ساعت در مجموع استراحت و در اختیار خود کل هفته بود.

در سر شام یک فیلم بیست دقیقه ای تنظیم شده از اخبار سیل و طوفان و زلزله و انفجار و مرگ ومیر با صحنه های تکان دهنده توسط بخش خبری سازمان تهیه می شد که نامش جهان در تصویر بود که میخواستند به ما اینطور القا کنند که در تمام جهان جنگ و کشتاراست و خبر دیگری نیست، واقعا بسیاری از صحنه های این بسته خبری تاسف برانگیز و وحشتناک بود که هر شب در هنگام صرف شام و قبل از اخبار دست چین شده تلویزیون سازمان می بایست نگاه می کردیم که آنهم اجباری بود.

دریکی از این هفته ها درهمان پنجشنبه شب من در حد یک جمله به نفر کنار دستی ام گفتم کاش این فیلم مرگ و میر و تکان دهنده را اقلا پنجشنبه شب ها پخش نمی کردند که شام هم کوفت ما نمی شد.

فردای آن روز در جلسات سازمانی در حضور ۵۰ نفر بشدت مورد مواخذه و ناسزا قرار گرفتم که چرا به پخش این فیلم اعتراض کردم و از مبارزه کم آوردم و صد جور ناسزای دیگر که شایسته خودشان بود، نثارم کردند. و بیش از چهار ساعت در زیرهجوم و حمله زنان و فرمانده هان قسمتی که کارمی کردم بودم این خاطره را برای این تعریف کردم که متوجه شوید در طی شبانه روز تمامی اعمال و حرکات ما زیر دوربین و کنترل بود و حتی جرئت یک اظهار نظر ساده بر خلاف نظریات شخص رجوی و سران فرقه را نداشتیم. و تمام زنداگی ما بدینگونه جهنمی بود. …نه تماس و اطلاعی از خانواده ، نه تفریح و سرگرمی ، نه امیدی به زندگی و سراسر تشویق به مرگ ونیستی و تحمل درد و شرایط سخت

با اینحال می خواهم بگویم تمامی این موارد دلایل جدایی من و سایر دوستانم از سازمان نبوده چرا که بهر دلیل با سابقه های مبارزاتی و پیشینیه ای که هرکدام داشتیم قبل از پیوستن به سازمان برای خود شرایط سخت و مبارزه و گذشتن از خیلی از امکانات دنیا را پذیرفته بودیم ولی آنچه که من و بسیاری را به نقطه جدایی و بیزاری و در مقابله با فرقه قرار داد. خیانت های آشکار و پنهان شخص رجوی و فریب های بی حد واندازه وی بود.

– اخیرا آقای عیسی آزاده در یک مقاله شان خاطر نشان کردند و نوشتند که حتی یک تحلیل و حرف رجوی درست از اب درنیامد. در طی این سالیان فریب و فریب و دروغ بود که می شنیدیم و حتی یکبار هم نشده با صداقت با اعضایش حرف بزند.

آخر به چه دلیل در زمانیکه تعداد اعضای سازمان به ۵۰۰۰نفر هم نمی رسید بیش از ۵۰۰ نفر را به اتهام واهی نفوذی زندانی کرده و شکنجه بدهند و تعدادی را قربانی کنند ؟ بخاطر نگرانی ان جناب برای جانش

– شما می دانید که با همین تعداد که بودیم و مستمر هم یکی از موضوعات مطرح شده از طرف فرمانده هان سازمان کمبود نیرو بود در این حال تعداد اعضای حفاظت و دفتر رجوی نزدیک به ۲۵۰ نفر بود…. یکان حفاظتی که در اطراف قرارگاه هایی که رجوی مستقر بود حدود ۱۵۰ نفر بودند که طی شبانه روز ۲۴ ساعته به گشت زنی مشغول بودند یعنی در هر ساعت ۱۰ الی ۱۵ گشت در جاده ها و خیابان های اطراف مقر رجوی به گشت حفاظتی مشغول بودند. و تازه یک نفر از نیروهای عراقی هم همراه آنان بودند. (یعنی سیصد نفر)

– ۱۰۰ نفر هم حفاظت نزدیک و کارهای خدماتی و دفتری او را بعهده داشتند. با صرف هزینه های میلیونی برای ساخت قرارگاه های حفاظتی و تفریحی متعدد برای آقا و خانم رجوی

– این در شرایطی بود که بسیاری از رزمندگان ارتش ایشان جوراب سالم هم به پا نداشتند و تمام وسایل آنها تشکیل شده از یک تشک ابری و یک عدد پتوی مندرس و دودست لباس نظامی و غذای جیره بندی بود. غذای ارتش گاه در برنامه ریزی های صرفه جویی شدید بود طوریکه صدای همه در می امد و بعد بطرز وقیحانه ای می گفتند بودجه نداریم . همان زمان من هم یکی دو سالی در قسمت حفاظتی رجوی و نگهبانی درب ورودی قرارگاه بدیع بودم بیاد دارم فقط برای یک مهمانی رجوی که چند مقام عراقی را دعوت کرده بود که ما هم برای کمک و پشتیبانی رفته بودیم. چند میلیون هزینه مهمانی و خرید شیرینی وگل و انواع غذاهای ایرانی و فرش ایرانی و انواع تجملات می شد. راستش سخن گفتن و شرح فریب و فرقه رجوی بسیار و زمان کم.

– تنها می توانم بگویم رجوی رهبری بود که از پشت خنجر به اعضایش زد. به خانواده هایی که دختران و پسران خودرا به دست این سازمان دادند خیانت نمود.و به تاریخ ایران و ایرانی وبشریت و کلمه مبارزه و انقلابی خیانت نمود و البته فکر می کنم رجوی بهتر از هر کس دیگری خودش درک خواهد کرد وقتی که می گویم به اعضایش خیانت نمود یعنی چه …و امیدوارم روزی برسد که حقایق بیشتری افشا شود.

– دربیشتر مقاله هایی که از شما خواندیم چرا شما تاکید بر فرقه بودن سازمان مجاهدین دارید؟

– والا خیلی تاکید ندارم ولی می توانم بگویم علاوه بر تروریست و خیانتکار نام فرقه زیبنده تر است چرا که در نام فرقه همین نام ها نیز مستتر است.

خانم سنجابی با تشکر از شما که تا اینجای بحث همراه ما بودید. می خواستیم نظر شمارا در باره وضعیت کلی تشکیلات و استراتژی و امکانات مالی سازمان بدانیم. در این باره در خبرها بسیار شنیده ایم که حتما منابعی خارجی به سازمان منافقین کمک می کنند و الا که سازمان مجاهدین از پس هزینه های خود بطور مستقل برنمی آید. نظر شما چیست؟

قطعا همینطور است. و همانطور که خودتان مطرح کردید اخبار و اطلاعات زیادی در این رابطه منتشر شده است.

اگر بخواهم بطور خلاصه بیان کنم یکی از منابع کوچک و رد گم کنی مالی سازمان نیز همان موضوع ادعایی گدایی مالی اجتماعی می باشد که البته با شیوه های بسیار متقلبانه و کلاهبرداری همراه بوده است.این شیوه بدین صورت بود که :

الف. صدها نفر از اعضا و هواداران سازمان در خارج کشور در تمامی ساعات روز گاه تا ۱۸ ساعت در هر شرایط آب و هوایی، گاه در دمای ۱۵ درجه زیر صفر در شهرها وروستاهای کشورهای خارجی به بهانه کمک به کودکان ایران و بچه‌های بی سرپرست از مردم پول جمع آوری می‌کردند…آن‌ها موظف بودند شب با مبالغ مشخص شده به پایگاه بازگردند وبه اصطلاح برای افراد یک حد معین۲۰۰۰دلار درآمد در روز مشخص کرده بودند. چنانچه کسی درآمدش به مبلغ مشخص شده نمی‌رسید اجازه ورود به او داده نمی‌شد و می بایست شب را در خیابان سر کند. تا مبلغ مورد نظر را تأمین کند…

و شیوه دوم آن به نام “کار مالی ویژه” مرسوم شده بود که افراد متمول و سرشناس در کشورهای خارجی شناسایی شده و نفرات خبره را برای اخاذی به نزد آن‌ها فرستاده و مبالغ درشتی را تحت عنوان کمک ماهانه و دائمی از آن‌ها سرکیسه می‌کردند…که اکثراً نیز با کار تبلیغی گسترده و فشار روانی که روی این افراد می‌آوردند موفق به دریافت مبالغ کلانی از آن‌هابطور ماهانه و دائمی می‌شدند.

یکی دیگر از منابع مالی سازمان مجاهدین در خارج از کشور انجمن های خیریه پوششی بود که به بهانه کمک به کودکان و آوارگان ایرانی در کشورهای غربی بودند. این انجمن ها در طول سال های ۱۳۷۱ تا ۱۳۷۳ در چند کشور غربی تأسیس شدند که مهمترین آنها این چند انجمن هستند : ۱٫ انجمن خیریه حمایت از کودکان آواره ایرانی ( IFKH ) در آلمان ، کلن . ۲٫ انجمن خیریه حمایت از آوارگان ایرانی ( FHI ) در آلمان ، هامبورگ . ۳٫ انجمن خیریه ” IRAN AID ” در انگلستان . ۴٫ انجمن خیریه ” IRAN AID ” در فرانسه . ۵٫ انجمن خیریه ” M . S . S ” در دانمارک . ۶٫ انجمن خیریه ” M . S . F ” در نروژ ۷٫ انجمن خیریه ” IRAN AID ” در آمریکا . ۸٫ انجمن خیریه ” IRAN AID ” در ایتالیا . ۹٫ انجمن خیریه ” CIM ” در هلند .

یک سری از این انجمن‌ها و مؤسسات خیریه به کارهای پولشویی و خرید اقلام نظامی سازمان مبادرت می کرد. ازجمله بنیاد خیریه “ایران اید Iran Aid” که سال‌ها در کشورانگلستان و با پوش جمع آوری پول برای کودکان بی سرپرست دایر بود… سرانه سالانه این انجمن ۱۵ میلیون پوند اعلام شده بود. (که البته به احتمال زیاد دوسه برابر این مبلغ بود) کمیسیون خیریه بریتانیا بالاخره “ایران اید” را در سال ۱۹۹۷، به دنبال تحقیقی که درباره سوء استفاده از پول به این شیوه نمود، تعطیل کرد انجمن‌های مشابه نیز در سایر کشورها مخصوصاً” آلمان که تعداد زیادی از کودکان مجاهدین در آنجا بودند نیز به همین شکل کار می‌کردند.

در آلمان نیز فعالیت‌های دوگانه سازمان افشا شد. از این مبالغ طبق اسناد فقط یک قلم حدود ده تا دوازده میلیون مارک توسط مجاهدین برای خرید سلاح استفاده شده بود. بعد از دو سال تحقیق، دادگاه عالی آلمان در ۲۱ دسامبر ۲۰۰۱، بعد از پیدا کردن شواهدی مبنی بر سوء استفاده از امنیت اجتماعی و تقلب، دفاتر مجاهدین و ۲۵ خانه و پایگاه را تعطیل کردند. و تعدادی از نفرات دست اندکار و تحت تعقیب ازجمله سرپرست پانسیون به نام خانم اعظم .رحمانی و رخساره زمانی ، روشنک و مهناز صمدی .. را مخفیانه به عراق منتقل نمودند.

همانطور که در مقاله های قبل نوشته و آقای حسین نژاد نیز بطور مفصل از منبع مالی نفت عراق درزمان صدام برای فرقه رجوی صحبت کرده اند؛ پس از آمدن رجوی به عراق و قرار گرفتن در ارتباط و همکاری کامل با دولت صدام منبع اصلی مالی و درآمد سازمان، کشور عراق بود.

– برابر آمار و اطلاعات موجود، طی توافقات بعمل آمده بین سران فرقه و مسئولین عراقی درسال ۱۹۸۷ مقرر گردید علاوه بر کمک‌های تسلیحاتی و لجستیکی، روزانه ۵۰۰۰۰ بشکه نفت عراق به فرقه رجوی اختصاص یابد (تولید روزانه نفت عراق در آن سال‌ها بیش از ۲۰۰۰۰۰۰ بشکه نفت در روز بود). پس از اشغال کویت و روبرو شدن رژیم بعثی عراق با تحریمات نفتی، سازمان مجاهدین سعی کرد از طریق شرکت‌های پوششی فرقه، تولیدات نفتی عراق را دربازارهای جهانی بفروش برساند، در عوض نیز صدام حسین سهمیه اختصاصی فرقه را تا حد ۷۰۰۰۰ بشکه درروز وسپس در سال ۲۰۰۰ تا سقف ۱۰۰۰۰۰ بشکه درروز افزایش داد. قیمت هربشکه نفت درفاصله سالهای ۱۹۸۷ تا ۲۰۰۲ میلادی بین ۳۰ تا ۷۸ دلاربوده است که بطورمیانگین, رجوی روزانه بین ۳ تا ۴ میلیون دلار فقط ازقِبَل قراردادهای نفتی ازدولت صدام دریافت می‌کرد، در حقیقت به مدت ۱۵ سال این درآمد وجود داشت، تا آنجا که رجوی توانست با پول حاصل از آن، دست به سرمایه گذاری‌های کلان اقتصادی زده و شرکت‌های تجاری با اسامی پوششی در داخل عراق براه بیندازد بطوریکه این شرکت‌ها توانستند قدم به قدم بازار عراق را دردست بگیرند و شرکت‌های رقیب عراقی را از بازار حذف کنند

به احتمال زیاد رجوی با پول حاصل از درآمد نقت عراق، درسایرکشورها نیز شرکت‌های تجاری پوششی براه انداخت. (همانطور که میدانید دو تن از اعضای سازمان که دراثنای جنگ عراق وآمریکا، توسط دستگاه اطلاعات سوریه در این کشور، دستگیر و به ایران مسترد شدند، در حال انتقال دو میلیون دلار ازاین پول‌ها بودند)

– علاوه بر اینها دولت عراق به ازای هر رزمنده موجود در کمپ اشرف به سازمان سرانه باصطلاح پناهندگی می‌داد (حدود ۲تا ۳هزار دلار بطور ماهانه) علاوه بر دریافت نفت و پول نقد از رژیم عراق، همه امکانات لجستیک وپشتیبانی ازبدو ورود تا حتی دوسال بعدازاشغال عراق، ازدولت عراق دریافت می‌شد که شامل کلیه کالاهای اساسی ازجمله انواع سوخت و موادغذایی مانند برنج، آرد، روغن، حبوبات، چای، شکر و…باضافه همه هزینه ونیروهای سرویس ونگهداری ادوات جنگی وغیرجنگی که شامل خودروهای زرهی وغیرزرهی وسایرتسلیحات می‌شدند، بود.

– درمعمل زرهی شهرک تاجی (تعمیرگاه ماشین آلات زرهی ومهندسی واقع در اشرف) بیش از ۲۰۰۰ نفرازپرسنل ارتش عراق بطور رایگان به کار تعمیرات و آموزش لجستیک اشتغال داشتند. تهیه قطعات مورد نیاز و تعویضی نیز به عهده ارتش عراق بود.

بطوررسمی هزینه و بودجه ارتش رجوی از زمانیکه درقالب یک ارتش منظم قرارگرفت، از طرف لشگر اول از سپاه دوم عراق مستقر در جبهه میانی تأمین می‌شد و نیروهای رجوی جزئی ازاین لشگرمحسوب می‌شدند. بنابراین باید گفت، دستگاه نیرویی رجوی نه بعنوان ارتش آزادیبخش، بلکه بعنوان یک تیپ ازلشگر اول ازسپاه دوم ازنیروی زمینی ارتش عراق بود.

از کمک های بی شمارحکومت صدام که اکثر اعضای سازمان شاهدین آن هستند یک نمونه در سال ۱۹۹۷ میلادی بود که خانم پری بخشایی از طرف مدیریت سر رشته داری به نمایندگی از رجوی قرار دادی را با رئیس ستاد لجستیک ارتش صدام امضاء کرد وبه دنبال آن به مدت چند هفته سازمان از پادگانی در حومه فلوجه معروف به ” تاجی” توسط ده‌ها تریلی بصورت روزانه انواع سلاح ومهمات وتجهیرات واقلام تدارکاتی ذیقیمت را به اشرف وزاغه های مهمات آن که تا آنموقع دست ارتش صدام بود منتقل می‌کرد. ازان پس آن منطقه وکل زاغه‌های آن که کفایت تأمین لجستیک یک لشکرکامل را دارا بودند دراختیار سازمان قرارگرفت واین منطقه بعنوان بخشی ازاشرف، به اشرف بزرگ معروف شد که بعدازآن هم مجدداً گسترش یافت وزمینهای منطقه حمرین که درآن مانورهای نظامی جنگی اجرا می‌شد، را نیز شامل شد.

مدیر سابق سرویس اطلاعات نظامی دولت صدام، ژنرال وفیق سامرایی که از عراق فرار کرد و اکنون در لندن زندگی می‌کند، مطالب زیادی درباره فعالیت‌های اطلاعاتی صدام فاش کرد، از جمله رابطه او با مجاهدین، و گروه‌های دیگری که به خاطر خدمتشان مزد می‌گرفتند. او فاش کرد که در آن زمان مسئول آن‌ها چه کسی بوده، رابط آن‌ها برای صدور دستورات از وزارت اطلاعات به مجاهدین چه کسانی بوده‌اند، و چگونه رجوی برای هریک از خدماتش، از جمله جمع آوری اطلاعات و کارهای ویژه، از دولت عراق مزد می‌گرفته است. او فقط یک قلم از مبالغ دریافتی را هشت میلیون دلار اعلام نمود.

امروزه فیلم‌های مستند دریافت پول سران سازمان از اعضای استخبارات عراق و چانه زنی‌های مسعود رجوی با ژنرال هبوش مسئول استخبارات عراق برای دریافت پول و سلاح بیشتر از دولت عراق در اینترنت بصورت گسترده در معرض دید عموم می‌باشد.

هرخواننده بی طرف ومنصفی می‌تواند از طریق این آمار و ارقام به این سئوال پاسخ دهد که، آیا آنگونه که فرقه رجوی ادعا می‌کند، منابع درآمدش مشخص و شفاف است؟

درجریان بازرسی ۱۷ ژوئن از مقر مریم رجوی در اورسورواز توسط پلیس فرانسه هم مبلغ ۷۰۰۰۰۰۰ دلار پول نقد کشف شد، ۷میلیون دلاری که ظاهراً پول دم دستی و بعبارتی پول توجیبی مریم رجوی بوده که توسط پلیس فرانسه ضبط گردید!

بعد از رسوایی ۱۷ ژوئن، سران فرقه برای پیشگیری از ضربه مشابه دراشرف، میلیون‌ها دلار پول نقد حاصل از نفت عراق را که در گاوصندوق‌ها نگه داری می‌شد، بین نفرات داخل اشرف توزیع کردند تا در صورت بازرسی احتمالی از سوی نیروهای عراقی ضبط نشود، البته بعداز حدود شش ماه دوباره پول‌ها را از ما پس گرفتند. به هرکدام از ما بین ۷۰۰تا ۱۰۰۰ دلار توزیع نموده بودند.

حال ممکن است شما و خوانندگان فکر کنند که تنها امکانات مالی سازمان مجاهدین دولت عراق و سایر روش های کلاهبرداری خودش بوده است .

خیر سالهالست که بحث ها و گمانه زنی ها مبنی بر کمک های دولت اسرائیل و عربستان نیز به چشم می خورد ولی بدلیل همان ماهیت پیچیده فرقه بسیاری از این تعاملات پنهانی و دور از چشم عموم مردم و خصوصا هواداران و اعضا سازمان انجام می شد

من در این جا فقط می خواهم به یک مورد از کمک های مالی چشمگیر عربستان به شخص رجوی اشاره کنم که من و تعدادی از اعضای حفاظت رجوی بعدها در جریان آن قرار گرفتیم.

سال ۱۳۶۶ رجوی مخفیانه و در محتوا برای ملاقات با یک سری مقامات عربستان و به ظاهر برای سفر حج به عربستان رفت. به علاوه اینکه او بصورت تحقیر آمیزی به شیوه اهل تسنن لباس احرام پوشید و زیارت نمود، بماند.

در برگشت وی مقامات عربستان از طرف ملک عبدالله ولیعهد عربستان در آن زمان سه کامیون طلا و جواهرات حاوی مقادیرچشمگیری شمش طلا و جواهرات و ساعت های طلای رولکس با آرم سلطنتی آل سعود به رجوی هدیه دادند.

شمش های طلا توسط سه کامیون کوچک به عراق حمل شدند اقای مسعود خدابنده که ایشان نیز همان زمان از نفرات حفاظت بودند، یکی از اعضای مطلع از این موضوع می باشد وشخصا در زمان تحویل حضور داشتند . جواهرات و طلا از جمله ساعت های رولکس بعدها توسط یک سری از اعضای حفاظت برای فروش به اردن برده شد و در حالیکه مارک سلطنی روی ساعت ها پاک شده بود ولی بعدها در بازار طلافروشی های اردن به “ساعت السعود” معروف شد و طلافروشها می شناختند و می دانستند که ساعت ها متعلق به دربار سلطتنی عربستان بوده است.

بی دلیل نبود که پس از مرگ ملک عبدالله مریم قجر بلافاصله پیام تسلیت فرستاد و هم چنان در سایت های خبری خود با چشم پوشی از بمباران های مردم بی دفاع یمن به طرفداری آشکار از عربستان می پردازد و یا هیچ زمان به محکومیت جنایات اسرائیل بر علیه مردم فلسطین پرداخته نمی شود.

من فکر می کنم بدون شک عربستان و و به احتمال زیاد اسرائیل نیز یکی از حامیان اصلی مالی فرقه رجوی می باشد.

با این حال برای روشنگری بیشتر شما را به مقالات متعددی که در این زمینه در اینترنت می باشد ارجاع می دهم

و اما در رابطه با ادامه سوال شما و وضعیت استژاتژیک و تشکیلاتی که سوال نمودید که فکر میکنم تا کنون پاسخ شما را داده باشم.

سازمان مجاهدین پس از سقوط صدام و از دست دادن مهمترین حامی اش در سال های اخیر بشدت رو به زوال بوده است و مشخص است که یک سازمان با حدود سه الی چهار هزار عضو میانسال و بالای ۵۰ سال با یک رهبر فراری و پنهان که عمده اعضای آن نیز در کشور عراق و البانی در کمپ یک کیلومتری محصور هستند نمی تواند پیشرفت و توسعه و استراتژی مهمی داشته باشد. الا نگرانی برای بقا.

من فکر می کنم تمام استراتژی آن بیش از هر زمان دیگر بطور عام برای حفظ خود و نگه داری همین باقی مانده اعضا می باشد که روز به روز به جدا شد گان افزوده نشود و همچنین حفاظت از رجوی

و در حالیکه رهبران آن در طی چند دهه با اعمال ضد انسانی ارزش تشکیلاتی و معنوی خود را از بین برده اند توان استراتژی منسجمی نیز نخواهد داشت.

با تشکر از شما برای شرکت در این مصاحبه.

من هم برای فرصت داده شده تشکر می کنم.

(پایان)

*** 

نمایش و شوی توخالی سالانه مریم قجر. لابی گری تجارت ننگین فرقه رجوی 

آشنایی با فرقه ها – روش عضوگیری، ماهیت و عملکردها (قسمت هفتم)

همچنین:

مسافران وحشت در لیبرتی

ایرنا، بغداد، چهاردهم دسامبر ۲۰۱۳: …  یک عضو جدا شده از شورای سرکردگان منافقین گفت: سرعت مغزشویی در کمپ ترانزیتی و موقت لیبرتی محل اسکان سه هزار و ۱۰۰ نفر از منافقین بسیار وحشتناک است. مریم سنجابی در گفت و گو با خبرنگار اعزامی ایرنا به عراق، گفت: در این کمپ تمام اعضای مرتبط به لایه های مختلف شورای رهبر
 
 
جوان آنلاین،  تهران، یازدهم دسامبر ۲۰۱۳: … رجوی از سال ۶۰ چه در تحلیل‌های درونی و چه در بیانیه‌های رسمی همواره به این موضوع تأکید داشت که صلحی میان این دو کشور (عراق و ایران) اتفاق نمی‌افتد و مدام می‌گفت که رژیم آخوندی (جمهوری اسلامی ایران) نیاز مبرم و غیرقابل انکاری به جنگ دارد. این در حالی بود که
 
 
مسعود خدابنده، ایرانیان دات کام، سوم ژانویه ۲۰۱۴: … این ادعای بسیار مضحکی است که گفته شود حمله کنندگان با تکیه بر اطلاعات و با راهنمایی مسعود دلیلی که دو سال قبل فرار کرده است به این محل آمده اند. اطلاعاتی که حتی جزئیات آن هم در دسترس عموم بوده است. این ادعای بسیار مضحکی است که گفته شود آنها و
 
 
مسعود خدابنده، ایرانیان دات کام، شانزدهم دسامبر ۲۰۱۳: … مسعود رجوی و همسرش مریم به پیروانشان دستور داده اند که اعتصاب غذا کنند. اعتصاب غذایی که بصورتی غیر واقعی و تعجب بر انگیزی اکنون از مرز صد روز نیز گشته است. خواسته آنها بازگرداندن این هفت نفری است که درست مثل خود مسعود رجوی هیچ ردی از آن