یازده سپتامبر ، مجاهدین حامیان واقعی القاعده (+ خاطراتی از آن روز)

یازده سپتامبر ، مجاهدین حامیان واقعی القاعده (+ خاطراتی از آن روز)

آرش رضایی، نیم نگاه، دوازدهم سپتامبر 2014: …  یازده سپتامبر بی شک واقعه آزار دهنده ای ست. هرچند بررسی علت و ریشه یابی پدیداری چنین رویداد تلخی نیاز به تامل همه جانبه در سیاست های نظام سیاسی حاکم بر امریکا بعد از جنگ جهانی دوم دارد اما در تحلیل ذهن مدرن ، پویا و خلاق ، کشتار بیگناهان ، ترور و هراس افکنی در همه اشکال آن امری مذموم و نکوهیده است. انبوه مقالات تحلیلی درباره …

ذهن بیمار رهبری عقیدتی مجاهدین ـ نیم نگاه بر محتوای نامه های خانواده های ساکنین کمپ لیبرتی

لینک به منبع

یازده سپتامبر ، مجاهدین حامیان واقعی القاعده

آرش رضایی (عضو سابق مجاهدین خلق)

یازده سپتامبر بی شک واقعه آزار دهنده ای ست. هرچند بررسی علت و ریشه یابی پدیداری چنین رویداد تلخی نیاز به تامل همه جانبه در سیاست های نظام سیاسی حاکم بر امریکا بعد از جنگ جهانی دوم دارد اما در تحلیل ذهن مدرن ، پویا و خلاق ، کشتار بیگناهان ، ترور و هراس افکنی در همه اشکال آن امری مذموم و نکوهیده است. انبوه مقالات تحلیلی درباره ی یازده سپتامبر گویای محکومیت ترور و تحرکات تروریستی با هر انگیزه و دیدگاهی است.

در این میان واکاوی و بازنمایی نقش دارودسته رجوی و مواضع درونی فرقه ی خشونت طلب مجاهدین در روز یازده سپتامبر و شادی بی پایان رهبرعقیدتی آن مسعود رجوی در تماشای صحنه های برخورد هواپیماها به برج های دوقلوی تجارت جهانی در نشست عمومی باقرزاده حکایت تلخ و درخوری از ذهن بیمار رهبرعقیدتی مجاهدین است. براستی رقص و پایکوبی بیش از سه هزار نفر از مجاهدین در قرارگاه اشرف در یازده سپتامبر و ترتیب جشن شادی در روزهای پس از کشتار بیش از هزاران نفر از شهروندان بیگناه امریکایی و شادی و هلهله ی مسئولین و فرماندهان مجاهدین در قرارگاههای به اصطلاح ارتش آزادیبخش درعراق سلامت روانی و عقلی آنان را به زیر سوال می برد.

کشتار شهروندان امریکایی و رنج و اندوه بازماندگان آنان و همزمان شادی و هلهله تروریست های رجوی در قرارگاه اشرف نمایش دردناک و تراژیک خشونت طلبی ، ستیزه جویی و رفتاری مغایر با ارزش ها و مولفه های دموکراتیک در دنیای مدرن است.

imagesCAGEYPQW

هم اکنون که به مواضع بیرونی مجاهدین در همسویی با مقامات امریکایی مینگریم اوج فریبکاری و ریاکاری رهبران مجاهدین را بوضوح نشان میدهد. شاید رهبران مجاهدین به دلیل توهمات ذهنی ، حماقت محض و ناتوانی از تحلیل چرایی ابقاء در لیست تروریستی وزارت امور خارجه امریکا در آن دوران علیرغم همه ی فشارها ، برنامه ریزی ها ، لابی گری ها و تبلیغات و هیاهو برای خارج شدن از لیست تروریستی دولت امریکا به جمعبندی مشخصی نرسند و یا به تحلیل های آبکی و دور از واقعیت پناه ببرند اما آنچه که مسلم است سیاستمداران پراگماتیست امریکایی از آنچه که در لایه های زیرین مناسبات حاکم بر فرقه مجاهدین میگذرد اشراف کامل دارند و به خوبی آگاه هستند که در ذهن بیمار سران مجاهدین چه می گذرد.

شاید رهبری مجاهدین در این تخیل کودکانه بسر برد که همچنان در نوک پیکان تکامل اجتماعی قرار دارد و بیش از همه ی کسان در دنیا می فهمد و دیگران به خصوص سیاستمداران امریکایی را ابله فرض کند اما بی شک خود یک ابله واقعی است. شادی ، رقص و پایکوبی دارودسته ی رجوی به جهت کشتار شهروندان امریکایی در یازده سپتامبر از سوی تروریست های القاعده و قرار گرفتن مجدد و دوباره در آن ایام در لیست تروریستی وزارت امورخارجه امریکا نشان از حماقت بی پایان رهبرعقیدتی مجاهدین است. هر چند مسعود رجوی طبق روال معمول در توهمات کودکانه خویش بسر برد و بر این خیال باشد که در معادلات سیاسی به بازی گرفته خواهد شد اما واقعیت نشان از این دارد که تاریخ مصرف عناصر ستیزه جوی رجوی گذشته است.

حمایت محسوس و نامحسوس سران مجاهدین خلق از گروه تروریستی و تبهکار داعش در عراق و سوریه ، پوچی شعارهای حقوق بشری فرقه رجوی را آشکار کرد

حمایت محسوس و نامحسوس سران مجاهدین خلق از گروه تروریستی و تبهکار داعش در عراق و سوریه ، پوچی شعارهای حقوق بشری فرقه رجوی را آشکار کرد

یازده سپتامبر ، شادی تروریست های فرقه رجوی در قرارگاه اشرف و قرارگاه باقرزاده

آرش رضایی، نیم نگاه، دوازدهم سپتامبر 2014
لینک به منبع

رنج و اندوه انسانهای بیگناه ، شادی و هلهله تروریست های فرقه رجوی در قرارگاه اشرف و قرارگاه باقرزاده

آن چه که مسلم است خشونت و ترور با عقلانیت و خردورزی در تضادی آشکار است. آدمی با دستهای آلوده به خون هرگز به ارزشهای انسانی و دموکراتیک ، آزادی و دموکراسی اهمیت نخواهد داد. آرمان انسانی با شیوه و روش انسانی قابل دسترسی است و گرنه ادعای آزادی و دموکراسی و حمایت از حقوق بشر یک شوخی بی مزه تاریخی ست و یا ناشی از ذهن بیمار و زشت حامیان تروریسم و خشونت طلبان.

تاملی ژرف در ماجرای تلخ یازده سپتامبر و موضعگیریهای متفاوتی که در رابطه با این رویداد تلخ و اندوهبار از سوی افراد و گروههای مختلفی چون فرقه ستیزه جو و افراطی رجوی اتخاذ شد در واقع ماهیت واقعی دارودسته ریاکار و فریبکار مجاهدین را به اثبات رساند.

بی شک ، سردمداران تبهکار و ریاکار مجاهدین خلق جرئت ابراز موضعگیری شان را در رابطه با رویداد تلخ ۱۱ سپتامبر نداشته و ندارند. اما اعضای جداشده فرقه رجوی همچون آقای قادر رحمانی شاهدی برتمامی آنچه که در قرارگاه باقرزاده در روز یازدهم سپتامبر افتاد ، هستند و ایشان به خوبی ذهن و روان زشت رجوی و دارو دسته اش را در باغ وحش باقرزاده به تصویر کشیده اند تا درس عبرت برای همه کسانی باشد که هنوز فریب شعارهای پوچ و تو خالی حقوق بشری رهبران فرقه مجاهدین را می خورند.

آرش رضائی (عضو سابق مجاهدین خلق)

فرقه های خشونت طلبی همچون مجاهدین خلق و القاعده به رفتار مدنی و گفتگو و دیالوگ در فضایی آزاد اعتقاد و باور ندارند

فرقه های خشونت طلبی همچون مجاهدین خلق و القاعده به رفتار مدنی و گفتگو و دیالوگ در فضایی آزاد اعتقاد و باور ندارند

– سکانس اول

ساعت هشت و چهل و شش دقیقه بامداد سه شنبه یازده سپتامبر سال ۲۰۰۱ یک فروند هواپیمای بوئینگ ۷۶۷ متعلق به شرکت هوایی آمریکن ایرلاین با ۸۱ مسافر و ۹۱ هزار لیتر سوخت به برج شمالی مرکز تجارت جهانی نیویورک اصابت می کند. شانزده دقیقه بعد در ساعت نه و دو دقیقه هواپیمای دیگری با ۵۶ مسافر به برج جنوبی می خورد.

سی و پنج دقیقه بعد پرواز شماره ۷۷ با ۵۸ مسافر به ساختمان پنج ضلعی وزارت دفاع آمریکا در واشنگتن اصابت می کند.

و سرانجام در ساعت ده و ۱۰ دقیقه صبح یک بوئینگ دیگر با ۳۸ مسافر در شنکسویل ایالت پنسیلوانیا واقع در ۲۴۰ کیلومتری شمال غربی شهر واشنگتن در اثر درگیری مسافرین با تروریست ها سقوط می کند.

در مجموع در حدود سه هزار نفر در این حملات تروریستی جان باختند.

تام هایدنبرگر که خلبان بازنشسته است همسر خود میشل مهماندار هواپیما را در یازده سپتامبر از دست داده است. او در حالیکه اشک به چشم دارد از جزئیات آن روز می گوید:

” من صبح آن روز با میشل صحبت کردم. او مادر خوبی بود. از من پرسید آیا بچه ها بیدار شده و آماده مدرسه شده اند. آیا نهارشان آماده است؟ گفتم همه چیز خوبه و وقتی به لس آنجلس رسید با هم دوباره صحبت خواهیم کرد. “

دقایقی بعد همسایه تام هایدنبرگ به او می گوید که هواپیمایی به یکی از برجهای مرکز تجارت جهانی در نیویورک برخورد کرده است.

تام هایدنبرگر که همسرش میشل مهماندار پرواز شماره ۷۷ بوده درباره اینکه چه احساسی نسبت به عاملان این حادثه دارد می گوید:

” طبیعی است که شما احساس خصومت و خشم می کنید. اما این چه فایده ای دارد؟ آیا نفرت ورزیدن موجب می شود که همسر من بازگردد؟ نه. آیا نفرت داشتن سه هزار نفر قربانی را زنده می کند؟ نه. تنفر و خصومت نتیجه ای جز ایجاد تنفر و خصومت بیشتر ندارد. “

Septaber 3 Shakhes

مشاهدات قادر رحمانی (عضو سابق ارتش آزادیبخش و مجاهدین خلق) در ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ میلادی ـ مکان قرارگاه باقرزاده درعراق یکی از پایگاه های مجاهدین خلق

– سکانس دوم

برای نشست جمعی حدود ده روزی بود که ما را در باقرزاده جمع کرده بودند و نشست ها تا آن موقع لایه ای بود و لایه ما نیز معروف بود به لایه m جدید ( معاون جدید نهاد ). از نشست برمی گشتیم. به جلوی سالن غذاخوری که رسیدیم متوجه شدیم یکسری از نفرات دورهم جمع شده اند. برخلاف همیشه در آن زمان همه با لباس ورزش در آن قسمت جمع می شدند ولی اینبار کسی لباس ورزشی نداشت و به صورت عجیب و غریبی مشغول کف زدن و شادی کردن بودند جالب اینکه معصومه ملک محمدی ، جواد خراسان و قدرت حیدری ( از کادرهای رده بالای مجاهدین ) نیز در جمع بچه ها بودند. بلندگوی سالن نیز سرود ، سرکوچه کمینه ، مجاهد پرکینه ، آمریکایی بیرون شو ، خونت روی زمینه … را گذاشته بود. از بچه ها پرسیدیم چی شده؟ معلوم شد که چند هواپیما به برجهای دوقلو در نیویورک کوبیده اند ولی صحت و سقم اش زیاد معلوم نبود خبرهای مختلفی می شنیدیم از جمله چند ناوگان آمریکا در خلیج فارس مورد هدف قرار گرفته اند ، هواپیماهای عراقی روی نیروهای آمریکایی عملیات انتحاری انجام داده اند یا چند هواپیمای امریکایی در آسمان عراق مورد هدف قرار گرفته و خلاصه خبر سی ان ان که برجهای دوقلو فروریخته جالب بود. مسئولین هر خبری که می آمد گویی قصد دارند شادی بیشتری بین بچه ها تزریق کنند … همان شب قرار شد برایمان فیلم سینمایی نیز بگذارند ولی معلوم نبود ربطش به ما چه بود؟

ساعت ده صبح فردای همان روز قرار شد نشست همگانی باشد پس از بازدید بدنی طبق معمول یک ساعتی داخل سالن منتظر ماندیم تا مسعود و مریم (رجوی) آمدند و یکسری کف زدن های تکراری و شعارهای توخالی داده شد .

مسعود : آن فیلمی که از سی ان ان ضبط شده را اینجا دارید ، چپ و راست سن ، دو عدد وایت اسکرین بزرگ نصب بود فیلم به دستور رهبرعقیدتی مجاهدین خلق پخش شد. یک هواپیمای مسافربری به ساختمان تجارت جهانی در نیویورک برخورد کرد. طبق فضایی که دیروز مسئولین مجاهدین ساخته و پرداخته بودند بچه ها کف زدند و خوشحالی می کردند. یک چیز جلب توجه می کرد مریم نیز همراه نفرات کف می زد ولی مسعود دست به کمر و ژست گرفته بود گویی فرمانده عملیات انتحاری القاعده در ۱۱ سپتامبر خودش بوده ، دومین هواپیما نیز اصابت کرد باز حاضرین کف زدند وقتی برجها را نشان می داد که فرومی ریزند ابتدا مسئولین از جلو و پشت سرآنها نفرات بلند شدند و اینبار همراه کف زدن ، شعار مرگ برآمریکا سرداده شد. مریم نیز بلند شد ولی با دختری که برایشان چایی برده بود مشغول صحبت شد .

بعد مقداری هم اخبار مربوط به فلسطین و اسرائیل پخش شد که یاسرعرفات در محاصره قرار داشت. برنامه تلویزیونی تمام شد مسعود گفت اگر امکان دارد یکبار دیگر نیز فیلم مربوط به صحنه های ۱۱ سپتامبر را نشان دهید .

دوباره همان فیلم را دیدیم و همان صحنه ها تکرار شد .

مسعود : بهنام ( محمد محدثین ) اخبار را دنبال کنید خبری شد به ما اطلاع دهید اگر لازم شد مباحث خودمان را می گذاریم برای بعد. سپس رو به زهره اخیانی : خواهر زهره فیلم دیگری ندارید او هم گفت : نه برادر ، همینها بودند.

مسعود : بنازم به اسلام ، هیچ سلاحی و هیچ قدرتی در مقابلش توان مقابله نیست تازه این اسلام ارتجاعی بود که اینگونه خودش را نشان داد صبر کنید تا روزی اسلام انقلابی وارد عمل بشه.

حاضرین دست زدند ولی فضای متناقضی ایجاد شده بود. از طرفی چون سوژه آمریکا بود می شد حدس زد که چرا برای چنین کاری دست می زنند و شادی می کنند. ولی افرادی که از مینیموم آگاهی برخوردار بودند نمی توانستند بحث مردم بیگناه را با آمریکا یکی کنند بخصوص افرادی که از طبقه های خیلی بالا و از ترس که خود را پایین می انداختند.

مقداری کاغذ یادداشت به میزهای جلو انتقال داده شد. مسئول صنفی رهبری با کلاسوری به دست بالا رفت، نوشته ها مطالعه شد لحن رهبر مقاومت (مسعود رجوی) تغییر کرد مثل این بود که اشتباهی ژست اسلام انقلابی گرفته است.

مسعود : راستی این اسامه بن لادن اگر راست می گوید چرا نمی رود در کشور خودش عملیات کند؟

بحث رفت روی فلسطین ، آقا مسعود به یاسرعرفات انتقاد داشت که چرا در نشست کنفرانس کشورهای اسلامی به ایران رفته و ادامه داد هر کس با رژیم دست توی دست بگذارد آخر و عاقبتش این می شود و آن ، بالاخره ما نفهمیدیم برای سفر یاسرعرفات به ایران ناراحت است یا برای ۱۱ سپتامبر خوشحال؟

مریم : بچه ها صحنه ها را که می دیدم فقط به این فکر می کردم که ما چقدر غنی هستیم اینهایی که اینکارها را کردند (القاعده) مثل شما انقلاب ایدئولوژیک که ندارند مثل شما تشکیلات مستحکم که ندارند تازه این اول کاره، کجاش رو دیدین؟ (کف زدن حاضرین)

مریم : مسعود ، با این کار فکر می کنم قبل از هرکس این بچه ها فهمیدند که ما چقدر نیازمند رهبری هستیم و رهبری عقیدتی چطور از آدم مسئله حل می کند!! باور کنید اینهایی که اینگونه شجاعانه دست به عملیات انتحاری زدند چیزی نیست جز انتخاب بین خود و رهبری، رهبری را انتخاب کردند.

سپس مسعود رو به نفرات گفت : این تازه نوک شست بود اگر شما انقلاب را ول نکنید می توانید کاری کنید که آن طرفی ها … و بعد خندید (کف زدند حاضرین)

مریم : من شخصا با این کار موافق نیستم ولی خوشحالم چون ابرقدرت هایی مثل آمریکا باید بفهمند که قدرتی هست که بمب اتم در مقابلش هیچ است.

مسعود : راستی شما با این انقلابتان می توانید چنین کاری را برایم انجام دهید من که گفتم در این دنیا کسی را ندارم و هیچ قدرتی را نمی خواهم به غیر از شما ، منظورم همین بود آیا افتاد؟ حاضرین کف زدند و مثل دیوانه ها شعار حاضر ، حاضر سر دادند.

آنتراکت داده شد و پس از برگشت ، تا مسعود و مریم بیایند یکبار دیگر نیز فیلم برخورد هواپیماها به ساختمان تجارت جهانی را مجددا برای بچه ها نمایش دادند. ولی تناقض تا حدی بود که اینبار به غیر از چند نفر از جمله مسعود و مریم رجوی، کسی دست نزد و شادمانی نکرد.

رابرت هانتر سفیر پیشین آمریکا در پیمان ناتو: مجاهدین گروه تروریستی بوده و باید نام آن دوباره در لیست تروریستی وزارت خارجه آمریکا قرار داده شود. آنها در گذشته آمریکائیها را به قتل رسانده اند

رابرت هانتر سفیر پیشین آمریکا در پیمان ناتو: مجاهدین گروه تروریستی بوده و باید نام آن دوباره در لیست تروریستی وزارت خارجه آمریکا قرار داده شود. آنها در گذشته آمریکائیها را به قتل رسانده اند

تروریسم عکس العمل کور و بی منطق گروه های متعصب و کوک شده و تجسم ناتوانی و استیصال تروریست ها در مقابل قدرت حکومتها است

حمایت برخی از مقامات جنگ طلب امریکایی از دارودسته تروریست رجوی شرم آور است

حمایت برخی از مقامات جنگ طلب امریکایی از دارودسته تروریست رجوی شرم آور است

همچنین:

مجاهدین خلق (فرقه رجوی) و داعش ، یک بستر و یک رویا

مسعود رجوی مریم رجوی داعش حزب بعث صدام حسینآرش رضایی، نیم نگاه، دوم سپتامبر 2014: … فرقه ستیزه جوی مجاهدین چند ماهی است که به شکلی گسترده و سیستماتیک اعمال تبهکارانه و عملیات های خونبار و خشونت آمیز داعش در عراق را حمایت همه جانبه و ساپورت تبلیغاتی کرده و فریبکارانه اع

نامه انجمن فراق به آقای بان کی مون دبیرکل سازمان ملل متحد

نیم نگاه، بیست و پنجم ژوئیه 2014: … به استحضار می رساند نزدیک به سه هزار اسیر ایرانی درپشت دیوارهای بلند بتونی زندان الحریه (لیبرتی) عراق گرفتار چنگال دژخیمان فرقه تروریستی رجوی شده اند و با توجه به وضعیت کنونی کشور عراق و از همه مهمتر خبر ” محاصره ضد بشری پزشکی تاکنون منجر به فوت ۲۱تن از ساکنان در

همه معادلات علیه گروه رجوی + مجاهدین و ده روز گذشته

نیما میهندوست (عضو سابق ارتش آزادیبخش و مجاهدین خلق)، نیم نگاه، دهم ژوئیه 2014:… امسال شرایط دعوت از گروههای فقیر دانشجویی از تبار اروپای شرقی و یا سیاه پوست های کم درآمد و ندار برای پرساختن سالن ویلپنت ازسوی سازمان چنان بی برنامه و ناجور بود که با گشت در صفحات کلیه هواداران فعال و سرپل های سازمان بیش از عکس های بیس

وقتی رهبر عقیدتی مجاهدین خلق ، فرقه گرایی و تروریسم را گرامی می دارد

آرش رضایی، نیم نگاه، دوم ژوئن 2014: … جدایی و ریزش مستمر اعضای تشکیلات رجوی در بعد از سرنگونی رژیم صدام ، همچنان ادامه دارد. در قرارگاه اشرف و کمپ لیبرتی صدها تن از کادرهای تشکیلاتی در سطوح بالا و رده های پایین تر به دلایل گوناگون از مجاهدین خلق جدا شده اند. نزدیک به پانصد نفر از آنان به ایران و