گزارش پنجم از حضور خانواده ها (دروغ شاخدار)

گزارش پنجم از حضور خانواده ها (دروغ شاخدار)

بنیاد خانواده سحر، بغداد، پانزدهم سپتامبر 2015:…  خانواده های دردمند و رنجکشیده افراد اسیر در چنگال رجوی در اردوگاه لیبرتی در عراق، در دیدار با مقامات ملل متحد در بغداد، با یک دروغ شاخدار مواجه شدند. مقامات محلی ملل متحد از قول سازمان مجاهدین خلق مدعی گردیدند که اعضای فرقه رجوی در اردوگاه لیبرتی همگی با نام و عکس و مشخصات اصلی دارای پروفایل شخصی در فیس بوک بوده و خانواده ها …

Families of MEK hostages in Camp Liberty June 2015


https://youtu.be/2cexIQcI9UQ

گزارش سازمان ملل: ادامه نگرانی از نقض حقوق بشر توسط رهبری مجاهدین خلق (فرقه رجوی)

لینک به منبع

دروغ شاخدار

گزارش پنجم از حضور خانواده ها

خانواده های دردمند و رنجکشیده افراد اسیر در چنگال رجوی در اردوگاه لیبرتی در عراق، در دیدار با مقامات ملل متحد در بغداد، با یک دروغ شاخدار مواجه شدند.

مقامات محلی ملل متحد از قول سازمان مجاهدین خلق مدعی گردیدند که اعضای فرقه رجوی در اردوگاه لیبرتی همگی با نام و عکس و مشخصات اصلی دارای پروفایل شخصی در فیس بوک بوده و خانواده ها میتوانند به راحتی از این طریق با آنان در ارتباط باشند.

تا جائی که به مقامات محلی ملل متحد بر میگردد از دو حالت خارج نیست. یا آنها واقعا اینقدر ساده هستند که دروغ به این بزرگی را از سران فرقه شنیده و باور کرده و مستقیما به خورد خانواده ها میدهند. یا اینکه باز آنقدر ساده هستند که تصور میکنند با این ترفندها میتوانند خانواده ها را در جهت منافع فرقه رجوی فریب دهند.

آنطور که برخی مقامات محلی ملل متحد بیان میکنند فرقه مدعی شده است که خانواده ها از طریق شبکه های اجتماعی با عزیزان خود در اردوگاه در ارتباط بوده و از حال و احوال آنان مطلع میباشند. خانواده ها نمی دانند که چه زمانی با عزیزان خود در ارتباط بوده اند که خودشان خبر ندارند. در ضمن آیا همه پروفایل ها در فیس بوک واقعی هستند؟ آیا نمیشود پروفایل قلابی درست کرد؟

سؤالی که بی پاسخ ماند اینست که وقتی خانواده مربوطه در صد قدمی عزیز خود قرار دارد چرا باید صرفا از طریق شبکه های اجتماعی که معلوم نیست آنطرف خط چه کسی نشسته ارتباط داشته باشد؟ گر چه وجود پروفایل در فیس بوک با نام افراد مربوطه هم از اساس کذب محض است.

تمامی دست و پا زدن های رجوی و به خدمت گرفتن تمامی امکانات و ظرفیت فرقه اش و طرح تمامی دعاوی دروغ برای ممانعت از دیدار خانواده ها با عزیزانشان تنها یک چیز را ثابت میکند و آن اینست که سازمان مجاهدین خلق یک فرقه مخرب کنترل ذهن است که از شیوه های مانیپولاسیون ذهنی برای کنترل نیروهای خود استفاده میکند و خوب میداند که با زنده شدن عواطف و احساسات درونی انسان، تأثیرات مغزشوئی از بین رفته و هویت اصلی بارز میگردد و هویت کاذب کاشته شده در فرد از بین می رود.

خانواده ها درخواست های خود برای دیدار با عزیزانشان را یک به یک تسلیم مقامات ملل متحد نمودند اما متأسفانه مسائل و مراودات سیاسی و بین المللی به گونه ایست که اراده ای برای حل این معضل صرفا حقوق بشری یافت نمی شود.

خانواده ها همچنین گلایه ای از جداشدگان فرقه رجوی چه در ایران و چه در اروپا داشتند و آن اینست که چرا برخی از این افراد حتی کوچکترین موضع گیری در خصوص خواست برحق خانواده ها انجام نداده اند و چرا برخی حتی متأسفانه به جای پرداختن به این مقوله مبرم حقوق بشری انرژی خود را صرف بحث های فرعی و غیر مفید با یکدیگر می کنند.

اسامی تعداد 24 نفر خانواده های مستقر در بغداد به شرح زیر است:

ردیفخانوادهاسیر در فرقه
1مهران کریم دادیغلام رسول کریم دادی، پدر
مه لقا کریم دادی، خواهر
2زهرا کریمی                        صدیقه کریمی، خواهر
مرتضی بانژاد (همسر صدیقه)، شوهر خواهر
3خدیجه حامدیمحمد تبائی، پسر
4نرگس حوری پورمحمد گلزار، پسر
5اسحاق گلزار (همسر نرگس)محمد گلزار، پسر
6علی اکبر غلامی خیر آبادیغلام رضا غلامی خیر آبادی، برادر
7علی کلاته سفیریعلی اصغر کلاته سفیری، برادر
8مریم حسینی محمود آبادیمرضیه حسینی محمود آبادی، خواهر
9سید حسن اشرفی (همسر مریم)مرضیه حسینی محمود آبادی، خواهر زن
10رضا حدادی مقدممحمود حدادی مقدم، برادر
11عذرا جواهریحسین رنجبر، پسر
12فاطمه ظفریمحمد علی ظفری، برادر
13حبیب الله علی گنجیغلام محمد علی گنجی، برادر
14شهین میش مستمحمد عظیم میش مست، پدر
15ولی محمد محتشمی (همسر شهین)محمد عظیم میش مست، پدر زن
16سعید دادیانعبدالرضا دادیان، برادر
17هدیه آزادیمهدی جلیلیان، پدر
18عیدی محمد چهارلنگرحیم چهارلنگ، برادر
19عبدالحمید فخر عطاراحمد فخر عطار، برادر
20نصرالله پیرزادیحیدر پیرزادی، برادر
21غلام علی علاف پورنسرین علاف پور، خواهر
22سید سعید علویانسید هادی علویان، برادر
23محمد سلطانیطاهره سلطانی، دختر
24محمد جعفر سلطانیطاهره سلطانی، خواهر
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بنیاد خانواده سحر

بغداد – 15 سپتامبر 2015

تصحیحات در لیست فوق:

اشتباه در اسامی خانواده های خراسان رضوی

لینک به منبع

با سلام

در مطلب گزارش پنجم از حضور خانواده ها (دروغ شاخدار)،

شما در ردیف های:

۴ – نرگس حوری پور محمد گلزار، پسر

۵- اسحاق گلزار (همسر نرگس) محمد گلزار، پسر

اشتباه شده است که صحیح آن به شرح زیر می باشد:

4- نرگس حوری پور: اسیر در فرقه: همسرش: مهدی بهبهانی

5 – اسحاق گلزار : اسیر در فرقه : فرزندش: محمد گلزار

هم چنین شما از خدیجه جاهدی مادر اسیر در فرقه محمد بقایی اسم نبردید.

خواشمندم مطلب فوق را تصحیح فرمایید

با تشکر

غلامرضا بهروزی

1394/6/25

***

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=20928

دیدار با عزیزان حق مسلم خانواده هاست (گزارش چهارم)

بنیاد خانواده سحر، بغداد، چهاردهم سپتامبر ۲۰۱۵:… امروز دوشنبه ۱۴ سپتامبر ۲۰۱۵ بار دیگر خانواده های مستقر در بغداد جهت کوششی مجدد برای دیدار با عزیزانشان به اردوگاه لیبرتی مراجعه کردند. این درحالی است که یکی از افراد به دلیل بیماری و ضعف جسمانی مجبور شد در هتل در بغداد بماند و همراه گروه نرفت. گرمای طاقت فرسای نزدیک به ۵۰ درجه بالای صفر، همراه با گرد و غبار و شرایط نامناسب …

خانواده ها کمپ لیبرتی سپتامبر 2015کیهان لندن: لیبرتی: سودای ارتش آزادی و ماجراجویی رهبرانش

لینک به منبع

دیدار با عزیزان حق مسلم خانواده هاست (گزارش چهارم)

امروز دوشنبه ۱۴ سپتامبر ۲۰۱۵ بار دیگر خانواده های مستقر در بغداد جهت کوششی مجدد برای دیدار با عزیزانشان به اردوگاه لیبرتی مراجعه کردند. این درحالی است که یکی از افراد به دلیل بیماری و ضعف جسمانی مجبور شد در هتل در بغداد بماند و همراه گروه نرفت.

گرمای طاقت فرسای نزدیک به ۵۰ درجه بالای صفر، همراه با گرد و غبار و شرایط نامناسب استقرار در مجاورت اردوگاه به مدت طولانی، همگی را به لحاظ جسمی در شرایط بدی قرار داده است. عراقی ها تنها یک کانکس برای استقرار خودشان در محل دارند که در عکس ها مشهود است. آنان البته رفتار بسیار خوبی با خانواده ها داشته و با آنان ابراز همدردی نموده اند و در حد امکانات محدودشان مضایقه نکرده اند.

خانواده ها با وساطت کمیساریای عالی پناهندگان امروز را آخرین روز مراجعه به اردوگاه اعلام نموده اند. ظاهرا رجوی تمامی ظرفیت بین المللی خود را بسیج کرده تا مانع حضور خانواده ها در لیبرتی شود. او در گذشته شرط کرده بود که بعد از انتقال از اشرف به لیبرتی، خانواده ها نباید در آنجا حضور بیابند که مسئولین عراقی و ملل متحد تا امروز بر این قول خود پایدار بودند اما رجوی به تعهدات خود عمل نکرد.

خانواده ها همانند حضورشان در مقابل پادگان اشرف، چهره واقعی مسعود رجوی را به جهانیان نشان دادند. وحشت رجوی از حضور خانواده ها و دیدار پیروانش با بستگانشان برای هیچ کس شکی باقی نگذاشته است که او یک رهبر فرقه ایست که از روش های کنترل ذهن مخرب برای جذب و حفظ نیروهایش استفاده میکند.

خانواده ها هم اکنون در مقابل دروازه اردوگاه لیبرتی به شعار دادن و فراخواندن عزیزانشان مشغول هستند و البته حق استفاده از بلندگو را ندارند. همچنین امروز نامه ای خطاب به کمیساریای عالی پناهندگان به عربی و انگلیسی و فارسی با امضای ۲۱ تن از خانواده های حاضر در محل تنظیم و به کمیساریا تحویل داده شد. اسامی ۳ نفر از ۲۴ نفر محفوظ می باشد.

تصویر نامه های مربوطه به سه زبان در زیر آورده میشود:

بنیاد خانواده سحر

۱۴ سپتامبر ۲۰۱۵ – ساعت ۱۴:۰۰

***

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=20863

خانواده ها مصمم، رجوی در وحشت (استمرار مراجعات خانواده ها به اردوگاه لیبرتی)

بنیاد خانواده سحر، بغداد، دوازدهم سپتامبر ۲۰۱۵:…  خبرهای رسیده حاکی است که سران فرقه رجوی تمامی پتانسیل روابط دیپلماتیک خود در سراسر جهان را بکار گرفته اند تا مانع حضور خانواده ها در مقابل اردوگاه لیبرتی شوند. برخی مسئولین بین المللی و عراقی نسبت به تلاش بی اندازه دستگاه فرقه ای رجوی در این رابطه ابراز تعجب کرده و می پرسند که مگر تعدادی غیر نظامی که حتی اجازه حمل موبایل و دوربین هم نداشته …

خانواده ها مصمم، رجوی در وحشت

لینک به منبع

خبرهای رسیده حاکی است که سران فرقه رجوی تمامی پتانسیل روابط دیپلماتیک خود در سراسر جهان را بکار گرفته اند تا مانع حضور خانواده ها در مقابل اردوگاه لیبرتی شوند. برخی مسئولین بین المللی و عراقی نسبت به تلاش بی اندازه دستگاه فرقه ای رجوی در این رابطه ابراز تعجب کرده و می پرسند که مگر تعدادی غیر نظامی که حتی اجازه حمل موبایل و دوربین هم نداشته و اغلب مسن هستند چه تهدیدی می توانند برای امنیت اردوگاه لیبرتی و ساکنان آن داشته باشند که رجوی اینقدر از حضور آنان در پشت دیوارهای اردوگاه وحشت کرده است.

ما در گذشته در مقابل پادگان بدنام اشرف هم عزم و اراده خانواده ها از یک طرف و ضعف و هراس رجوی از طرف دیگر را به خوبی مشاهده کرده ایم. اراده ای که تحصن چندین ساله را رقم زد و نهایتا به بسته شدن این قلعه مخوف فرقه ای منجر گردید و ترسی که در نهایت رفتن به اردوگاه لیبرتی و ترک پادگان اشرف را به شرط عدم حضور خانواده ها پذیرا شد.

وقتی به مسئولین عراقی و ملل متحد و صلیب سرخ گفته میشود که حتی تبهکارترین زندانی ها حق ملاقات با بستگان درجه یک خود را دارند صرفا سکوت کرده و سر می جنبانند. واضح است که شرایط سیاسی بین المللی این دست باز را به رجوی داده تا همچنان به مغزشوئی در محیط ایزوله لیبرتی مشغول باشد و قربانیان خود را از طبیعی ترین حق انسانی محروم نماید. اما این شرایط به زودی تغییر خواهد کرد و تنگناهای رجوی بیشتر و بیشتر خواهند شد.

مصطفی محمدی و قربانعلی حسین نژاد در پاریس و خانواده ها در بغداد صرفا طبیعی ترین حق هر انسانی را طلب میکنند. دیدار با عزیزان حتی به مدت کوتاه که رجوی سالهای سال است آنان را به بهانه های مختلف از این حق محروم کرده تنها خواسته آنان می باشد.

اطلاع یافته ایم که رجوی در یک تلاش مذبوحانه و یک اقدام شتابزده سخنان اسیر خود سمیه محمدی را به صورت سی دی با زیر نویس فرانسوی در اختیار همسایگان و اهالی اوور و همچنین رسانه ها قرار داده است. کسانی که این سی دی ها به دستشان رسیده است به ماهیت کثیف فرقه ای رجوی پی برده و نسبت به این عمل شنیع ابراز انزجار کرده اند.

“اگر رجوی راست میگوید چرا اجازه نمی دهد که سمیه چند روزی به دیدن خانواده اش برود؟”. این سؤالی است که دریافت کنندگان سی دی های مربوطه در اولین واکنش خود پرسیده اند و فرقه جواب قانع کننده ای برای آنان ندارد و صرفا همان ترفندهای کهنه نخ نما که “این توطئه وزارت اطلاعات ایران است” را تکرار مینماید که دیگر کسی را فریب نمیدهد.

در زیر تعدادی عکس از حضور دیروز خانواده ها آورده میشود

 

بنیاد خانواده سحر

۱۱ سپتامبر ۲۰۱۵

استمرار مراجعات خانواده ها به اردوگاه لیبرتی

لینک به منبع

امروز پنجشنبه ۱۰ سپتامبر، خانواده های دردمند و رنج کشیده اعضای فرقه رجوی که در اردوگاه لیبرتی گرفتار هستند مجددا به مقابل این اردوگاه مراجعه کرده و مصرانه خواهان دیدار با عزیزان خود بعد از بعضا سه دهه شدند. خانواده ها از صبح مقابل دروازه اردوگاه تجمع کرده اند.

فرقه رجوی مدعی است که تمامی ساکنان لیبرتی بلا استثناء از دیدار با خانواده های خود امتناع می ورزند و آنان را مأموران وزارت اطلاعات ایران و دشمنان خود می دانند که وضعیت روحی و بی خبری ساکنان گرفتار در چنگال رجوی را به خوبی نشان میدهد.

شرایط به وجود آمده برای هیچ کس شکی باقی نگذاشته است که سازمان مجاهدین خلق یک فرقه مخرب کنترل ذهن است که توسط یک رهبر خود انتصابی، مادام العمر، و تام الاختیار یعنی مسعود رجوی به صورت برده داری نوین اداره میگردد. مقامات محلی دولت عراق و ملل متحد در این امر متفق القول هستند که ساکنان لیبرتی مغزشوئی شده اند.

بنیاد خانواده سحر از ابتدا تلاش داشت تا این مسائل آنتنی و علنی نشوند بلکه خانواده ها بتوانند خودشان با زبان خوش سران فرقه را متقاعد کنند تا خبری از عزیزان خود بگیرند. اما واکنش سازمان فوق العاده خصمانه است و امروز مجددا تهدید کرد که اگر خانواده ها بر ماندن در محل اصرار بورزند اعزام افراد به آلبانی را متوقف خواهد کرد. رجوی حتی از حضور خانواده ها در بیرون از محدوده اردوگاه لیبرتی هم وحشت دارد.

هم اکنون که این سطور را می نویسیم خانواده ها با تمام خشم خود شعار میدهند و عزیزان خود را می خوانند. خانواده ها با فریاد اقدام سران فرقه مبنی بر محروم نمودن آنان برای دیدار با عزیزانشان به بهانه های واهی را محکوم میکنند. در چند مورد حتی خانواده ها تلاش کردند تا به زور وارد اردوگاه شوند که مسئولان محلی مانع گردیدند.

مراجعه روز دوشنبه خانواده ها و تحصن تمام روز آنان رجوی را به وحشت و تکاپو انداخته و تلاش میکند به هر قیمت شده از مراجعات بعدی خانواده ها جلوگیری نماید. اما خانواده ها مصمم هستند تا مراجعه به اردوگاه را استمرار بخشند.

در ضمن امروز خانواده های مستقر در مقابل اردوگاه لیبرتی با خانواده های محمدی و حسین نژاد و دوستانشان که اخیرا به پادگان مریم رجوی در اوورسورواز مراجعه کرده و خواهان دیدار با دخترانشان سمیه محمدی و زینب حسین نژاد شده اند اعلام همدردی و همبستگی نموده و اقدام شنیع فرقه رجوی برای به تلویزیون آوردن آنان را به شدت محکوم کردند.

چند عکس از حضور امروز خانواده ها که با زحمت زیاد توسط مسئولین محلی تهیه شده و رجوی آنان را مأموران اعزامی وزارت اطلاعات می نامد در زیر آورده میشود.

بنیاد خانواده سحر

۱۰ سپتامبر ۲۰۱۵ – ساعت ۱۴:۰۰

(پایان)

***

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=20764

خانواده ها در لیبرتی: ملاقات با جگرگوشگانمان پایه ای ترین حق انسانی ماست

ایران اینترلینک، کمپ لیبرتی، عراق، هفتم سپتامبر ۲۰۱۵:… خانواده های جدید الورود به عراق امروز در ورودی کمپ لیبرتی حضور یافتند و با در دست گرفتن پلاکارد و نشان دادن نام جگرگشگانشان درخواست ملاقات حضوری کردند. آنها شعار میدادند که ملاقات حق مسلم و از اولیه ترین حقوق بشری است. بسیاری از این خانواده ها بیش از دو دهه است که ملاقاتی نداشته اند چرا که فرقه رجوی اجازه دیدار با اعضای خود را نمیدهد …

لینک به متن انگلیسی

خانواده ها در لیبرتی: ملاقات با جگرگوشگانمان پایه ای ترین حق انسانی ماست

خانواده های جدید الورود به عراق امروز در ورودی کمپ لیبرتی حضور یافتند و با در دست گرفتن پلاکارد و نشان دادن نام جگرگشگانشان درخواست ملاقات حضوری کردند. آنها شعار میدادند که ملاقات حق مسلم و از اولیه ترین حقوق بشری است. بسیاری از این خانواده ها بیش از دو دهه است که ملاقاتی نداشته اند چرا که فرقه رجوی اجازه دیدار با اعضای خود را نمیدهد. خانواده ها نگران وضعیت جسمی و روحی بستگانشان هستند. آنها نگرانند که این افراد بدون یک ملاقات ساده و بدون خبر به کشور آلبانی منتقل گردند. آنها از سازمان ملل و مقامات عراق میخواهند تا شرایط یک ملاقات ساده بین آنها و اعضای خانواده شان را محیا کنند.

***

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=20751

خانواده های سکنه کمپ لیبرتی وارد بغداد شده و برای ملاقات تقاضای کمک دارند

ایران اینترلینک، بغداد، ششم سپتامبر ۲۰۱۵:… امروز بیست و چهار تن از خانواده ها از استانهای خراسان رضوی، خوزستان و یزد وارد بغداد شدند. آنها فردا صبح عازم کمپ لیبرتی هستند و امیدوارند تا بتوانند تماس کوتاهی با جگرگوشگان خود داشته باشند. این خانواده های ساکنین کمپ لیبرتی میگویند که با شنیدن اخبار جدید و نگران کننده در مورد کمپ لیبرتی، وضعیت آلبانی و احتمال انتقال بدون خبر جگرگوشگانشان …

لینک به متن انگلیسی گزارش

خانواده های سکنه کمپ لیبرتی وارد بغداد شده و برای ملاقات تقاضای کمک دارند

امروز بیست و چهار تن از خانواده ها از استانهای خراسان رضوی، خوزستان و یزد وارد بغداد شدند. آنها فردا صبح عازم کمپ لیبرتی هستند و امیدوارند تا بتوانند تماس کوتاهی با جگرگوشگان خود داشته باشند. این خانواده های ساکنین کمپ لیبرتی میگویند که با شنیدن اخبار جدید و نگران کننده در مورد کمپ لیبرتی، وضعیت آلبانی و احتمال انتقال بدون خبر جگرگوشگانشان به آلبانی صرفا خواستار یک ملاقات کوتاه با آنها هستند. آنها تاکید دارند که هیچ موضع سیاسی ای در این رابطه ندارند و به هیچ وجه مخالف یا موافق هیچ گروه و دسته ای نیستند. آنها همچنین تاکید دارند که به هیچ وجه قصد راضی کردن جگرگوشگانشان به پیگیری حرکت یا منظوری خاص را نداشته و ندارند. آنها فقط و فقط خواستار یک ملاقات کوتاه و مطمئن شدن از سلامتی اعضای خانواده خود می باشند.

خانواده ها از تمامی افرادی که به نحوی بتوانند در این زمینه کمکی بکنند و بخصوص حامیان سازمان مجاهدین خلق ایران و همکاران غربی آن تقاضای وساطت و کمک می کنند تا بتوانند در اولین فرصت ملاقاتی کوتاه داشته و متعاقبا به خانه های خود برگردند.

خانواده های مجاهدین خلق بغداد سپتامبر 2015

 

***

همچنین:

آقای محسن سیاکلا! دعوت ترا در بررسی اجمالی عملکرد سازمان قبول کردم!

انجمن نجات، مرکز آذربایجان شرقی، دهم سپتامبر ۲۰۱۵:…  آدم باید پررویی ای درسطح آقای سیاه کلا داشته باشد که چهره ای اینچنینی ازمریمی که بعنوان منشی مسعود رجوی ، سبب جدائی او ازهمسرش شده وخود بجای اونشست و در تکمیل پروسه ی مغز شویی و حرمسراس

در محکومیت اطلاعیه رجوی علیه خانواده های (+ بیانیه حمایت از تحصن هموطنان)

انجمن نجات، مرکز آذربایجان شرقی، نهم سپتامبر ۲۰۱۵:…  این خانواده است مسعود خان نه نیروی قدس ونه نیروی وزارت اطلاعات. اینها همان خانواده است که شما یک زمان روی آنها حساب باز کرده وبما میگفتید که اگر ارتش آزادی حرکت کنند خانواده های شما در هر استان آنجا را آزاد کردند والان این همان خ

جشن های آنچنانی مجاهدین رجوی با سنگ مفت وگنجشگ مفت! (+ نتوانستید ثابت کنید)

Guliani Maryam Rajavi Mojahedin Khalq terroristsانجمن نجات، مرکز آذربایجان شرقی، هشتم سپتامبر ۲۰۱۵:…  آقای رجوی! چرا تصاویر زنده ی لیبرتی نشینان را که در کانکس ها وزیر گرمای ۵۵درجه ی عراق ، مجبورند که روزی بارها بمیرند وزنده بمانند، از سیمای آزادی؟! ات نشان نمیدهی

از یادادشت های سیروس غضنفری عضو سابق ارتش رهائی بخش – قسمت ۲۸، ۲۹، ۳۰ و ۳۱

انجمن نجات، مرکز آذربایجان شرقی، پنجم سپتامبر ۲۰۱۵:…  در روزهای آخر جنگ ، قرارگاه های سازمان بارها توسط نیروهای آمریکا و انگلیس بمباران شد ، اما این مسئله از نیروها پوشیده نگه داشته شد ، زیرا رجوی گفته بود در صورت بمباران به سمت ایران حرکت خواهند کرد و چون آمادگی نداشت ، نمی خواست موجبات تضعی