نامه بنیاد خانواده سحر به آقای مارتین کوبلر (مجاهدین خلق، فرقه رجوی و کمپ لیبرتی)

نامه بنیاد خانواده سحر به آقای مارتین کوبلر (مجاهدین خلق، فرقه رجوی و کمپ لیبرتی)

 

.

بنیاد خانواده سحر، بغداد، هشتم فوریه 2013 … در زمان هائی که مقامات ملل متحد وارد اردوگاه میشوند فورا توسط پست نگهبانی سازمان اعلام آماده باش میشود و در این زمان صرفا باید مراقب کسانی که ممکن است بخواهند خارج شوند یا با مقامات ملل متحد ارتباط برقرار کنند باشند. طبق اطلاعات رسیده هر واحدی از تشکیلات فرقه رجوی در داخل اردوگاه لیبرتی یک مسئول حقوقی و سیاسی دارد که وظیفه اش برخورد با مقامات ملل متحد و طرح شکایت از اوضاع و احوال در داخل اردوگاه است. هیچ کس به غیر از مسئول تعیین شده حق ندارد با مقامات ملل متحد روبرو شود و نفرات باید تمام مدت در کانکس دربسته باقی بمانند. بنیاد خانواده سحر از جانب جداشدگان و خانواده های دردمند اعضای گرفتار در فرقه رجوی از شما میخواهد تا به این امر رسیدگی نمائید و شرایط را به گونه ای فراهم کنید تا اولا افراد …


(Izzat Ebrahim and Massoud Rajavi still at large)


(Washington backed Maryam Rajavi in terrorist cult’s HQ in Paris)


(Alejo Vidal-Quadras , Mojahedin Khalq logo, Struan stevenson )

بنیاد خانواده سحر، بغداد، هشتم فوریه 2013
http://www.saharngo.com/fa/story/1801

لینک به متن عربی
http://www.saharngo.com/ar/story/1709

لینک به متن انگلیسی
https://iran-interlink.org/?mod=view&id=14493

بنیاد خانواده سحر نامه ای در خصوص آخرین وضعیت اردوگاه ترانزیت موقت لیبرتی خطاب به آقای مارتین کوبلر نماینده ویژه دبیر کل ملل متحد در عراق نوشته است که این نامه در یک ملاقات حضوری تسلیم ایشان گردی

آقای مارتین کوبلر
یونامی، بغداد، عراق

آقای کوبلر عزیز

با احترام مایلیم مواردی چند در خصوص اردوگاه موقت ترانزیت لیبرتی، که اخیرا به واسطه دیدار با کسانی که به تازگی توانسته اند از این اردوگاه فرار کرده و آزادی خود را باز یابند کسب نموده ایم، را در اختیار شما قرار دهیم.

همانطور که مطلع هستید اردوگاه لیبرتی در مقایسه با پادگان اشرف بسیار کوچک بوده و ابعادی در حدود یک کیلومتر در یک کیلومتر دارد. در ورودی آن مقر پست نگهبانی واقع است که ملل متحد (یونامی) و همچنین دولت عراق پست های جداگانه خود را دارا می باشند. این محل به سه ضلعی معروف است چرا که سازمان مجاهدین خلق هم خود در این مکان پست نگهبانی دایر کرده است.

تمامی ورود و خروج های اردوگاه لیبرتی توسط پست های نگهبانی ملل متحد و دولت عراق کنترل میگردند. پست نگهبانی سازمان جنبه نظارت دارد و کار خاصی انجام نمیدهد. تنها وظیفه ای که این پست دارد اینست که هر زمان مقامات ملل متحد برای بازدید وارد شدند بلافاصله به یکان مربوطه اطلاع بدهد و آنها نیز می بایست طبق دستور داخل کانکس ها شده و درب ها را از داخل قفل کنند و تا زمانی که اطلاع داده نشده درب ها را باز ننمایند. “دلایل امنیتی” توجیهی است که به نفرات داخل اردگاه بخاطر چنین عملکرد عجیبی داده شده است.

در زمان هائی که مقامات ملل متحد وارد اردوگاه میشوند فورا توسط پست نگهبانی سازمان اعلام آماده باش میشود و در این زمان صرفا باید مراقب کسانی که ممکن است بخواهند خارج شوند یا با مقامات ملل متحد ارتباط برقرار کنند باشند.

طبق اطلاعات رسیده هر واحدی از تشکیلات فرقه رجوی در داخل اردوگاه لیبرتی یک مسئول حقوقی و سیاسی دارد که وظیفه اش برخورد با مقامات ملل متحد و طرح شکایت از اوضاع و احوال در داخل اردوگاه است. هیچ کس به غیر از مسئول تعیین شده حق ندارد با مقامات ملل متحد روبرو شود و نفرات باید تمام مدت در کانکس دربسته باقی بمانند.

مسئولین فرقه رجوی در داخل اردوگاه می گویند که به ما قول داده شد که وقتی به لیبرتی آمدیم تمامی مسائل ما درست مانند اشرف حل و فصل گردند ولی الان می فهمیم که هدف این بوده که در این جابجائی نفرات مسئله دار را جدا کنند و طی این مدت عقب مانده ایم. آنها معتقدند که باید به هر نحوی که شده شرایط را تغییر دهند و به اشرف برگردند. به همین منظور صراحتا دستور داده شده که به هر شکل ممکن شرایط را طاقت فرسا جلوه دهند و تبلیغ کنند و چنانچه در این خصوص افرادی کشته شوند هم مانعی ندارد.

بنیاد خانواده سحر از جانب جداشدگان و خانواده های دردمند اعضای گرفتار در فرقه رجوی از شما میخواهد تا به این امر رسیدگی نمائید و شرایط را به گونه ای فراهم کنید تا اولا افراد داخل اردوگاه ارتباط آزاد و مستقیم با خارج از اردوگاه، خصوصا با نمایندگان ملل متحد، داشته باشند و ثانیا امکان دیدار با خانواده هایشان که سه سال است در عراق به امید دیدار با آنان منتظر مانده اند فراهم شود.

بنیاد خانواده سحر
بغداد – 1 فوریه 2013

———-

همچنین
https://iran-interlink.org/fa/?mod=view&id=14465

افشای دروغهای مجاهدین خلق (فرقه رجوی) توسط دولت بریتانیا

استاندارد کمپ لیبرتی از استاندارد زندگی بسیاری از عراقی ها بهتر است

.

… آلستر بروت (معاون و نماینده وزارت خارجه در پارلمان بریتانیا):سازمان ملل هفته ای چند بار از کمپ لیبرتی دیدار می کند. این کمپ اکثریت ساکنین سابق کمپ اشرف را در بر می گیرد. بر طبق گزارشات سازمان ملل امکانات در این کمپ کمتر از استانداردهای بین المللی قابل قبول نیست. بعنوان مثال ساکنین از شبکه برق بیست و چهار ساعته برخوردار هستند و بیش از دویست لیتر آب در روز برای هر نفر فراهم شده است. این استاندار طبعا قابل مقایسه با زندگی بسیاری از مردم عراق است. من در جولای 2012 در این خصوص با وزرای خارجه و حقوق بشر کشور عراق صحبت کرده ام و ما در حال حاضر نیز از طریق سفارت بریتانیا در عراق به نظارت خود بر وضعیت کمپ های اشرف و لیبرتی ادامه می دهیم و در شرایطی که لازم ببینیم مسائل را با سازمان ملل و دولت عراق مطرح خواهیم کرد …


Mehdi Abrishamchi and Massoud Rajavi taking orders from Saddam’s head of secret services General Haboush

پارلمان بریتانیا، پنجم فوریه 2013
لینک به متن اصلی گزارش (انگلیسی)
https://iran-interlink.org/?mod=view&id=14463
ترجمه ایران اینترلینک

دیوید آندرسون (نماینده حزب کارگر از بلایدون):

سوال از وزیر امور خارجه. چه گزارشات جدیدی از وضعیت ساکنین کمپ اشرف و کمپ لیبرتی دریافت کرده اید و چه کنش و واکنشی در این رابطه با دولت عراق داشته اید؟

آلستر بروت (معاون و نماینده وزارت خارجه در پارلمان بریتانیا):

سازمان ملل هفته ای چند بار از کمپ لیبرتی دیدار می کند. این کمپ اکثریت ساکنین سابق کمپ اشرف را در بر می گیرد.

بر طبق گزارشات سازمان ملل امکانات در این کمپ کمتر از استانداردهای بین المللی قابل قبول نیست. بعنوان مثال ساکنین از شبکه برق بیست و چهار ساعته برخوردار هستند و بیش از دویست لیتر آب در روز برای هر نفر فراهم شده است. این استاندار طبعا قابل مقایسه با زندگی بسیاری از مردم عراق است.

من در جولای 2012 در این خصوص با وزرای خارجه و حقوق بشر کشور عراق صحبت کرده ام و ما در حال حاضر نیز از طریق سفارت بریتانیا در عراق به نظارت خود بر وضعیت کمپ های اشرف و لیبرتی ادامه می دهیم و در شرایطی که لازم ببینیم مسائل را با سازمان ملل و دولت عراق مطرح خواهیم کرد.


(Maryam Rajavi directly ordered the massacre of Kurdish people)

—————

همچنین
https://iran-interlink.org/fa/?mod=view&id=14448

بحرین ادعای استقرار منافقین (مجاهدین خلق، فرقه رجوی) در این کشور را تکذیب کرد

.

… «خالد بن احمد بن محمد آل خلیفه» وزیر امور خارجه بحرین با تکذیب رسمی ادعای 2 روز گذشته برخی رسانه‌ها که مدعی بودند این کشور به منافقین پناهندگی خواهد داد، گفت: این خبر صحت ندارد و هیچ اطلاعی از چنین موضوعی ندارم. این تکذیبیه وزیر خارجه بحرین در گفت‌وگوی وی با روزنامه بحرینی الوطن منعکس شد. سایت خبری «براثا» چندی پیش با انتشار خبری به نقل از یک منبع ناشناس ادعا کرده بود که وزیر خارجه بحرین در دیدار با سفیر آمریکا در منامه درخواست انتقال عناصر گروهک تروریستی منافقین به خاک بحرین را داده بود. حسن قشقاوی معاون کنسولی وزارت امور خارجه کشورمان نیز اعلام کرد: صرف اعلان این خبر از یک رسانه نمی‌تواند دلیلی بر صحت آن باشد و ایران از طریق سفارت خود در منامه در حال کسب اطلاعات بیشتر از این موضوع است …


(Alejo Vidal-Quadras , Mojahedin Khalq logo, Struan stevenson )


(Izzat Ebrahim and Massoud Rajavi still at large)

خبرگزاری فارس، تهران، چهارم فوریه 2013
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13911116000365

لینک به متن انگلیسی خبر (گلف نیوز)
https://iran-interlink.org/?mod=view&id=14445

بحرین به طور رسمی ادعای اخیر رسانه‌ای مبنی بر استقرار عناصر گروهک تروریستی منافقین در این کشور را تکذیب کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی هابیلیان (خانواده شهدای ترور کشور)، «خالد بن احمد بن محمد آل خلیفه» وزیر امور خارجه بحرین با تکذیب رسمی ادعای 2 روز گذشته برخی رسانه‌ها که مدعی بودند این کشور به منافقین پناهندگی خواهد داد، گفت: این خبر صحت ندارد و هیچ اطلاعی از چنین موضوعی ندارم.

این تکذیبیه وزیر خارجه بحرین در گفت‌وگوی وی با روزنامه بحرینی الوطن منعکس شد.

سایت خبری «براثا» چندی پیش با انتشار خبری به نقل از یک منبع ناشناس ادعا کرده بود که وزیر خارجه بحرین در دیدار با سفیر آمریکا در منامه درخواست انتقال عناصر گروهک تروریستی منافقین به خاک بحرین را داده بود.

حسن قشقاوی معاون کنسولی وزارت امور خارجه کشورمان نیز اعلام کرد: صرف اعلان این خبر از یک رسانه نمی‌تواند دلیلی بر صحت آن باشد و ایران از طریق سفارت خود در منامه در حال کسب اطلاعات بیشتر از این موضوع است.

 

|