واکنش های خشمگینانه نسبت به دعوت کنگره از مریم رجوی

واکنش های خشمگینانه نسبت به دعوت کنگره از مریم رجوی

المانیتور، واشنگتن، سی ام آوریل 2015:… رابرت فورد سفیر سابق ایالات متحده در سوریه و دانیل بنجامین مسوول پیشین بخش مبارزه با تروریسم وزارت خارجه این کشور به المانیتور گفتند که آنان نمی‌خواستند تریبون مجاهدین خلق -گروهی که تا همین سه سال پیش ایالات متحده آنان را یک سازمان تروریستی می‌دانست- بشوند. فورد گفت که او در یک زمان با …

خانواده ها: آقای تد پو لطفا در کنگره تان از مریم رجوی بخواهید تا دربهای کمپ لیبرتی را باز کرده فرزندانمان را آزاد کند

رابطه مالی تد پو با مجاهدین خلق میتواند دلیل دعوت وی از رجوی به کنگره باشد

لینک به منبع

لینک به متن انگلیسی گزارش
Congressional invite to MEK (Mojahedin Khalq) sparks furious backlash

واکنش های خشمگینانه نسبت به دعوت کنگره از مریم رجوی

دعوت یکی از پانل‌های مجلس نمایندگان آمریکا از رهبر یک گروه مخالف رژیم ایران، باعث واکنش خشمگینانه مقامات سابق وزارت خارجه شد که حاضر نبودند همراه وی در جلسه‌ی استماع شرکت کنند.

رابرت فورد سفیر سابق ایالات متحده در سوریه و دانیل بنجامین مسوول پیشین بخش مبارزه با تروریسم وزارت خارجه این کشور به المانیتور گفتند که آنان نمی‌خواستند تریبون مجاهدین خلق -گروهی که تا همین سه سال پیش ایالات متحده آنان را یک سازمان تروریستی می‌دانست- بشوند. فورد گفت که او در یک زمان با مریم رجوی سخن نخواهد گفت. بنجامین به کلی از جلسه استماع مذکور که توسط یکی از زیرشاخه‌های کمیته مبارزه با تروریسم با موضوع گروه دولت اسلامی [داعش] در روز چهارشنبه برگزار شد، انصراف داد.

فورد در یک مصاحبه تلفنی روز دوشنبه به المانیتور گفت: «کمیته کار نسنجیده‌ای انجام داده» و افزود: «مجاهدین خلق چه مزخرفی درباره دولت اسلامی [داعش] می‌داند که بگوید؟».

رابرت فورد گفت به کمیته اعلام کرده که شرط مشارکتش در جلسه، این خواهد بود که رجوی در پانل دوم، پس از آن‌که سایر شهود اظهارات خود را بیان کردند، دعوت شود. مریم رجوی با کنفرانس ویدویی از پاریس، مقر شورای ملی مقاومت ایران، شرکت می‌جوید. این شورا محل تجمع گروهی از نیروهای اپوزیسیون ایران در تبعید، از جمله مجاهدین خلق است.

دانیل بنجامین که خود به هنگام خدمتش در پست مسوولیت بخش مبارزه با تروریسم بین سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۲، زمان تصدی پست وزارت خارجه توسط هیلاری کلینتون، در خارج کردن مجاهدین خلق از لیست تروریستی کمک کرده بود، دعوت تد پو رییس پانل و نماینده جمهوری‌خواه تگزاس را از خانم رجوی «نامطبوع» خواند. گفته می‌شود که مجاهدین خلق در زمان ریاست جمهوری بیل کلینتون در لیست تروریستی گنجانده شدند تا سیگنال حسن‌نیتی باشد برای تقویت جناح محمد خاتمی، رییس جمهوری نسبتاً میانه‌رو وقت. از آن زمان شورای ملی مقاومت میلیون‌ها دلار برای لابی‌گری خرج کرد تا این نام از فهرست تروریستی بیرون بیاید و جایگاه خود را در کپیتول هیل (محل کنگره) محکم کند.

بنجامین به اعضای کمیته گفت که او «باور ندارد مجاهدین خلق هیچ چیزی برای مشارکت در بحث مربوط به دولت اسلامی داشته باشند و این دعوت، منحرف شدن از یک بحث بسیار مهم است». وی به المانیتور گفت: «من گفتم داستان اصلی آن روز، کمک به بازتوانی مجاهدین خواهد شد و من نمی‌خواستم به هیچ وجه در این کار شرکت داشته باشم».

تد پو با دفاع از دعوت مریم رجوی به جلسه که گزارش آن نخستین بار هفته گذشته در المانیتور منتشر شد، می‌گوید که صدها عضو مجاهدین در کمپ لیبرتی بغداد مانده‌اند و در خطر قتل عام توسط شبه‌نظامیان دولت اسلامی هستند. طرفداران تغییر رژیم در ایران اما این دعوت را تحسین کرده و رجوی و شورای ملی مقاومت را جایگزینی قابل اتکا و دموکراتیک برای اسلام‌گرایان شیعه و سنی خواندند.

ریموند تنتر که در دوران پرزیدنت ریگان در شورای امنیت ملی خدمت می‌کرد، با طرح این سوال که «آیا مریم رجوی فرد صالحی برای اظهار نظر است؟»، در وب‌سایت محافظه‌کار تاون هال می‌نویسد: «او گزینه‌ی صحیح است: به عنوان یک زن دموکراسی‌خواه با نگاهی معتدل به اسلام، رجوی نماینده مخالفت با حاکمان رژیم زن ستیز ایران است. آنان خودکامه‌اند، زنان را سرکوب می‌کنند و دیدگاه افراطی از اسلام دارند».

سازمان مجاهدین خلق ایران به درخواست ما برای اظهار نظر، پاسخ نداد.

مدافعان این سازمان می‌گویند که اتهام‌های دهه‌های اخیر علیه مجاهدین، بر پایه اطلاعات غلط و پروپاگاندای تهران استوار است.

لینکلن بلومفیلد، یکی از مقام‌های سابق وزارت‌ٔخانه‌های خارجه و دفاع، سال ۲۰۱۳ در یک کتاب درباره مجاهدین خلق نوشت: «اعضا و حامیان مجاهدین خلق اکنون از محدودیت و برچسب [تروریستی] رها شده‌اند و موقعیت این را خواهند داشت تا علاوه‌ بر مجادله درباره سابقه‌ی واقعی گروه، ارزیابی‌های اهانت‌آمیز در مورد پتانسیل سیاسی سازمان را هم به چالش بکشند». وی می‌نویسد: «نخستین و واضح‌ترین نکته آنان این خواهد بود که کسی نمی‌داند رای مردم ایران در یک انتخابات آزاد و باز، چه خواهد بود».

بلومفیلد و سایر مدافعان سازمان مجاهدین خلق، این مساله را طرح می‌کنند که حملات مجاهدین، نوع از مقاومت مشروع مسلحانه علیه دیکتاتوری مذهبی بود و قتل چند شهروند آمریکا در دهه ۱۹۷۰ در ایران، توسط فرقه‌ای انجام شده که ربطی به رهبری کنونی مجاهدین ندارد. آنان اشاره می‌کنند که حمایت از مجاهدین در ایران غیرممکن است چرا که مجازات چنین چیزی، مرگ است.

آنان که نسبت به سازمان مجاهدین نظر منفی دارند و تعدادشان نیز میان مقام‌های سابق و کنونی وزارت خارجه زیاد است، فکر می‌کنند که اعتماد به مجاهدین خلق، توهم است. آن‌ها می‌گویند چیزی به نام سازمان مجاهدین خلق، تنها اندکی بیش از “فرقه رجوی” است و کسانی که از آن حمایت می‌کنند، سبب تحلیل‌رفتن نیروی فعالان دموکراسی‌خواه در داخل ایران می‌شوند.

دانیل بنجامین در پاسخ به ای‌میل المانیتور، نوشت: «با وجودی که من در تصمیم خروج سازمان مجاهدین خلق از لیست سازمان‌های خارجی تروریست شرکت داشتم و از آن دفاع کردم –تا حدی به خاطر نگرانی‌های جدی حقوق بشری درباره مخمصه اعضایش در عراق-، نگرانی‌های جدی من نیز نسبت به این گروه به جای خود باقی هستند».

وی افزود: «هیچ کس نمی‌تواند در این مساله که دست سازمان مجاهدین به خون آمریکایی‌ها آغشته است، تردید کند. علاوه بر قتل نظامیان و شهروندان غیر نظامی آمریکایی، شرکت در اشغال سفارت آمریکا در سال ۱۹۷۹ در تهران و عمل تحت عنوان نیروی مهاجم برای صدام حسین، سازمان با اعضای خود نیز رفتاری وحشتناک و زورمدارانه دارد».

باربارا اسلاوین در تهیه این گزارش همکاری کرده است.

(پایان)

***

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=16412

تد پو: مجاهدین برای ما و سیا سنگ تمام گذاشته اند. رجوی: بنام مجاهد شهید آلبرتو نیسمان

مجاهدین دات کام، تهران، چهاردهم فوریه ۲۰۱۵:…  رئیس کمیته ضدتروریسم کنگره آمریکا بعد از انتشار خبر خروج نام گروهک تروریستی منافقین از فهرست ساز‌مان‌های تروریستی وزارت امور خارجه آمریکا، به تعریف و تمجید از این گروهک نیز پرداخت. وی در بیان شایستگی منافقین!!! و طی مطلبی در سایت خود، از جاسوسی این گروهک تروریستی برای سرویس اطلاعاتی آمریکا (سیا) نیز پرده برداشت …

رجوی مجاهدین خلق اسرائیلIsraeli, Western agencies collaborated with Mojahedin Khalq (MEK, Rajavi cult) to assassinate Iranian Scientists

(تد پو: مجاهدین برای ما و سیا سنگ تمام گذاشته اند. رجوی: بنام مجاهد شهید  آلبرتو نیسمان)

تروریسم شناسی حامی تروریسم در کنگره آمریکا

لینک به منبع

تدپو عضو جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا فردی شناخته شده‌ در معرکه گیری علیه ایران است و با چند نفر دیگر از جمله جان بولتون و باب منندز در این زمینه به شدت در رقابت است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجاهدین”؛ چهارشنبه هفته گذشته جلسه استماعی در زیر کمیته تروریسم کنگره آمریکا با عنوان «حمایت حکومتی از تروریسم: تهدید جهانی رژیم ایران» برگزار شد. برگزاری چنین جلساتی دیگر تبدیل به کار روزانه دولتمردان آمریکایی شده است. تدپو ریاست این به اصطلاح جلسه تروریسم شناسی را بر عهده داشت و در این جلسه مدعی شد که «ایران بزرگ‌ترین حکومت حامی تروریسم در کل جهان است.» او به این هم اکتفا نکرد و خودکشی قاضی آرژانتینی را نیز به گردن ایران انداخت و در ادامه نیز در تعریف و تمجید از منافقین آنها را رزمندگان راه آزادی خواند. او همچنینی مدعی شد که از ایران باید به خاطر ترویج تروریسم و برخورد با منافقین باید حسابرسی شود!

تدپو عضو جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا از ایالت تگزاس و رئیس زیرکمیته ضد تروریسم و منع تسلیحات اتمی کنگره آمریکا فرد شناخته شده‌ای در معرکه گیری علیه ایران است و با چند نفر دیگر از جمله جان بولتون و باب منندز در این زمینه به شدت در حال رقابت است.

وی از حقوق بگیران اصلی گروهک تروریستی منافقین است وبارها نیز در هر جلسه‌ای با ربط و بی ربط در حمایت از منافقین و تروریستها سنگ تمام گذاشته است. وی سال ۱۳۹۱ برای خروج منافقین از لیست گروه‌های تروریستی وزارت خارجه آمریکا تلاش زیادی کرد. در همان زمان روزنامه‌های غربی از جمله گاردین فاش کردند که تدپو و تعدادی دیگر از نمایندگان کنگره آمریکا برای این خوش خدمتی خود به گروهک منافقین مبالغ کلانی رشوه گرفته‌اند.

رئیس کمیته ضدتروریسم کنگره آمریکا بعد از انتشار خبر خروج نام گروهک تروریستی منافقین از فهرست ساز‌مان‌های تروریستی وزارت امور خارجه آمریکا، به تعریف و تمجید از این گروهک نیز پرداخت. وی در بیان شایستگی منافقین!!! و طی مطلبی در سایت خود، از جاسوسی این گروهک تروریستی برای سرویس اطلاعاتی آمریکا (سیا) نیز پرده برداشت.

پو در وب سایت خود نوشت: “سازمان مجاهدین خلق (منافقین) در سال‌های اخیر با سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا برای کسب اطلاع از فعالیت‌های داخل ایران فعالانه کار می‌کند.”

از دیگر هنرهای این قاضی ضدتروریسم مدافع تروریست‌ها گزارش‌های متعددی است که در رسانه‌های آمریکایی در مورد فساد اقتصادی و فرارهای مالیاتی وی منتشر شده است.

بر این اساس انجمن شهروندان مسئول واشنگتن (CREW)، از تد پو و کمیته اصلی ستاد مبارزات انتخاباتی وی، به اتهام نقض فاحش قوانین ستاد انتخابات فدارال به کمیسیون انتخابات فدرال کنگره (FEC)، شکایت کرد. در مجموع، تد پو از افشای منبع بیش از ۶۵۰ هزار دلار از کمکهای مالی که بیش از یک سوم کل مبلغ جمع آوری شده توسط کمیته در طول کل دوره انتخاباتی ۲۰۰۴-۲۰۰۳ می باشد، خودداری کرده بود.

قاضی دادگاه ، نماینده مجلس ، ریس کمیته ضد تروریسم همه اینها باعث نشده است که وی ذره و لحظه‌ای در حمایت از تروریسم و تروریستهایی مثل منافقین تردیدی به خود راه دهد. وضعیت مجلس نمایندگان آمریکا به قدری آشفته و خراب است که کسی متعرض این قاضی فاسد به دلیل حمایت از گروهک تروریستی منافقین و نامیدن آنها به عنوان رزمندگان راه آزادی نمی شود. ای کاش نقاب از چهره امثال تدپوها کنار می‌رفت و مردم آمریکا می‌فهمیدند که به چه موجوداتی به عنوان نماینده خود اعتماد کرده و به آنها رای داده‌اند.‌ هر چند که تخلفات در انتخابا ت آمریکا در چندین مرحله اثبات شده و بعید نیست امثال تد پوها و جان بولتون ها از این طریق همین تخلفات و کار شکنی‌ها راهی سنا شده باشند.

قاضی آرژانتینی را شهید نامیدند

لینک به منبع

شهید صلح و بشریت نامیست گه بر قاضی آرژانتینی نهاده شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجاهدین”؛ مریم قجر برای اینکه همسویی خود را بطور آشکار به صهیونیست ها نشان دهد قاضی آرژانتینی کشته شده را در زمره شهداقرار داده و عنوان می نماید: دکتر آلبرتو نیسمان نه تنها شهید مردم آرژانیتن، بلکه شهید صلح و بشریت در مقابله با تروریسم است. علاوه بر این او به طور خاص در ردیف شهیدان مردم و مقاومت ایران علیه بنیادگرایی و تروریسم برخاسته از آن قرار دارد.

بعد از چند روز از خودکشی قاضی آرژانتینی، دم خروس دروغ های مریم قجر بیرون زده و برای اینکه سرسپردگی خودش را به صهیونیست ها نشان دهد خبر فرار خبرنگار دامیان پاختر از کشور آرژانتین را به سرزمینهای اشغالی که همه خبرگزاری آن را انعکاس دادند، در سایت های خود فقط به این موضوع اشاره می‌کند که این خبرنگار فرار کرده است و اصلا اینکه این فرد به چه مکانی گریخته را عنوان نمی کند . در قدم بعدی مریم قجر برای نزدیکی بیشتر در اوج وقاحت این قاضی وابسته به صهیونیسم را شهید نامگذاری می کند.

البته این موضعگیری باعث تعجب کسی نیست و مسخره تر اینکه او را شهید صلح و بشریت هم نامگذاری می کند . سئوال این است که چرا این خبرنگار برای حفظ جانش به اراضی اشغالی رفته است؟ آیا این خبرنگار نمی تواند در همکاری با سازمانهای اطلاعاتی صهیونیست ها این اقدام را انجام داده باشد؟

مرگ این قاضی چه ربطی به جانیانی نظیر منافقین دارد که اینگونه سعی دارند از وی قدیسی ساخته تا بتوانند نزدیکی خود را به صهیونیست ها نشان دهند؟از چه موقع وقتی یک فردی که اقدام به خودکشی می‌کند، نام شهید بر او نهاده می شود. وقتی مریم ابریشمچی (عضدانلو) اینگونه در مورد فردی که دست به خودکشی زده صحبت نموده و نام شهید بر او می نهد نشان از اوج حضیض و درماندگی فرقه می باشد که مجبورند برای اتهام زنی به حکومت اسلامی ایران به هر دستاویزی چنگ بزنند. وقتی تروریست ها نام کشته های خود را شهید عنوان می کنند از سران فگروهک منافقین هم جز این انتظاری نیست قاضی که دست به خودکشی زده را شهید بنامد تا بتوان از وی برای مطامع کثیف خود سوء استفاده کند.

مریم قجر باید مطمئن باشد که صهیونیست ها بعد از اینکه زمان مصرفشان به پایان برسد آنان را به همانند دستمال مصرف شده دور خواهند انداخت.

حسینی – طبرستان

مجاهدین خلق فرقه رجوی العربیه تروریسماگر رجوی این انرژی را بجای مزدوری و دریوزگی، برای مردم گذاشته بود

***

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=5863

تنها منبع متهم کردن ایران به بمب گذاری آرژانتین سازمان تروریستی مجاهدین خلق (فرقه رجوی) بوده (زاکری، روشن روان و دو مزدور دیگر)

گرت پورتر، آی پی اس، هشتم اوت ۲۰۱۳: … گرت پورتر» در مقاله‌ای که در پایگاه «آی‌پی‌اس نیوز» منتشر شد نوشت سند ۹۰۰ صفحه‌ای حکم دستگیری مقامات ایرانی که اخیراً برای اولین بار به زبان انگلیسی منتشر شده است نشان می‌دهد که تنها منابع این دادستان آرژانتینی نمایندگان منافقین بودند. این تحلیلگر برجسته آمریکایی با بی‌سروته و تکراری خواندن این گزارش افزود: این گزارش از اظهارات چهار تن از اعضای سازمان شورای ملی …
 
 
 

(Izzat Ebrahim and Massoud Rajavi still at large)
 
 
دادستان آرژانتینی به اظهارات منافقین استناد کرد
یک مورخ و روزنامه نگار پژوهشی آمریکایی گفت دادستان آرژانتینی «آلبرتو نیسمان» حکم بازداشت مقامات ایرانی به اتهام بمب‌گذاری مرکز یهودیان بوینس‌آیرس در سال ۱۹۹۴ را بر اساس ادعاهای اعضای سازمان منافقین صادر کرد.
به گزارش سرویس بین‌الملل پایگاه اطلاع رسانی هابیلیان (خانواده شهدای ترور کشور)، «گرت پورتر» در مقاله‌ای که در پایگاه «آی‌پی‌اس نیوز» منتشر شد نوشت سند ۹۰۰ صفحه‌ای حکم دستگیری مقامات ایرانی که اخیراً برای اولین بار به زبان انگلیسی منتشر شده است نشان می‌دهد که تنها منابع این دادستان آرژانتینی نمایندگان منافقین بودند.
این تحلیلگر برجسته آمریکایی با بی‌سروته و تکراری خواندن این گزارش افزود: این گزارش از اظهارات چهار تن از اعضای سازمان شورای ملی مقاومت که شاخه سیاسی مجاهدین خلق است به عنوان منابعی برای اینکه ایران را متهم به بمب‌گذاری آمیا در اوت ۱۹۹۳ کند، استفاده کرده است.
وی منبع اصلی این دادستان آرژانتینی را رضا ذاکری کوچکسرایی رئیس کمیته امنیت و اطلاعات شورای مقاومت ملی دانست.
پورتر در ادامه به شهادت این فرد در دادگاه شفاهی آرژانتین در سال ۲۰۰۳ اشاره می‌کند: در تاریخ ۱۴ اوت ۱۹۹۳ در یک جلسه‌ای در شورای امنیت ملی تصمیم به انجام این بمب‌گذاری گرفته شد. این جلسه به مدت ۲ ساعت از ساعت ۴:۳۰ تا ۶:۳۰ به طول انجامید.
در این گزارش یکی دیگر از اعضای باسابقه شورای به اصطلاح ملی مقاومت به نام «هادی روشن‌روان» برگزاری این جلسه را تأیید می‌کند ولی معتقد است که در ۱۲ اوت برگزار شده و ادعا می‌کند که از دستورکار جلسه هم اطلاع کامل دارد! وی ادعا می‌کند که یکی از محورهای گفتگو «استراتژی صدور بنیادگرایی در سراسر جهان» بوده و ایده حمله به آرژانتین هم در این قسمت مورد بحث قرار گرفت.
پورتر با اشاره به دو تن دیگر از اعضای سازمان منافقین به نام‌های احمدی و عشاقی (احتمالاً احمد وشاق از اعضای مرکزیت سازمان منافقین) که شهادت قبلی‌ها را تأیید کردند افزود: نیسمان به هیچ منبعی برای برگزاری چنین جلسه‌ای غیر از اعضای مجاهدین خلق استناد نمی‌کند و مکرراً به همین چهار عضو شورای ملی مقاومت به عنوان سندی برای شرکت هفت تن از مقامات ارشد ایران در این جلسه که حکم بازداشتشان را صادر کرده استناد می‌کند.
وی تصریح کرد: نیسمان ۲۹ مرتبه به کوچکسرایی، ۱۶ مرتبه به روشن‌روان و ۱۶ مرتبه به دو تن دیگر استناد می کند.
پورتر افزود: نیسمان به هیچ مدرک یا دلیلی که نشان دهد هر یک از اعضای مجاهدین خلق در جایگاهی بوده‌اند که از ملاقاتی در چنین سطح بالایی اطلاع داشته‌اند. گرچه مجاهدین خلق همیشه ادعا کرده است که به اسرار دسترسی دارد، ولی اطلاعاتی که ارائه تاکنون کرده‌اند در بهترین حالت از عوامل سطح پایین نظام بوده است.
وی افزود: نیسمان با بهره‌گیری از شهادت خشن‌ترین مخالفان نظام ایران برای متهم کردن مقامات ارشد ایران به تصمیم‌گیری برای بمب‌گذاری تروریستی آمیا، هدف سیاسی آشکار مجاهدین خلق از ارائه اطلاعات که جلب حمایت آمریکا و اروپا برای سرنگونی نظام ایران است را انکار کرد.
پورتر خاطرنشان کرد که نیسمان برای اعتبار بخشیدن به شهادت این افراد، اظهارات آنها را با صداقت و دقت و این اشخاص را کاملاً صادق خواند.
وی با بیان این مطلب افزود: مسئولین مجاهدین خلق در سالیان گذشته پشت سر هم بیانیه صادر می‌کردند که اطلاعاتی از فعالیت‌های پنهانی ایران بر روی سلاح‌های هسته‌ای، شیمیایی و بیولوژیکی دارند که تقریباً تمام آنها پس از بررسی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی غلط از آب درآمد.
این روزنامه نگار مشهور آمریکایی ضمن اشاره به به گزارش ۵۰۰ صفحه‌ای نیسمان که اخیراً منتشر شد و در آن ایران را متهم به ایجاد شبکه‌های تروریستی در آمریکای لاتین نمود، تصریح کرد: نیسمان مدت زیادی است که از جریانات سیاسی طرفدار اسرائیل و معاند ایران به عنوان منبع موثق در پرونده بمب‌گذاری آمیا و موضوع گسترده‌تر ایران و تروریسم استفاده کرده است.
وی با این مطلب افزود که و نیسمان با انکار غیرقابل‌اعتماد بودن آشکار این افراد نشان داد که به جای کشف حقایق درگیر یک بازی سیاسی در زمین برخی منافع قدرتمند شده است.
——–
 
مجاهدین خلق، فرقه رجوی، مردان ما در ایران؟
 
… مسعود خدابنده یک کارشناس کامپیوتر مقیم انگلستان که مشاور دولت عراق است یکی از مقامات سازمان مجاهدین خلق بود که در سال ۱۹۹۶ آنرا ترک کرد. او در یک مکالمه تلفنی با من تاکید کرد که دشمن آشکار سازمان مجاهدین خلق است و علیه این گروه کار کرده است. خدابنده میگوید او از قبل از سقوط شاه به عنوان متخصص کامپیوتر با سازمان بوده و بعنوان یک متخصص کامپیوتر عمیقا با فعالیت های اطلاعاتی …
 
سیمور هرش (نیویورکر) – مترجم: برهان عظیمی، اخبار روز، شانزدهم آوریل ۲۰۱۲
http://www.akhbar-rooz.com/article.jsp?essayId=44857
لینک به متن اصلی (انگلیسی)
https://iran-interlink.org/wordpress/?p=2488
 
• سیمور هرش در این مقاله که روز ششم آوریل در نیویورکر منتشر شده، می گوید علیرغم آن که مجاهدین خلق در لیست گروه های تروریستی دولت آمریکا قرار دارند، اما در صحرای نوادا آموزش دیده و با همکاری موساد و استفاده از اطلاعات آمریکا در عملیات تروریستی در ایران سهیم بوده اند …
منطقه ای که سایت امنیت ملی نوادا متعلق به دپارتمان انرژی در آن قرار گرفته، با دشت های خشک بلندش و قله کوه ها در دوردست، از هوا به شمال غربی ایران شبیه است. در این سایت که در ۶۵ مایلی شمال غربی لاس و گاس قرار گرفته است، قبلا آزمایش های هسته ای صورت میگرفت و حالا دارای مرکزی برای آموزش عملیات ضد جاسوسی و یک فرودگاه خصوصی برای جت بوئینگ ۷٣۷ است. این منطقه ای ممنوعه است که در برخی نقاط آن تابلو ها به اشخاص کنجکاو هشدار میدهند پرسنل امنیتی در صورت لزوم اجازه دارند به کسانیکه از خط ممنوع عبور کرده اند، شلیک کنند.
در اینجا بود که فرماندهی عملیات ویژه مشترک (Joint Special Operations Command (JSOC از سال ۲۰۰۵ آموزش اعضای سازمان مجاهدین خلق ایران را آغاز کرد… وزارت خارجه آمریکا در سال ۱۹۹۷ این سازمان را در لیست گروه های تروریست خود قرار داد.
سازمان مجاهدین در سال ۲۰۰۲ با افشای این واقعیت که ایران غنی سازی اورانیوم را بطور محرمانه در یک منطقه زیرزمینی آغاز کرده است، تا حدودی در سطح بین المللی اعتبار کسب کرد. محمد البرادعی که در آن زمان مدیرعامل سازمان انرژی اتمی بود بعدها به من گفت که به او اطلاع داده بودند موساد منبع تامین این اطلاعات بوده است.
روابط سازمان مجاهدین خلق با سازمان های اطلاعاتی غرب بعد از سقوط رژیم عراق در سال ۲۰۰٣ تقویت شد و «فرماندهی عملیات ویژه» تحت تاثیر هراس بوش از اینکه ایران در یک یا چند نقطه مخفیانه مشغول بمب سازی است، عملیات در داخل ایران را آغاز کرد. منابعی بطور مخفیانه در اختیار چند سازمان مخالف قرار گرفت تا به جمع آوری اطلاعات و نهایتا عملیات تروریستی علیه رژیم اختصاص یابد. سازمان مجاهدین خلق مستقیما یا غیرمستقیما منابعی از قبیل سلاح یا اطلاعات دریافت کرد. بنا بر گفته مقامات امنیتی و مشاوران نظامی عملیات مخفیانه تحت حمایت آمریکا تا امروز ادامه دارد.
علیرغم ارتباطات فزاینده و تلاش های مجدانه و لابیگری فشرده وکلای سازمان مجاهدین خلق، این سازمان همچنین در لیست گروه های تروریست وزارت خارجه آمریکا باقی مانده است. این بدان معناست که آموزش در نوادا باید کاملا محرمانه میماند.
یک مقام امنیتی سابق به من گفت ما اینجا آنها را تعلیم میدادیم و از طریق دپارتمان انرژی برای آنها پوشش فراهم میکردیم زیرا همه زمین های جنوب نوادا متعلق به این دپارتمان است. «ما آنهارا در فواصل دور در صحرا و کوه تخلیه میکردیم و ظرفیت تماس گیری آنها را ایجاد میکردیم. هماهنگی ارتباطات مساله بزرگی است.»
به گفته مقام امنیتی سابق این تعلیمات اندکی قبل از اینکه اوباما اداره کشور را به دست بگیرد پایان یافت. یک ژنرال چهارستاره ی بازنشسته که مشاور امنیتی ملی در دولت های بوش و اوباما بوده است در گفتگویی جداگانه به من گفت یک آمریکایی که در برنامه ی تعلیم مجاهدین در نوادا شرکت داشت در سال ۲۰۰۵ او را در جریان این برنامه قرار داده بود. او گفت «به آنها آموزش استاندارد در حوزه های تماس گیری «commo»، استفاده از رمز «cryptography»، تاکتیک واحدهای کوچک و تسلیحات آموزش های استاندارد داده شد. این تعلیمات ۶ ماهه بود.»
همچنین به او گفته شد که مربیان از «فرماندهی عملیات ویژه» هستند که درسال ۲۰۰۵ به ابزار عمده دولت بوش در جنگ علیه ترور تبدیل شده بود. ژنرال بازنشسته گفت مربیان اعضای درجه اول «فرماندهی عملیات ویژه» نبودند، بلکه تمرین دهنده های دست دوم و سوم و از این قبیل و آنها شروع کردند به بیرون رفتن از پایگاه های خود: «اگر قرار است به شما تاکتیک ها را یاد بدهیم، بگذاریم اندکی چیزهای واقعا سکسی نشان تان بدهم…»
به گفته ژنرال بازنشسته همین تعلیمات ویژه بود که باعث افزایش نگرانی ها و تلفن های متعدد به او شد. او ضمن تایید خبرها به آنها گفته بود «این باعث دردسر همه خواهد شد مگر اینکه پایه قانونی برای آن فراهم شود. ایرانی ها در عملیات ضدجاسوسی متبحرند و این را نمیتوان محرمانه نگاه داشت». سایت نوادا در همان زمان برای تعلیمات پیشریفته واحدهای جنگی عراقی هم به کار برده میشد. [ژنرال بازنشسته فقط از آموزش مجاهدین خلق اطلاع داشت. مقام امنیتی ازتعلیماتی که تا سال ۲۰۰۷ ادامه داشت با خبر بود.]
آلن گرسون وکیل مدافع سازمان مجاهدین مقیم واشنیگتن به من گفت مجاهدین خلق علنا و مکررا ترور را محکوم کرده اند. گرسون گفت او در مورد آموزش ادعایی در صحرای نوادا اظهارنظر نخواهد کرد. ولی اگر چنین تعلیماتی حقیقت داشته باشد «با تصمیم وزارت خارجه به ادامه حفظ نام مجاهدین خلق در لیست گروه های تروریست هیچ تجانسی ندارد. چطور ایالات متحده میتواند کسانی را تعلیم بدهد که در لیست گروه های تروریست دولت هستند، در حالیکه یکی دیگر تنها به خاطر تهیه یک کلید با خطر کیفر جنایی روبرو میشود.»
رابرت بائر یک مامور بازنشسته سیا که زبان عربی را به روانی صحبت میکند و بطور محرمانه در کردستان [عراق] و در خاورمیانه کارکرده است به من گفت در اوایل ۲۰۰۴ یک شرکت خصوصی آمریکایی که به باور او برای دولت آمریکا کار میکرد با او تماس گرفت تا به عراق برگردد. او گفت «آنها میخواستند من به مجاهدین خلق کمک کنم تا در مورد برنامه اتمی ایران اطلاعات جمع کنند. آنها تصور میکردند که من فارسی بلدم که نبودم. من گفتم با آنها تماس خواهم گرفت ولی هرگز این کار را نکردم.»
باوئر که اکنون در کالیفرنیا زندگی میکند به خاطر می آورد آنموقع برای او روشن بود که عملیات دراز مدت بود نه یک کار مقطعی.
مسعود خدابنده یک کارشناس کامپیوتر مقیم انگلستان که مشاور دولت عراق است یکی از مقامات سازمان مجاهدین خلق بود که در سال ۱۹۹۶ آنرا ترک کرد. او در یک مکالمه تلفنی با من تاکید کرد که دشمن آشکار سازمان مجاهدین خلق است و علیه این گروه کار کرده است. خدابنده میگوید او از قبل از سقوط شاه به عنوان متخصص کامپیوتر با سازمان بوده و بعنوان یک متخصص کامپیوتر عمیقا با فعالیت های اطلاعاتی و نیز تامین امنیت برای رهبری مجاهدین درگیر بوده است. طی دهه گذشته او و همسر انگلیسی اش یک برنامه حمایتی را برای کمک به سایر کسانی که از سازمان جدا میشوند، اداره میکنند. خدابنده به من گفت او از کسانیکه اخیرا سازمان را ترک کرده اند خبر تعلیمات در صحرای نوادا را شنیده است. به او گفته اند آموزش ارتباطات در نوادا محدود به این نبود که طی حمله چگونه باید تماس را حفظ کرد بلک شامل نفوذ در مخابرات هم بود. به گفته ی او ایالات متحده زمانی موفق شد راهی برای نفوذ در سیستم های عمده ی مخابراتی ایران پیدا کرد. در همان زمان عاملان مجاهد را به ظرفیت نفوذ در مخابرات تلفنی و پیام ها در داخل ایران مجهز کرد. آنها پیام ها را ترجمه کرده و در اختیار متخصصان اطلاعاتی آمریکا قرار میدادند. او از اینکه این کار هنوز هم ادامه دارد یا نه اطلاعی ندارد.
پنج دانشمند ایرانی از سال ۲۰۰۷ تاکنون به قتل رسیده اند. سخنگوی مجاهدین خلق شرکت در قتل ها را تکذیب کرده است ولی اوایل ماه گذشته خبرگزاری ان بی سی از قول دو مقام دولت اوباما تایید کرد که حملات توسط واحدهای سازمان مجاهدین خلق صورت گرفته که توسط سرویس مخفی اسرائیل، موساد، تعلیم دیده و تامین مالی شده بودند. ان بی سی از قول یک مقام دولتی مشارکت آمریکا در فعالیت های سازمان مجاهدین خلق را تکذیب کرد.
مقام امنیتی سابق که من با او گفتگو کردم گزارش ان بی سی مبنی بر همکاری مجاهدین خلق با اسرائیل را تایید و اضافه کرد در عملیات از اطلاعات آمریکا استفاده شده است. او گفت که هدف ها «اینشتین» نبودند: «مقصود تاثیر روانی و اخلاقی بر ایرانی هاست» و «خراب کردن روحیه کل سیستم- وسایل نقل و انتقال هسته ای، تسهیلات غنی سازی، نیروگاه ها».حملاتی هم به لوله های نفتی صورت گرفته است.
او اضافه کرد عملیات «ابتدا توسط مجاهدین خلق و در همکاری با اسرائیلی ها صورت گرفت، ولی ایالات متحده اکنون اطلاعات را در اختیار قرار میدهد.» یکی از مشاوران عملیات ویژه به من گفت رابطه بین ایالات متحده و اقدامات مجاهدین در داخل ایران دیرپاست. «همه کارهایی که اکنون در داخل ایران انجام میگیرد توسط بدل های به خدمت گرفته شده است.»
منابعی که من با آنها صحبت کردم نمیدانستند آیا کسانی که در نوادا تعلیم دیده اند اکنون در عملیات داخل ایران یا جای دیگر فعالند یا نه.و لی آنها بر تاثیر حمایت آمریکا انگشت گذاردند. مشاور ارشد پنتاگون گفت «مجاهدین یک جوک کامل بودند، حالا یک شبکه واقعی در داخل ایران هستند. چطور توانسته اند به این کارایی دست پیدا کنند؟ علت را بخشا باید در تعلیمات در نوادا جستجو کرد. حمایت لجستیکی بخشا در داخل کردستان [عراق. م] قرار دارد، بخشی هم داخل ایران. مجاهدین خلق اکنون دارای ظرفیت و کارایی هستند که تا به حال سابقه نداشته است.»
در اواسط ژانویه، چند روز بعد از قتل یک دانشمند هسته ای ایران بوسیله بمب خودرو در تهران، وزیر دفاع لئون پانته آ در جلسه ای با سربازان مستقر در فورت بلیس تکزاس تاکید کرد دولت آمریکا «در مورد اینکه کی ممکن است این کار را کرده باشد نظر دارد، ولی ما دقیقا نمیدانیم کی اینکار را کرده است.» او اضافه کرد «ولی من میتوانم یک چیز را به شما بگویم: ایالات متحده در اینکارها دست ندارد. این کاری نیست که آمریکا میکند.»
نیویورکر. ۶ آوریل ۲۰۱۲
* مقاله کمی خلاصه شده است.
————