کمپین نجات جان علیرضا میرباقری از خروجی کمپ لیبرتی در عراق. انجمن زنان ایران، دوازدهم مارس 2013

کمپین نجات جان علیرضا میرباقری از خروجی کمپ لیبرتی در عراق. انجمن زنان ایران، دوازدهم مارس 2013

.

زنان ایران، دوازدهم مارس ۲۰۱۳: … نام :سید علی رضا. نام خانوادگی : میرباقری. تاریخ تولد: ۱۹۶۹ محل تولد : تهران. تاریخ ورور به سازمان : ۱۹۸۸٫ اکنون در خروجی کمپ خروجی لیبرتی عراق می باشد محلی که افراد خواهان جدا شدن ازسازمان هستند. سازمان یک نیروی بزرگی روی آن گذاشته تا خارج نشود وبشدت تحت نظر سازمان است. تا حالا سازمان نگذاشته است که با یونامی صحبت کند، ازهمه سازمانهای حقوق بشری درخواست داریم که به سازمان مجاهدین فرقه رجوی فشار بیاورند تا علیرضا را آزاد کند .ازآقای کوبلر وکمیساریا عالی پناهندگان خواهش ودرخواست داریم که پروسه صحبت با علیرضا میرباقری را هرچه زودتر وجلو بیاندازند .ما اعلام خطر می کنیم که جان علیرضا میرباقری درمعرض خطراست …


(Rajavi from Saddam to AIPAC)


Wondering at those Americans who stand under the flag of
Mojahedin Khalq (MKO, MEK, NCRI, Rajavi cult) only to
LOBBY for the murderers of their servicemen

 

زنان ایران، دوازدهم مارس ۲۰۱۳
http://www.iran-zanan.de/Maghalat/2013/3/z2.htm

نام :سید علی رضا

نام خانوادگی : میرباقری

تاریخ تولد:

۱۹۶۹

محل تولد : تهران

تاریخ ورور به سازمان : ۱۹۸۸

اکنون در خروجی کمپ خروجی لیبرتی عراق می باشد محلی که افراد خواهان جدا شدن ازسازمان هستند

سازمان یک نیروی بزرگی روی آن گذاشته تا خارج نشود وبشدت تحت نظر سازمان است

تا حالا سازمان نگذاشته است که با یونامی صحبت کند، ازهمه سازمانهای حقوق بشری درخواست داریم که به سازمان مجاهدین فرقه رجوی فشار بیاورند تا علیرضا را آزاد کند .ازآقای کوبلر وکمیساریا عالی پناهندگان خواهش ودرخواست داریم که پروسه صحبت با علیرضا میرباقری را هرچه زودتر وجلو بیاندازند .ما اعلام خطر می کنیم که جان علیرضا میرباقری درمعرض خطراست

———–

همچنین
https://iran-interlink.org/fa/index.php?mod=view&id=14778

تنها خواسته مادرم بعد از سالها یک تماس تلفنی با فرزندان اسیرش در کمپ مجاهدین خلق در عراق است

نامه سرگشاده خانم زهرا سادات میرباقری به خانم ” مگان رود ” مسئول حقوق بشر امور زنان در سازمان ملل

.

… من غم بزرگ دیگری نیز دارم و شما را در آن شریک میدانم و درخواست همدردی از شما می کنم و آن اینست که ۲خواهر عزیز و یک برادرعزیزم همچنان در کمپ لیبرتی گروگان رهبری کمپ هستند این در حالی است که مادررنج کشده من آرزوی دیدار حتی یک فرزندش را که در لیبرتی گروگان سیاست های غلط مسعود ومریم رجوی هستند، دارد. خیلی مشتاق و علاقمند بودم که می توانستم بعد از حمله ترروریستی اخیر که به کمپ لیبرتی شد با شما دیدار کنم . خیلی خوشحال می شوم که بتوانم با شما دیداری داشته باشم. همچنین خواهشمندم ترتیبی داده شود که بتوانم من یا مادرم ، اگردیداری مقدور نیست با این عزیزان خود داشته باشیم ، حداقل بتوانیم تماسی تلفنی داشته باشم و از حال آنها جویا شویم …

(کدام یک از این گروگانها قربانی بعدی در خاک عراق خواهد بود؟)

زهرا سادات میرباقری، زنان ایران، هشتم مارس ۲۰۱۳
http://www.iran-zanan.de/Maghalat/2013/3/z1.htm
zsmirbagheri@yahoo.com

با احترام و سلام های دوستانه

من زهرا السادات میرباقری کاندیدای سابق شورای رهبری سازمان مجاهدین خلق بودم که در سال ۲۰۱۱ میلادی موفق شدم هنگام اجرای یک قرارپزشکی درحالی که سخت بیمار بودم ازکمپ اشرف موفق به فرار بشوم اکنون خیلی خوشحالم که در دنیای آزاد و در اروپا از فشارهای روحی و جسمی شدید این فرقه زندگی می کنم.

خانم مگان رود

گزارش اخیر جنابعالی در مورد برخورد تبعیض آمیز پلیس کانادا با زنان سرخ پوست بومی این کشور را مطالعه نمودم و از احساس مسئولیت انسانی شما نسبت به حقوق بشر و بطور خاص حقوق زنان کمال تشکر را دارم. با مطالعه گزارش جنابعالی در مورد زنان سرح پوست بومی کانادا برآن شدم که شما را از فاجعه ای که در فرقه مجاهدین خلق در مورد زنان وجود دارد ، آگاه سازم.

رهبری فرقه مجاهدین برای بی آینده کردن و اعمال هژمونی فرقه گرایانه خود دستور به طلاق های اجباری اعضا داد و در یک پروسه تدریجی اعضای زن خود را به منظور منصرف کردن آنها از جدایی از سازمان و بازگشت به همسرانشان مجبور به خارج کردن رحم خود کرده اند که یک لیست نزدیک به ۱۰۰ نفر از این زنان قربانی تهیه شده است که به پیوست برای شما ارسال می گردد.

خانم مگان رود عزیز

من غم بزرگ دیگری نیز دارم و شما را در آن شریک میدانم و درخواست همدردی از شما می کنم و آن اینست که ۲خواهر عزیز و یک برادرعزیزم همچنان در کمپ لیبرتی گروگان رهبری کمپ هستند این در حالی است که مادررنج کشده من آرزوی دیدار حتی یک فرزندش را که در لیبرتی گروگان سیاست های غلط مسعود ومریم رجوی هستند، دارد.

خیلی مشتاق و علاقمند بودم که می توانستم بعد از حمله ترروریستی اخیر که به کمپ لیبرتی شد با شما دیدار کنم . خیلی خوشحال می شوم که بتوانم با شما دیداری داشته باشم.

همچنین خواهشمندم ترتیبی داده شود که بتوانم من یا مادرم ، اگردیداری مقدور نیست با این عزیزان خود داشته باشیم ، حداقل بتوانیم تماسی تلفنی داشته باشم و از حال آنها جویا شویم.

این نقض بنیادین حقوق زنان است که مریم رجوی و رهبران کمپ اشرف برای خبر سلامتی اعضا و خانواده های سازمان کمترین بهایی قائل نیستند .

میدانید که در آستانه ۸ مارس وروز جهانی زن قرار داریم زنان این کمپ از کمترین حقوق بنیادین خود که دادن خبر سلامتی به خانواده خود و پدران و مادران دردمند محرومند به اضافه اینکه حق ازدواج و نگهداری کودکان از آنها محروم شده اند .

خانم مریم رجوی خود را رئیس جمهور خودخوانده می داند و یک بخش از سازمان مجاهدین را تحت عنوان ” شورای ملی مقاومت ” و جبهه همبستگی ملی!!” متشکل کرده و خودش را هم رئیس جمهور و شوهرش مسعود رجوی را هم رهبر ایدئولوژیک آن اعلام کرده اند. این زن و شوهر در حالیکه همه زنان و مردان عضو مجاهدین اجبارا باید از همسرانشان طلاق می گرفتند، در طی ۲۳سالی که من در سازمان مجاهدین بودم بارها ازحقوق زنان وآزادی های انسانی صحبت کرد ، ولی اکنون تمام این حقوق حتی اولیه ترین حقوق زنان ازآنها محروم شده است .

خانم مگان رود روز جهانی زن را به جنابعالی و همکارانتان تبریک می گویم وآرزومندم که شما نیز اقدامات خود را برای انتقال اعضا این سازمان از کمپ موقت لیبرتی به کشورهای ثالت مبذول دارید. مطلع هستید که مریم رجوی برای حفظ منافع خود و همسرش مسعود رجوی قصد دارد قربانیان مستقر در کمپ لیبرتی را با موضوع بازگشت آنها به کمپ اشرف به بن بست بکشاند. از جنابعالی تقاضا دارم که اعمال نقض حقوق انسانها در کمپ لیبرتی وبویژه زنان را که توسط سازمان مجاهدین خلق ومریم رجوی رهبری می شود ، محکوم کنید .

وبا احترامات فراوان

زهرا سادات میرباقری
۷ مارس ۲۰۱۳

رونوشت به:
دفتر یونامی در بغداد
آنتونیا رادوز
صلیب سرخ
کمیساریای عالی پناهندگان


(کدام یک از این گروگانها قربانی بعدی در خاک عراق خواهد بود؟)

———–

همچنین
https://iran-interlink.org/fa/?mod=view&id=14761

نامه سرگشاده به خانم ” مگان رود ” مسئول حقوق بشر زنان سازمان ملل

به مناسبت ۸ مارس روز جهانی زن

.

… دروغ و فریبی که وجود دارد این است که این خانم خودش مدعی است که از حقوق زنان میهن! دفاع می کند و در یکی از سایتهای وابسته این سازمان به نام سایت همبستگی ملی قسمتی هست “طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیهای و حقوق زنان” که البته شعارهای جالبی هست ولی به هیچکدام از آنها عمل نمی شود و فقط برای شعار و فریب افکار عمومی است. این خانم بخصوص بعد از خروج از لیست تروریستی خودش تماما در حال اروپا گردی است و رایزنی برای تحمیل کردن تشکیلاتش و همسرش بعنوان رهبر به جامعه جهانی … در حالیکه همین الان زنانی همانند بردگان در خانه های تیمی این سازمان در اروپا یا در لیبرتی کنترل شدید می شوند کماکان امکان ارتباط با دنیای خارج از فرقه را ندارند. نیازهای جنسی و عواطف انسانی آنها سرکوب می شود و …

 

بتول سلطانی، زنان ایران، ششم مارس ۲۰۱۳
http://www.iran-zanan.de/Maghalat/2013/3/b1.htm

با سلام و تقدیم احترام

من بتول سلطانی از اعضای سابق شورای رهبری سازمان مجاهدین خلق ایران با ساختاری سکت بودم. من اوایل انقلاب جذب این سکت شدم و مدت ۲۰ سال را در درون تشکیلاتش سپری کردم و اکنون بعد از رهائی برای احقاق حقوق پایمال شده زنان و هم اکنون در حدود ۱۰۰۰ زن که هنوز در تشکیلات این سازمان به سر می برند و خیلی از آنها مورد سوء استفاده جنسی توسط رهبر جریان سکت به واسطه مریم رجوی قرار گرفته اند.

دروغ و فریبی که وجود دارد این است که این خانم خودش مدعی است که از حقوق زنان میهن! دفاع می کند و در یکی از سایتهای وابسته این سازمان به نام سایت همبستگی ملی قسمتی هست “طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیهای و حقوق زنان” که البته شعارهای جالبی هست ولی به هیچکدام از آنها عمل نمی شود و فقط برای شعار و فریب افکار عمومی است. این خانم بخصوص بعد از خروج از لیست تروریستی خودش تماما در حال اروپا گردی است و رایزنی برای تحمیل کردن تشکیلاتش و همسرش بعنوان رهبر به جامعه جهانی … در حالیکه همین الان زنانی همانند بردگان در خانه های تیمی این سازمان در اروپا یا در لیبرتی کنترل شدید می شوند کماکان امکان ارتباط با دنیای خارج از فرقه را ندارند. نیازهای جنسی و عواطف انسانی آنها سرکوب می شود و به اجبار بایستی عواطفشان را نثار رهبری رجوی کنند.

شاهدانی برای این مسئله وجود دارد که حتی معترضانی سطح شورای رهبری در این تشکیلات به قتل رسیدند خانمها مهری موسوی و مینو فتحعلی ولی هر دو بعدا بعنوان کشته جنگ آمریکا معرفی شدند ما برای هر گونه شهادت در برابر هر دادگاهی که برای اعاده حقوق این زنان تشکیل بشود آماده هستیم.

من خودم شخصا مورد تهدید و ترور شخصیت توسط این سازمان به رهبری مسعود رجوی و همسر سومش مریم قجر عضدانلو شده ام و در سایت پاساگاردسیتی وابسته به این تشکیلات هنوز هم این ترور شخصیت وجود دارد البته اینکار توسط این سازمان نه تنها در مورد من بلکه حتی در مورد تمامی منتقدان این سازمان مصداق دارد حتی مارتین کوبلر نماینده سازمان ملل هم از این اتهامات و ترور شخصیتی مصون نمانده است.

تمامی اعضای این سازمان در تشکیلاتشان در لیبرتی و یا اروپا کنترل شدید تشکیلاتی می شوند. آنها از دسترسی به رسانه ها محروم هستند. بعضی از اعضاء هستند باوجودیکه در اروپا مهد آزادی و دمکراسی هستند اما سالهاست که از قلعه اورسورواز خارج نشده اند. خیلی از زنان ناراضی هنوز در زندانهای این تشکیلات به سر می برند.

این سازمان سعی میکند ازاعضاء افرادی جان باخته و فدائی رهبری جلوه دهد و به همین منظور بطور تشکیلاتی خودسازیهائی را در پروسه دستگیری مریم رجوی در ژوئن ۲۰۰۲ طراحی و برنامه ریزی کرد که در آن بسیاری خودسوزی کردند واز جمله دو زن بنامهای صدیقه مجاوری و ندا حسنی

بعلت سرکوب مستمر غریزه جنسی و عواطف و احساسات خانوادگی و مادری و حتی انسانی توسط رهبری این جریان و سلسله مراتب تشکیلاتی این انسانها رفتارهای غیر عادی می کنند مثلا به خانواده خود دشنام می دهند که به وفور می توانید از این دشنام نامه ها را خطاب به خانواده هایشان در سایتهای آنها مشاهده کنید.

رهبری این فرقه بصورت مرحله ای و طی ۲۰ سال حکومت صدام حسین در عراق و با همکاری استخبارات عراق روی این اعضاء مراحل تفتیش عقاید و بعد طلاق و جدا کردن کودکان آنها و قطع از دنیا و جامعه و استفاده ابزاری از تک تک نفرات و نگهداشتن آنها در عراق دست زده است برای اینکه رجوی تشکیلاتش را به آمریکا یا به کشورهای اروپائی تحمیل کند. در حقیقت رهبری این تشکیلات این انسانها را که مدت بیست سال از جامعه ودنیا قطع بوده اند و انسانهائی هستند که هر کدام نیاز به درمان و ابتدا ایجاد ارتباط با خانواده و جامعه دارند این انسانها و بخصوص این زنان را گروگان اهداف خودش گرفته است

در حال حاضر ۱۰ سال است که بعد از سقوط دولت صدام این سازمان اعضا را وادار به ماندن در عراق کرده است و افراد را گروگان گرفته تا بتواند تشکیلاتش را به جامعه جهانی تحمیل کند

بار دیگر در آستانه روز جهانی زن از شما می خواهم حدود ۱۰۰۰ زن گروگان را از مناسبات سکت این سازمان خارج کنید و تحت حمایت و درمان قرار بدهید.

بتول سلطانی
۰۶٫۰۳٫۲۰۱۳

رونوشت به:
آنتونیا رادوز
صلیب سرخ
کمیساریای عالی پناهندگان
نماینده یونامی در بغداد

———-

همچنین
https://iran-interlink.org/fa/index.php?mod=view&id=14528

نامه سرگشاده خانم نسرین ابراهیمی به مجامع بین المللی و حقوق بشری

(گروگانهای مجاهدین خلق، فرقه رجوی، در عراق را نجات دهید)

.

… به پناهندگی تک تک افراد در لیبرتی هر چه سریعتر رسیدگی شود و کشورهای اروپایی و آمریکا ملزم به پذیرش این افراد شوند چرا که کشور عراق برای این افراد محلی بسیار خطرناک و نا امن می باشد و جان این افراد در معرض خطر جدی می باشد. همانطوری که خود شما در جریان هستید مجاهدین خلق به هیچ وجه حاضر به ترک عراق نمی باشند لذا تا می توانند در امر پناهندگی و انتقال افراد به کشور سوم سنگ اندازی می کنند و بسیار در تلاش هستند که با ترفندها و بهانه های مختلف افراد را به کمپ اشرف برگردانند و یا کمپ موقت لیبرتی را به کمپ پناهندگی تبدیل کرده که در اینصورت مدتها طول خواهد کشید که کشورهای اروپایی و آمریکا بخواهند این افراد را به عنوان پناهنده به کشور خود ببرند …

نسرین ابراهیمی، زنان ایران، یازدهم فوریه ۲۰۱۳
http://www.iran-zanan.de/Maghalat/2013/2/n1.htm

با سلام و تقدیم احترام

اینجانب نسرین ابراهیمی یکی از اعضای جدا شده از سازمان مجاهدین ضمن محکوم کردن حمله خونبار به کمپ ترانزیت لیبرتی از تمامی ارگانهای مسئول از جمله کمیساریای عالی پناهندگان، دبیر کل سازمان ملل متحد، پارلمان اروپا، دیدبان حقوق بشر و .. می خواهم که به پناهندگی تک تک افراد در لیبرتی هر چه سریعتر رسیدگی شود و کشورهای اروپایی و آمریکا ملزم به پذیرش این افراد شوند چرا که کشور عراق برای این افراد محلی بسیار خطرناک و نا امن می باشد و جان این افراد در معرض خطر جدی می باشد .

همانطوری که خود شما در جریان هستید مجاهدین خلق به هیچ وجه حاضر به ترک عراق نمی باشند لذا تا می توانند در امر پناهندگی و انتقال افراد به کشور سوم سنگ اندازی می کنند و بسیار در تلاش هستند که با ترفندها و بهانه های مختلف افراد را به کمپ اشرف برگردانند و یا کمپ موقت لیبرتی را به کمپ پناهندگی تبدیل کرده که در اینصورت مدتها طول خواهد کشید که کشورهای اروپایی و آمریکا بخواهند این افراد را به عنوان پناهنده به کشور خود ببرند

اینگونه مجاهدین می توانند باز این افراد را به اسارت خود درآورده و این کمپ را به اشرف دیگری تبدیل کنند و باز افراد را مورد سوء استفاده قرار بدهند و یا همینطور سازمان ادعا می کند که حمایت و امضای پنچ میلیون و دویست هزار عراقی را برای ماندن در عراق را دارد و به این ترتیب می خواهد کشورهای اروپایی را وادار به فشار بر دولت عراق مبنی بر ماندن مجاهدین در عراق بکند

این از آن دروغهایی است که ما خود شاهد آن بوده ایم زمانی که حفاظت اشرف در دست امریکاییها بود سازمان مردم عراق را به کمپ اشرف به بهانه یک وعده غذای خوب و مقداری پول تو جیبی اون هم در آن شرایط سخت جنگ که مردم داشتند دعوت می کرد و بعد از یک مراسم سخنرانی به آنها غذایی داده می شد و برای گرفتن پول توجیبی اول باید یک برگه را امضا می کردند و آنها را تشویق می کردند که در هر صفحه هر چقدر که می خواهند اسامی بنویسند و امضاء کنند بدون آنکه این افراد خبر داشته باشند که به چه دلیل این کاغذها را امضاء می کنند و بعد هم به آنها پول توجیبی می دادند و یا بعضا فقط رئیس یک قبیله یک پولی را می گرفت و هزاران ورقه را امضا می کرد به اسمهای مختلف و هر چه بیشتر امضا می کرد پول بیشتری می گرفت و ایشان حتی خبر نداشتند که این امضاهها برای چی استفاده می شود و این حمایتی که مجاهدین از آن صحبت می کنند اینگونه جمع آوری شده است

پس آن حمایت مردم عراق که مجاهدین از آن صحبت می کنند دروغی بیش نیست و فقط برای این است که به هر قیمت این سازمان در خاک عراق بماند. بعد از این حمله خونبار به خوبی باید روشن باشد که کشور عراق چه اشرف و چه لیبرتی برای این افراد خطرناک می باشد و نباید بیشتر از این افراد را در این کشور نگه داشت و می بایست کشورهای اروپایی و آمریکا به پذیرش این افراد در کشورهای خود به لحاظ انسانی ملزم شوند و گول دروغهای مجاهدین را نخورده و به وظایف انسانی خود عمل کنند چرا که مجاهدین تنها چیزی که برایشان ارزش ندارد جان آن انسانهای بیگناه می باشد

از آنجا که ما به عنوان اعضای سابق این سازمان از توانایی های مالی و غیره این سازمان به خوبی آشنایی داریم لذا انتقال و کمک به این افراد برای خروج از عراق برای سازمان مجاهدین یک کار ساده ای است ولی از آنجا که رهبری سازمان می خواهد این افراد را همواره به عنوان گروگان اهداف خود نگه دارد تا مورد سوء استفاده قرار بدهد به همین خاطر نه تنها حاضر به کمک نیست بلکه به شدت سنگ اندازی کرده و حتی افراد را وادار می کند که به نامه نگاری به ارگانهای مختلف اروپایی و آمریکایی پرداخته و در خواست برگشت به اشرف را بکنند, و یا اینکه در مصاحبه هایشان با کمیساریا چی باید بگویند را سازمان برایشان مشخص می کند که روند مصاحبه ها را کند کرده و در پناهندگی افراد اخلال وارد کند .
من به عنوان یکی از اعضای سابق این سازمان که از نزدیک شاهد کارهای مافیایی این گروه بوده ام و به خوبی با کارکردهای آن آشنایی دارم شهادت می دهم که این افراد به خواست خود در عراق نمانده اند و فقط بر اساس شتشوی مغزی و ترساندن افراد از خارج از مجاهدین آنها را نگه داشته اند این افراد به حدی مغز شویی شده اند که توان و اراده آنها را از آنها گرفته اند لذا مجاهدین صلاحیت نمایندگی این افراد را نداشته و ندارند و از شما می خواهم رهبری مجاهدین و نماینده معرفی شده از طرف رهبری را به عنوان نماینده این افراد به رسمیت نشناخته و ترتیبی داده شود که مسئولین مجاهدین از افراد جدا شده باشند و هیچ گونه فشار و اجباری بر روی این افراد گرفتار نباشد و این افراد خود بتوانند برای خودشان و آینده شان تصمیم بگیرند.

با سپاس فراوان نسرین ابراهیمی ۱۱٫۰۲٫۲۰۱۳
رو نوشت به
دبیر کل سازمان ملل متحد آقای بان کی مون
صلیب سرخ
دیده بان حقوق بشر
دفتر یونامی در بغداد
کمیساریای عالی پناهندگان
پارلمان اروپا

———–

همچنین
https://iran-interlink.org/fa/index.php?mod=view&id=14766

حمله به قربانیان زن فرقه رجوی (مجاهدین خلق) به امید استفاده ابزاری از تروریسم

(روز جهانی زن )

.

… امروز این زنان با هیولایی بنام “پول و قدرت” روبرو شده اند که میخواهد صدای آنها را خاموش کند. این هیولای “پول و قدرت” همچنین بشدت بدنبال آرایش و بزک کردن جنایتکار و ناقض حقوق بشر یعنی مریم رجوی هم هست تا بتواند وی را در سالن های پر زرق و برق بنشاند و از “قوانین ازدواج” انتقاد کند و توضیح بدهد و بگوید که به نظر وی این “قوانین” باید به این صورت یا آن صورت به نفع زنان عوض شوند. “قدرت و پول” معتقد است که مجاهدین خلق نه تنها باید از لیستهای گروههای تروریستی خارج شوند که البته باید در پارلمانها بعنوان نمونه ای از “فمنیسم” به نمایش گذاشته شوند. “قدرت و پول” آنقدر دروغگو و وارونه گر است که میخواهد سازمان مجاهدین خلق را در جای “قربانی” بنشاند و اعضای سابق زن و “قربانیان” فرقه را “شکنجه گر، جاسوس، مامور” بنمایاند …

آن سینگلتون، مشاورین استراتژی خاورمیانه، ششم مارس ۲۰۱۳
http://mesconsult.com

لینک به متن اصلی (انگلیسی)
https://iran-interlink.org/?mod=view&id=14765

هشت مارس روز جهانی زن ریشه در خواسته های زنان برای حقوق و شرایط کاری بهتر دارد و البته حق رای. دامنه این خواسته این روزها به مقولاتی همچون برابری اجتماعی و سیاسی و اقتصادی نیز کشانده شده است.

اگر چه ما شاهد پیشرفت قابل توجهی در این مقوله هستیم ولی برای تضمین ادامه پیشرفت و نگاهبانی از حقوق زنان در همه زمینه های زندگی در سراسر جهان، تلاش و حرکت مستمر و همه جانبه ضرورتی غیر قابل انکار است. ولی ما امروز و در چهارچوب این تفکر، حرکات به ظاهر فمینیستی مریم رجوی را چگونه ارزیابی کنیم؟

بنظر میرسد که بجای توجه به سخنان مریم رجوی و تصاویرسطحی که به نمایش میگذارد بهتر است که ما افعال و رفتار وی در قبال زنان سازمان خودش را مورد بررسی قرار بدهیم. بهترین کسانی که می توانند در این زمینه کمک کنند همانا خود اعضای زن در سازمان مجاهدین خلق هستند.

البته قابل درک است که اعضای کنونی طبعا نمی توانند بصورتی آزادانه در مورد تجارب خود در سازمان مجاهدین خلق صحبت کنند چرا که آنها مجبورند فقط سخنان تایید شده تبلیغاتی که سازمان مجاهدین خلق اعلام نموده را رله کنند.

ولی زنانی که اخیرا سازمان مجاهدین خلق را ترک کرده اند مسلما آزاد هستند و می توانند در مورد وضعیت زنان در درون سازمان صحبت کنند. و البته فراموش نمی کنیم که شجاعت این افراد بسیار قابل تحسین است. این شکستن تابوهای اجتماعی در افشای واقعیات سوء استفاده های جنسی نه تنها برای این زنان کاری بسیار مشکل است که همانند هر افشاگری دیگری آنها بسرعت تحت حمله و فشار و تهدید قرار می گیرند تا از ادامه افشاگری منصرف شده و ساکت شوند.

نگاهی سطحی به فشارها و مشکلاتی که این زنان در همین ماههای اخیر تحمل کرده اند خود به راحتی چند جلد کتاب می شود و به خودی خود می تواند بیانگر نگرش و برخورد مجاهدین خلق با زنان باشد. این زنان در پاییز سال ۲۰۱۲ در یک کنفرانس عمومی در اروپا به تشریح سوء استفاده های جنسی رهبران مجاهدین خلق، مسعود و مریم رجوی، علیه خود و دیگر زنان پرداختند. این زنان از آن روز تا کنون مسائلی از قبیل موارد زیر را تجربه کرده اند.

خانم بتول سلطانی قبلا هم در بغداد و هم در اروپا جایی که اکنون زندگی میکند در مورد سوء استفاده های مجاهدین خلق صحبت کرده است. وی اخیرا در جلوی خانه خود مورد هجوم و حمله قرار گرفت که خوشبختانه همسایه ها به کمک وی آمدند. مجاهدین خلق در این مدت مدارکی ساختگی در وبسایت های خود منتشر کرده اند و بشدت تبلیغ می کنند که ثابت کنند وی همان زمانی که عضو شورای رهبری مجاهدین خلق بوده (بالاترین رده تشکیلاتی بعد از رجوی ها) در ضمن مامور وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران هم بوده است. البته خانم سلطانی همراه با همسر و فرزند دو ماهه اش زمانی به مجاهدین خلق پیوست که سنش به زحمت به هجده سال میرسید. وی بیش از دو دهه عضو این سازمان بوده است.

خانم نسرین ابراهیمی که اکنون در کشور سوئیس زندگی می کند در زمانی که به کمپ اشرف مجاهدین خلق در عراق برده شد بیش از چهارده سال نداشت. امکان فرار وی وقتی بوجود آمد که نیروهای ارتش امریکا در سال ۲۰۰۳ سازمان مجاهدین خلق را به زور خلع سلاح کردند. نسرین ابراهیمی به پارلمان اروپا دعوت شده و در آنجا در مورد آنچه که بعنوان یک زن در سازمان مجاهدین خلق تجربه کرده بود شهادت داده است. وی پس از این ادای شهادت بشدت تحت فشار و تهدید ماموران مجاهدین خلق قرار گرفت تا جایی که مجبور شد دو بار کشور محل اقامتش را عوض کند. پلیس مدتها برای وی در مقابل حملات مجاهدین خلق حفاظت گذاشته بود. وی اخیرا هم باز در کشور سوئیس تهدید شده است و به وی اخطار کرده اند که دست از همکاری با گروه زنان ایران و افشاگری در مورد سوء استفاده های رجوی از زنان بردارد.

خانم زهرا باقری بعد از ساعت ها و طی بیش از یک کیلومتر از مسیر بصورت سینه خیز توانست خود را از کمپ اشرف نجات دهد. گروه سربازان عراقی که وی را پیدا کردند با دیدن بدن خون آلود وی بشدت گریه کردند. وی مستقیما به بیمارستان برده شد و هفته ها برای بازیافت نسبی سلامتش بستری بود. اکنون نیز وی در آلمان چندین عمل جراحی را پشت سر گذاشته که تمامی آنها ناشی از عدم رسیدگی پزشکی در کمپ اشرف بوده است. وی نیز در جلسه افشاگری پاییز گذشته به دیگر زنان پیوسته بود. مجاهدین خلق اکنون دو خواهر و یک برادر وی را که هنوز در کمپ لیبرتی عراق هستند بعنوان گروگان علیه وی استفاده می کنند. مجاهدین این افراد را جلوی دوربین های تلویزیونی خود می آورند تا به خواهر و همچنین مادر خود که چشم انتظارشان است فحاشی کنند.
در دو ماه اخیر، سه زن دیگر توانسته اند از کمپ لیبرتی مجاهدین خلق فرار کنند. آیا عجیب است که ببینیم این زنان با دیدن وضعیت به هیچ وجه حاضر نباشند تا با سازمانهای حقوق بشری و محققین در عراق صحبت کنند و یا وضعیت درون سازمان مجاهدین و وضعیت زنان را بازگو نمایند؟ البته همین زنان به شرط عدم نشر نامشان همه چیز را میگویند.

آنها از آرایش زنان جوان توسط مریم رجوی صحبت می کنند و این که باید بصورت لخت در جلوی وی و مسعود رجوی برقصند. آنها میگویند که مسعود رجوی بعد از تجاوز به آن ها گردنبدی با عکس خودش را هدیه میدهد که باید به گردن بیاندازند. حدود صد نام و شاید هم بیشتر در دسترس هست که زنانی هستند که رحم آنها را خارج کرده اند. این آمار یعنی بیش از ده درصد کل زنان کمپ. آنها می گویند که این عمل بدین خاطر صورت می گیرد تا مسعود رجوی بتواند به راحتی با هر کدام از آنها همخوابه شود و یا دستور دهد که با دیگران همخوابه شوند و ترسی از حاملگی نداشته باشند.

امروزه مسئله طلاقهای اجباری که سالها قبل از سقوط صدام به اجرا در آمد دیگر چیزی نیست که انکار شود. در دو دهه گذشته حتی یک بچه نیز در این سازمان چشم به جهان نگشوده است. نمایندگان سازمان مجاهدین خلق سالها قبل این مسئله را با افتخار در مصاحبه با بی بی سی اعلام نموده از آن دفاع کردند. ولی اکنون بنابر شهادت افرادی که اخیرا فرار کرده اند رجوی به اعضای زن مجاهدین خلق در کمپ گفته است که “بنابر قوانین اسلامی زنانی که علیه شوهرانشان برخیزند باید کشته شوند” وی گفته است که “بنابر قوانین انقلاب ایدئولوژیک درونی سازمان همه شما زنان من هستند و اگر کسی به من خیانت کند و از کمپ فرار کند مجازاتش طبق قوانین اسلام مرگ است”. مجاهدین خلق همچنین در وب سایتهای خود صحبت های مسعود رجوی را منتشر کرده اند که تهدید می کند که “من برای تک تک همه شما مدرک و سند دارم و هر کدام از شما که بخواهید اینجا را ترک کنید مدارکتان را بیرون می آورم”. احتمالا منظور وی فیلم هایی باشد که از همخوابگی ها و اعمال سکسی برداشته شده است.


(Women “rewarded” with pendants and robes after sexual ordeal)

سازمان مجاهدین خلق سابقه چندین دهه خشونت و ترور و تهدید و مزاحمت و غیره علیه اعضای سابق خود را یدک می کشد. سازمان مجاهدین خلق طبعا بدین وسیله بدنبال ساکت کردن افراد و جلوگیری از افشای نقض حقوق بشر در داخل سازمان است.

انتشار اخبار این مسائل در مطبوعات بشدت کنترل و محدود می شود چرا که برخی فکر می کنند هنوز هم می توانند از تروریسم این گروه بعنوان یک وسیله استفاده کنند. امروز این زنان با هیولایی بنام “پول و قدرت” روبرو شده اند که میخواهد صدای آنها را خاموش کند. این هیولای “پول و قدرت” همچنین بشدت بدنبال آرایش و بزک کردن جنایتکار و ناقض حقوق بشر یعنی مریم رجوی هم هست تا بتواند وی را در سالن های پر زرق و برق بنشاند و از “قوانین ازدواج” انتقاد کند و توضیح بدهد و بگوید که به نظر وی این “قوانین” باید به این صورت یا آن صورت به نفع زنان عوض شوند. “قدرت و پول” معتقد است که مجاهدین خلق نه تنها باید از لیستهای گروههای تروریستی خارج شوند که البته باید در پارلمانها بعنوان نمونه ای از “فمنیسم” به نمایش گذاشته شوند. “قدرت و پول” آنقدر دروغگو و وارونه گر است که میخواهد سازمان مجاهدین خلق را در جای “قربانی” بنشاند و اعضای سابق زن و “قربانیان” فرقه را “شکنجه گر، جاسوس، مامور” بنمایاند.

هیچ کس هیچ وقت از “قدرت و پول” توقع حمایت از “قربانیان” و انسانیت و حقوق بشر را نداشته ولی این گونه سعی درعوض کردن جای “قربانی” با “جنایتکار” واقعا تهوع آور است.


(Camp Ashraf)


(E.U. Parliament)


(Baghdad University)

 

|