428 کتاب

428 کتاب

ایران فانوس، نهم دسامبر 2014:…  تلویزیون مجاهدین خلق که بخشی از تبلیغاتش در ارتباط با مخالفین و به ویژه اعضای جداشده و فعال اختصاص دارد، طی تاریخ 27 آبان و 11 آذرماه، اقدام به انتشار دو کلیپ 25 دقیقه ای در باب کتاب و انتشارات فرهنگی کرده است. این کلیپ ها، هم اکنون در سایت اینترنتی افشاگر که یکی از سایتهای امنیتی مجاهدین خلق است، موجود می باشد. تبلیغات مجاهدین، در این کلیپ ها اذعان …

مسعود رجوی در حال مبارزهاسب و اسب سوار (قسمت پایانی)

لینک به منبع

428 کتاب

تلویزیون مجاهدین خلق که بخشی از تبلیغاتش در ارتباط با مخالفین و به ویژه اعضای جداشده و فعال اختصاص دارد، طی تاریخ 27 آبان و 11 آذرماه، اقدام به انتشار دو کلیپ 25 دقیقه ای در باب کتاب و انتشارات فرهنگی کرده است. این کلیپ ها، هم اکنون در سایت اینترنتی افشاگر که یکی از سایتهای امنیتی مجاهدین خلق است، موجود می باشد.

تبلیغات مجاهدین، در این کلیپ ها اذعان دارد که مجموعه کتابهایی که مخالفین علیه ما نوشته اند، تنها 428 جلد آن به دست ما رسیده و این بخشی از فعالیتهای فرهنگی دشمنان ماست و مابقی در اشکال دیگر رسانه ای همچون فیلم و مقاله و سخنرانی و غیره، جریان دارد.

آنان این حجم از انتقادات مخالفین و منتقدین را یک جا و دربست به جمهوری اسلامی ربط داده و اذعان دارند که از سال 1358 الی 1393، کمیت و کیفیت افشاگریها سرچشمه اش از تهران است و چه آنان که از ایران و چه آنانی که خارج از ایران اقدام به نوشتن و کارزار فرهنگی علیه مجاهدین کرده اند، یا خود جمهوری اسلامی بوده و یا دست حکومت ایران در همه دروغها و جعلیات، مشهود است و اینها هیچ ارزشی ندارد، مگر این که وزن و اهمیت ما را سنگین تر و مهمتر می کند.

لازم به ذکر است، تبلیغات مجاهدین، همیشه این گونه عمل کرده است. همه در آخر کار سعی می کنند اعتراف به گناه بکنند، اما مجاهدین گناهان شان را جزو ثواب تلقی کرده و حیرت می کنند که چرا جمهوری اسلامی برای جریانی که به قول خودش تمام شده است، این چنین با دست باز و در این حجم از کمیت و کیفیت، هزینه می کنند.

اما چند واقعیت از 428 جلد کتاب و کتابهای دیگر که اینجا و آنجا نوشته شده، کتابهایی که در آینده ای نزدیک نوشته خواهد شد و کتابهایی که در سینه های سوخته سوخته شده است،

1ـ اکثر کتاب ها و نوشته های علیه مجاهدین را کسانی که از نزدیک دستی در آتش داشته اند، نگاشته و جزو قربانیانی بودند که جهت تخلیه ظلم و ستمی که به آنان روا داشته شده از حیث مسئولیت انسانی و سیاسی با جسارت و انگیزه بالا اقدام به روشنگری و افشاگری علیه ستمی کرده اند که همواره خود را مشروع و محق، تبلیغ می کند. قریب به اکثریت کتابها را جداشدگان معترض به ویژه در خارج از ایران و با هزینه های شخصی خود منتشر کرده اند که بعضاً آدرس و تلفن نویسنده و پخش و نشرکنندگان در ابتدای کتاب آمده است. البته این که یک کتاب به دست چه کسی و کجا نوشته و منتشر شده، اصلاً اهمیتی ندارد. آنچه که اهمیت دو چندان دارد، محتوای کتابهاست و دیگر هیچ، حتی اگر همه کتابها را جمهوری اسلامی در ایران نوشته و توزیع کرده باشد.

2ـ واقعیت مهمتر این که مجاهدین خلق در ابتدای امر از خشونت زاده شده و همواره از خشونت سوخت و جانمایه گرفته و همواره در سیاه نمایی علیه دشمنان و مخالفین شان آنان را به خشونت و نقض حقوق بشر متهم کرده اند، ولی این بار در کمال تعجب مخالفین و دشمنان خود را یک کاسه کرده و همه را به خیانت یعنی روشنگری، محکوم می کنند. همان گونه که رهبری مجاهدین در افاضات 11 آبان ماه خود مخالفین داخلی خود را قریب به پنجاه تن تخمین زده و جملگی که جز نوشتن کار دیگری نکرده اند، به مرگ محکوم کرده است. اگر چه این امور و فتاوی اتفاق نیافتد و تنها حربه برای ترساندن اعضای داخلی و تهدید بوده باشد، ماهیت تروریستی فرقه را به اثبات رسانده و عملکردهای 50 ساله و خشونت بارشان را به زیر سئوال برده است. مضافاً به عینه ثابت شد که رهبران مجاهدین از خشونت و خشونت ورزی سوخت گرفته و هراس آن دارند که مرگ شان، در ارتباط با افشاگری و روشنگری باشد.

رهبری مجاهدین، در همه ادوار طول جنگش که البته وی صرفاً نقش جرقه را خود و جنگ را دیگران به دوش داشتند، با کتاب و کتابخوانی، دانستن و یاد گرفتن، علم و دانشگاه، رشد و پیشرفت، مخالف و سر عناد داشت و همه جا مبلغ جهل و خشونت برای نیروها و دیگران بود.

کتاب و کتاب نویسی که در تاریخ عمر بشر هزاران سال قدمت دارد، یکی از دستاوردهای بزرگ و ارزشمند بشری است که توانسته ضمن انسجام و تعمیق و رشد ذهن بشر دوران جنگل را پشت سر نهاده و دستاوردها و تجارب و عملکردهای نیک و بد بشر را در سینه تاریخ و جهت انتقال به نسلهای آینده حفظ نماید.

ای کاش بشر امروزی و در آینده ای نزدیک فرزندانمان این شانس و اقبال را داشته باشند که مسایل و مشکلات خود را نه از طریق جنگ و خونریزی، بلکه از طریق چالشهای سیاسی و فرهنگی حل و فصل نمایند. بی شک، یکی از اهداف نویسندگان 428 کتاب، رسیدن خود و رساندن دشمنان و دوستان و فرزندان شان، به نقطه ای است که در آن اثری از خون و جنون مابین انسانها نباشد.

در نتیجه، بر خلاف آنچه که مجاهدین خلق 428 جلد کتاب را سم مهلک و ضد ارزش خوانده اند، اتفاقاً 428 کتاب و آثار دیگر همه سرمایه های باقیمانده از چند نسل سوخته پس از انقلاب هستند. نسلهایی که جان و مال و خانواده و وطن و امید و آرمان شان را فدای بیماریهای شخصی این و آن کرده و در گذر زمان جز این تجربه تلخ چیزی به دست نیاورده و چیز دیگری از آنان باقی نخواهد ماند.

کانون سیاسی ـ فرهنگی ایران فانوس

مهدی خوشحال بغدادرجوی از چه می ترسد؟!

***

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=13965

مزدبگیران خارجی مجاهدین تا کجا و با چه قیمتی پیش میروند؟

سعید حنایی، ایران فانوس، چهارم نوامبر ۲۰۱۴: …  حتماً گزارش بی بی سی را از مقامات سابق آمریکایی که برای سخنرانی چند دقیقه‌ای در جلسات مجاهدین مبالغ هنگفتی پول گرفته و به آن نیز اقرار کرده بودند را دیده اید؟ اگه نه، میتوانید با یک جستجوی ساده پیدا کنید وببینید . لابد رقص کازاکا نماینده سابق مجلس پرتقال را با مجاهدین دیده‌اید، اگر شما ندیده باشید، مردم پرتقال دیدند و همین فیلم باعث شد که در مجلس رأی …

Paulo Casaca Struan Stevenson Alejo Vidal-Quadras - Rajavi cultPaulo Casaca, Struan Stevenson and Alejo Vidal-Quadras lost their seats as MEPs over support for terrorism

مزدور مریم رجوی مریم رجوی، ملکه ترور و جنون سخنرانی در میان عده ای تندرو

لینک به منبع

مزدبگیران خارجی مجاهدین تا کجا و با چه قیمتی پیش میروند؟

آن‌ها که روزگاری در کشورهای خود برمسند کار بوده و اسم و رسمی داشته‌اند، آن‌ها که بخاطر پایان مسئولیت خود یا رأی نیاوردن و برخی نیز بخاطر اختلاس و زدو بند و فساد اخلاقی الان در مسند کار نیستند، آن‌ها که سعی میکنند از اسم و رسم سابق خود کسب در آمد کنند، بسادگی خود را بفروش میرسانند و از قضا همین‌ها طعمه های خوبی برای مجاهدین بشمار می‌آیند، مجاهدینی که نیاز به حمایت بین‌المللی دارند و باید با اسامی خارجی و القاب گذشته این افراد هوادارانشان را دلگرم نگاه دارند .

حتماً گزارش بی بی سی را از مقامات سابق آمریکایی که برای سخنرانی چند دقیقه‌ای در جلسات مجاهدین مبالغ هنگفتی پول گرفته و به آن نیز اقرار کرده بودند را دیده اید؟ اگه نه، میتوانید با یک جستجوی ساده پیدا کنید وببینید .

لابد رقص کازاکا نماینده سابق مجلس پرتقال را با مجاهدین دیده‌اید، اگر شما ندیده باشید، مردم پرتقال دیدند و همین فیلم باعث شد که در مجلس رأی نیاورد و خرجش مادام العمر به گردن مجاهدین بیفتد و البته رقصش را هم برای مجاهدین انجام میدهد.

اما سازمان مجاهدین، برای کسی پول مفت خرج نمیکند و هر روز انتظارش از این مزدبگیران بیشتر می‌شود. امروز کار حمله به منتقدین و مخالفان و اعضای ناراضی را هم به دستور سازمان همین افراد به عهده گرفته‌اند. سخنرانی یکی بر علیه خانم بتول سلطانی و شکایت یک مقام سابق آمریکایی علیه آقای بهزاد علیشاهی، تازه ترین شاهکارسازمان بر علیه مخالفانش به حساب میآید. البته سازمان در داستان شکایت علیه آقای بهزاد علیشاهی با جلو انداختن افراد دست چندم خود و دایره و دنبک زدنهای آن‌ها سعی کرده که کار کثیف این مقامات سابق و مزد بگیران کنونی را لاپوشانی کرده و مانع هرگونه برخورد اجتماعی با آن‌ها شود .

همچنانکه تا کنون به همت ایرانیان شریف و آگاه، دست همه مزدبگیران فرقه رجوی در سایتهای اجتماعی و در بین ایرانیان رو شده و حالا دیگر بجز شعر و شعارهای کلیشه ای و فحاشی و تهمت قادر به هیچ اقدام توطئه گرانه ای نیستند، سرنوشت این مزدبگیران نیز به همین مسیر ختم خواهد شد. لطفاً با روشنگری و تماس با آن‌ها و دولت های اروپایی این توطئه را نیز خنثی کنید.

با تشکر سعید حنایی، ویرجینا

***

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=10016

مریم رجوی، «نمایشهای اروپایی» و «ریزش و رانش» چند ساله نیرو

م. افتخاری، انجمن نجات، مرکز فارس، دهم مارس ۲۰۱۴: … چندی است در اروپا و آمریکا شاهد یک سلسله نمایش تحت عناوین مختلف «کنفرانس- کنوانسیون» از سوی مریم رجوی (قجرعضدانلو) هستیم. ظاهر این قضایا آنگونه که سران مجاهدین خلق (فرقه رجوی) ذکر می کنند، گردآوری ایرانیان با دیدگاه های گوناگون پیرامون «نخ نبات»ی به نام «مقاومت» تحت رهبری «مسعود رجوی» است. اما واقعیت چیست و چه پارامترهایی …

 

توطئه  اخیر استرون استیونسون و مجاهدین خلق (فرقه رجوی) هم شکست خورد


(Rajavi from Saddam to AIPAC)

لینک به منبع

لینک به صفحه فیسبوک م. افتخاری

مریم رجوی، «نمایشهای اروپایی» و «ریزش و رانش» چند ساله نیرو

چندی است در اروپا و آمریکا شاهد یک سلسله نمایش تحت عناوین مختلف «کنفرانس- کنوانسیون» از سوی مریم رجوی (قجرعضدانلو) هستیم. ظاهر این قضایا آنگونه که سران مجاهدین خلق (فرقه رجوی) ذکر می کنند، گردآوری ایرانیان با دیدگاه های گوناگون پیرامون «نخ نبات»ی به نام «مقاومت» تحت رهبری «مسعود رجوی» است. اما واقعیت چیست و چه پارامترهایی باعث شده که مریم رجوی به فکر گردآوری «ایرانیان» افتاده و پشت سر هم کنفرانس و کنوانسیون برپا نماید؟ در چند سال گذشته به طور عام و در این چندماه اخیر به طور خاص چه مسائلی رخ داده که مجاهدین را به این سو سوق داده است؟ مقاله زیر تا حد امکان به این سوآلات پاسخ خواهد داد.

کنوانسیون ها- کنفرانس ها:

هجدهم فوریه برابر با بیست و نهم بهمن ماه ۱۳۹۲ (سالروز قیام مردم تبریز علیه رژیم پهلوی)، شاهد اولین گردهمایی پر هیاهو در شهر پاریس تحت عنوان «کنوانسیون انجمن های ایرانی» با شرکت حدود ۲۰۰-۳۰۰ تن از هواداران مجاهدین با حضور لابی هایی چون «استرون استیونسون، برناردکوشنر، فرانسیس تاونزند و جان بولتون» در حضور مریم رجوی بودیم:

چند روز بعد از این گردهمایی، شاهد انواع و اقسام کنفرانس ها و کنوانیسون های دیگر در شهرهای مختلف اروپا و آمریکا هستیم که در زیر به مهمترین آنها اشاره شده است:

۴ اسفند: «کنفرانس پارلمان اروپا» با حضور «استرون استیونسون، شیخ رافع الرفاعی، سلیم عبدالله الجبوری» در سالن اجاره ای پارلمان اروپا

۵ اسفند: «کنفرانس نقض حقوق بشر» با حضور «طاهر بومدرا و پاتریک کندی» در اسلو-نروژ

۶ اسفند: «کنوانسیون ایرانیان نورودیک برای دمکراسی» معروف به «کنوانسیون ۶۰ انجمن» با حضور «پاتریک کندی و استرون استیونسون، رودی جولیانی» در نروژ

۱۰ اسفند: «کنفرانس بین المللی روز زن» در پاریس

۱۳ اسفند: گردهمایی «جوامع ایرانیان مقیم آمریکا در کالیفرنیا» با حضور «اد رندل، پاتریک کندی، سرهنگ لئومک کلاسکی، تام ریج، نیوت گینگریچ» در کالیفرنیا

اگر به افراد حاضر در کنوانسیون پاریس نظری داشته باشیم که تحت عنوان «۳۰۰ انجمن» معرفی شد، مشاهده خواهیم کرد که مسئولین این انجمنها همگی دارای چندین سال سابقه هواداری دور و نزدیک از مجاهدین بوده و دو مشخصه مشترک را دارا می باشند.

یکم: هیچکدام سابقه کار مبارزاتی در داخل نداشته و خروج آنها از ایران صرفاً بخاطر زندگی راحت تر بوده است.

دوم: هیچکدام از این افراد دارای انجمن مستقل نیستند بلکه انجمن هایی «پوششی» را نمایندگی می کنند که به خواست و پیشنهاد مریم رجوی طی حضورش در اروپا ایجاد شده و از طرف مجاهدین ساپورت می شوند (هیچکدام از این انجمنها و تشکل ها بیش از تعداد انگشتان یک دست عضو ندارند و آنهم به دلیل قوانین موجود برای تأسیس انجمن در اروپاست و عمده اسامی هم صرفاً در مرحله تأسیس معرفی شده اند و بعد از آن همین تعداد هم تقلیل پیدا کرده و جز یک اسم برای قانونی جلوه دادن نیستند).

نکته ای که باید بدان توجه داشت اینکه بخشی از انجمن های موجود در این گردهمایی نیز متعلق به لابی های غربی مجاهدین است که سابقه تأسیس آنها از سالهای قبل از سقوط صدام تا همین اواخر را در بر می گیرد. برای نمونه باید به دهها انجمن مختلف پوششی اشاره نمود که مریم رجوی جهت واریز کردن بودجه های نجومی کمک مالی به حساب لابی های خود تأسیس نموده تا این افراد بتوانند بدون دغدغه از اتهام فساد مالی، به منابع بزرگ مالی مجاهدین متصل شده و ماهانه بودجه هنگفتی تحت عنوان «خیریه و کمک های بشردوستانه» از مریم رجوی دریافت نمایند. طبعاً این بودجه نهایتاً به حساب شخصی این افراد واریز می شود و نگران مسائل قانونی هم نخواهند بود چرا که همگی تحت عنوان خیریه و کمک بشردوستانه به حساب یک انجمن حقوق بشری واریز شده است که به ظاهر مشغول پیشبرد امور انسانی در راستای ترویج دمکراسی است. انجمن های زیر نمونه هایی از اینگونه تشکل های پوششی هستند:

الف- کمیته پارلمانی بریتانیا برای آزادی ایران با ریاست لرد کارلایل (مسئول پیشین: لرد کوربت معروف به لرد ترور)

ب- کمیته رابطه با عراق در پارلمان اروپا با ریاست استراون استیونسون

پ- کمیته پارلمانی رومانیایی ایران آزاد با ریاست خانم پوپا

ت- کمیته آلمانی همبستگی برای یک ایران آزاد

ث- انجمن دوستان ایران آزاد در پارلمان اروپا با ریاست آلخوا کوادراس

…و دهها نمونه مشابه در اروپا و عراق. همه این نمونه ها جدا از صدها نمونه انجمنی است که اعضا و هواداران ایرانی مجاهدین در اروپا تولید کرده اند که نام بردن از آنها خود بحث مجزایی را می طلبد.

لابی ها-لابیگری:

بدون هیچ مقدمه ای باید گفت استفاده گسترده مجاهدین از لابی های غربی-عربی، چیزی نیست جز نداشتن پایگاه اجتماعی در درون ایرانیان و منفوریت روز افزونی که گریبان رجوی را گرفته است. مسلماً این افراد نه از سر دلسوزی و حمایت از یک گروه شناخته شده تروریستی، که تنها برای پر کردن هرچه بیشتر جیب هایشان در ایام بازنشستگی (و نیز برای سیر و سیاحت و سرگرمی در کشورهای مختلف با استفاده از حساب های بانکی مریم رجوی) به چنین فعالیت هایی دست می زنند. کافی است به گفته های همین افراد توجه شود که بارها رو در روی رسانه های مختلف به این موضوع اقرار کرده و گفته اند که ما برای هر سخنرانی مبالغ متعارفی از سازمان مجاهدین (فرقه رجوی) دریافت می کنیم.

لابیگری امر جدیدی در فرقه مجاهدین نیست، از ابتدای ورود این گروه به فعالیت های تروریستی (سی خرداد سال ۱۳۶۰) که با ریزش شدید نیرویی و از دست دادن پایگاه اجتماعی همراه بود، و همزمان با فرار مسعود رجوی از ایران به فرانسه، مجاهدین تلاش های وسیع خود برای جذب برخی از سیاستمداران غربی را آغاز کردند، اما پس از سقوط صدام حسین (به عنوان حامی اصلی مجاهدین)، نیاز به داشتن لابی های غربی شدیدتر شد و از آن پس نه تنها شاهد رشد گام به گام جذب شخصیت های سیاسی-نظامی پیر و منفور در کنفرانس ها و گردهمایی های مجاهدین هستیم، که اجیر کردن «سیاهی لشکر»ی از پناهجویان و افراد بی خانمان اروپایی-آفریقایی-آسیایی نیز بخشی از فعالیت مجاهدین برای پر کردن سالن های سخنرانی بوده است. در این میان می توان از جان بولتون، منفورترین چهره جنگ طلب آمریکایی نام برد که برای شرکت در هر برنامه، بین ۴۰ تا ۶۰ هزار دلار علاوه بر هزینه های سفر از مجاهدین دریافت می کند. پاتریک کندی نیز پایه ثابت بسیاری از برنامه های این فرقه می باشد که به گفته خودش در هر سخنرانی مبلغ ۲۵ هزار دلار دستمزد می گیرد. بجز اینها استرون استیونسون و آلخوا کوادراس را هم باید اضافه نمود که دو تن از لابی های شناخته شده رجوی ها در اروپا هستند و نقش برگزار کننده بسیاری از برنامه های نمایشی مجاهدین را برعهده دارند. سرهنگ وسلی مارتین و سرهنگ فیلیپس نیز دو جنایتکار جنگی هستند که شکنجه و آزار جمعی صدها عضو جدا شده از مجاهدین در خاک عراق (اردوگاه تیف واقع در شمال قرارگاه اشرف) بخشی از پرونده سیاه آنان در سالهای ۲۰۰۴-۲۰۰۵ است.

نمونه های ذکر شده تنها معدودی از دهها لابی ثابت مجاهدین هستند که معرفی شدند، شرح در مورد همه آنها ما را از هدف اصلی دور می کند و ضرورتی هم ندارد. با اینحال می توان از رودی جولیانی، طاهر بومدرا، سرهنگ لئومک کلاسکی، اد رندل، لی همیلتون، مایکل موکیزی، باکر، نیوت گینگریچ، تام ریج و خاخام دانیل زوکر اسرائیلی نیز نام برد که در بسیاری از گردهمایی ها و کنفرانس های مجاهدین شرکت دارند. نیاز به یادآوری است که حضور هرکدام از این شخصیت ها (با گرایش صهیونیستی) در برنامه های مجاهدین، مخارجی بین ۲۵ تا ۶۰ هزار دلار بودجه را بر دوش رجوی سرریز می کند، لذا می توان در یک برآورد سرانگشتی حساب و کتاب نجومی آنرا تخمین زد.

حال این پرسش بوجود می آید که چرا زوج رجوی از یک طرف در برنامه ای مانند «همیاری سیمای آزادی» کاسه گدایی به سمت هوادارانشان دراز می کنند تا آنان را سرکیسه کنند و پول بیشتری به جیب بزنند، اما از سوی دیگر با پذیرش هزینه های نجومی روی لابی گری سرمایه گذاری می کنند؟

پاسخ این سوآل چیزی نیست جز اینکه بگوییم سران مجاهدین راه دیگری در پیش ندارند. «متفرق شدن جمع کثیری از هواداران فرقه در کشورهای غربی»، «ریزش شدید درون تشکیلاتی» و همچنین «جدایی و تزلزل شدید در اراده اعضای شورای به اصطلاح ملی مقاومت مجاهدین» باعث شده که سران فرقه به فکر چاره افتاده و جای خالی ایرانیان و اعضای جداشده شان را با اجیر کردن و به خدمت گرفتن پیر بازنشستگان غربی جبران نمایند. بطور قانونمند هر حزب و گروهی که پایگاه اجتماعی خود را از دست داده باشد، لاجرم راه به سوی وابستگی خواهد برد. این اقدام خاص مجاهدین هم نیست، در طی ربع قرن گذشته شاهد بودیم که تمامی گروه های اپوزیسیون که به جنگ مسلحانه و اعمال تروریستی روی آوردند در مدت کوتاهی همگی سر از سازمان های امنیتی و استخباراتی بیگانه در آورده و به بیماری «وابستگی» دچار شدند. الان دیگر هیچ گروه مسلحی را نمی توان یافت که وابسته به یکی از کشورهای عربی-صهیونیستی و غربی نباشد.

ریزش نیرویی در مقاطع مختلف

نگاهی اجمالی به موقعیت و شرایط درون و برون تشکیلاتی مجاهدین بخوبی نمایانگر این واقعیت است که رهبران این فرقه بشدت با پدیده «ریزش نیرو» مواجه بوده اند که به موازات آن، تلفات شدید ناشی از حمله به اشرف و لیبرتی نیز به طور مضاعف ضربات سنگینی را به پیکر مجاهدین وارد کرده است. در زیر خلاصه تاریخچه ای از ریزش نیرو در مجاهدین آورده شده است:

۱- سال ۱۳۸۰ دو عامل مهم باعث شد تا زمینه های یک ریزش شدید فراهم گردد: یکم آغاز دور دوم ریاست جمهوری آقای خاتمی، و دوم حمله بزرگ موشکی جمهوری اسلامی به سه قرارگاه مهم مجاهدین در شهرهای بصره، خالص و جلولاء (قرارگاه حبیب شطی، قرارگاه اشرف، قرارگاه انزلی)

این دو پارامتر، تناقضات شدید استراتژیکی-سیاسی را در درون مناسبات مجاهدین دامن زد و زمینه را برای یک سلسله نشست های سرکوب مسعود رجوی موسوم به «طعمه» فراهم آورد. وی موفق شد با برگزاری دادگاه هایی جمعی ( با الگو برداری استالینی)، جلوی ریزش را گرفته و آنرا تا مدتی به تأخیر اندازد. با اینحال تعدادی از نیروها در همان ایام سختی زندان را به جان خریده و راهی «ابوغریب» شدند.

۲- یکسال پس از اشغال عراق توسط نیروهای ائتلاف (تابستان ۱۳۸۳) که استاتوی مجاهدین اعلام شد، صدها نفر از اعضای فرقه به صورت دسته جمعی از مجاهدین جدا و به بازداشتگاه آمریکایی ها منتقل شدند. این مسئله شوک سنگینی به تشکل مجاهدین وارد نمود، اما نه شروع ماجرا بود و نه پایان آن، چرا که از ابتدای سال ۱۳۸۲ تا تیرماه ۱۳۸۳ نیز همین تعداد نیرو به مرور جدا شده و در بازداشت نیروهای آمریکایی بسر می برند. همچنین، از پاییز ۱۳۸۳ تا بهار ۱۳۸۷ که نیروهای آمریکایی از خاک عراق خارج شدند بیش از ۲۰۰ نفر دیگر به این آمار اضافه شده بود که مجموعاً چیزی بالای ۷۰۰ نفر را در بر می گرفت.

۳- درگیریهای مختلف در قرارگاه اشرف (هفتم و هشتم مرداد ۱۳۸۸، نوزدهم فروردین ۱۳۹۰ و دهم شهریور ۱۳۹۲)، و همچنین چند حمله موشکی-خمپاره ای به لیبرتی (از بیست و یکم بهمن ۱۳۹۱ تا ششم دیماه ۱۳۹۲)، در مجموع تلفات سنگینی روی دست مجاهدین گذاشت. تلفات مجاهدین در اولین درگیری اشرف ۱۲ نفر، درگیری دوم ۴۳ نفر و آخرین درگیری ۵۳ نفر را شامل می شد و در حمله به لیبرتی نیز علاوه بر تلفات ناشی از زخمی شدن نیروها، در مجموع ۹ کشته را می توان شمارش نمود. در همین فاصله باید به فرار دهها نفر از مجاهدین اشاره نمود که به مرور از اشرف و لیبرتی فرار کرده و خود را به نیروهای عراقی تسلیم کردند.

۴- سهمگین ترین ریزش در عرصه سیاسی، پس از رسیدن تعدادی از جداشدگان به کشورهای اروپایی و افشاگری وسیع آنان رخ داد. از زمره این افشاگری های دهشتناک می توان به مثله کردن بیش از صد زن مجاهد (با خارج کردن رحم و تخمدان آنان) و برگزاری مراسم عقد صدها زن برای مسعود رجوی، و نیز موارد متعدد سرکوب و قتل مخفیانه اعضای معترض اشاره نمود. این سلسله افشاگری ها توسط پرسابقه ترین کادرهای جداشده مجاهدین انجام گرفت و منجر به خشم روز افزون سران مجاهدین و در رأس آنها شخص مسعود رجوی و همسرش مریم شد که در چند سخنرانی طی دو سال گذشته می توان مشاهده کرد.

افشاگری خانم ها «نسرین ابراهیمی، بتول سلطانی، مریم سنجابی، زهرا سادات میرباقری و اخیراً زهرا معینی» در کنار بیشمار مطالب نوشته شده توسط آقایان «محمد کرمی، محمدحسین سبحانی، محمد رزاقی، حامد صرافپور، مسعود خدابنده، نادر نادری، بهمن راستگو، جواد فیروزمند و دهها تن دیگر از کادرهای باسابقه مجاهدین»، به حدی تشکل مافیایی رجوی را دچار چالش کرد که مسعود رجوی را از پناهگاه ضداتمی خویش (که به مدت ده سال در آن مخفی بود) بیرون کشانید و وادار به گفتن سخنانی ضددمکراتیک، غیرحقوقی و غیرسیاسی با لحنی انزجار آور کرد، بنحوی که عملاً ادعاهای دهساله مریم قجرعضدانلو برای معرفی کردن خود به عنوان یک آلترناتیو دمکراتیک را بکلی نفی و منهدم می کرد.

ناگفته نماند که طی ده سال گذشته، به فرمان مریم رجوی دهها حمله مسلحانه (با سلاح سرد) به آکسیونهای افشاگرانه منتقدین در قلب اروپا انجام گرفته که نتیجه ای جز بی آبرویی هرچه بیشتر این گروه تروریستی، و جراحت شدید منتقدان به دنبال نداشته است. و این در حالی است که مریم رجوی طی ده سال گذشته تلاش می کرد با عنوان کردن راه حل سوم (دمکراتیک)، مجاهدین را از لیست تروریستی بیرون بکشد و وانمود کند روش های خشونتبار را کنار گذاشته و در پی دمکراسی است. اعمال تروریستی در خاک اروپا بخوبی نشان داد که مجاهدین با رهبری مسعود و مریم رجوی قادر نیستند هیچگونه تغییری در روش های تروریستی خود ایجاد نمایند و تا هنگامی که این گروه قادر نیست در قلب اروپا با منتقدان خود به شیوه دمکراتیک برخورد کند، در صورت به قدرت رسیدن هم جز ارعاب و کشتار مخالفان چاره ای نخواهد داشت.

با اینحال، موضعگیری خصمانه رجوی و «تهدید و تهمت و توهین» به منتقدان هم نتوانست جلوی ریزش روزافزون نیروهای خارجه نشین او را بگیرد و بخش قابل توجهی از هواداران اروپا نشین مجاهدین (با نقش سیاهی لشکر در گردهمایی و تظاهرات)، دچار ریزش شده و از گرد مجاهدین پراکنده گشتند، بنحوی که از دهها هزار نفر شرکت کننده در برنامه های مجاهدین تا قبل از سقوط صدام، تنها چند صد نفر در این اواخر باقی ماندند و سران فرقه ناچار شدند برای برنامه های خویش از افراد بی خانمان و پناهجوهای افغانی، رومانیایی و آفریقایی استفاده نمایند که تصاویر آنها در اینترنت فراوان یافت می شود.

مجموع این «تلفات و ریزش ها» در عرصه سیاسی و نظامی، ضربه ای سخت و جبران ناپذیر به تمامیت فرقه رجوی وارد نموده است. با چنین آمار و ارقام بسیار بالا می توان بخوبی دریافت که علت تقلای شدید مریم رجوی و دیگر سران فرقه برای برپایی انواع و اقسام کنفرانس ها و کنوانسیون ها از کجا ناشی می شود. بنابراین، باید به صراحت گفت که مریم رجوی برای رفع این معضل بنیان برانداز دست به دامان انجمن هایی شده که طی سال های گذشته عملاً به حاشیه رفته و کارآیی حداقل برای جذب هیچ نیروی جدیدی نداشته و نیازمند «دم مسیحایی مریم قجرعضدانلو» بوده اند تا آنان را دوباره از حالت رکود خارج و در عرصه اجتماعی فعال نماید تا بلکه بتوانند نیروهای از دست رفته خود به عنوان سیاهی لشکر را جبران کنند.

فضای مجازی-شبکه های اجتماعی

به موازات حرکتهای گسترده در خارج کشور، شاهد تحرکات جدید اعضای مجاهدین در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی نیز هستیم. سال گذشته، در جریان انتخابات ریاست جمهوری خرداد ۱۳۹۲ در ایران، بسیج گسترده ای برای برهم زدن و به آشوب کشیدن فضای اجتماعی (در راستای تحریم انتخابات) در شبکه مجازی فیسبوک توسط مجاهدین در جریان بود که با شکست کامل مواجه گردید و علارغم خواست زوج رجوی مردم بیش از همیشه در انتخابات شرکت کرده و دسیسه های این گروه وابسته تروریستی را به بن بست رسانیدند. برای اینکار، تعدادی از اعضای ثابت مجاهدین با تولید صدها و هزاران آیدی جعلی (عمدتاً با اسامی و عکسهای دخترانه، حقوق بشری، خبرنگاری و…) تلاش می کردند یک لشکر مجازی براه بیندازند تا افراد بیشتری را فریب داده و به سمت خویش جذب نموده و از آنان به عنوان طعمه استفاده کنند. این حرکت همانطور که گفته شد با افشاگری صدها تن از جداشدگان به شکست کامل رسید و از آن پس حرکت قابل توجهی جز در چند مقطع کوتاه مشاهده نشد.

اما با شروع نمایش های اروپایی مریم رجوی که تحت عنوان «کنوانسیون-کنفرانس» از آنها یاد می شود و رو به خارج کشور دارد، فعالیت گسترده ای هم در فضای مجازی آغاز شده و نیروهای فرقه دوباره شروع به تولید و بازتولید انواع آیدی های جعلی کرده اند. این حرکت نیز بخشی از تقلای نهایی مریم و مسعود رجوی برای صید طعمه جدید، و شکستن بن بست نیرویی گروه مافیایی شان است. نمونه های زیر «انگشت شمار»ی از هزاران آیدی جعلی است که برخی اعضای دست چین شده برای ارتباط برقرار کردن با دانشجویان و دانشگاهیان تولید نموده اند.

نکته مهم در این رابطه، استفاده از تصاویر و نام های عمدتاً دخترانه در آیدی ها است. ناگفته نماند که پس از انتخابات سال ۱۳۸۸ که سران فرقه متوجه منفوریت خود در بین مردم ایران شدند، حداکثر تلاش بر این بوده که از سنبل ها و لوگوهای مربوط به مجاهدین استفاده نشود و از نشانه هایی استفاده گردد که محبوب مردم ایران است. این واقعیت نشان می دهد که سران فرقه بخوبی از نفرت مردم ایران نسبت به خود و فرقه تروریستی-مافیایی خویش اطلاع دارند و می دانند که دیگر نمی توان به شیوه های سابق (نام مجاهدین و رهبرانشان) جوانان ایران را به دام انداخت، لذا تمام تلاش مجاهدین بر این است که تحت عنوان خبرنگار، فعال زنان، فعال حقوق بشر، جامعه ورزشکاری، هنری و از این قبیل عناوین وارد شوند. بدون تردید هوشیاری جوانان و دانشجویان و دانشگاهیان در این زمینه، باز هم دسیسه این فرقه خطرناک را نقش برآب خواهد کرد.

م.افتخاری

خانم نسرین ابراهیمی: زندگی ما در پادگان مخوف اشرف و زندگی مریم رجوی ! خود قضاوت کنید

مریم رجوی ملکهمصاحبه خانم مریم سنجابی با مسعود خدابنده. وضعیت روحی روانی مسعود و مریم رجوی

همچنین:

آنان که تیغ می سایند

ایران فانوس، بیست و هفتم اکتبر ۲۰۱۴: …  نویسندگان و مزدبگیران دربار که از همه امکانات نوشتن و حرافی و دلقکی، در نشریات و سایتها و رادیو و تلویزیون و جلسات خرد و کلان برخوردارند، قادر به محاسبه مالی و این که این همه هزینه از کجا می آید، نیستند و اینجا نیز مثل کبک سرشان را در جهل و تباهی فرو می کنند تا همچنان در خدمت جهل

دربهای لیبرتی را باز کنید

ایران فانوس، نوزدهم اکتبر ۲۰۱۴: … گو این که هر چقدر ائتلاف جهانی علیه گروه تروریستی خلافت اسلامی بیشتر می شود، پیشروی آنان نیز در بعضی مناطق بیشتر می شود. بر اساس گزارشات رسیده، نیروهای گروه تروریستی داعش به نزدیکی فرودگاه بغداد یا به عبارتی چند کیلومتری اردوگاه لیبرتی رسیده اند، اردوگاهی که هیچ سرپناه و حفاظت سیا�

داعشیان و دوزخیان

ایران فانوس، بیست و هشتم سپتامبر ۲۰۱۴: … طی روزهای اخیر، تبلیغات سرخورده و ناکام فرقه مجاهدین، به برائت صوری از داعش روی آورده است. آنان انگار نه انگار که از ابتدا جزو حامیان و مبلغین داعش بوده اند. چه آن زمان که داعشیان در مقابل حکومت اسد می جنگیدند و چه زمانی که داعش باعث سقوط حکومت مالکی شد. البته چندان بی حساب و کت�